trawa

Autor Wątek: Alien vs Predator / seria Alien  (Przeczytany 32266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nekromanta

Alien vs Predator / seria Alien
« dnia: Czerwiec 20, 2004, 08:59:54 pm »
No więc (chyba) 5 lipca, w Polsce, ma być premiera filmu s-f Aliens vs. Predator. Film łączy w sobie klimaty dwóch (wg mnie bardzo dobrych) filmów s-f z serii "Aliens" i "Predator". Przedstawie w skrócie fabułe filmu:

Ludzie odkrywają tajemnicze ruiny na Antarktyce. 300 m w dół spoczywają tajemnicze ruiny Predatorów - Kosmicznych Myśliwych. Grupa Archeologów z firmy "Weyland" finansowanej przez pewnego milionera, ma za zadanie zbadać tajemnicze ruiny. Niestety kiedy grupa archeologów badała szczątki owych ruin, ruiny zostały w tajemniczy sposób zamknięte i ludzie nie mogą się wydostać. Sytuacje pogarsza fakt, że w ruinach znajduje się gniazdo Obcych i dodatkowo w ruinach i w pobliżu bazy założonej prze ludzi czają się Predatorzy którzy atakują gniazdo Obcych i baze badawczą ludzi. Ludzie znaleźli się pomiędzy wojną dwóch ras - Obcych i Predatorów. Kto zwycięrzy ? Czy ludzią uda się uciec z przeklętych ruin ? Czego szukają Predatorzy ? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź 5 lipca podczas premiery filmu "Aliens vs. Predator"

Co myślicie o filmie ? Aby ułatwić wam odpowiedź, pokazuje adres pod którym obejrzycie zwiastun AvP: http://www.apple.com/trailers/fox/avp/trailer/large.html
Więc powtórze pytanie: Co myślicie o filmie AvP ?
img]http://img243.imageshack.us/img243/6788/forstargodsbb1cq5.jpg[/img]

Offline Clayman_

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2004, 09:26:10 pm »
a wiec ja mysle ze trudno sie wypowiadac nt filmu po obejrzeniu jedynie trailera
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2004, 09:40:11 pm »
fabula jest dla 12latkow. efekty i walki moga byc ciekawe. serie z cyklu vs. to kicha. DC comics niepotrzebnie wciagnela predatora i aliena do jednego uniwersum. mysle ze giger sie pod tym nie podpisze (i bardzo dobrze). film nie bedzie mial ani klimatu z nostromo, ani klimatu z pierwszego predatora. zapewne duzo nawalanki , z ktorej zywi wyjda tylko ludzie - niech zgadne , predator uzyje autodestrukcji wysadzajac cale gniazdo z obcymi. film i tak obejrze.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Fenrir

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2004, 11:08:51 pm »
Cytuj
DC comics niepotrzebnie wciagnela predatora i aliena do jednego uniwersum.

Przesadzasz, Predator z Obcym swietnie wspolgraja - jeden to idealny drapieznik, drugi idealny lowca. A ze film bedzie mial duzo nawalanki to niekoniecznie zarzut. Dwojka Obcego tez byla jedna wielka sieka, a z calej serii to chyba wlasnie najlepsza czesc.

Offline śmigło

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2004, 11:21:25 pm »
uuuuuu... to mamy zdecydowanie odmienne zdanie i gust co do filmow. po pierwsze to komix komixem, ok niech sobie bedzie, ale wiadomo jak wygladaja ekranizacje komixow (no moze batman burtona jest wyjatkiem), po drugie nigdy mi nie pasowal klimat polaczenia obcego ( prawdziwy horror z kosmicznego pustkowia) z rodzajem "funboya" jakim jest dla mnie predator (chociaz lubie ta postac). po trzecie jesli uwazasz 2 czesc obcego za najlepsza to moge ci tylko wspolczuc, chyba ze zle odebrales pozostale czesci. dla mnie 8pasazerNostromo jest niedoscignionym wzorem umiejetnie budowanego napiecia w horrorze (no oczywiscie oprocz pana alfreda h.)a sam obcy jest tworem pewnego surrealisty ktorego tworczosc zreszta bardzo lubie (a bral udzial przy produkcji "obcego" i wlasciwie to on stworzyl jego wizerunek). 3 czesc obcego tez trafia do mnie bardziej niz dzielo camerona. co do nawalanki to juz niestety ogolny problem kina, natomaist nie uwazam tego za zalete - patrz pierwszy "obcy", nawalanki nie bylo , a bylo genialnie.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Fenrir

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2004, 12:06:16 am »
Uwazam czesc 2 za najlepsza i absolutnie nie musisz mi wspolczuc, tak jak ja nie wspolczuje tobie ze twoja ulubiona jest jedynka  :x Nie rozumiem tez dlaczego mialbym zle odebrac pozostale czesci - to nie sa filmy-zagadki, w ktorych trzeba rozgryzc o co chodzi. Zrozum ze ludzie maja rozne gusta i takim lekcewazacym pisaniem dajesz niezbyt dobre swiadectwo o sobie.
Cytuj
a sam obcy jest tworem pewnego surrealisty ktorego tworczosc zreszta bardzo lubie (a bral udzial przy produkcji "obcego" i wlasciwie to on stworzyl jego wizerunek).

