Autor Wątek: Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne  (Przeczytany 11381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Achmed

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2005, 10:36:20 pm »
Cytat: "Jagódka"
wygląda nieźle

A jest dużo lepsze.
Cytat: "Jagódka"
chyba się skuszę

Tu nie ma co się zastanawiać; tylko czytać, czytać. :-)
size=9]Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,
Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -
Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,
Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.

- J.K.[/size]

Offline Oti

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2005, 11:04:16 pm »
Cytat: "Shadowmage"
Cytat: "Smok_Marek"
"Zbójecki..." ma być ponownie wydany, pani Anna zapowiadała na Konkrecie, ponoć nie jest do końca zazadowolona z pierwszej części sagi.


Jak ja nie lubię ponownych, zmienionych wydań. Często świadczy to o braku przewidywania autora, zmieniają tom by basował do następnych. Ja w każdym razie nie mam zamiaru tego kupować, tak samo jak w przypadku Kresa, Lewandowskiego czy Kinga.

Brzezinska sama przyznała (też byłem :)) ze jej sie Gosciniec z czasem przestał podobać. Obiecała usunąc niepotrzebne wątki, tak by lepiej sie ksiązke czytało łatwiej było sie połapać o co chodzi, z czym przynajmniej ja miałem kłopot :) Wydaje mi sie tez, że i Brzezinska i Białołęcka kierują sie tym, że pierwsze tomy ich cyklów stają sie coraz trudniej dostepne w księgarniach, a wznowień raczej nie bedzie bo prawa należą do Nowej.

Offline Vanin

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2005, 07:48:06 am »
Cytat: "Oti"
Wydaje mi sie tez, że i Brzezinska i Białołęcka kierują sie tym, że pierwsze tomy ich cyklów stają sie coraz trudniej dostepne w księgarniach, a wznowień raczej nie bedzie bo prawa należą do Nowej.

Jak nie jak tak. Idź do pierwszej lepszej księgarni i sięgnij po pierwsze tomy Brzezińskiej - OIDP to data wydania drugiego to albo 2004 albo 2005 rok.

Offline Oti

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2005, 10:10:46 pm »
No to przepraszam. I tak na allegro kupuje. Ale Tkacza iluzji w empikach cieżko znaleźć.

A "Wody głębokie jak niebo" piękne :)

Offline Wolvie

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2005, 10:07:10 am »
Dla tych co się jeszcze zastanawiają polecam pierwszy fragment "Wód głębokich jak niebo". Tutaj.

BlackRider666

  • Gość
Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2005, 04:18:48 pm »
Powieś oryginalna z językiem staropolskim. Do autorki równierż nic nie mam. Książke ogólnie uważam za przeciętną...a może coś więcej...

Offline Galvar

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:02:24 pm »
Witam wszystkich!

Oti, Wolvie :arrow: Moglibyście opisać Wasze wrażenia? Czytałem już bardzo dobre recenzje, ale dobrze byłoby je zweryfikować. Sam zamierzam się w niedalekiej przyszłości zabrać za tę pozycję (zapewne jak tylko skończę czytać "Sarantyńska mozaikę" Kaya).

BlackRider666 :arrow: Z tego, co mi wiadomo, to "Wody głębokie jak niebo" są zbiorem opowiadań, owszem powiązanych ze sobą niektórymi motywami, ale z pewnością nie sa one powieścią. Poza tym pani Brzezińska, (mediewistka z zawodu  ;) ), zawsze charakteryzowała się w swych książkach słowiańszczyzną lub językiem nań stylizownym.

Ze swej strony mogę wszystkim polecić sagę o zbóju Twardokęsku, która obejmuje jak dotąd: "Zbójecki gościniec", "Żmijową harfę" i "Letni deszcz. Kielich" (zwieńczeniem sagi ma być "Letni deszcz. Sztylet."). Brzezińska pisze ciekawie, oryginalnie i choć bywa także dość trudna w odbiorze z powodu swego rodzaju "zakręcenia" losów i wątków, to nadrabia to pieczołowitością i klimatem. Poza tym z każdą kolejną pozycją jej warsztat pisarski polepsza się a styl zyskuje na gładkości. Losy zbója wplątanego w rozgrywki bogów, książąt i innych możnych Krain Wewnętrznego Morza naprawdę wciągają i dają wiele radości z czytania!  :)
Galvar, mag z charakterem. ;-)

Republika Fantastyki i Rzeczywistości Zajrzyj!

JPII [`]...

