Autor Wątek: Komiksy Jakuba Rebelki  (Przeczytany 22719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pikuś

Komiksy Jakuba Rebelki
« dnia: Październik 01, 2004, 11:06:14 am »
Muszę wyrazić swe głębokie ubolewanie, że są osoby którym nie podoba się styl Jakuba Rebelki. według mnie to jeden z naciekawszych polskich twórców - obok Gawronkiewicza, Truścińskiego i innych; i ma przed sobą naprawdę wiele - może niekomercyjnych - ale WYBITNYCH komiksów, z których, jeśli dobrze przepowiadam, bedziecie mogli być dumni. Skutnik przy nim to rzeczywiście Artysta (Artysta - z przekąsem).

Anonymous

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2004, 11:29:20 am »
Cytat: "Pikuś"
Muszę wyrazić swe głębokie ubolewanie, że są osoby którym nie podoba się styl Jakuba Rebelki. według mnie to jeden z naciekawszych polskich twórców - obok Gawronkiewicza, Truścińskiego i innych; i ma przed sobą naprawdę wiele - może niekomercyjnych - ale WYBITNYCH komiksów, z których, jeśli dobrze przepowiadam, bedziecie mogli być dumni. Skutnik przy nim to rzeczywiście Artysta (Artysta - z przekąsem).


to znaczy co? nie może się nam coś niepodobać?
i jeszcze taki debilski atak na innego artystę. lepiej byś schował się w swojej zahukanej norce pikusia i siedział cicho zamiast wystawiać taką laurkę artyście, którego lubisz :x

Offline hans

Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2004, 11:46:07 am »
Cytat: "Pikuś"
Muszę wyrazić swe głębokie ubolewanie, że są osoby którym nie podoba się styl Jakuba Rebelki. według mnie to jeden z naciekawszych polskich twórców - obok Gawronkiewicza, Truścińskiego i innych; i ma przed sobą naprawdę wiele - może niekomercyjnych - ale WYBITNYCH komiksów, z których, jeśli dobrze przepowiadam, bedziecie mogli być dumni. Skutnik przy nim to rzeczywiście Artysta (Artysta - z przekąsem).


ech, i czemu ma sluzyc taka wiocha robiona takiemu dobremu rysownikowi? :bored:

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2004, 12:00:47 pm »
Na szczęście Arena Komiks nie ma uprzedzen ani do artystow ani do Artystow. Stad taka dyskusja w tym topiku jest co najmniej nie na miejscu. :x

Anonymous

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2004, 12:09:58 pm »
Cytat: "Pikuś"
Skutnik przy nim to rzeczywiście Artysta (Artysta - z przekąsem).

ale że co?  :|

N.N.

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2004, 02:00:45 pm »
Cytat: "Pikuś"
Muszę wyrazić swe głębokie ubolewanie, że są osoby którym nie podoba się styl Jakuba Rebelki. według mnie to jeden z naciekawszych polskich twórców - obok Gawronkiewicza, Truścińskiego i innych; i ma przed sobą naprawdę wiele - może niekomercyjnych - ale WYBITNYCH komiksów, z których, jeśli dobrze przepowiadam, bedziecie mogli być dumni. Skutnik przy nim to rzeczywiście Artysta (Artysta - z przekąsem).

Cześć Pikuś,
jak masz na imię (wybierz sobie właściwą odpowiedź):
a) Jakub
b)Benedykt
c) Rafał
d) Przemo
?
I co właściwie masz do Skutnika?

