Autor Wątek: DARIO ARGENTO ?  (Przeczytany 17204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline murderdoll

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2005, 12:51:30 pm »
dorwalem teraz suspirie, dosc smieszny film, ale w swej klasie najlepszy ;)
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2005, 05:14:28 pm »
Cytat: "murderdoll"
dorwalem teraz suspirie, dosc smieszny film, ale w swej klasie najlepszy ;)


To znaczy w "klasie" GIALLO?
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline murderdoll

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 15, 2005, 04:08:16 pm »
w klasie horrorow "eksperymentalnych". Wizualnie rzadzi...te kolorki ;)
img]http://michalekn.fm.interia.pl/murder.gif[/img]

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 03, 2005, 03:32:03 pm »
Cytat: "śmigło"

podsumowujac "trojce argento" :
1. "suspiria"
2. "tenebrae"
3. "deep red"
chociaz jakbym mial polecac komus obejrzenie tych filmow, to proponowalbym zdecydowanie ogladanie w kolejnosci deep red - tenebrae - suspiria.


Obejrzałem właśnie "TENEBRAE" (UNSANE), czyli "CIEMNOŚCI", więc też sobie podsumuję "TRÓJCĘ ARGENTO". Ale najpierw coś o ww filmie. No cóż, jest inny od "SUSPIRII" i inny od "DEEP RED", mimo iż wszystkie te obrazy łączy wiele wspólnego.

PLUSY: atmosfera, momentami muzyka, napięcie w kilku scenach, gra kilku aktorów, udział ANNY PIERONI  :D oraz DARII NICOLODI (bardzo dobra aktorka IMO), kilka ładnych efektów, zakończenie, styl, fabuła, dialogi, reżyseria, zakończenie.

MINUSY: chwilami muzyka, nienajlepsze zdjęcia, kilka drobiazgów (m. in. dubbing), scenariusz- nie przypadł mi do gustu, czegoś mi w nim brakuje. (ale nie pytajcie czego bo sam nie wiem  :?: ).

OGÓLNIE: jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. W sumie mi się bardzo podobał ten film, ale jakbym miał powiedzieć co go szczególnie wyróżnia, czuję jakąś dziwną pustkę.

OCENA: 8/10

Natomiast TRÓJCA ARGENTA jakoś mi nie wyjdzie tym razem (mam mieszane odczucia jednak).
Ale muszę się zgodzić co do propozycji ŚMIGŁA (dotyczącej kolejności oglądania): SUSPIRIA powinna być na końcu, a DEEP RED na początku z tych trzech filmów.

freudstein
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline grzEGOrz

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 04, 2005, 11:59:53 am »
tak tylko w kwestii formalnej Tenebrae nie jest częścią Trylogii Trzech Matek, chyba że mówicie ogólnie o trójcy filmów Argento :D do trylogii należy Suspiria, Inferno i trzecia część która może kiedyś powstanie, hi hi.

a Dario to świetny twórca. wizualna oprawa jego filmów zabija. od strony scenariuszowej różnie z tym bywa, ale Suspiria, Deep Red, Tenebrae, Bird With... to ultra zajefajne filmy. z nowszych propozycji Argento Sleepless mi isę podobało, Card Dealer to rzadkie dziełko.

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2005, 05:21:19 pm »
Cytat: "grzEGOrz"
tak tylko w kwestii formalnej Tenebrae nie jest częścią Trylogii Trzech Matek, chyba że mówicie ogólnie o trójcy filmów Argento :D


No takie było zamierzenie kogoś wcześniej. :)

Cytat: "grzEGOrz"
a Dario to świetny twórca. wizualna oprawa jego filmów zabija. od strony scenariuszowej różnie z tym bywa, ale Suspiria, Deep Red, Tenebrae, Bird With... to ultra zajefajne filmy.


Z Jego filmów, które widziałem najlepszy (doskonały) scenariusz ma DEEP RED (IMO).
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline grzEGOrz

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 05, 2005, 07:19:23 am »
nie no, plot w Deep Red po prostu miażdży, ale głównie tym efektem wiadomym. zresztą podobny patent pojawił się w Bird... ale już w takiej Suspirii, którą nota bene uważam za film genialny i pozycję obowiązkową dla każdego fana horroru, zakończenie rozczarowuje (szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę całość filmu).

