trawa

Autor Wątek: Zasady rankingu ogólnopolskiego  (Przeczytany 34757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rebel

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 31, 2004, 12:23:35 am »
Maci edoś długą i dziwną dyskusję ;) przecierz francuzi maja tendencję do rozparcelowywania boxików i możliwośći kupienia modeli na sztuki które normalnie sa w boxie.
Po drugi skoro jest procent proxów (ble za pomysł) to o ile pamiętam przyzwane modele nic nie kosztują w punktach ;)

Prox moim zdaniem to model nie z danego systemu gry lub z tego ale uzywany jako inny typ jednostki (czyli fianny tak jak sa jako lanyfki). Natomiast Konwersja to model z tego systemu gry przerobiony tak aby odpowiadał wyglądowo i opisowo do jednostki i jej karty (fianny z dwoma brońmi jako lanyfki :P

Problem jest z modelami rzeźbionymi ale to już inna kwestia.
A dlaczego nie może być karty francuskiej? przecierz to francuska gra :P (a w AB i tak jest działanie po angielsku :P

eh czasem jak to czytam to sie zastanawiam po co mi było kupować figsy skoro wystarczy pokrzyczeć na forum "że nie ma to sensu kupować 30 takich samych modeli bo nie wiadomo ile sie użyje", grajmy proxami bo to wtedy wiadomo co sie przyda a modele nich kupują bogacze i jacyś dziwni zapaleńcy co chcą mieć figurki  :wall:  
(o ile pamietam to przyzywając szkielety w batlu teą trzeba było mieć figurki a nie proxy  :twisted:

pozdro i kończcie z tą dyskusją bo na razie zmierza do nikąd.
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline veyDer

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 31, 2004, 07:15:25 am »
Dobra, przydałoby się, co bym i ja się wypowiedział...

Podsumowując wcześniejsze wypowiedzi i moje własne na ten temat przemyślenia...

Figurki
====
Mamy następujące możliwości zachowania się graczy:
1. Wystawienie figurki z Konfrontacji zamiast innej wersji tego samego modelu o innych statystykach (np. Wilczarz-Zombie A jako Wilczarz-Zombie B/C albo jednego tygryska Dirza jako innego) - dodatkowa uwaga: uznajmy, że różne modele posiadające identyczne charakterystyki (i zdolności) identyczne - np. Fanatyk Goblinów A i B.
2. Wystawienie figurki z Konfrontacji zamiast innego podobnego modelu (np. Wojownik Świtu jako Strażnik Danakilu czy Westalka jako Święta Westalka)
3. Wystawienie figurki z Konfrontacji zamiast innego modelu (np. Templariusz Inkwizycji jako Arkhos, Komandor Świątyni czy też tygrys Dirza jako Wyrzutnia Płomieni Mid-Noru :lol:)
4. Konwersja jak w pkt. 1
5. Konwersja jak w pkt. 2
6. Wystawienie figurki z innego systemu zamiast figurki w Konfrontacji
7. Konwersja figurki z innego systemu jako figurki do Konfrontacji (w tym scratchbuild czyli wyrzeźbienie od podstaw)

Ad. 1 - jestem ZA, o ile nie będzie problemów z odróżnieniem (czyli nie może być sytuacji, gdy ktoś wystawia 3 identyczne figurki z trzema różnymi profilami)
Ad. 2 - jestem ZA, o ile dana figurka nie będzie wystawiona jako oryginalna (czyli nie będzie Westalki i Westalki robiącej za Świętą Westalkę)
Ad. 3 - jestem PRZECIW
Ad. 4 - jestem ZA z zastrzeżeniem, jak w ad.1
Ad. 5 - jestem ZA
Ad. 6 - jestem PRZECIW (jeśli już ktoś chce, niech się trochę wykaże i wystawi figurkę kwalifikującą się do pkt. 7)
Ad. 7 - jestem ZA

Ad. 4,5 i 7 - dodatkowe wymaganie: karta zrobiona przez generator na Rackscanie ze wstawionym zdjęciem konwersji (żeby można było sprawdzić, jakie statystyki ma ta figurka). Dlaczego? Bo nie będzie się to różniło od gry z armią, której nie znamy (jeśli wyskoczy ktoś Tir-na-Borem w Warszawie czy Elfami kiedy w końcu wyjdą, też będziemy musieli sprawdzać, co to za figurka), więc takie rzeczy przejdą. Natomiast co do ewentualnego zastrzeżenia o prolemach ze zrobieniem takiej karty, odpowiadam: jak ktoś się zabiera za konwersje, to niech spędzi dodatkowo te kilka(naście) minut na zrobienie karty.

