Autor Wątek: Modelowanie i malowanie figurek FAQ  (Przeczytany 310717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lunn

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1515 dnia: Styczeń 12, 2008, 09:36:42 pm »
Cytuj
nie da sie zasadzic niczego na plastiku!!!


Offline Rasti

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1516 dnia: Styczeń 14, 2008, 08:20:37 pm »
@UP
genialne xD
a mam pytanko, czy na podstawki figsow dajecie jakis posypki??
i jak na makiete chcialbym dac cos jakby piasek, czy spalona ziemie to co polecacie? tylko zebym mogl w chacie znalesc?

dobra, ni bede offtopowal xP
a nigdzie nie znalazlem(moze niev potrafie szukac) jaki dajecie podklad? poniewaz z qmplem robie taka bitewna gre, a figsy robie z modeliny(narazie jeszcze nie kupuje) i jak juz to wygotuje, to dawac jakis podklad? i co?
PS: jakimi farbkami malowac? plakatowe  :oops:  :oops:  :oops:
takie glupie pytanie ale jeszcze ni malowalem xD
PS2: zagladnijcie do mojego tematu bo potrzebuje pomocy xD xd
PS:(to jzu chyba 3??)ale ze mnie lol
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline Lunn

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1517 dnia: Styczeń 15, 2008, 04:03:42 pm »
na figsy z modeliny najlepiej nadaje sie superglue, na to musisz zdrowo sypnac ziemia do kwiatow. nastepnie idziesz do sklepu, kupujesz wiaderko farby do scian i walkiem malarskim malujesz figurke.
w grach tego typu nie uzywa sie podstawek, figurki musza byc tak wywazone zeby staly na wlasnych nozkach. jesli sie przewracaja, zostaja zdyskwalifikowane.
Cytuj
i jak na makiete chcialbym dac cos jakby piasek, czy spalona ziemie to co polecacie? tylko zebym mogl w chacie znalesc?

jak w chacie znalezc to najlepiej mąke albo cukier

Offline Rasti

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1518 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:13:36 pm »
Cytuj
w grach tego typu nie uzywa sie podstawek, figurki musza byc tak wywazone zeby staly na wlasnych nozkach. jesli sie przewracaja, zostaja zdyskwalifikowane.


lol??
ale jak to superglue, czyli mam najpierw figsa posmarowac superglue? ale przecierz tai zakaramrk isie zapchaja i farba ich nieuwzgledni...

Cytuj
na to musisz zdrowo sypnac ziemia do kwiatow


to jakas przenosnia czy jak ^^?

Cytuj
kupujesz wiaderko farby do scian i walkiem malarskim malujesz figurke.

czyli to musi byc taka farba do scian?? lol?? no to ciekawe jak wyrobic np na 10-15odcieni ^^
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline Lunn

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1519 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:32:35 pm »
na tym polega cala sztuka, chyba nie sadziles ze to takie proste

Offline Rasti

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1520 dnia: Styczeń 15, 2008, 05:35:52 pm »
zapytam jeszcze raz, co dac na podklad pod modeline xp?
a nie moge pomalowac plakatowkami xd
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline PERSHING

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1521 dnia: Styczeń 16, 2008, 09:42:45 pm »
Rasti ja ci cos powiem....
po pierwsze nie pal tyle trawy bo ci sie chrzani :)
po drugie jak chcesz sie zająć figurkami to nie rób ich z modeliny (w pierwszej klasie podstawówki sie rozwijało takie zdolności)
po trzecie jeśli chcesz naprawde to musisz sięgnąć głęboko do sakiewki
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline PERSHING

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1522 dnia: Styczeń 16, 2008, 09:49:15 pm »
Jedno pytanie co do wikolu.... czy zasycha na kolor bezbarwny(tzn jest przeźroczysty)? Oraz czy jego konsystencja jest wystarczająco płynna?
Ostatnio zacząłem od nowa zbierać figurki i do 1 swojej podstawki zastosowałem Pattex super fix i stanowczo odradzam bo zasycha na biało i jest zbyt gęsty
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline Rasti

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1523 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:45:20 pm »
hehe, co do modeliny to dlaczego?
to nuby z czego milabym robic? kopiowac orginaly?

