Autor Wątek: house rules  (Przeczytany 19389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

house rules
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:13:22 am »
RafiK ma racje... takie sa zasady i trzeba troche elastyczniosci bo to nie sa realia a system bitewny. zdarzaja sie "absurdy" ale mi jakos one nie przeszkadzaja z tego wzgledu, ze je akceptuje... to jak psioczenia na zasady niektorych oficjalnych band... bezsensu... ale zawsze mozna do GW napisac - zreszta w LIPCU BYLA TAKA OKACJA! ja z niej skorzystalem.

jesli zasady na cos pozwalaja to pozwalaja i juz. w domu ze znajomymi mozna sobie to zmienic ale na turnieju OBOWIAZUJA ZASADY. dziwi mnie ze zamiast nauczyc sie je wykorzystywac to sie po nich jedzie ... jabky forma leczenia swojego niezadowolenia... ale w koncu turnieje i inne oficjalne zawody nie sa obowiazkowe ...

Offline Mistrz wałków :)

house rules
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2004, 04:24:46 pm »
Zgadzam się z Tobą że na turnmieju powinny OBOWIĄZYWAĆ ZASADY.
Ale równierz możemy WPŁYNĄĆ NA TE ZASADY naprzykład przekonując większość do ich słuszności.
Uważam że Sejv od tarczy na 5+ ( wypadku walki bronią ręczną) jest jak najbardziej słuszny jak i to że dwurakiem można w szarży atakować pierwszy. Są to wkońcy zmiany które weszły z IVed Warhammera.
A chće potkreślić że mordka jest POCHODNYMM SYSTEMEM WFB!!!

 :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)  :D  :)
Kamil. (miszczu)

Offline Dabi

house rules
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2004, 04:58:08 pm »
Cytuj
dziwi mnie ze zamiast nauczyc sie je wykorzystywac to sie po nich jedzie ... jabky forma leczenia swojego niezadowolenia... ale w koncu turnieje i inne oficjalne zawody nie sa obowiazkowe ...


Przypomina to troszkę sytuację o jakiej opowaidał mi kolega fan koszykówki amerykańskiej. Kiedyś był taki przepis ze sędzia mógł odgwizdać jeden faul naraz. Co jedna z drużyn notorycznie wykorzystywała na swoją korzyść uderzając np z łokcia 4 rywali naraz
Nauczyli się zasad i je wykorzystywali  ^^
Co do turnieji to  chyba lepiej jest  jak wygra lepsza taktyka i szczeście niż luki podręcznikowe i umiejętność znalezienia braku przecinka tam gdzie on powinien być

Pozdrawiam
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Mistrz wałków :)

house rules
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2004, 06:35:41 pm »
Misiu sie poprotu przejęzyczył chciał powiedzieć że nauczmy sie ich wykożystywać wałując tych nie obeznanych (goblikon) :)
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

house rules
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:36:47 pm »
zeby tarcza dawala savea na +5 z reczna to trzeba zmienic jej cene... co ciagnie za soba lancuszek zmian... :)

to nie  regimenty a pojedynczy indywidualnie wekwipowani kolesie :)

Offline MiSiO

house rules
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2004, 09:37:19 pm »
zeby tarcza dawala savea na +5 z reczna to trzeba zmienic jej cene... co ciagnie za soba lancuszek zmian... :)

to nie  regimenty a pojedynczy indywidualnie wekwipowani kolesie :)

chyba zeby dac takiego skilla ze kolo umie sie dobrze osłaniac :)

Offline Mistrz wałków :)

house rules
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2004, 11:14:24 pm »
Zapewniam Cię że nie trzebało by wprowadzać żadnych zmian.
Rezygnacja z dodatkowego ataku dla seva na 5+ nie jest taka oczywista...
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

house rules
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2004, 11:27:37 pm »
ale z ciezka zbroja jest juz +3... i wez takiego minotaura z savem na +3 i 3 atakami... :) a jak dostanie frenzy to ma juz 6 :)

Offline Mistrz wałków :)

house rules
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2004, 06:40:06 am »
tak a pużniej nepada go assasin lub gość z 4 S i toporem i save topnieje w oczach.
że już o krytykach niewspomnę..
Pozatym raczej nikt nie będzie wydawał kolejnych 50gc poto żeby wzmocnić juz i tak drogiego minotaura. :)  :)
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

house rules
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2004, 08:39:21 am »
wlasnie nie tak drogiego... 200 a na WS4 S4 T4 3 bazowe ataki duzo roznego ekwipunku... ja bym mu HA dawal! i na pewno helmik... herosem nie bedzie ale zawsze moze dostac rozwiniecie WS S czy A... a to juz masakra :)

ale pamietaj ze jak masz tarcze a kolo sztylet to save jest juz na +4 ... :)  wiece ekwipuunku mniej ludzi :)

tak assasin wymiata

Offline nahar

house rules
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 03, 2004, 09:09:46 pm »
Ja też gram czasem z HR.

