Autor Wątek: Prawda czy fałsz  (Przeczytany 9500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pietia

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2004, 09:18:16 am »
Za to niektore modele wychodza i 10 lat po odpowiednim armybooku/codexie (np. taki Waveserpent dla Eldarow). Bedziesz czekac az GW laskawie wszystko wyrzezbi? Nie - zlozysz armie z tego co jest, a potem dokupujesz potrzebne rzeczy w miare wychodzenia, takze ta armia tez stala nie bedzie. W konfie przynajmniej wchodzac do sklepu mozesz sobie z olowkiem w reku zlozyc armie bez studiowania armybooka. No i te nowe modele nie zawsze sa silniejsze (a ze wychodza to dobrze - popatrz jak cierpia milosnicy WZ i Chronopii, do ktorych tez sie zaliczam, wiedzac, ze niektore potrzebne modele to za pare lat dopiero wyjda - jesli wogole).
uccess is mandatory. Survival is optional.

Offline veyDer

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2004, 09:40:45 am »
Ja się ciągle obawiam, że w Konfrze będzie coś, co nazywam "doomtrooperyzacją". Kiedy w podstawówce kupiłem pierwszą talię DT, najsilniejsze jednostki w podstawce miały statsy na poziomie 4-5. Po kilku latach, w kolejnych dodatkach statsy zwykłego mięcha były ~6-7 a nawet 8. Nie wspominając o herosach, którzy mieli dwucyfrowe...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline usagi

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2004, 09:54:14 am »
No własnie o tym mówie - był sobie Daystais teraz bedzie Centurus z lepsiejszymi statystykami. Po co kupowac Daysatisa?

Offline Fenris

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2004, 10:45:21 am »
Nikt niepowiedział że centaurus będzie miał lepsze staty. Bo tego jeszcze nie wiadomo. Po dajku wyszła nemesis którra wcale taka rewelacyjna nie jest.

Uważam że jak na razie to Rakham nie wydaje coraz mocniejszyych modeli tylko raczej stara się o ich zróżnicowanie i stawia na kombinatoryczność w składaniu rozp. Dlatego trzymając się Alchemików masz dość modularnych keratisów z 2 opcjami, - którzy terż jakoś strasznie mroczni nie są, do tego kilku rzenujących bohaterów w sytlu Thissan Ka czy też droższej wersji Sasi :/

@PIOTROSLAV- "Sin Asirin" się odmienia ;) i tak wogóle jest rodzaju męskiego  :lol:
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Wargrandmaster

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 19, 2004, 12:04:30 pm »
Nikt ci nie każe kupować centusia tylko dlatego, że bedzie miał lepsze statsy - ale fakt - nigdzie jeszcze nie zostały chyba oficjalnie opublikowane a już taki rwetes, że przepakowany? :) Alchemiczna fobia:)

Offline Johnny

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2004, 12:54:23 pm »
co do figurek Rackhama to bija na głowe te z GW, nie ma co do tego żadnych wątpliwości (oczywiście nie wszystkie patrz tir na bor :P )

Jeśli chodzi o ceny to niektore figurki sa tańsze niektóre droższe , ale na pewno są metalowe i ładniejsze, to chyba nie podlega dyskusji.

Nie ma śmierdzącego plastiku ,ktorego zawsze się będę czepiał przy każdej okazji , bo plastik zabija grę  :( , jak zaczynałem grać 10 lat temu w bitewniaki i jak pierwszy raz zobaczyłem cynową figurkę to aż zbladłem one maja dusze a plastik to syf  :) , teraz GW zasypuje plastikiem ktory miał uczynić armie tańszymi , ale jak wiemy z życia gó...o prawda :(

A co do wychodzenia modeli co jakiś czas to jest to zajebiste , tylko racja żeby wychodziły w miare zrównoważone, ale chyba nie ma z tym teraz problemu.

Offline Achilles

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2004, 01:44:52 pm »
Cytat: "usagi"
...co gorsza jeden silniejszy od drugiego.


Z tym się nie zgodził, może są niektóre silne ALE nie aż tak!
Co do równowagi, jeśli zauważyłeś to bettel ma już wszytko wuala gotowe. A konfra to świerze bułeczki! Nie ma wszystkiego, dlatego jest to "wulkan" nie wiadomo co przyjdzie. Za trzy lata zobaczymy co będzie(to był przykład!).