a co do wikolu, to zasychy on "do konca" w jakies 4-6. jesl igo nie bedziesz ruszal to jego barwa bedzie przezroczysta. plynny to on jest, jak go wylejesz z puszk i^^ pozniej sie robi nie super twardy, ale mocno trzyma. osobiscie polecam wikola ;)


------
EDIT
------

a mam pytanko, chce sie zaopatrzyc w farbki akrylowe, ale nie stac mnie na takie duze ilosci lub komplety ktore sa np na cytadeli.
jutro ide do miasta i sie bede chcial zaopatrzyc, ale przypuszczam, ze moge znalesc tylk otakie w tubkach(o ile znajde). czy tkei cos sie nada? np:
http://www.allegro.plitem295759702_doskonale_farby_akrylowe_kpl12_szt_decoupage_.html
lub
http://www.allegro.pl/item296691956_farby_akrylowe_colour_kpl_12szt_.html

mysle ze 12 kolorow by mi wystarczylo, chociarz wolalbym 16, ale to zalezy od cen jakie napodkam.
co o tych farbach myslicie? nadaja sie jak na poczatki?
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline PERSHING

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1524 dnia: Styczeń 20, 2008, 02:43:33 pm »
ja kiedyś malowałem revelami 4,20 jedna farbka ale hmm śmierdzą rozpuszczalnikiem wiec 1h i masz odlot :D

Do kupienia w każdym sklepie modelarskim głównie są przeznaczone do modeli plastikowych samolotów czołgów itp :) ale figurki też sie da..
... and with one final blow, his blade driven by his faith in the Lady, Marcus of Bordeleaux slew the fell lord of the Norse, ending the battle that had raged for night and day atop the towering lighthouse of L'Anguille..."

Offline Tomash

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1525 dnia: Styczeń 20, 2008, 04:28:59 pm »
Jeśli koniecznie chcesz farby akrylowe do figurek tańsze niż obecny "mainstream" (Citadel, Reaper MSP, P3 Formula, Vallejo), to spróbuj farbek akrylowych Model Master z linii fantasy. Zwróć uwagę żeby były akrylowe, bo MM robi(ł?) też olejne.

Jak zaczynałem się bawić w figurki, to farbki MM kupowałem tutaj:
http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__PD_5510173__PND_5510055.html
http://bitspudlo.com/ - pierwszy i jedyny polski sklep z bitsami plastikowymi (i nie tylko)

Offline Rasti

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1526 dnia: Styczeń 20, 2008, 06:29:04 pm »
no spoko, wiec chodzi o to zeby byly poprostu akrylowe, nmie wazne czy w tubkach czy w pojemnikach :)
bo nie wiedzialem czy to musza byc napewno te drogie xP
gt;> LiFe Is BrUtAl <<

Offline waszaczek

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1527 dnia: Styczeń 21, 2008, 04:28:28 pm »
Cytat: "PERSHING"
Jedno pytanie co do wikolu.... czy zasycha na kolor bezbarwny(tzn jest przeźroczysty)? Oraz czy jego konsystencja jest wystarczająco płynna?
Ostatnio zacząłem od nowa zbierać figurki i do 1 swojej podstawki zastosowałem Pattex super fix i stanowczo odradzam bo zasycha na biało i jest zbyt gęsty


chyba na jasnobrązowo-półprzezroczyscie
iczego nie żałuję

Offline minilol

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1528 dnia: Styczeń 21, 2008, 05:24:54 pm »
Z tego co pamiętam to u mnie wikol zasycha i staje się bezbarwny.

Offline Rasti

Modelowanie i malowanie figurek FAQ
« Odpowiedź #1529 dnia: Styczeń 22, 2008, 07:24:05 am »
Cytat: "waszaczek"
Cytat: "PERSHING"
Jedno pytanie co do wikolu.... czy zasycha na kolor bezbarwny(tzn jest przeźroczysty)? Oraz czy jego konsystencja jest wystarczająco płynna?
Ostatnio zacząłem od nowa zbierać figurki i do 1 swojej podstawki zastosowałem Pattex super fix i stanowczo odradzam bo zasycha na biało i jest zbyt gęsty


chyba na jasnobrązowo-półprzezroczyscie

chyba nie ^^
gt;> LiFe Is BrUtAl <<