Autor Wątek: Kondycja polskich komiksów fantastycznych + prosba o pomoc  (Przeczytany 11988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ploskonka Dariusz

Kondycja polskich komiksów fantastycznych + prosba o pomoc
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 12, 2004, 05:42:45 pm »
Witam. A ja pozwolę sobie wspomnieć chyba jeden z klasyków. Podobno Wróblewski nie czuł klimatów fantastycznych (jak sam twierdził), ale Vahanara, to jeden z najlepszych komiksów (zarówno pod względem rysunku, jak i scenariusza). No była jeszcze 'Ekspedycja' Polcha (zresztą jego jedyny udany, ale za to bardzo,bardzo dobry komiks)
i jeżeli można do tego 'grona' zaliczyć "Najdłuższą podróż" Rosińskiego. Niestety dzisiejsza scena komiksowa pod względem fantastyki bardzo kuleje. No cóż. Tak bywa. Pozdrawiam.

  Ps. U mnie w głowie powstał pomysł na komiks stricte fantastyczny z wątkiem horroru (zarys jest na papierze), ale nawet boję się brać za ołówek, żeby go rysować, bo co będzie jak znowu ktoś powie, że....
kolory były za jaskrawe.
Kolory nie byłyby za jaskrawe, bo tonacja miała by być mroczna. Ale to niestety tylko moje zamiłowanie do rysowania komiksów.

Offline strzalek

Kondycja polskich komiksów fantastycznych + prosba o pomoc
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 12, 2004, 08:27:49 pm »
dzieki za Wasza pomoc, okazala sie bardzo potrzebna. niestety w miedzyczasie redakcja zmniejszyla mi troche obiecana ilosc znakow, wiec musialem tekst strasznie ciac. mam nadzieje, ze nie wywola on oburzenia srodowiska milosnikow komiksu ;)))
jesli dostane wersje jaka zaakceptowala naczelna (zwykle zmienia niewiele, raczej kwestie jezykowe) to postaram sie go podlinkowac. zawsze to lepiej, zeby ktos kompetentny na niego zerknal zanim pojdzie w druk.
jeszcze raz dziekuje i serdecznie pozdrawiam
Michał Strzałkowski

Offline anakin

Kondycja polskich komiksów fantastycznych + prosba o pomoc
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 13, 2004, 08:43:53 am »
Cytuj
zawsze to lepiej, zeby ktos kompetentny na niego zerknal zanim pojdzie w druk.


Jasne. z przyjemnością zobaczymy, przeczytamy, zbluzgamy  ;)

Offline Błendny Komboj

Kondycja polskich komiksów fantastycznych + prosba o pomoc
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 18, 2004, 02:36:17 pm »
O Raczkiewiczu teżwypadałoby wspomnieć, bo ostatnio panuje brzydka moda na zapominanie o tym zasłużonym i ciekawym przecież autorze.

A tak wogóle to nie lepiej napisać poprostu pracę monograficzną o polskim komiksie wogóle? 99% polskiego komiksu to fantastyka.
Lord of the Rings" is a piece of crap.