Autor Wątek: Westerplatte. Załoga Śmierci  (Przeczytany 18406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

Westerplatte. Załoga Śmierci
« dnia: Wrzesień 19, 2004, 02:59:35 pm »
Czytał ktoś? I jakie macie zdanie? Warto? Wydanie, cena, treść?  8)
Bóg Cię kocha

Anonymous

  • Gość
Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2004, 03:58:29 pm »
i może jeszcze: czy załoga naprawdę śmierdzi? :twisted:

N.N.

  • Gość
Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2004, 04:33:57 pm »
Czytałem.
Myślę, że warto.
Komiks jest skrupulatną relacją z przebiegu wydarzeń, z pieczołowicie oddanymi detalami, z fotograficznym aneksem, pokazującym jak wyglądało Westerplatte w 1939 roku. De facto jest to komiks paradokumentalny...
Dążenie autorów do tego, by przedstawić prawdziwy przebieg wydarzeń i oddać honor uczestniczącym w walkach żołnierzom, powodują w niektórych miejscach przerost komentarzy. Są jednak też sceny znakomicie narysowane, niezwykle dynamiczne, z pomyslem...

Offline Makary

Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2004, 10:26:02 pm »
kiedy ten komiks bedzie dostepny w ksiegarni ???

Offline Czarnooki

Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2004, 12:33:17 pm »
Witam,
W Warszawie już jest, a jeżeli nie ma u Ciebie to zapraszam na Allegro - chyba wydawca sprzedaje po 30zł za sztuke (cena okładkowa to 34.90zł o ile dobrze pamiętam).
Pozdrawiam.

Anonymous

  • Gość
Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2004, 01:49:27 pm »
co moge powiedzieć po lekturze?
na początku niestety niewiele to miało wspólnego z komiksem. coś jak raport z ilustracjami. nieudolność rysownika np. twarze zamalowane tuszem na czarno. ale w miarę czytania było coraz lepiej. i teksty i rysunki miały ze sobą coraz więcej wspólnego. aż w koncu stały się komiksem.
poza tym ciekawa tematyka, która powinna zaiteresować wszystkich miłośników historii wojennych.
w sumie podobało mi się, choć nie zapowiadało się tak dobrze.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2004, 04:44:43 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Salgi

Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2006, 04:31:44 pm »
Choroba jesli mam byc szczery to troche obawiam sie ewentualnego zakupu tego albumu.Niby idea bardzo mi sie podoba,ale troche obawiam sie realizacji tego projektu.Czy po przeczytaniu nie ma sie wrazenia ze zostalo to zrobione ot tak na szybko??Zyczylbym sobie aby podczas czytania rodzil sie we mnie szczuneczek i podziw dla autorow za ogromny wklad pracy i serca w ten album.Nie oczekuje ze ta historia mnie poruszy,ale chcialbym zebym mial wrazenie iz kazdy rysunek jest narysowany z uczuciem i pieczolowitoscia.Niedopuszczalne dla mnie byloby bezuczuciowe przekazanie surowych informacji,do ktorych dodatkiem byly by daremne rysunki...

No i tu pytanie:Czy ten komiks spelnia moje oczekiwania???

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2006, 05:04:09 pm »
Westerplatte przeczytałem i zrobiło na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie.
Lubię komiksy o tematyce wojennej i nie żałuje nawet 1 grosza jaki wydałem na tą pozycję.
Czytałem komiks naprawdę z wielkim zainteresowaniem a jego lektura sprawiła mi przyjemnośc dlatego moim zdanie naprawde warto nabyć ten album i posiadać go w swojej kolekcji.

Gilbaert

  • Gość
Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2006, 07:20:39 pm »
Cytuj
posiadać go

jezu, nie powiem co mi przyszło na myśl teraz...

Offline [robak]

Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2006, 07:45:57 pm »
Sali: ja rowniez sie zastanawialem nad jego zakupem. Przyszedl do mnie dzis :D 4 godziny temu. Nie zaluje. Naprawde fajnie sie to czyta, co do rzetelnosci informacji na pewno zastrzezen miec nie mozna. Wydane to jest fantastyczne. Komiks i pozniej ten dodatkowy dokument. Kilka artykulow. Niesamowite, jestem pod ogromnym wrazeniem. Mam nadzieje, ze kolejne czesci rowniez beda tak bogate w informacje. Czekam z niecierpliwoscia na ORP Orzel i na pewno nie bede czekal rok na jego zakup.

Natomiast co do Twoich watpliwosci co do samego komiksu to nie mam wrazenia, zeby bylo robiony jakos na szybko, aby oddac tylko suche infromacje. Troche sie gubilem w nazwiskach, ale po pewnym czasie utozsamilem sie z bohaterami. Swietne.

btw. gdzie masz zamiar zakupic ten album?

Offline Salgi

Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:40:10 pm »
No Robaku skoro tak piszesz to chyba sie pokusze,ale dopiero za jakis czas bo narazie mam inne priorytety na mojej liscie zyczen odnosnie komiksu (na wszystko przyjdzie czas,a przede wszystkim fundusze) Jesli szarpne sie na kupno to w elitarnej budce pana Waldka w Krakowie,zreszta w 99% tam dokonuje zakupu,bo komiksy nie sa wymietolone  :)

Offline FORTLYCK.PL

Westerplatte i następne...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2008, 08:12:44 am »
Komiks historyczny WESTERPLATTE ukazał się już dobrych parę lat temu. Również od jakiegoś czasu zapowiadane były następne komiksy wojenne z tej serii, m.in. WOLNE MIASTO GDAŃSK, który to miał wyjść bodajże w ubiegłym roku. Nie wyszedł, a wydawcy zapowiadają teraz , że ukaże się ORP ORZEŁ...  Ma ktoś może więcej rzetelnych informacji o tej serii?

Offline migacz

Odp: Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2008, 03:25:05 am »
Bardzo mi sie spodobala pomysl komiksu i chcialbym go kupic ale juz nigdzie nie sa dostepne moze ktos z forum wie o jakims zrodle lub chce sie pozbyc wlasngo prosilbym o kontakt na gg 6505740 lub email migacz99@o2.pl

Offline gość

Odp: Westerplatte. Załoga Śmierci
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2008, 08:18:04 am »
Wczoraj późnym wieczorem na tvn był program o „tajemnicy Westerplatte” i cenzurze prewencyjnej w sprawie filmu, który ma o tym powstać. Wypowiadał się tu także autor scenariusza do komiksu, ale o samym komiksie ani słowa. Wygląda na to, że ten komis nie wzbudził żadnych kontrowersji i przeszedł bez echa, albo producenci tv uznali, że w Polsce nikt nie czyta komiksów, więc to się nie liczy.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.