Autor Wątek: Björk - Medulla  (Przeczytany 5156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hopatika

Björk - Medulla
« dnia: Sierpień 31, 2004, 07:30:47 am »
<byl temat?><jak tak, to do kosza prosze>

plyta juz do kupienia z empikach. jakie sa wasze wrazenia, jesli slyszeliscie? dla mnie jedna z najciekawszych plyt ostatnich miesiecy. moje zdanie tu-> http://www.mrock.republika.pl/bjork.htm

Offline zim

Björk - Medulla
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2004, 12:34:49 pm »
imho przesluchalem raz pobieznie ...ale tylko dlatego ze czytalem wczesniej iz Mike Patton sie bedzie na plycie udzielal. bylem poprostu ciekaw co tesh tam on bedzie robil..

a co do samej plytki to dla mnie ta sama 'stara' dobra bjork, ktora za cholere do mnie nie przemawia i mysle ze nigdy jej nie polubie :P
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Dinki

Björk - Medulla
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2004, 06:47:01 pm »
Muzyka na tej płycie jest dla mnie jak występ kobiety z długa brodą w wesołym miasteczku. Raz widziałem i nie mam zamiaru tego powtórnie zobaczyć. Tak samo jest z płytą, jedno przesłuchanie mi starczy.

Jedyna piosenka, którą w miare polubiłem to "where is the line".
A za najgorszy utwór uważam "ancestors". Takie odgłosy i jęki to wydają zwierzeta w oborze.

Dla mnie ta płyta to zbiór jęków, stękania i wycia.
Nic ciekawego. Ale jak napisali, tylko wielka gwiazda mogła się rzucić na tak głęboka wodę.

Offline zim

Björk - Medulla
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2004, 09:40:25 pm »
Cytuj
Dla mnie ta płyta to zbiór jęków, stękania i wycia.
Nic ciekawego. Ale jak napisali, tylko wielka gwiazda mogła się rzucić na tak głęboka wodę.

hehe dobre. nic dodac nic ujac :P

edit > do posta nizej ---> u nas w EMPiK-u plyta ta kosztuje 59.99 :)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Jovka

Björk - Medulla
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2004, 09:41:38 pm »
Chciałam sama napisać ten temat ale jest :)
Niestety nie mam tej płyty bo kosztuje 68zł !
Mam cztrey pisoenki nagrane i strasznie mi się podobają...
Jako fanka Bjork jakoś załatwię sobie tą płytę... Narazie uważam że jest świetna ale nie przebije Homogenica...

Pozdrawiam
color=blue]Kropelka deszczy na listku zwisająca...
Samotne obumierające drzewo kołyszące się przez powiew wiatru...
Poranna rosa na wilgotnej trawie...
Wstaję...
Wychodzę na ogród...
Słońce wstaje ze mną...
Ulotna chwila szczęścia.[/color]

Offline Kormak

Björk - Medulla
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2004, 11:31:06 pm »
Na razie widziałem tylko teledysk do piosenki "Oceania" - przepiękny! No ale Bjork nigdy nie miała słabych klipów. Czekam z niecierpliwością na okazję posłuchania całości.

Offline hopatika

Björk - Medulla
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2004, 07:29:53 am »
Cytat: "Dinki"
Dla mnie ta płyta to zbiór jęków, stękania i wycia.
Nic ciekawego.

chyba nie posluchales jej zbyt uwaznie.

Anonymous

  • Gość
Björk - Medulla
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:18:07 am »
Słyszałam do tej pory tylko fragmenty.... Ale i tak jestem pod wrażeniem.
Pani Bjork wie, co robić.

Szacun.

A'G'R

Offline Raven

Björk - Medulla
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:29:55 pm »
A ja owej płytki jeszcze nie słyszłem. Ale wypowiedzi użytkowników, i to właśnie te negatywne, zachecają mnie do jej ściągn... zakupu :) Pani Bjork, zawsze tworzyła muzykę, odchodzącą od głównych nurtów muzycznych, i im bardziej jej płyta jest oryginalna i różni się od pozostałych tym lepiej! Przeciez tego właśnie od niej oczekujemy:)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline hopatika

Björk - Medulla
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2004, 12:38:31 pm »
JEST oryginalna. warto.