Offline turucorp

Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2004, 02:59:50 pm »
Cytat: "murtaugh"
Cytat: "Pikuś"
Skutnik przy nim to rzeczywiście Artysta (Artysta - z przekąsem).

ale że co?  :|

przekasic cie chce, czy jakos tak :| (ja bym sie bal, uwazaj na facetow z widelcami :bored: )

Anonymous

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2004, 03:29:33 pm »
Cytat: "turucorp"

przekasic cie chce, czy jakos tak :| (ja bym sie bal, uwazaj na facetow z widelcami :bored: )


turrurur
jak juz cos sugerujesz
to po bandzie a nie tak nijak
pantoflarzu

Offline turucorp

Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2004, 03:42:22 pm »
no nie, bede sie zastanawial co ma na mysli jakis "gall anonim" :roll:
BTW nie nosze pantofli
bamboszy tez nie,
ani lackow
ani klapkow :bored:

Anonymous

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2004, 03:48:05 pm »
Cytat: "turucorp"
no nie, bede sie zastanawial co ma na mysli jakis "gall anonim" :roll:
BTW nie nosze pantofli
bamboszy tez nie,
ani lackow
ani klapkow :bored:


udajesz czy o zdrowie pytasz?
widelec
   +
pantofel
to zadanie ma jedno rozwiazanie
i na pewno anonimowi nalezala sie nagroda w lodzi...

ja wiem ze granie
kawalkow dla kontestujacej
mlodzierzy gimnazialnej
jest wyczerpujace intelektualnie
ale bez przesady

a o frasiu:
na komiks czekam
ale tych kilka plansz
nie zapowiada jakiejs rewelacji...
rysunkow nie oceniam bo sie nie znam

aha a co do areny:
jakos nie moge znalzc skladu
komiksow antologii arenowej..
moze byc ze mnie w lodzi nie bedzie wiec
jak ktos cos wie na temat spisu teresci bitte podajcie- robi liste tego co trzeba kupic przez poslanca   :)

Offline Pikuś

Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2004, 06:00:09 pm »
Panowie, po co ten gniew? sam wyrażam swoje zdanie i tak jak Wy mam do niego prawo. nikogo nie skrytykowałem na tyle ostro, żeby mi tu zaraz jakieś bzdury zapodawać. porównałem tylko dwa style - Rebelki i Skutnika i wyraziłem własne zdanie: Rebelka jest dla mnie objawieniem, a Skutnik artystą - z przekąsem. a Wy się rzucacie jak wściekli: to Wasze forum? ja jestem tu nowy, ale bez przesad. na imię mi Krzyś i pewnie zaraz znowu chamskie teksty polecą w moją stronę, ale trudno - żyjemy w Polsce. mimo wszystko pozdrawiam.

Anonymous

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2004, 06:41:29 pm »
Cytat: "Pikuś"
Panowie, po co ten gniew? sam wyrażam swoje zdanie i tak jak Wy mam do niego prawo. nikogo nie skrytykowałem na tyle ostro, żeby mi tu zaraz jakieś bzdury zapodawać. porównałem tylko dwa style - Rebelki i Skutnika i wyraziłem własne zdanie: Rebelka jest dla mnie objawieniem, a Skutnik artystą - z przekąsem. a Wy się rzucacie jak wściekli: to Wasze forum? ja jestem tu nowy, ale bez przesad. na imię mi Krzyś i pewnie zaraz znowu chamskie teksty polecą w moją stronę, ale trudno - żyjemy w Polsce. mimo wszystko pozdrawiam.


robisz kuku Frąsiowi tak mi sie zdaje
Krzysiu
o kolejny człon
danych teleadresowych
nie pytam

Anonymous

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2004, 08:11:19 pm »
Cytat: "karol_konw"
Cytat: "Pikuś"
Panowie, po co ten gniew? sam wyrażam swoje zdanie i tak jak Wy mam do niego prawo. nikogo nie skrytykowałem na tyle ostro, żeby mi tu zaraz jakieś bzdury zapodawać. porównałem tylko dwa style - Rebelki i Skutnika i wyraziłem własne zdanie: Rebelka jest dla mnie objawieniem, a Skutnik artystą - z przekąsem. a Wy się rzucacie jak wściekli: to Wasze forum? ja jestem tu nowy, ale bez przesad. na imię mi Krzyś i pewnie zaraz znowu chamskie teksty polecą w moją stronę, ale trudno - żyjemy w Polsce. mimo wszystko pozdrawiam.


robisz kuku Frąsiowi tak mi sie zdaje
Krzysiu
o kolejny człon
danych teleadresowych
nie pytam


nie pytaj (choć krzyś fajnie brzmi z bździś ;) )
bo weźmie cie za ORMO :twisted:

N.N.

