trawa

Autor Wątek: DARIO ARGENTO ?  (Przeczytany 17262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Perfect Strangler

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 01, 2005, 06:46:44 pm »
A na kanale Europa Europa leci Syndrom Stendhala. Emitowano wczoraj i przedwczoraj, zapewne jeszcze powtórzą.
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 18, 2006, 06:07:59 pm »
Kilka dni temu poszedłem do wypożyczalni. Pamiętacie  :lol:  pewnie jak kiedyś miałem tam wypożyczyć SUSPIRIĘ, a okazało się, że jest ZERO sztuk. No, ale....
Przechadzam się po korytarzach, oglądam, aż tu nagle w dziale "FILMY OBYCZAJOWE": DARIO ARGENTO'S SUSPIRIA. No to biorę, płacę, przyjeżdzam do domu i oglądam...

Jak ktoś (fan horrorów), zwłaszcza w latach 90, był częstym gościem wypożyczalni VHS, to powinien wiedzieć, iż 95 % włoskich horrorów wydawało IMPERIAL ENTERTAIMENT. Plusem tych edycji było to, że każdy zainteresowany mógł sobie zobaczyć różne perełki, takie jak: THE BEYOND pod idiotycznym tytułem i pociętymi scenami, TENEBRAE, DOM PRZY CMENTARZU w pełnej wersji ITD.
SUSPIRIA też została wydana przez tego dystrybutora (oczywiście wersja angielska). Wersja jest w stosunku do DVD uboższa o około 12 sekwencji. Dubbing, który zazwyczaj jest gwoździem do trumny, tu nawet ujdzie. Za to lektor załatwia od razu dwa gwoździe, trzeci dokłada nam kiepski format obrazu...
W żadnym wypadku nie polecam tej wersji filmu.
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline SickBastard

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 19, 2006, 02:17:44 pm »
hej, a widział ktoś z Was czwarty odcinek Masters of Horror, reżyserowany właśnie przez Argento? Film nosi tytuł "Jennifer". w roli głównej gra Webber ("Skrzydła", "Lśnienie" telewizyjne).
fabuła porsta jak budowa cepa, ale coś w nim jest. może podobał mi się dla tego że jest dość mocno obrzydliwy (ze względu na tytułową Jennifer => kto widział ten wie o co chodzi). poza tym dość fajne zdjęcia i sporo krwi.
jak dla mnie to plasuje się mniej więcej po środku rankingu pierwszego sezonu Mastersów.

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 20, 2006, 06:37:45 pm »
Przed chwilą skończyłem oglądać OPERĘ (1987). W kilku momentach film był nieco dziwny, ale ogólnie świetny. Niby o tym samym co zwykle, tylko, że w innych dekoracjach i jak zwykle oryginalnym stylu. Super praca kamery, muzyka i efekty dźwiękowe- miałem bardzo dobrą jakościowo wersję. Polecam!
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 02, 2006, 10:06:12 pm »
Obejrzałem sobie wczoraj jedno z nowszych dokonań Włocha:
BEZSENNOŚĆ (2001)
Film ma pewne niedoskonałości: tragiczny angielski dubbing i nienajlepsze efekty dźwiękowe.
Na plus jest udział znanego i utalentowanego aktora (Max von Sydow). Efekty są na różnym poziomie- jest tylko jedna naprawdę mocna scena. Oczywiście rozwiązanie zagadki jest zaskakujące i zarazem popsute idiotycznym zakończeniem, które swoim poziomem może równać się z tym z SUSPIRII.
BEZSENNOŚĆ ma jednak kilka fajnych "niespodzianek": interesującą muzykę (THE GOBLINS), zdjęcia i otoczkę (klimat).

Jak na nowoczesny film, obraz Argenta prezentuje się oryginalnie. Porównując go z jego wcześniejszymi dokonaniami nie wpadniemy w zachwyt, ale na tle dzisiejszych bezpłciowych filmów grozy made in USA wypada na plus.

7/10
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 14, 2006, 02:10:30 pm »
PTAK O KRYSZTAŁOWYM UPIERZENIU (1970)

To jeden z pierwszych obrazów Argenta (o ile pamiętam trzeci). Można więc mieć obawy, że film będzie mało zaskakujący, technicznie taki sobie. Ale nie... Darek stworzył świetne giallo.
9/10
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Perfect Strangler

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 14, 2006, 05:22:16 pm »
Cytat: "Freudstein"
To jeden z pierwszych obrazów Argenta (o ile pamiętam trzeci).

A nawet pierwszy :) Tak przynajmniej podaje IMDb.

A dopiero co rozpoczęły się zdjęcia do Mother of Tears, czyli trzeciej części trylogii Suspiria/Inferno.
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Freudstein

DARIO ARGENTO ?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 14, 2006, 08:06:28 pm »
Cytat: "Perfect Strangler"

A nawet pierwszy :) Tak przynajmniej podaje IMDb.


No to sprawdziłem dokładniej : pierwszy samodzielny, a ogólnie trzeci (dwa poprzednie wyreżyserowane wspólnie z........).  ;)

Cytat: "Perfect Strangler"
A dopiero co rozpoczęły się zdjęcia do Mother of Tears, czyli trzeciej części trylogii Suspiria/Inferno.


Taak... i ciekawe czy będzie w naszych kinach? Chociaż jeden, jakiś mały seansik?
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

 

anything