Uzgodnienie ich na turniej nie jest problemem. Po prostu organizator OGŁASZA je i tyle. Komu się nie podoba to wara do domu. Oczywiscie można o zmianach podystkutować, ale i tak ostatecznie decydują organizatorzy.

Większość HR opisanych przez Dabiego jest zgodna z moim i jak sądzę Miszcza odczuciami.
Wobec tego nic tylko je zacząć stosować (szczególnie ze na forum Gw roi się od wpisów typu mamy swoje zasady i je stosujemy w swoim klubie).
Problem to je tylko uzgodnić dokładnie.

Minotaur z HA?? A kto powiedział że będzie on miał ten pancerz dostępny?? Szczególnie że nie może awansować na herosa.

Rafik: wczuwanie się w realizm średniowieczny jest bez sensu, Warhammer to nie średniowiecze i nie ma co go porównywać z nim.
Ceny są moim zdaniem ok, a drbne uwagi co do szczegółow kiedyś napiszę przy innej okazji.

A wałowanie?
Toż to nic innego tylko wykorzystywanie DEBILIZMU zasad do Mordheim.
Dlatego Komorów - nic się nie bójcie będzie jak na WM (choć nie mogę tego zagwarantować bo nie jestem sędzią).
paweł

Offline Mistrz wałków :)

house rules
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2004, 10:23:12 pm »
Napisał Nahar
Cytuj
A wałowanie?
Toż to nic innego tylko wykorzystywanie DEBILIZMU zasad do Mordheim.
Dlatego Komorów - nic się nie bójcie będzie jak na WM (choć nie mogę tego zagwarantować bo nie jestem sędzią).



Nie można było tego lepiej ująć.  :)
Zasady które są nielogiczna i wypatrzają jakiekolwiek realia powinny byc zmieniane. Pamiętajmy że jeżeli będzie odpowiednia ilość głosów za nimi (nowymi zasadami) to NATURALNIE wejdą w życie.
Kamil. (miszczu)

Offline drachenfeles

house rules
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 03, 2004, 10:47:46 pm »
Cytuj

Minotaur z HA?? A kto powiedział że będzie on miał ten pancerz dostępny?? Szczególnie że nie może awansować na herosa.


niestety na liście ekwipunku futrzkaów w tym i minosia figuruje ciężki pancerz oraz - o zgrozo - hełmy. Nie wiem jak ci kolesie od genialnego wytfurcy sobie to wyobrażają ale napisali tak, a nie inaczej.

Offline MiSiO

house rules
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 03, 2004, 11:09:11 pm »
tak... to nie sredniowiecze...

a to ze minotaur ma zbroje i helm to chyba w WF normalne... zreszta czemu ma nie miec? jakies plusy musi miec ta banda... jak nie ma najemnikow i tylko 15 koleci maksymalnie... pieski ma jak WH a byly w wiele mocniejsze (ich T3 to jest problem)... i ten bvrak strzelania... A! i Ld7 dowodcy... to fatalnie wygladaloby bez tej zbroi... ktora i tak nie rekompensuje 15 max... z Ld7... :) ale zawsze mozna dostac skilla do przerzutow :)

zreszta nowy minotaur zrobil sie niezwylke skuteczny... to jego frenzy... !!! 6 atakow bazowych.... waaaaagh! a np. z dwurakiem to jest 6A zS6 :)

jak skoncze malowac averland (i kilku pozostalych orkow) i jak uofizjalnia beastow to chyba sobie zrobie mala brazowa bande :) z minotaurem bo jest klimatyczny.. i z pieskami... i centigorem :)

Offline drachenfeles

house rules
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 04, 2004, 08:08:36 am »
nie chodzi o zbroje, a o helmy przyjżyj się futrzaczkom, każdy ma inną głowę i do tego mają rogi równierz w wielu fantazyjnych kształtach, założenie na to hełmu jest powidzmy sobie trudne.

 

anything