No to pochwaliles sie ze wiesz kto stworzyl obcego.
Cytuj
co do nawalanki to juz niestety ogolny problem kina, natomaist nie uwazam tego za zalete - patrz pierwszy "obcy", nawalanki nie bylo , a bylo genialnie

Osmy Pasazer dla mnie nie byl genialny i nie przez to ze nie mial nawalanki, bo i ta jestem w stanie przelknac jedynie w dobrym wydaniu. Aliens miala wg. mnie najlepszy klimat zaszczucia, poza tym galerie bardzo barwnych postacii, ktore weszly juz do kanonu.

Offline śmigło

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2004, 08:57:47 am »
zdecydowanie lepszy klimat zaszczucia jak dla mnie miala jedynka, pozniej trojka. dwojka byla strzelanina camerona i filmem w jego stylu. do kanonu owszem, weszla porucznik ripley (taka niewazna postac z jedynki) i pewien android (chociaz jak wiadomo w "aliens" juz troche zmodyfikowany). a panowie zolnierze to bylo mieso armatnie, jakos sie do nich nie przywiazalem...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Fenrir

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:34:00 am »
Cytuj
a panowie zolnierze to bylo mieso armatnie, jakos sie do nich nie przywiazalem...

no nie zgodze sie.  Akurat postacie zolnierzy byly dosc mocno zarysowane.

Offline Watcher

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:36:21 am »
Cytat: "Fenrir"
Cytuj
a panowie zolnierze to bylo mieso armatnie, jakos sie do nich nie przywiazalem...

no nie zgodze sie.  Akurat postacie zolnierzy byly dosc mocno zarysowane.
Mocno? Daj spokój. To "mocno" wyglądało tak: Iksiński - tchórz. Iksińska - rozrabiaka. Jedyny pan, na którego sylwetkę patrzyłem tam z w miarę dużym zainteresowaniem, to dowódca plutonu ze swoją przemianą..
Marcet sine adversario virtus

Offline Fenrir

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2004, 11:14:42 am »
Mocno, czyli wystarczajaco, zeby przestano ich traktowac jako mieso armatnie i na tyle, zebym mogl zapamietac wszystkich komandosow po seansie.

Offline [robak]

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 21, 2004, 12:17:43 pm »
Dyskusja chyba zaszla za daleko. Panowie.. Spokojnie, kazdy ma inny gust i tego NIE ZMIENICIE ! Chocby nie wiadomo jakie argumenty byly za czy przeciw. Jednemu sie podoba cos co dla drugiego jest brzydkie. Koniec. Mnie osobiscie najbardziej podobala sie druga czesc ( w ogole jest w czolowce mojej filmoteki ). Ale wracajac do Alien vs. Predataor. Obcy - genialna postac, strasznie mi sie podoba, rowniez z wygladu. To samo moge powiedziec o Predatorze. Sa to dwaj moi ( z akcentem na MOI ) ulubieni bohaterowie kina. Oczywiscie pod wzgledem swojego rodzaju rozrywki i w tym przypadku wazneo wygladu. Komiks byl naprawdy swietny. Wydany przez tm-semic zdaje sie w 94 roku. Po obejrzeniu trailera. Heh, szczerze mowiac jestem zajarany. Ale jak to byla z takimi filmami trailer zajebisty - film kicha. Zobaczymy. Jednak czuje, ze tworcy tego filmu nie zdolaja udzwignac ciezaru jakim jest klimat z "prawdziwego" Obcego czy Predatora. Czekajmy na film. A premiera nie 5. lipca tylko jak na razie 10. sierpnia.

Offline śmigło

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2004, 01:15:25 pm »
nie moge sie nie zgodzic z Watcherem. akurat "aliens" miala najbardziej tekturowe postacie z calej serii (o czwartej czesci w ogole nie wspominam bo to byla chyba jakas osobista fantazja tego francuza). nawet ripley byla malo wyrazna spod tych wszystkich wybuchow i lejacego sie kwasu. no i klimat strzelaniny s-f, a nie horroru s-f jak jedynka. nawet w 3-czesci rezyserowi udalo sie bardziej nawiazac do pierwowzoru niz cameronowi.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Nekromanta

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2004, 06:18:24 pm »
Chciałbym zamieścić kilka zdjęć z filmu, oto one:



















PS sorki ale na stronie http://www.valkiria.net było napisane że 5 lipca będzie Polska premiera "AvP", wiem że na oficjalnej stronie pisze że 10 sierpnia będzie premiera. Więc nie wiem komu wierzyć na temat info o "AvP"  :( .
img]http://img243.imageshack.us/img243/6788/forstargodsbb1cq5.jpg[/img]

Offline adiego

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:31:59 pm »
Cytat: "Nekromanta"
Chciałbym zamieścić kilka zdjęć z filmu...


Hehe, kilka;>

Cytat: "Nekromanta"
PS sorki ale na stronie http://www.valkiria.net było napisane że...


;) i sorki za zlosliwosc;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline ao

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2004, 08:03:40 am »
Zapewne w kinie swietnie bedzie sie to ogladalo. Fabula..przymkne oko jesli udalo sie rezyserowi zbudowac klimat. Pozyjemy - zobaczymy.

P.S. Duze boom na Antarktydzie [podzielam przewidywania śmigła co do autodestrukcji P] nie spowoduje przypadkiem jakis zaburzen w ekosystemie Ziemi? Pytam - nie znam sie.