Autor Wątek: ArmiA  (Przeczytany 9576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

ArmiA
« dnia: Październik 07, 2004, 07:34:24 am »
Co myślicie o tym zespole? Lubicie czy nie?
Bóg Cię kocha

Offline Josef Knecht

ArmiA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2004, 07:37:14 am »
Dużo już na ich temat powiedziane zostało w temacie o muzyce katolickiej.

Armii słyszałem dwie płyty: 'Legendę' i 'Pocałunek . . .'. Pierwszej nie strwiłem, druga podoba mnie się bardzo, więc uwazam zespol za godny uwagi.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Piter

ArmiA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2004, 11:15:51 am »
Znalazlem jakis czas temu taka recenzje ich plyty:
http://www.metal-observer.com/articles.php?lid=1&sid=1&id=3275
Musze przyznac ze mnie to zaciekawilo, a nigdy wczesniej nie mialem z tym zespolem do czynienia. Moze ktos mily podalby link do stronki z ktorej mozna pare ich mp3 zassac ? Wdzieczny bede niezmiernie.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Anonymous

  • Gość
ArmiA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2004, 01:01:09 pm »
Ehh... Strona o Armii: http://www.armia.kdm.pl/
Forum: http://forum-muzyczne.net/viewforum.php?f=65
Strony Armii nie pamiętam. Jakiś materiał tam jest.
Obecnie za Armią nie przepradam. Kiedyś, starą Armię, lubiłam bardzo...

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2004, 04:19:33 pm »
A'G'R - to właśnie ich strona. :)

Tobie Piter, polecam posłuchać "Ducha", a później "Triodante". A później jak będziesz chciał, resztę.

Przynajmniej ja mam takie zapatrywania. :)

Choć muszę przyznać, że Pocałunek... mocno nadszarpnął mój idealny wizerunek Armii (choć płyta zła nie jest, nie...). No.
Bóg Cię kocha

Anonymous

  • Gość
ArmiA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2004, 04:25:50 pm »
Aha. Nie wiem, ja tylko jedem modem tam na forum. W każdym razie pojawiająsięnawet członkowie zespołu tam i klimat jest dość specyficzny.
Ale wolę "starą" Armię.

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2004, 04:28:30 pm »
Mówiłem o http://www.armia.kdm.pl , że to jest ich strona. A te forum coś nie chce mi się otworzyć. Spróbuję później.
Bóg Cię kocha

Offline Nocturno_Culto

ArmiA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2004, 02:06:22 pm »
Armię znam tylko z legendy i mongloskiego księcia - takie troche inne inteligentniejsze spojżenie na punk rock. Jednakże sam Budzyński wydaje mię się strasznym bucem zapatrzonym we własną nieskończoną wiedze na temat świata ( podkreśliać w kazdym prawie wywiadzie jaki on to jest inteligentny a jaki naród ciemny jest chyba wystarczającym dowodem). Nic nie przebije SedeSu  :).

teodorpunk

  • Gość
ArmiA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2004, 08:48:40 pm »
Armie osobiscie bardzo lubie a w szczegolnosci piosenke "jestem drzewo jestem ptak". Wedlug mnie jest to bardzo dobry zespol i moge go wszystkim polecic, nawet nie wierzacym :)

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2004, 09:40:24 pm »
Mój ranking ich najlepszych piosenek (kolejność przypadkowa):

Nic już nie przeszkodzi
On jest tu, on żyje
Nostalgia
Miejsce pod słońcem
Wyludniacz
Gdzie ja tam będziesz Ty
Przebłysk 5
Podróż na Wschód

:)
Bóg Cię kocha

Offline Nocturno_Culto

ArmiA
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2004, 11:45:18 am »
A "Siekiera"  :D ...

Offline Kormak

ArmiA
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2004, 12:44:17 pm »
Co "Siekiera"? Siekiera to zupełnie inna historia.

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2004, 07:04:14 pm »
Siekiery znam tylko dwie piosenki :x Te, które Budzy zamieścił na swojej stronie, "Pierwsza Fala" i "Idzie Wojna". "Idzie Wojna" moim zdaniem jest więcej niż fajna. Niestety, nie mam możliwości bardziej zapoznać się z muzą Siekiery. Ponoć niedługo ma się ukazać ten materiał, który mieli nagrać dawno temu, nagrany w tym właśnie starym składzie, razem z Budzym. Chyba, że coś namieszałem. A jeśli chodzi o ich muzykę, kiedy grał z nimi Budzy, to nie wiem, czy dane mi będzie ją usłyszeć. :x
Bóg Cię kocha

Offline Kormak

ArmiA
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2004, 09:39:12 pm »
Koniecznie posłuchaj płyty "Nowa Aleksandria" - już bez Budzyńskiego (na szczęście). To jedna z najlepszych i najważniejszych polskich płyt.

Offline papiesz

ArmiA
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2004, 01:18:56 am »
Starą Siekierę wydała nieistniejąca już wytwórnia 'Fala'. Raczej już tego nie znajdziesz, chyba że od kogoś pożyczysz. Prawdę mówiąc, pomimo swego prymitywizmu, tamtejsza Siekiera miała większego pałera niż większość punkowych kapel z tego okresu. A "Nowa Aleksandria" to zupełnie inna bajka. To arcydzieło, zawierające w sobie wszystko co najlepsze z new wave, cold wave, post punka. Genialna rzecz. Jak to Kormak napisał, już bez Budzyńskiego, ale za to z Tomaszem Adamskim (który zresztą pisał teksty i muzę dla starej Siekiery również - Budzyński robił tam głównie za wokalistę). "Nowa Aleksandria" bije nawet "Legendę" Armii na głowę, ale to tylko moje zdanie, zwłaszcza że Armia nigdy mnie w jakiś szczególny sposób nie rajcowała.
nothing positive only negative

 

anything