W takich giallo jak Four Flies, Cat O'Nine Tails, Sleepless, Bird With Crystal Plumage scenariusze niekoniecznie są majstersztykiem koncepcji. ale w większości ogląda się bardzo przyjemnie.

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 15, 2005, 09:02:37 am »
Przez tego linka:
http://www.filmweb.pl/Film?id=203095
... zaczynają mnie nachodzić mordercze myśli. Ameryko, schowaj się i nie rób już nigdy filmów, zgapiając pomysły od innych, a tym bardziej od Włochów. Mam nikłą nadzieję, że to nie jest remake SUSPIRII.  :evil:  :? Jeżeli tak to jest bardzo źle. Już sobie wyobrażam jak banda przygłupów wychodząca z kina będzie chwalić ten film nie wiedząc nawet, że to podróbka. Ciekawe jaki będzie następny tytuł podrobiony przez USA?
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Clayman_

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 15, 2005, 09:13:49 am »
lol,kolejny bulwers
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline grzEGOrz

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 15, 2005, 09:24:40 am »
ro remaku Suspirii słychać było od pewnego czasu. ale moim zdaniem to przegięcie pały - pewnych rzeczy nie powinno się ruszać.  mimo że reżyserką ma się zająć koleś od scenariusz Shadow Of A Vampire to jednak lepiej żeby nie :) wydawało mi się, że na takie rzeczy to mogą się poważyć tylko kapitalistyczne świnie z holiłudu :lol: , a tu za kamerą ma stanąć osoba współ odpowiedzialna za jeden z ciekawszych filmów zeszłej dekady  :? chociaż SOTV też było quasi-remakiem i bardzo dobrze wyszło, więc może dac mu szansę? hryrhyrhryr

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 15, 2005, 04:23:55 pm »
Cytat: "grzEGOrz"
chociaż SOTV też było quasi-remakiem i bardzo dobrze wyszło, więc może dac mu szansę? hryrhyrhryr


Nie.  :D

CYTAT ze strony "STOPKLATKA.pl":
"Produkcją nowej "Suspirii" zajmie się studio Dimension Films".


Tak, tak, Dimension Films & MIRAMAX. Skąd ja to znam? Nie mogło paść chyba na nic gorszego od tej wytwórni.

CYTAT ze strony "ZALOGAG.pl":
"Wszystko przez to, że w USA ten kultowy horror jest mało znany, a na dodatek dostępna jest tylko mocno ocenzurowana wersja. Sam reżeser jest przeciwny tej produkcji, ale jeśli dostanie wysokie honorarium pewnie zmieni zdanie. Budżet zaplanowano na 17 mln dolarów".


Jasne, to co my mamy powiedzieć. Też mamy sobie nakręcić remake bo u nas jest źle dostępny? 17 mln dolarów? No to na pewno 60 % procent tego pójdzie na reklamę. Dario, nie daj się! Nie bierz od nich kasy! Po co Ci ona?  :)

Ale tak ogólnie to zapowiedzi remaku były już ponad dwa lata temu jak się okazało i w sumie nic się jeszcze nie dzieje. Może jednak zrezygnują?

Jeżeli nie to http://www.petitionspot.com/petitions/stopsuspiriaremake
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Błendny Komboj

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 20, 2005, 03:00:58 am »
Cytat: "Freudstein"

CYTAT ze strony "ZALOGAG.pl":
"Wszystko przez to, że w USA ten kultowy horror jest mało znany, a na dodatek dostępna jest tylko mocno ocenzurowana wersja. Sam reżeser jest przeciwny tej produkcji, ale jeśli dostanie wysokie honorarium pewnie zmieni zdanie. Budżet zaplanowano na 17 mln dolarów".