W ten sposób będą zadowoleni chyba wszyscy: chcący grać figurkami, których nie ma w Polsce (pkt. 1,2,4,5,7), posiadający przyzywaczy (pkt. 7, ewentualnie pkt. 2), itd.
Głównie pkt. 7 pozwalałby nam się wykazać (a ja bym mógł grać Centaurami zrobionymi przez Ewelinę :giggle:)

Pomalowanie figurek
==================
Bezapelacyjnie TAK! Mogą nie być na poziomie 9-10 na CoolMini, ale przynajmniej 3-4 by wypadało :roll:

Koszulki
==========
Niech gracze mają dowolne, byle identyczne

Ksero kart/czarów
================
Jestem za tym, aby było dopuszczone, o ile karta w koszulce (od strony koszulki lub w dotyku) nie będzie się różniła od oryginalnej (to samo dotyczy kart do pkt. 4,5 i 7 powyżej)
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline QUASSIMODO

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 31, 2004, 08:09:12 am »
mniej wiecej glos rozsadku

Rebel-chodzi bardziej o to ze jak bede chcial sprawdzic dana karte juz na turnieju to czy bedzie napisana po angielsku czy po chinsku efekt bedzie dokladnie taki sam-gooofno z tego bede wiedzial...z wyjatkiem liczb
a nie wiem jak inni ale osobiscie nie zamierzam znac calego AB na pamiec tak samo jak nie bede kupowal laptoka z powodu turnieju  :giggle:
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline war2bone

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 31, 2004, 11:07:21 am »
ja mysle tak :
proxowanie = 0 - tu popieram wroclaw jak ci szkoda kasy to nie graj ta figurka - dodatkowo jak komus zalezy to sobie kupi ; przyklady tu mozna mnozyc jak chcoiazby to ze ostatnio zamawialiscie tam jakas paczke od francuzow ; zreszta tak naprawde to wystarczy popytac i sie jakos skombinuje - pozatym w ofercie mythosa jest na tyle figurek ze kazda armia moze spokojnie grac

konwersja - tu trzeba po prostu zrobic dobra konwersje zeby przeciwnik nie mial watpliwosci co to za model [ zawsze nam zostaje malowanie jezeli bedzie malo juz podobna ] jeden wymog to taki ze zdjecie nowej figurki musimy jakos umiescic na karcie figurki [ zrobic zdjecie i wydrukowac - w tej chwili zaden problem ]

proxowanie kart bez figurek - czyli np wyjace wilki czy palladyni dorimanu - tu jest pare opcji
1 - podstawianie np zyklych palladynow gdy nie mamy innych
2 -  gdy mamy 2 typy palladynow to pasowalo by tego naszego jakos skonwertowac i dac mu zdjecie [ tu naszczescie mozemy przewidziec ze nasza rozpiska bedzie tyle a tyle miescila ]

co do dodatkowych kart to popieram wydruki i ksera - po prostu nie sposob wszystkich zebrac albo np jak wykozystac czar ktory jest w game aids book w CH ?? wyciac kartke i schowac w koszulke ?

przyzwane modele - tu wprowadzic jakies kartoniki z wizerunkiem i odpowiadajace podstawce - jest to spowodowane wieloma czynnikami takimi jak np slabosc dostepu albo i nieprzewidzialnosc czaru/cudu - i tak szanujacy sie gracz zakupi tyle modeli ile bedzie potrzebowal  

i tu jeszcze trzeba dodac ze organizator turnieju i tak ma decydujacy glos
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline _Wychwethyl_

