Autor Wątek: Burza Chaosu  (Przeczytany 3034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pafnucy

Burza Chaosu
« dnia: Lipiec 07, 2005, 07:38:37 am »
Witam

Wiele się już mówiło o Burzy Chaosu w Warhammerze na łamach tego forum. Wiele było pytań i obaw. Co ona tak właściwie dała wizerunkowi Starego Świata? Mam nadzieję, że artyuł Maestro odpowiem Wam na te pytania. Zapraszam do lektury i wyrażania swoich opinii.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Maestro

Krajobraz po Burzy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2005, 08:13:20 am »
Tak, ja też zapraszam do wyrażania swoich opinii. :o
Co sądzicie o tekście?
No i o meritum czyli o wpływie Burzy na tło / przygody w nowym Warhammerze.

Offline Elasor

Burza Chaosu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2005, 02:26:19 am »
Tekst spoko a co do meritum ;) - Burza Chaosu zmienia dla mnie całkowicie wizerunek bohaterów Warhammera- teraz są oni prostymi ludźmi zmuszonymi do ucieczki od wrogich wojsk Chaosu i wojennej zawieruchy a teraz nie maja gdzie wracać. Zresztą wiadomo przeczytać pierwsze opowiadanie i wiadomo o co chodzi ;) . Sam gram flisakiem z granicy ostlandu i ostermarku, który podczas wojennego piekła stracił ojca i brata- matka i siostra zbiegły do Middenheimu, lecz nie wiadomo czy przeżyły.

Ogółem nowa edycja to zupełnie nowe wyznania dla bohaterów 8)

Offline Pan Jan

Burza Chaosu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2005, 12:30:06 am »
Być może będzi mi dane jeszcze kiedyś zagrać w Młotka. Być może w świecie po Burzy Chaosu...
Co do klimatu po inwazji, mam od pewnego czasu obiekcje. Interesuję się trochę powojenną historią Wrocławia. Zaraz po wojnie ludność napływała do ruin Breslau. Bynajmniej nie po to, by płakać na riunach, ale by je odbudować. Czy tak samo nie stałoby się w Starym Świecie? Wyobrażam sobie rzesze plebsu z południa ciągnące na opuszczone pólnocne ziemie. Organizację nowej kolonizacji, przywileje dla osiedlających się na ponoć spaczonych terenach. Wszak poprzednia inwazja tylko umocniła Imperium. Artykuł Maestro skupia się na pokazaniu zniszczonego świata . Dobrze, też tak trzeba. Ale powiedzmy, że przez trzy sesje gracze będą oglądać ruiny i mogiły, a na czwartej zobaczą energicznego kupca pokrzykującego z wozu "A tu budujemy faktorię, bo odkąd spłonęły wszystkie targi na szlaku, możemy uzyskać monopol. No, chyżo rozładowywać się, bo niebawem przyjadą tu osadnicy! Musimy mieć palisadę, bo ponoć mutanci są wciąż w lasach." "A spaczeń?" - ktoś powie. A jak bardzo zepsuta może być ziemia? Mieszkańcy Praag przez stulecia nie opuścili spaczonego miasta, to czemu my mamy się obawiać na zapas? Skupiamy się na pokazaniu mrocznej strony Burzy Chaosu. Ale przecież ludzie potrafią otrząsać się z gorszych przeżyć. I przecież wygrali tę wojnę! Czy nie pora na klimat trudnej, żmudnej, ale pełnej nadziei odbudowy?
To tyle do meritum :) Co do tekstu, pozostaje mi pogratulować autorowi ładnego artu. Jeszcze nie doczytałem fabularyzowanej części do końca, ale o tej porze oczy mi wypływają, więc skończę jutro.
size=9]Przeto źle napisano, eże mało piwa we dzbanie imiano.

Pozdrawiam, PJ.[/size]

Offline pafnucy

Burza Chaosu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2005, 09:13:55 am »
Witam

Artykuł z zasady został troszkę przekoloryzowany na czarno, aby zwrócić uwagę na ów problem powojennego Imperium. Masz 100% rację, co do odbudowy. Wszak na nie jednej wojnie, przez krótki czas zostały zbudowane wielkie fortuny. Kupcy na pewno to wykorzystają. A kapłani Sigmara postarają się, aby w czynie społecznym plebs ruszył odbudowywać Imperium.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline pafnucy

Burza Chaosu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2006, 10:32:18 am »
Ave!

Właśnie, a jak zmieniły się lasy po Burzy Chaosu (chodzi mi tu głównie o północne połacie Imperium)? Czy faktycznie przeprawa z miasta do miasta jest niczym batalia? Jak dużo niedobitków pozostało?

Pozdawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Anonymous

  • Gość
Burza Chaosu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2006, 05:48:33 pm »
Cytat: "Pafnucy"
a jak zmieniły się lasy po Burzy Chaosu (...)?
Przez pierwsze kilka, kilkanaście miesięcy podróż traktami Imperium będzie szczególnie ryzykowna ze względu na liczne bandy zwierzoludzi i mutantów. Po tym okresie gościńce znów staną się bezpieczniejsze bowiem do służby powrócą strażnicy dróg, a i sami chaośnicy poczną walczyć między sobą tym samym znacząco zmiejszając własną liczebność  :)