Offline Oti

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2005, 10:03:46 am »
Czytam powoli, bo na przemian z książkami, które musze szybko oddać niestety. Pięknie napisane, stylizacja jest zupełnie inna od tej znanej z sagi. Bardzoej mi sie podoba od trylogii i mam nadzieje że autroka bedzie rozwijać ten świat. Oryginalna i bardzo ciekawa koncepcja magii. Naprawde polecam! :)

Offline Wolvie

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 17, 2005, 09:07:10 am »
Cytat: "Galvar"

Oti, Wolvie :arrow: Moglibyście opisać Wasze wrażenia?


Hmm, w zasadzie wszystko co miałem do powiedzenia w tej kwestii zawarłem w recenzji. Tak czy siak jest to bardzo dobra książka. Jutro zamieszczam trzeci fragment na Gildii :)

Offline Silvantes Yojimbo

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2005, 06:43:41 pm »
Ja czytałem ,,Wody głębokie jak niebo" :D . Kupiłem ją w dniu wydania. Bardzo piękna. Świat który w nim ukazała jest bardzo oryginalny, a w dodtaku niektóre opowieści nie końcżą się dobrze i ogólnie opowiadaj.ąo bólu stracie. Fajna stylizacją imion, tak jakby włoskie.  :p

A co do trylogii o Twardokęsku. Kolega zachęca mnie do przeczytania od ponad roku. Chyba się skuszę i przeczytam ,,Zbóje Gościniec" :D
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Liathana

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 20, 2005, 10:57:11 pm »
Anna Brzezińska, muszę przyznać, dla mnie osobiście jest po prostu geniuszem. Obrazy opisane w jej książkach są tak niesamowicie plastyczne, że niemal namacalne. Szczególny mój zachwyt wzbudza jednak wirtuozeria wręcz w sposobie przedstawiania nadprzyrodzonych postaci i zjawisk. Pomysłowość i wyobraźnia autorki są niesamowite. W każdej kolejnej książce bogatsze i jescze bardziej perfekcyjne. Osobiście polecam wszystkie Jej książki - są cudowne!!!!!!!!!!!!!!!

Offline ASX76

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 21, 2005, 11:43:32 pm »
Cytat: "Liathana"
Anna Brzezińska, muszę przyznać, dla mnie osobiście jest po prostu geniuszem. Obrazy opisane w jej książkach są tak niesamowicie plastyczne, że niemal namacalne. Szczególny mój zachwyt wzbudza jednak wirtuozeria wręcz w sposobie przedstawiania nadprzyrodzonych postaci i zjawisk. Pomysłowość i wyobraźnia autorki są niesamowite. W każdej kolejnej książce bogatsze i jescze bardziej perfekcyjne. Osobiście polecam wszystkie Jej książki - są cudowne!!!!!!!!!!!!!!!


Kiedy widzę post w którym ktoś wyraża opinię identyczną jak moja , to nie potrafię się powstrzymać przed podpisaniem się pod nią. :D

Offline Galvar

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2005, 04:04:02 pm »
Ja powoli kończę "Wody głębokie jak niebo". Trochę mi to idzie powoli, ale raz, że ostatnio miałem trochę mniej czasu, dwa, że ta włoska stylizacja troszkę mnie deprymuje (ale już się doń przyzwyczaiłem ;) ), no a trzy, że pogoda ostatnio w koncu dopisuje, więc staram się zeń korzystać. :) Niemniej jednak, po przeczytaniu większości stwierdzam, że warto było zakupic ten oryginalny, baśniowo-poetycki zbiór opowiadań o mieszkańcach Półwyspu, okturnych magach i wszechobecnych demonach. ;)

Przy okazji: wiadomo komuś może czy pani Brzezińska pisze już i kiedy ma zamiar ukończyć "Letni deszcz. Sztylet" ostatni tom sagi o zbóju Twardokęsku?

P.S. .Jakby ktoś z Was chciał pogadać nie tylko o fantastyce, zapraszam na Forum Republiki Fantastyki i Rzeczywistości. Adres w moi podpisie! :)
Galvar, mag z charakterem. ;-)

Republika Fantastyki i Rzeczywistości Zajrzyj!

JPII [`]...

Offline ASX76

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2005, 08:51:28 pm »
Cytat: "Galvar"
(...)

Przy okazji: wiadomo komuś może czy pani Brzezińska pisze już i kiedy ma zamiar ukończyć "Letni deszcz. Sztylet" ostatni tom sagi o zbóju Twardokęsku?



Pani Anna Brzezińska tworzy "Letni deszcz. Sztylet" od jakiegoś czasu , a premiera książki jest przewidywana pod koniec tego roku.

Offline Perek

Brzezińska Anna -"Zbójecki Gościniec" i inne
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2005, 12:23:04 pm »
A czy na pewno będzie ostatni tom ?
Jeśli tak to jakie są przyszłe plany wydawnicze ?