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 31, 2004, 11:21:50 am »
No to ja sie wypowiem co do kwestii VeyDera:
1.Jestem za
2.Tak, ale pod warunkiem ze bedzie mial karte tego drugiego (albo zrobi na rackscanie karte danakilczyka z obrazkiem Dawna)
3.absolutnie nie
4 i 5. Tak
6.Nie
7.No i tu mam troche inne zdanie. IMHO powinny byc dopuszczane:
a)Figurki Konfrontacyjne skonwertowane (czyli dodatkowe nozki raczki bronie itp)
b)Wlasne figurki(ale naprawde przyzwoicie wyrzezbione czyli np te od Teliego) + wtedy odpowiednio zrobiona karta na rackscanie
Reszta niedopuszczalna (czyli te wspomniane przez Bartka konwersje np Battlowe przerobone na konfrontacje)

Koszulki: Czarne. Jesli ktos bardzo chce moze przyniesc sobie tez inny kolor (oczywiscie odpowiednio wiecej sztuk) i umowic sie z przeciwnikiem.

Ksera. Czar, cuda itp dopuszczalne. Reszta NIE !! (chyba ze jest to karta wygenerowana w rackscanie Ad.7) Wszystko tylko w wersji angielskiej (ewentualnie polskiej)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Tarhuna

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 31, 2004, 12:10:21 pm »
Cytat: "BeRsErK"

Tarhuna - Z tego co widzę to Devki mają już więcej modeli a do czasu wprowadzenia tych zasad napewno będą miały jeszcze kilka więc to raczej nie problem.


Hmm, zaglądam na stronę Mythosa i co widzę?
1. figurka -  Kalyar (93 pkt) - moim zdaniem z takim kosztem i brakiem zdolności, wystawianie go jest dośc kontrowersyjne.
2. figurka Valyar, półelf (97 pkt) - z czarami będzie ze 120-130 pkt

I to tyle.
We wrześniu ma dotrzeć w dostawie Zeiren, który będzie moim zdaniem najlepszym wyborem do wystawienia z tych 3 dostępnych.
Czy coś przeoczyłem?
Sojuszników nie liczę bo nie po to bierze się konkretną armię aby później grać inną (chyba że ktoś od początku bierze pod uwagę wystawianie sojuszników)

Offline Rebel

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 31, 2004, 12:42:12 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"


Rebel-chodzi bardziej o to ze jak bede chcial sprawdzic dana karte juz na turnieju to czy bedzie napisana po angielsku czy po chinsku efekt bedzie dokladnie taki sam-gooofno z tego bede wiedzial...z wyjatkiem liczb
a nie wiem jak inni ale osobiscie nie zamierzam znac calego AB na pamiec tak samo jak nie bede kupowal laptoka z powodu turnieju  :giggle:


Mnie chodzi o to że przeciwnik ma mieć rozpiske z AB a na poparcie że sam sobie tego tam nei dopisał druk karty (może być francuska bo jak masz dwie wersje da sie sprawdzić czy to to samo a poza tym masz od tego sędizego :P
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]
Sisters of Battle :D

Offline war2bone

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 31, 2004, 01:11:17 pm »
a co myslice o tym zeby konwersje musialy zawierac te elementy wyposarzenia  ktore sa wypisane na karcie postaci ?
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline dagobert

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 31, 2004, 01:50:03 pm »
Witam!

1.Kwestia proxowania modeli  - jak to było wcześniej powiedziane - wszystko albo nic i to również w kwestii animae, sparklingów, czy modeli drunów - w końcu wraithy można zastąpić puppetami chociażby, a LL właściwie wszystkim o właściwej podstawce , czy podobnym klimacie .

Jednak podkładanie np. normalnych paladynów pod kartę paladynów dorimanu nie jest żadnym proxem ! Podobnie jak się ma rzecz ze wszystkimi kartami typu wojownicy ragnaroka etc.

2. Koszulki - "wszystko jedno jakie byle takie same". Zgadzać się też musi mniej więcej też stan koszulek i ( w mniejszym stopniu ważne ) producent. Najlepiej by dogadywać się przed bitwą w tej sprawie. Ustalanie jednego słusznego wzoru koszulki jest dla mnie bez sensu.