Co to za pierdoły?? "Suspiria" jest w USA od dawna dostępna w zremasterowanej wersji uncut, w każdym sklepie można nabyć od ręki 3-płytową edycję DVD.
O tej ocenzurowanej nikt już nie pamięta.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 23, 2005, 11:16:35 pm »
Obejrzałem przed chwilą TRAUMĘ z 1993 roku. Chce mi się spać teraz, więc jutro coś napiszę więcej, ale muszę powiedzieć, że film mi się bardzo podobał  :D  :)  8) . A mówią i piszą, że od TRAUMY Argento stracił swój wysoki poziom.  :?:  :?
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 24, 2005, 10:25:19 am »
No więc TRAUMA jest fajna. Dlaczego? Ma świetnie wykonane zdjęcia, idealną pracę kamery, rewelacyjnie grających aktorów, świetną muzykę, klimat, nawet napięcie, może być w pewnych warunkach dość straszna, ma ciekawą choć bardzo skomplikowaną fabułę, dobrze dobrane dialogi, ładne lokacje i wnętrza budynków, czasem dobre efekty (Tom Savini), dziwaczne i jednocześnie piękne zakończenie itd.......

Jakieś minusy? Film niemrawie się zaczyna, efekty nie są najlepsze (tylko dobre), końcówka filmu trochę przypomina DEEP RED, więc traci ona na oryginalności.

W TRAUMIE zaznaczyły się (na szczęście bardzo słabo) wpływy amerykańskiego współproducenta jednak nie jest to przynajmniej dla mnie problemem. Pamiętam jak usłyszałem kiedyś piosenkę z tego filmu i od razu chciałem go zobaczyć. Nie zawiodłem się i nie wiem czemu tak wiele osób nie lubi tej produkcji (wywnioskowałem to z różnych artykułów)? -----------------OGLĄDAŁEM WERSJĘ WŁOSKĄ.

Ocena: 9/10

PODSUMOWUJĄC (PO PONOWNYM PRZEMYŚLENIU) FILMY ARGENTA, KTÓRE WIDZIAŁEM:
1) DEEP RED, TRAUMA- 9/10
2) PHENOMENA- 8.5/10
3) TENEBRAE, SUSPIRIA- 8/10  :)
4) PHANTOM OF THE OPERA- 7/10
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 19, 2005, 08:05:04 pm »
>>> Jimmy, nie obraź się ale nikt nic nie pisze więc ja coś napiszę  ;).

No więc dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem INFERNO (1980/1981) Argenta. Ludzie mówią o tym filmie różne, raczej negatywne rzeczy. Nie wiem jak Wy ten film oceniacie, ale ja następująco:

Aktorstwo- tutaj Inferno rzeczywiście się nie wybija. Jest poprawnie, ale bez żadnych fantazji, lekkości i charakterystycznych ról.

Efekty specjalne- tutaj poziom jest też dosyć dobry. Na pewno lepiej niż w części pierwszej, czyli SUSPIRII.

Lokacje/ światło- no tutaj jest wspaniale. Mimo to lepiej wypada i tak SUSPIRIA bo tu jakby mniej kolorowych rekwizytów a więcej argesywnego światła.

Zdjęcia- gorzej niż w SUSPIRII, ale dobrze. Trochę nudne i monotonne ujęcia. Słabo wyczuwalna praca kamery- bardzo dużo statycznych scen.

Klimat/ atmosfera. napięcie itp- tutaj mamy coś w rodzaju ERASERHEAD Lyncha. W sumie może się podobać. Te dźwięki, odgłosy i sceneria robią swoje.

Napięcie- dobrze stopniowane.

Muzyka- w sumie na plus, tylko czasem zupełnie nie pasuje do poszczególnych scen.

Poziom realizacji- jak najbardziej wysoki, chociaż z drugiej strony ciężko to ocenić. Wszystko jest tak ekstremalne, że trudno o porównania.

Reżyseria- oryginalna i zakręcona, trochę za bardzo chyba. Argento musiał nieźle jarać zioło ;) , bo generalnie film ma dosyć "nierówno pod sufitem".

Scenariusz i dialogi- no i mamy największą "niedoróbkę". Dialogi są w porządku, ale sama historia mocno naciągana i zagwatmana to granic możliwości. Niektórym się to może podobać (powiedzmy, że mi tak w miarę) jednak większość zdurnieje do reszty.

INFERNO to film oryginalny i ogląda się go ciekawie. Dźwięki rozchodzą się w głowie, noże latają czasem wbijając się w gardła i inne części ciała, muzyka zmusza do tańca, a efekt końcowy wygląda niczym finał filmu katastroficznego. Na szczęście sam obraz nie jest w żadnym wypadku katastrofą i oceniam go na...:

8/10 :?:
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

 

anything