Autor Wątek: Ekranizacje utworów s-f&f na małym i dużym ekranie  (Przeczytany 18824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vanin

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 15, 2004, 09:04:05 am »
Aktorka, która ma grać Tenar, już chyba w jakimś popularnym serialu fantastycznym występuje. To jest, tak mi się przynajmniej wydaje.

Offline Nyala

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 15, 2004, 10:08:44 am »
Ale Shawn Ashmore jako Ged to jakieś wielkie nieporozumienie  :wall:  Niech on lepiej wraca do "X-Men". Nie ma żadnych aktorów indiańskiego pochodzenia?  :|  Czy po prostu nie szukali?

Zobaczymy co z tego wyniknie, bo charakteryzacja potrafi uczynić cuda  :|
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Ivo

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 15, 2004, 11:06:10 am »
Na mój gust nie tylko nie szukali, ale i nie chcieli. W końcu lepiej wziąść przystojnego, w miarę popularnego białego aktora, niż jakiegoś mniej (albo i w ogóle) znanego, bo ja wiem, "ciemnolicego"  :x
Mówcie co chcecie, ale mnie osobiście bardzo to irytuje. Ged był dla mnie zawsze, no... smagły :) Tak jak z resztą większość ludzi Ziemiomorza.
Może to wpływ opisów autorki, wspartych świetnymi ilustracjami...?

Zobacz

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Zibi

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 15, 2004, 11:32:09 am »
Cytat: "Vanin"
Aktorka, która ma grać Tenar, już chyba w jakimś popularnym serialu fantastycznym występuje. To jest, tak mi się przynajmniej wydaje.

W Miasteczku Smallville jak juz wspominalem...

Offline Nyala

Krogulec na małym ekranie...
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 15, 2004, 01:41:00 pm »
Ivo - dla mnie opis Le Guin, że Ged był czerwonoskóry i miał orli nos mówią same za siebie  ;)  I tym bardziej mnie dziwi taka decyzja w sprawie obsady... Czy oni chcą Ashmore'a przemalować?  :giggle:
ien, vien, chez moi
Voyageur...

Offline Yve

"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 27, 2004, 08:20:56 am »
Ja jestem ciekawa czy jak już nakręcą Zaklęcie to czy wezmą się za ekranizację kolejnych tomów. Ile ich tam teraz? 28? W Polsce ukazało się dopiero 18 :(
piro-spero

Offline Kormak

"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 28, 2004, 01:03:06 am »
Ale dobrych tak naprawdę jest tylko kilka pierwszych, bo później już nie ma najfajniejszych bohaterów: Binka, Chameleon, Dora i Iren, Ivy, Grundy'ego, Chestera.
Ostatnia naprawdę dobra część to chyba "Smok na piedestale".

Offline Yve

"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 28, 2004, 09:19:34 pm »
Racja. Dor i Iren zmieniają się w nudnych rodziców i Stanley już nie ten sam. Ja tam nie mogę się tylko doczekać dalszej części o Niespodziance. Chociaż wątek o Kom-Pluterze ma swój urok :)
piro-spero

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 28, 2004, 09:32:17 pm »
Wiadomo już, kto kogo będzie grał?
Fakt, że dobre przedstawienie świata będzie trudne.
Boję się, żeby tego nie "skaszanili". Książka przecież jest świetna.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Yve

"Zaklęcie dla Chameleon" - będzie ekranizacja!
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 30, 2004, 12:08:51 am »
Zupełnie nie wyobrażam sobie jak to będzie wyglądać i jak poradzą sobie z tłumaczeniem. Anthony po mistrzowsku bawi się językiem i ciężko jest tak przetłumaczyć kalambury, aby nie straciły swojego znaczenia. Właśnie udało mi się zdobyć "Przesmyk centaura" po angielsku i to dopiero jest coś. :) Nie wiecie kto będzie reżyserem? Gdybym mogła wybrać postawiłabym na Tima Burtona. Jeżeli komuś ma się udać ta ekranizacja to tylko jemu. Macie inne propozycje?
piro-spero

Offline Mefisto

Ekranizacje utworów s-f&f na małym i dużym ekranie
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 08, 2005, 05:43:34 pm »
W produkcji jest też serial na podstawie cyklu o "Świecie Rzeki" Farmeera.

http://www.foremat.com/riverworld/

Denerwujące jest to że zamienili Richarda Burtona na jakiegoś amerykańskiego astronautę :cry: . Boję się, że następnym krokiem będzie zamiana Goringa na Fidela Castro, a do pomocy zostanie mu przydzielony Osama bin Laden. Ameryka i jej wrogowie rządzą, nie :evil: ?
  Dobrą stroną medalu jest to, żę jeśli serial dotrze do Polski to może w końcu zostanie wydana cała seria do końca (chociaż wierząc w polską mentalność pewnie się tak nie stanie).
 chęcią sprzedałbym duszę diabłu, gdybym sam nim nie był.

Offline mr.maras

Ekranizacje utworów s-f&f na małym i dużym ekranie
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 29, 2005, 10:24:46 am »
Kręcą Narnię, kręcą Conana, a teraz, jak poinformował na Gildii Literatury Deckard:  

Miyazaki zaadaptuje "Ziemiomorze"?

Jak donosi Anime News Service Hayao Miyazaki przymierza się do realizacji animacji opartej na cyklu książek Ursuli K. Le Guin Ziemiomorze. Rozmowy na temat adaptacji prowadzone są podobno z japońskim wydawcą książek Le Guin Iwanami Shoten, który dysponuje także prawami do filmu. Wiadomości te nie mają jednak charakteru oficjalnego, serwis powołuje się tutaj na anonimowe informacje umieszczone w sieci przez jednego z pracowników wydawnictwa.
Spalić po przeczytaniu.

 

anything