3. Proxy kart - jak najbardziej dopuszczalne.

Pozdro

Offline veyDer

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 31, 2004, 03:35:29 pm »
Cytat: "_Wychwethyl_"
No to ja sie wypowiem co do kwestii VeyDera:
7.No i tu mam troche inne zdanie. IMHO powinny byc dopuszczane:
a)Figurki Konfrontacyjne skonwertowane (czyli dodatkowe nozki raczki bronie itp)
b)Wlasne figurki(ale naprawde przyzwoicie wyrzezbione czyli np te od Teliego) + wtedy odpowiednio zrobiona karta na rackscanie
Reszta niedopuszczalna (czyli te wspomniane przez Bartka konwersje np Battlowe przerobone na konfrontacje)


A co powiesz o moich (znaczy Eweliny) Centaurach? Zrobione od podstaw z założeniem, że będą do Konfry, zresztą w battlu nie ma centaurów. Ale figurki są zrobione z części do WFB, więc można powiedzieć, że są to skonwertowane szkielety koni (albo skonwertowane szkielety, jak kto woli :roll:) - ja bym coś takiego dopuścił... I nie uprawiam prywaty, bo tak samo bym uważał, jeśli chodzi o figurki kogoś innego - tworzenie fajnych figurek przez graczy naprawdę rozwija grę, widać, że ludzie się tą grą interesują...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline _Wychwethyl_

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 31, 2004, 05:20:48 pm »
Ja sam Bartku nie wiem co o tym do konca myslec. Bo z jednej strony jeslimamy nie dopuszczac modeli zastepczych (ale z oryginalna karta i odpowiednio pomalowanych) to dlaczego mielibysmy dopuszczac figurki z innych systemow (nawet skonwertowane) :x  Z drugiej jednak strony to jest wlasny wklad i inwencja tylko po prostu sa uzyte czesci od Battla  :x  Wiec naprawde ciezko jest znalezc zloty srodek. W sumie jesli masz do tego karty z Rackscana to tez nie widze przeszkod w wystawianiu, ale znow jest troche bez sensu grac samorobkami i wogole nie kupowac figurek Konfrontacyjnych.
Tak wiec jedyne wyjscie jakie widze to zabronic proksowania, a te 25% przeznaczyc na wlasnie przypadki typu tych nieszczesnych Centaurow  :D  :D

P.S. Wystaw ich kiedys na battlowym turnieju jako BK  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline QUASSIMODO

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 31, 2004, 05:51:32 pm »
Tarhuna-to nie polegaj na mythosie tylko zbierz zamowienie zbiorcze na 120euro i kup figsy bezposrednio we francji
masz pelen wybor ich wyrobow,czego dusza zapragnie -jak dziecko w cukierni  8)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline _Wychwethyl_

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 31, 2004, 07:50:51 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
Tarhuna-to nie polegaj na mythosie tylko zbierz zamowienie zbiorcze na 120euro i kup figsy bezposrednio we francji
masz pelen wybor ich wyrobow,czego dusza zapragnie -jak dziecko w cukierni  8)

Zamawiaj z Francji tylko jesli absolutnie musisz bo to ryzykowna sprawa. Niedawno zamawialismy grupowo i ja dostalem nie ta figurke ktora chcialem i do tego wybrakowana. Z tego co pamietam jeszcze ktos z forum dostal francuskie wersje mimo iz zamawial angielskie.  Ja sie jzu raz spazylem i dlatego wole ostrzegac tych ktorzy jeszcze nie zamawiali  :x
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline BeRsErK

Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 31, 2004, 09:50:27 pm »
Cytat: "veyDer"
Dobra, przydałoby się, co bym i ja się wypowiedział...

Podsumowując wcześniejsze wypowiedzi i moje własne na ten temat przemyślenia...

Figurki
====
Mamy następujące możliwości zachowania się graczy:
1. Wystawienie figurki z Konfrontacji zamiast innej wersji tego samego modelu o innych statystykach (np. Wilczarz-Zombie A jako Wilczarz-Zombie B/C albo jednego tygryska Dirza jako innego) - dodatkowa uwaga: uznajmy, że różne modele posiadające identyczne charakterystyki (i zdolności) identyczne - np. Fanatyk Goblinów A i B.
2. Wystawienie figurki z Konfrontacji zamiast innego podobnego modelu (np. Wojownik Świtu jako Strażnik Danakilu czy Westalka jako Święta Westalka)
3. Wystawienie figurki z Konfrontacji zamiast innego modelu (np. Templariusz Inkwizycji jako Arkhos, Komandor Świątyni czy też tygrys Dirza jako Wyrzutnia Płomieni Mid-Noru :lol:)
4. Konwersja jak w pkt. 1
5. Konwersja jak w pkt. 2
6. Wystawienie figurki z innego systemu zamiast figurki w Konfrontacji
7. Konwersja figurki z innego systemu jako figurki do Konfrontacji (w tym scratchbuild czyli wyrzeźbienie od podstaw)

