Autor Wątek: Modelowanie i malowanie figurek FAQ  (Przeczytany 310591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kensiorek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:12:14 am »
z jakis tarcz sproboj zrobic :) takich duzych drewnianych cos jak Vikingowie mieli . Bedzie to wygladalo bardzo goblinio :) typowa prowizorka zrobiona tylko poto zeby przetymalo do konca bitwy a potem niech sie rozwali :)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:18:57 am »
Tarcze są za małe :( Potrzebuję czegoś w rozmiarach kółek od starego Pump Wagona (idealny były, ale już nie mam - jedna para na pumpa z doomwheela, druga na pierwszą chukkę :( )
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Kensiorek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:21:28 am »
a kto ci powiecial ze musza by GW ?? w sklepach modelarskich mozna dostac modele wikingow w wiekszej skali z tarczami :) Zobacz czy tarcze Rohanczykow z LoR nie beda dobre one sa dosc duze
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Cyel

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:22:55 am »
Ja "deseczki" na rydwanach wycinam z plastiku (w rydwanach goblińskich z tektury, ale nie polecam), a konkretnie sklejam do pożądanej grubości plastik z blisterów (grubiej lub cieniej, liczba warstw zależy od zastosowania. Tak samo wyciąłem kółeczka (dośc grube, 3 warstwy chyba, z tym, że nakładałem na to jeszcze w rydwaniw chaosu te koliste symbole ze sztandarów starych Warriorów). Dla dodania masywności dodaję paseczki na krawędziach kółek (okucia), też z plastikowych blisterów wycięte. Kółeczkom nadaj teksturę naklejając odpowiednio przycięte "deseczki" po zewnętrznej stronie i ozdób "gwoździami" z pociętej na plasterki włóczni.
voila !

Offline Kensiorek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:25:05 am »
albo zrob mega konwersie i do kazdej z nozek chukki daj goblina ktory bedzie ja tachal biegiem za armia :) to dobiero by byl galoper:)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:31:15 am »
Wymyśliłem - 5 groszówki :)

15 groszy za kółko - to jest coś ;)

*edit* dwugroszówki lepsze - lepszy rozmiar i taniej ;)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Kensiorek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:32:26 am »
ktos pamieta na ile sie idzie do pierdla za niszczenie waluty panstwowej ??? :)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:34:43 am »
Ja? niszczyć?


Gdzie tam... zgubiłem  :P
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Kensiorek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:35:45 am »
tak tak jak mozna przykleic sobie kawalek palca do figurki to czemu nie 15 groszy :)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 30, 2004, 11:42:33 am »
12 - jak zmieniłem, dwugroszówki lepsze :P
Domagam się nagrody dla najlepszego ekonomisty roku za obcięcie wydatków na kółka o ponad połowę
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline gob

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 02, 2004, 08:23:49 am »
A moze kółeeczka z klocków lego?? W końcu są plastokowe gdzieniegdzie troche uszczerbić ponacinać i juz. Były chyba takie w zestawach średniowiecznych  :)

Offline krzywy

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 02, 2004, 10:21:34 am »
za duże, ja bym się tam wykosztował tego funta na gotowe kółka... ;) - mam w domciu ze 6 sztuk, nawet nie wiem skąd  :bored:
rw,dw,da

Offline Skira

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 06, 2004, 03:47:23 pm »
Mam takie pytanie czy nie uwazacie, ze farbki Citadel Colours schodza krotko mowiac na psy??. Nie mowie o mniejszych pojemnikach lecz o fakcie, iz zasychaja coraz szybciej i to nie na palecie lecz w pojemnikach. Kiedys bylo zupelnie inaczej mam farbke Rooting Flesh z przed ok. 7 lat i jest caly czas w swietnym stanie, z koleji obecne farbki wytrzymuja pond rok!!
Uwazam ze farbki firmy Vallejo sa duzo lepsze nie tylko ze wzgledu na swietne rozwiazanie techniczne lecz rowniez na same "prowadzenie sie" konsystencji. Z poczatku bylem nastawiony do nich sceptycznie, uwazajac co  w nich moze byc lepszego, obecnie jestem nimi zachwycony.
Moze tak ma byc, ze jak firma jest od wszystkiego to jest od niczego; i to ze GW robi bardzo dobre figurki nie oznacza, ze robi swietne farbki, natomiast taka firma jak Vallejo co specjalizuje sie tylko w tej dziedzinie musi dbac o jakosc bo inaczej nie bylo by dla niej miejsca na rynku...

Offline Swingu

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 06, 2004, 05:35:23 pm »
Sprawdzam. Na razie jedno zastrzeżenie - to, co mam (czarny) błyszczy trochę. Ja lubię matowe.

Ale nie skreślam firmy :)
 know you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realise that what you heard is not what I meant.

Offline Skira

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 06, 2004, 06:04:42 pm »
Ja rowniez nie lubie jak sie blyszczy niestety malo kiedy da sie tego uniknac podczas malowania juz nalozenie kolejnej warstwy na matowy kolor na ogol powoduje pojawienie sie polysku. Rowniez przy kazdym niechcianym opalcowaniu naszej figurki podczas malowaia tluszcz z palcow powoduje jej niechciane lsnienie :) . Jedyna metoda ku temu jest uzycie matowego lakieru, co zalatwia sprawe w 100%

 

anything