trawa

Autor Wątek: Silent Hill  (Przeczytany 14658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pookie

Silent Hill
« dnia: Wrzesień 30, 2004, 07:13:04 am »
Jestem już po lekturze Silent Hill. I komiks utwierdził mnie w przekonaniu, że chyba muszę odpocząć od pana Templesmitha - 30 dni nocy, Dark Days, Abra, teraz Silent Hil, a wszystko to rysowane na jedno kopyto. Bardzo lubię klimat gry, który w jakimś tam stopniu (choć moim zdaniem niewielkim) udało się oddać, ale tak naprawdę jak komuś nie pasowały poprzednie pozycje tego artysty, to zdania na jego temat raczej nie zmieni. Sam scenariusz jest w miarę okej - ale raczej bez farejwerków. Bardzo ładna okładka i plus dla wydawcy za rezygnację z reklam, które kompletnie niweczyłyby mozolnie konstruowaną atmosferę (tak gwoli ścisłości, to jedno ogłoszenie zamieszczono, ale na wewnętrznej stronie okładki, a ponadto ściśle nawiązujące do treści komiksu).
 for Pookie

Offline diefarbe

Silent Hill
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2004, 09:00:08 am »
Cytuj
Jestem już po lekturze Silent Hill. I komiks utwierdził mnie w przekonaniu, że chyba muszę odpocząć od pana Templesmitha - 30 dni nocy, Dark Days, Abra, teraz Silent Hil, a wszystko to rysowane na jedno kopyto. Bardzo lubię klimat gry, który w jakimś tam stopniu (choć moim zdaniem niewielkim) udało się oddać, ale tak naprawdę jak komuś nie pasowały poprzednie pozycje tego artysty, to zdania na jego temat raczej nie zmieni. Sam scenariusz jest w miarę okej - ale raczej bez farejwerków. Bardzo ładna okładka i plus dla wydawcy za rezygnację z reklam, które kompletnie niweczyłyby mozolnie konstruowaną atmosferę (tak gwoli ścisłości, to jedno ogłoszenie zamieszczono, ale na wewnętrznej stronie okładki, a ponadto ściśle nawiązujące do treści komiksu).

Ogólnie Pookie to ja się z Toba zgadzam.
Warte to to dużo nie jest. :(
Niektóre postacie wyglądają jak żywcem wziete z Abry.
A dziać to się narazie nic nie dziej.
Tylko się klimat się powoli buduje i jeśli to juz 2/5 serii nie spodziewam by coś się do konca ruszyło. :bored:
Co do okładki to niby ładna, ale jednak autor coś spieprzył z proporcjami.
Ci którzy wezma to w łapki niech spojrzą.
Wygląda tak jakby narysowano dorosłą kobietę, wymazano twarz i nóżki i na ich miejsce wstawione dziewczece odpowiedniki. :cry:
A co do reklam.
To ich nie ma bo nie ma na to miejsca.  :giggle:

P.S. Tak sobie teraz pomyślałem ze to juz październik, ale że w niektórych miejscach jużw czwartek bywa więc nic sie nie stało. :)
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline graves

Silent Hill
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2004, 09:27:40 am »
Cytat: "diefarbe"
Niektóre postacie wyglądają jak żywcem wziete z Abry.


fakt, cholera -jak kupiłem i pobieżnie przejrzałem, to myślałem przez chwilę, że Axel nabija mnie w butelkę i pod okładką SH sprzedaje pierwsze zeszyty Abry :o
Dopiero jak dokładniej przejrzałem, to się okazało, że postaci te same (prawie, przynajmniej z wyglądu) -natomiast rysunki się różnią (miejscami  :P )
Na razie nie czytałem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Anonymous

  • Gość
Silent Hill
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2004, 07:28:50 pm »
przeczytalem silent hilla
to komiks dla doroslych
raz ktos mowi k***a
a raz kaze komus sp*****ac
(caly czas ten sam bohater- tak przypuszczam bo na tych rysunkach niewiele widac)
ale jest klimat
taki
powiedzialbym
photoszopowy

Anonymous

  • Gość
Silent Hill
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2004, 07:35:13 pm »
no sh to komiks na poziomie...
pozostałych tytułów dk. i na szczęście się  nie wybija :roll:

Offline JANKE'S

Silent Hill
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2004, 10:30:26 pm »
no, troche się wybija tylko nie w górę a raczej tak bardziej w bok. zawsze to coś. nie ma tam zadnego superbohatera co mi akurat odpowiada  :)
udziele dk kredytu zaufania i kupię kolejne części sh.
moze z tej lini "dla dorosłych" wykluje się z czasem cos dobrego.