Offline Jovka

Björk - Medulla
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2004, 01:42:38 pm »
Dinki napisał :
Dla mnie ta płyta to zbiór jęków, stękania i wycia.
Nic ciekawego. Ale jak napisali, tylko wielka gwiazda mogła się rzucić na tak głęboka wodę.

Bez obrazy. Jeski to nie śpiew. A poza tym może posłuchaj jeszcze raz uważniej. Jejpiosneki jak dla mnie przepiękne. Inne niż wsyztki piosenki typu Brytnej Spirs... Są o wiele ciekawsze i bardzo mi się podbają :)

Pozdrawiam
color=blue]Kropelka deszczy na listku zwisająca...
Samotne obumierające drzewo kołyszące się przez powiew wiatru...
Poranna rosa na wilgotnej trawie...
Wstaję...
Wychodzę na ogród...
Słońce wstaje ze mną...
Ulotna chwila szczęścia.[/color]

szafa@poznań

  • Gość
Björk - Medulla
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:19:03 pm »
jeki steki i piski. nie dorasta do pięt "Have you seen"...

Offline Dinki

Björk - Medulla
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2004, 12:52:44 am »
Cytat: "Jovka"

Bez obrazy. Jeski to nie śpiew. A poza tym może posłuchaj jeszcze raz uważniej. Jejpiosneki jak dla mnie przepiękne. Inne niż wsyztki piosenki typu Brytnej Spirs... Są o wiele ciekawsze i bardzo mi się podbają :)

Ja nigdzie nie użyłem słowa "śpiew", ale nie rozumie dlaczego miałbym tego nie zrobić. To że jest to specyficzny sposób śpiewania nie oznacza od razy że nie można go nazwać "śpiewem".
Śpiew Bjork zawsze wywoływał u mnie sprzeczne uczucia. W niektórych utworach bardzo dobrze współgra z muzyką, a nawet tworzy własny niepowtarzalny klimat. W innych natomiast powoduje, że mój słuch nie jest wstanie znosić "jeków" wokalistki.
I dlaczego odwołujesz się do Britney Spears? :?
Ale posłucham jeszcze trochę. Ale niektóre utwory już na pewno nie będą męczyły mojego ucha:)

Offline hopatika

Björk - Medulla
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2004, 06:58:59 am »
przypuszczam, ze jesli nie potrafisz zniesc juz Bjork, to rzeczy typu ambient, noise, industrial tym bardziej sa Ci obce.
czego sluchasz na co dzien?

Offline zim

Björk - Medulla
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2004, 08:11:59 am »
bosh czepiacie sie tego ze komus sie Bjork nie podoba ...to jego (i moja rowniez) prywatna sprawa i kwestia gustu. dla mnie sa to jeki i stekania a dla kogo innego wysublimowana forma spiewu. to ze ona tworzy cos zupelnie innego i odstajacego wyraznie od reszty trendow muzycznych to chwala jej za to. ale to nie powod by ja za to cenic czy bic jej poklony, szczegolnie przez kogos komu jej muzyka nie pasuje, nie podoba sie, nie wiem co jeszcze mozna odczuwac w stosunku do czyjejs muzyki :P

dla mnie np muzyka KsE jest rewelacyjna i poniekad odbiegajaca od nurtu hc ...a dla was moze to byc kolejny amerykanski zespol jadacy na fali popularnej tam teraz ciezkiej muzyki.

i prosze was nie probujcie komus w mowic na sile ze nie przesluchal dobrze plyty czy ze powinine to zrobic raz jeszcze i na pewno mu sie spodoba ...zenujace ;)

edit > aha jeszcze jedno. nie lubie bjork a jednak czesto siegam po kapele grajace industrial. chociazby NIN czy Ministry. i uwazam ze maja one raczej nie wiele wspolneo z Bjork jesli w ogole cokolwiek...
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'