  • Gość
Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2004, 08:48:55 pm »
Cytat: "Pikuś"
Rebelka jest dla mnie objawieniem, a Skutnik artystą - z przekąsem. a Wy się rzucacie jak wściekli: to Wasze forum? ja jestem tu nowy, ale bez przesad. na imię mi Krzyś i pewnie zaraz .


Drogi Krzysiu,
Rebelka jest niewątpliwie objawieniem, ale jak dotąd niespecjalnie miał się gdzie objawić. To, co opublikował, zasługuje na pochwały, ale nie aż na taką czołobitność i w dodatku niewiele tego - w porównaniu z dorobkiem Mateusza Skutnika, ktorym tu sobie - jak to mówią - gębę wycierasz (niepotrzebnie zresztą)...
O tym, że Rebelka jest objawieniem, to ze spokojem sumienia może powiedzieć parę osób na krzyż - mam na myśli te osoby, którym Jakub pokazał swoje "zarysowane zeszyty". Głównych oglądaczy wymieniłem wcześniej z imion, pytając, czy jesteś jednym z nich. Stwierdziłeś, że nie, bo nazywasz się Krzyś.
A zatem Krzysiu - ktore prace Rebelki były dla Ciebie objawieniem i co w nich było takiego olśniewającego? Może jak wskażesz palcem, to sam dam się olśnić, bo póki co, to tylko tupiesz nogą i mówisz "Rebelka wielkim artystą jest i już". A ja mam Ci uwierzyć na slowo...

Offline Pikuś

Komiksy Jakuba Rebelki
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2004, 09:13:09 pm »
No, taką polemikę to rozumiem. po pierwsze w pracach Rebelki fascynuje mnie strona graficzna: kolor i forma - drukowały je Arena Komiks i Kultura Gniewu (tyułów nie pomnę), tyle że ta ostatnia w czerni i bieli - szkoda. blisko mu do Nicolasa de Cracy'ego, a trzeba zwrócić uwagę na fakt, że jest Rebelka przecież bardzo młody. do tego komiksy Rebelki są naprawdę starannie dopieszczone - co ważne nie przemęczone, lekkie - scenariusze też są nietuzinkowe ( dość przypomnieć historię z "I Co Dalej Kapitanie?" albo z "Mangi Po Polsku"), i w ogóle komiksy jego to dla mnie istne dzieła - nie olewa ich, nie idzie na łatwiznę, nie upraszcza gdy nie ma czasu - to jest po prostu ładne - widziałem na Konwentach i WSK oryginały.
A teraz Skutnik: owszem, na początku zainteresował mnie pomysłami i scenariuszami, oraz stylem, który jednak nie przekonał mnie. więcej - wraz z upływem czasu zorientowałem się, że jego prace są przewidywalne w warstwie rysunkowej - nic lepszego mnie nie czeka po kolejnym komiskie, scenariusze stają się smętliwe, a co najważniejsze - niechlujne, szybkie rysunki, coś na kształt bazgrołów! czcionka z kompa w "Rewolucjach" i "Antologii Wrzesień" woła o pomstę do nieba!!! to już pisać polscy rysownicy ładnie nie potrafią?!!! te komiksy nie przyciągają do siebie i nie zachęcają do przeczytania ich, a do tego jeszcze niektórzy w tym właśnie dopatrują się zalet. ale niech tam! każdy ma prawo do własnego zdania i na pewno nie będę twierdził, że komiksy Skutnika nie mają "tego czegoś" w sobie , nawet jeśli jest to Artyzm - z przekąsem. tyle i pozdro od Pikusia '93 (i Hansa też).

 

anything