Anonymous

  • Gość
Silent Hill
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2004, 10:57:32 pm »
Cytat: "JANKE'S"
udziele dk kredytu zaufania i kupię kolejne części sh.


z tym nie będę polemizował, bo zam zamierzam też kupić :twisted:

Anonymous

  • Gość
Silent Hill
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2004, 11:24:08 pm »
Cytat: "timof"
Cytat: "JANKE'S"
udziele dk kredytu zaufania i kupię kolejne części sh.


z tym nie będę polemizował, bo zam zamierzam też kupić :twisted:


staram sie rzucic palenie a to jak w pysk jedna paczka
kupie tez

Online wilk

Silent Hill
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2004, 09:16:05 am »
Cytat: "pookie"
Jestem już po lekturze Silent Hill. I komiks utwierdził mnie w przekonaniu, że chyba muszę odpocząć od pana Templesmitha - 30 dni nocy, Dark Days, Abra, teraz Silent Hil, a wszystko to rysowane na jedno kopyto.

Ha! Gdybys sie przyjrzal uwazniej to widac, ze jednak nie do konca na jedno kopyto. Styl i technika ta sama ale widac tez, ze rysownik troche poeksperymentowal. Teraz przypominam sobie zabieg z rozmyciem postaci podczas jazdy samochodem. Chyba jest cos jeszcze ale w tym momencie nie moge rzec bo komiksu nie mam przy sobie. :)

No a tak ogolnie to jasne, ze gdy komus sie rysunki T. nie podobaly to zdania nie zmieni. Choc moim zdaniem sa lepsze niz w Abra Makabra.

Fabularnie, to tak jak pookie rzekl - ok, ale bez fajerwerkow. Mozna przeczytac. Nastepna czesc kupie. :)

Offline Ryu

Silent Hill
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2004, 04:13:05 pm »
Ja tam fanatykiem komiksów nie jestem, a szkoda... :(

Jednak SH zakupiłem :)
Za cholerę nie wiem co to Abra Makabra, ale rysunki  w SH mi się podobały. W sumie dość fajnie oddają one klimat komiksu. Niestety klimat ten nie do końca jest odczuwalny przeze mnie  :x Niestety brak mi odpowiednich tekstów w dymkach, które wprowadzałyby odpowiedni mroczny klimacik. Komiks jest nastawiony tylko na akcję, co dla mnie jest bardzo irytujące  :x Miałem nadzieję na coś więcej a otrzymałem przeciętniaka  :|

Następne części też raczej kupię :P
NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA."

Offline graves

Silent Hill
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2004, 08:21:39 pm »
Cytat: "Ryu"
Za cholerę nie wiem co to Abra Makabra, ale rysunki  w SH mi się podobały.

Abra Makabra -ten sam autor, podobne rysunki -trochę o czym innym, lepsze nieco. Wydawane przez Mandragorę -24 stronicowe szeszyty po 9 zł. Na razie wyszły 4.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Archie

Silent Hill
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2004, 07:17:41 am »
Czytałem dalsze numery S H (do końca nie dotrwałem :sleep:) i ta propozycja mi się nie podoba wolę Abre Makabre :). DK dobrze robi że wydaje coś dla starszych czytelników.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline SickBastard

Silent Hill
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2004, 10:21:03 am »
następne numery są rysowane nie przez Templesmitha, ale przez debiutanta Salamana i ogólnie zupelnie inny klimat. Polecam kupienie następnych numerów, bo historia się rozwija + warto zobaczyć to co rysownik zaprezentował.
Mnie się komiks nawet podoba, zresztą zapraszam do przeczytania  recenzji (całej serii, nie tylko pierwszego numeru), która jest umieszczona w serwisie Carpe Noctem (http://www.carpenoctem.pl - nie ma to jak mała reklama ;) )

Offline Wojtpil

Silent Hill
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2004, 04:35:33 pm »
Cieszę się, iż następnych odcinków nie będzie już rysował pan Templesmitha. Bo jego styl robi się już trochę nudny. Wszystko rysowane na jedno kopyto.

Ale w Stanch się to podoba bo słyszałem coś o planach stałej serii na motywach 30 dni ..
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline stanish

Silent Hill
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2004, 12:05:38 am »
Do kupna SH zachecily mnie informacje jakie pojawialy sie w serwisach internetowych. Pomyslalem sobie: wreszcie jakis komiks za nie wygorowana cene i nie o superbohaterach. Silent Hill generalnie spelnil moje oczekiwania. Jest to komiks badz co badz rozrywkowy i nie nalezy o tym zapominac. Pewne niedomowienia, a takze ubogosc dymkow zmusza do ponownego przeczytania. Jest to z pewnoscia niezla pozycja jak na Dobry Komiks i miejmy nadzieje, ze bedzie poczatkiem przyszlych serii dla starszego czytelnika.
Pozdrawiam
Stanish
on't believe what you see
Don't believe what you read...