trawa

Autor Wątek: Ekranizacje utworów s-f&f na małym i dużym ekranie  (Przeczytany 18826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

Ekranizacje utworów s-f&f na małym i dużym ekranie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 06, 2003, 05:31:04 pm »
Fakt, nie miejsce tu na to.

Z serialu podobały mi się części druga (Mesjasz Diuny), choć skrócona i niezbyt zrobumiała i trzecia już naprawdę fajnie i wiernie zekranizowana. Całość co prawda nadal jest jakby filmem dla młodszej części publiczności, ale mnie cieszy już fakt, że ktoś się tym zajął.

Aha, w trzeciej części podoba mi się obsada. Naprawdę fajnie wybrano aktorów. Każdy wygląda na taką... fantastyczną postać ;)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Kormak

"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 22, 2004, 03:22:57 pm »
http://film.interia.pl/news?inf=504409 - jak to przeczytałem aż podskoczyłem z radości...
Czy ktoś jeszcze oprócz mnie lubi książki o Xanth?

Offline Ivo

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 27, 2004, 03:18:28 pm »
Buszując w Internecie natrafiłem na taką oto wiadomość:

Tutaj

Ged w telewizji? Sci-Fi, powiadają? Oj, to może boleć...
A co Wy o tym sądzicie?

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Shadowmage

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 27, 2004, 03:50:41 pm »
Nigdzie nie widze, by pisali o tym filmie jako science fiction... tylko producent się tak nazywa" SCI-Fi channel.
A poza tym o tym już od kilku miesięcy słychać, nie wiem akurat czy to dobry pomysł, bo Ziemiomorze w moim odczuciu nie nadaje sie do ekranizacji, a przynajmnje nie powinno to być nic w stylu WP. Zaleta cyklu to nie fabuła, a zapewne na niej skoncetrują się twórcy filmu...
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Ivo

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2004, 03:57:17 pm »
Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi. Mea culpa  :wall:
Niemniej jakoś ciężko mi wyobrazić sobie tego typu serial. Tak jak powiedziałeś, czegoś takiego, IMHO, nie da się zekranizować, cykl ten jest bowiem zbyt głęboki na serial rozrywkowy.
Módlmy się, żeby nie było to coś a'la D&D, które kiedyś (niestety) było mi dane oglądać. Wytrwałem całe 15 minut...

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Zibi

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 27, 2004, 06:25:18 pm »
Nie widze Earthsea jako film, badz serial. Nie chce, by moje wyobrazenie bohaterow minelo sie o mile z wyobrazeniem rezysera (jak to mialo miejsce w Harrym Potterze). Jednak z checia przyjrzalbym sie zmaganiom rezysera z kultem Ursuli K. le Guin.

Deg

  • Gość
Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 31, 2004, 12:20:11 am »
Beznadziejny pomysł, moim zdaniem... Nie wierzę w powodzenie, nie chcę żeby ktoś to ruszał  :x

Squall

  • Gość
Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 01, 2004, 11:13:03 am »
Książka wielka jest, a jak z filmem? Zobaczymy.... Niemniej pomysł nie najlepszy....

Offline mr.maras

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 02, 2004, 08:46:45 am »
A to dlaczego? Seriale i filmy telewizyjne, które powstały na podstawie innych wielkich dzieł sf&f, np. "Diuna" (+Dzieci Diuny) i "Mgły Avalonu", były zazwyczaj słabe i kontrowersyjne dla fanów (Diuna), ale na pewno nie uczyniły nikomu krzywdy. Wręcz przeciwnie. Moja żona i siostra przykładowo, które oględnie mówiąc omijają sf&f szerokim łukiem, obejrzały "Mgły.." z zainteresowaniem. Żona zaczęła czytać ostatnio "Kapłankę Avalonu". Obejrzała też ze mną powtórkę "Diuny" na TV4.
Powiem więcej, seriale tworzone za pieniądze dużych stacji (HBO, Canal +) mają większe szanse na pełniejsze oddanie (przynajmniej) fabuły książki niż 1,5 godzinny film kinowy. "Diuna" Lyncha (dłuższa nawet), równie kontrowersyjna jak serial, w wersji dopuszczonej do kin była przecież pozbawiona wielu wątków, które (przynajmniej niektóre jak mi się zdaje) pojawiły się w serialu.
Powiem jeszcze więcej - jeżeli nakręcono "Dzieci Diuny" to znaczy, że serial "Diuna" podobał się widowni. Być może wielu z tych widzów sięgnie po książkę.
Dlatego chętnie zobaczę co powstanie na podstawie cyklu Ziemiomorze, z pewnością Sci-Fi Channel nie stworzy takiego gniota jak "Wiedźmin".
Spalić po przeczytaniu.

Offline Rosamar

"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 11, 2004, 02:06:30 pm »
Jestem tylko ciekawa jak oni zamiezaja ukazac Swiat XANTH! Bo jak dla mnie to bedzie baaaaaardzo trudne. Oby nie cos w stylu wiedzmina (specjalnie pisze mala literka :P  )
o co cie nie zabija czyni cie silniejszym!!!

Offline Ivo

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 14, 2004, 01:58:44 pm »
Dla tych, którzy chcieliby śledzić postępy nad serialem i ogólnie "to to":

http://www.scifi.com/earthsea

A tak nawiasem mówiąc - obsada mnie dobija.
Ged ładnym białaskiem...
Glover Ogionem (no, ew. by mogło oblecieć)...

Phear, folks, phear! ;)

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Solitaire

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 14, 2004, 07:02:24 pm »
Ale Tenar jaka ładna...  :P
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Ivo

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 14, 2004, 09:01:36 pm »
No nie da się zaprzeczyć :] Co jednak nie zmienia ogólnego wrażenia.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Zibi

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 15, 2004, 07:00:23 am »
Tenar jest rzeczywiscie bardzo ladna. Odtworczynie tej roli pamietam z serialu Miasteczko Smallville. W ksiaze Tenar tez nie byla brzydka :)

Offline mr.maras

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 15, 2004, 09:02:45 am »
No właśnie. Zapomniałem dodać, że w takich serialach spotkać można dobrych ale już nieco zapomnianych aktorów, przykładem z "Earthsea" niech będzie właśnie Danny Glover i Isabella Rossellini. Reżyser Robert Lieberman "zakręcił się" kiedyś koło Archiwum X.
Spalić po przeczytaniu.