Ad. 1 - jestem ZA, o ile nie będzie problemów z odróżnieniem (czyli nie może być sytuacji, gdy ktoś wystawia 3 identyczne figurki z trzema różnymi profilami)
Ad. 2 - jestem ZA, o ile dana figurka nie będzie wystawiona jako oryginalna (czyli nie będzie Westalki i Westalki robiącej za Świętą Westalkę)
Ad. 3 - jestem PRZECIW
Ad. 4 - jestem ZA z zastrzeżeniem, jak w ad.1
Ad. 5 - jestem ZA
Ad. 6 - jestem PRZECIW (jeśli już ktoś chce, niech się trochę wykaże i wystawi figurkę kwalifikującą się do pkt. 7)
Ad. 7 - jestem ZA

Ad. 4,5 i 7 - dodatkowe wymaganie: karta zrobiona przez generator na Rackscanie ze wstawionym zdjęciem konwersji (żeby można było sprawdzić, jakie statystyki ma ta figurka). Dlaczego? Bo nie będzie się to różniło od gry z armią, której nie znamy (jeśli wyskoczy ktoś Tir-na-Borem w Warszawie czy Elfami kiedy w końcu wyjdą, też będziemy musieli sprawdzać, co to za figurka), więc takie rzeczy przejdą. Natomiast co do ewentualnego zastrzeżenia o prolemach ze zrobieniem takiej karty, odpowiadam: jak ktoś się zabiera za konwersje, to niech spędzi dodatkowo te kilka(naście) minut na zrobienie karty.

W ten sposób będą zadowoleni chyba wszyscy: chcący grać figurkami, których nie ma w Polsce (pkt. 1,2,4,5,7), posiadający przyzywaczy (pkt. 7, ewentualnie pkt. 2), itd.
Głównie pkt. 7 pozwalałby nam się wykazać (a ja bym mógł grać Centaurami zrobionymi przez Ewelinę :giggle:)

Pomalowanie figurek
==================
Bezapelacyjnie TAK! Mogą nie być na poziomie 9-10 na CoolMini, ale przynajmniej 3-4 by wypadało :roll:

Koszulki
==========
Niech gracze mają dowolne, byle identyczne

Ksero kart/czarów
================
Jestem za tym, aby było dopuszczone, o ile karta w koszulce (od strony koszulki lub w dotyku) nie będzie się różniła od oryginalnej (to samo dotyczy kart do pkt. 4,5 i 7 powyżej)


1 - oczywiście TAK, z tym, że należy oczywiście mieć modele jakoś oznaczone jak mamy ich kilka - tak jak w FAQ'u.
2 - Myślę, że to mocno zazębia się z 1 i tu także - TAK(to samo tyczy się ulepszonych wersji z boksów itp.)
3 - Odpada w przedbiegach
4/5/7 - jak 1 ale muszą to być konwersje/wyrzeźbione figsy/mocno zaawansowane. Odpadają gobosy GW z przyklejona głową alchemona...
Karty Rackskanowskie.
6 - NIE

Offline Morfeo

Re: Zasady rankingu ogólnopolskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 31, 2004, 10:29:43 pm »
Cytat: "BeRsErK"
- Ilość/dopuszczenie % proksów i przeróbek. Czy rozdzielić te kwestie czy potraktować jako ten sam element.
- Czy dopuszczać ksero kart(np. czarów).
- Kolor koszulek na karty - proponowany czarny.
- Obowiązkowe pomalowanie czy nie.



Moje 3 grosze:

1. Zero zero zero
2. Nie nie nie, podobnie jak i artefakty (koniec z Koroną!)
3. Czarne protectory
4. Tak


Mój postulat:

Zero Allies, poza Elementalami i takimi numerantami jak na przykład Emissary of Acheron.