Pozdro.
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Bliz

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2004, 04:47:18 pm »
a co później powiedzmy ze raz zrobiona armia wystarczy na 2 edycje  ic potem nowe figórki?? będą nowe zasady i okarze sie ze "wood elfy" znowu sa za silne i trzeba zmieniać wszystko :D a tu masz miły klimat  :D ciekawe armie co chwile wychodzą nowe figurki zyć nie umierać :D
a pozatym zapraszam do zapoznania sie z nowym systemem (bo nietylko konfrontacją czlowiek żyje) a mianowicie Dark Age'm ja nic nie propaguje bo konfrontacja rządzi jak by nie było ale ten system moim zdaniem może terz nieźle namieszć :twisted:
ie In The Name Of Freedom!!!

Offline QUASSIMODO

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2004, 06:17:53 pm »
no jasne system moze byc nawet nieziemsko fajny ale coz z tego jak bedziesz w to mogl zagrac tylko z 2-3 kumplami??

trzebaby sie trtzymac juz istniejacych systemow(dla kazdego cos milego)

natomiast wieksza szczegolowosc figurek ktora nie poglega dyskusji rackham oplacil gorszym stopem metalu-jest znacznie bardziej kruchy a to w polaczeniu z chudymi konczynami sprzyja ich uszkodzeniom
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Bliz

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2004, 06:31:41 pm »
a dlaczego tak uwazasz?? im wiecej ludzi sie zainteresujw tym wiecej bedzie graczy chyba?? wiec nie dumajmy ze gro "nieziemsko fajna" tylko szykujmy sie na szturm sklepu jak tylko Mythos sprowadzi ja do polski :D

a co do tych figurek rackhama to i owsze trafiały sie(szczegulnie na starych figurkach) i trafiają zle odlane figurki mam nawet templariusza gryfów z narośla na lokciu ale mala operacja plastyczna i wszystko jest juz ok, a co do tej kruchości to nirzauważyłem tego jeszcze nic mi sie nie ułamało
ie In The Name Of Freedom!!!

Offline Pietia

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2004, 07:21:36 pm »
No nozki sie niestety ulamac potrafia - mi to nieszczescie przytrafilo sie np. u Mizerykordii i limitowanej fiance. Na szczescie wszystko da sie skleic. A Dark Age testowalem na proxach - Warzonowy troche pod wzgledem wrazen z gry, ale jakos klimat grafik i samego swiata do mnie nie przemawia...
uccess is mandatory. Survival is optional.

Offline vanswirr

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 19, 2004, 08:03:31 pm »
Cytat: "usagi"
No tak ale np. w battlu powiedzmy armia jest w miarę stała (w obrębie edycji) a w Konfrontacji cały czas wychodzą nowe modele, co gorsza jeden silniejszy od drugiego.


Armie w battlu są moze i stałe, ale figurki co jakiś czas przechodzą "redesign" - całe armie są zmieniane - patrz lizardmeni, dark elfy, high elfy, beastmeni, ostatnio bretonia i nowe boxy do chaosu.
A to że w konfrze wychodzą nowe modele - to chyba tylko dobrze, system się rozwija, jest z czego wybierać. Pamiętaj cały czas, ze ragnarok dopiero wchodzi - tu będzie dopiero zabawa i dalszy rozwój systemu
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Johnny

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 19, 2004, 08:21:20 pm »
Ten "redesign" kurcze coraz bardziej jest szkodliwy dla tej gry, ja stary maniak battla coraz bardziej sceptycznie patrzę na syf wychodzący z GW , chociaż większośc cynowych figurek jest ładniejszych od swoich poprzedników, ale smutne jest to że zastepują je syfiarskie plastiki.
Confra mnie przyciągneła swoimi figurkami i zasadami  , przy tworzeniu armii można sobie nieźle pokombinować , już nie mogę się doczekać Ragnaroka bo duże bitwy to mnie dopiero kręcą  :)

Offline Fenris

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 19, 2004, 08:55:59 pm »
Zwłasza że tam to dopiero jest kombinowania hehe. A i zasady z tego co narazie patrzyłem bardzo fajne i naprawdę grywalne.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Jon

Prawda czy fałsz
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 21, 2004, 09:58:10 am »
No dobra, wszystko fajnie ale mnie już trochę zaczęło wkórzać to z jakiego materiału są te modele. Kupiłem sobie fianki - to kucyki zaraz odpadły, potem mi się miecz ułamał. Co gorsza figurki mi krzywią i kruszą w trakcie samego przenoszenia w pudełku owinięte w watę!! :(

 

anything