trawa

Autor Wątek: Alien vs Predator / seria Alien  (Przeczytany 32394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kronos[CS]

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 15, 2004, 12:56:33 pm »
Ja bym podzielił te filmy na :
te które idzie się by cos zrozumieć i te na które idziemy z czystej ciekawości co nam znowu przygotowali twórcy od efektów specjalnych... 8)

Offline Jimmy

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 25, 2004, 09:46:40 am »
Tia, tylko tych wspanialych efektow to tez tam za wiele nie ma  :wall:  (no chyba ze Predator poruszajacy sie ciagle w zwolnionym tempie  :) )
A ogolnie film badziewny, komiksu i gry nie widzialem, ale wydaje mi sie ze zmarnowano niezly pomysl  :bored:  (przynajmniej ja podchodzilem do filmu z nadzieja i podnieceniem ze w koncu zobacze dwie najwieksze kosmiczne zmory homo sapiens razem...)

Offline Kronos[CS]

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 25, 2004, 09:24:18 pm »
Reżyser tego filmu nie jest zbyt szanowany i taż się od niego wiele nie wymagało ale polecenie mu tak dobrej fabyły i możliwością zabłyśnięcia było wielkim błędem który i tak poczujemy tylko my idąc  na ten film mając na pamięci dawne części Obcego i Predatora.... :(

Offline śmigło

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 25, 2004, 09:45:35 pm »
Cytuj
ale polecenie mu tak dobrej fabyły

dobrej fabuly?? mam nadzieje, ze to ironia pomieszana z cynizmem, zlosliwoscia i innymi takimi rzeczami...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Qraq

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 25, 2004, 11:41:45 pm »
Nie lubie naiwnych filmow, a ten taki jest. Kilka fajnych momentow, ale pozostawia pewien niesmak. Niechce widziec sequela( bo ten napewno bedzie) w tej samej rezyserii.

Offline Anearion

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 26, 2005, 12:45:40 pm »
Dyskusja czy jeden obcy może rozwalić 2 predzi to sprawa klimatu. Po prostu ten film jest zaprzeczeniem dotychczasowego wizerunku predzia. Idea była podobno taka że te 3 predzie to były młode i niedoświadczone i miały prześć swój chrzest bojowy. Pytanie tylko czy jak na 3 wysłanych 3 ginie to ma to jakiś sens z punktu widzienia społeczności predzi (podobno był kiedyś komiks o planecie predatorów - ktoś widział/słyszał ?). Będąc wielkim fanem predzia nie mogę scierpieć dlaczego są takimi cieniasami. Szczytem jest to że broń predatorów rozpuszcza się po zetknięciu z kwasem (choć wristblade i pancerz się rozpuszczał, a dysk i włócznia już nie.... :?: )...IMHO crap
Exitus Acta Probat" - Officio Assassinorum

Offline Maladie

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 23, 2005, 07:39:35 pm »
Co do filmu to... Brak mi słów. Dwa razy go oglądałem, ale tylko z nudów bo na dobrą miare nie ma co oglądać... I jeszcze to zakończenie...

Co do komiksu to był, owszem. Mniej więcej kontynuacja filmu. Dziewczyna z filmu zostaje przeszkolona na wojownika i bierze udział w polowaniach na obcych. Przeżywa też wewnętrzne rozterki, bo będąc człowiekiem jest też Predatorem. Nawet rozumie ich mowe.
To tak pokrótce fabuła... Komiks nienajgorszy. Marvelowski.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Gołąb

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 23, 2005, 07:50:34 pm »
Komiks jest zarabisty...ale nie ma nic wspulengo z filmem.Mamy do czynienia z dwiema roznymi babkami.Ta komiksowa to rzeczywiscie trafila do klanu predatorow ale jej przygody rozgrywaly sie na planecie bedacej spory kawalek od ziemi....
A sam film to dno.Alien rozwala fartem dwoch predatorow,jego kwas jara bron predatora...ech szkoda slow taki obiecujacy pomysl tak skopany...
So long as there are men there will be wars"

Offline Maladie

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 23, 2005, 07:54:52 pm »
Cytuj
Mamy do czynienia z dwiema roznymi babkami


Podobne były. Stąd wysunąłem wnioski, że to ta sama. Przepraszam za pomyłke.

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Nabu Nezzar

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:13:26 pm »
Po seansie miałem mieszane uczucia. Z jednej strony film mi się spodobał. Wartka akcja, w miarę ciekawa fabuła. Ale... Zabrakło tego czegoś co w orginalnych Alienach i I części (nawet drugiej) Predatora przykuwało do ekranu. Specyficzny klimat, atmosfera zagrożenia, wszechobecne napięcie. Nawet to co jest atutem tego filmu - czyli niezła akcja - niezachwyca. To wszystko jest takie jakieś... dziwne, nienaturalne, statyczne? Trzy rzeczy wkurzyły mnie najbardziej. Pierwsza to niepoważne, potraktowanie cyklu życia Alienów. W porównaniu z orginalnymi filmami rodzą się one błyskawicznie. Od odhibernowania po 100 latach królowej i natychmiastowego wyklucia jaj do przemiany w Xenomorpha mija zaledwie kilka godzin (tak koło 2,3). SPOILER Po drugie przyjaźń(?) Predatora łowcy z człowiekiem.  Niby bohaterka ratuje Predziowi życie ale bez przesady. No i jeszcze gorszy syf. Końcowa scena filmu, gdy wspomniana kobitka i jej przyjaciel Predator walczą z królową obcych.SPOILER Kto pamięta walkę Sigurney Weaver właśnie z nią z drugiej części Obcego niech... nie ogląda jej walki w Alien vs Predator. Toż to zakrawa na kpinę...
Krótko podsumowując...
Film ciekawy, aczkolwiek reżyser nie wykorzystał potencjału Alienów i Predatorów. Moja ocena to 6/10... Ale drugi raz filmu bym raczej nie obejrzał . A 6 to raczej z sympatii do Alienów i Predatorów.
P.S. Ciekawy smaczek to Lance Henriksen w roli szefa firmy Weyland-Yutani. Występował w 2 i 3 części Aliena.
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline Kriss

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 29, 2005, 11:36:02 am »
Dla mnie ten film to bezczelna i nieudolna proba wyciągnięcia kasy z kieszeni fanow AVP. Sama jestem fanką serii i jak zobaczyłam, co reżyser tam nawyprawiał, to mi sie słabo zrobiło. Najgorsze jest to, że sam komiks (pierwszy AVP, z ktorego film czerpie najbardziej) jest moim zdaniem świetny i bylby dobrym materialem na film, gdyby tylko ktoś pokusił się o jego WIERNĄ ekranizację, mial odpowiednio duzy budżet i chociaż przyzwoitych aktorów. Ale lepiej isc po najmniejszej linii oporu i zrobic totalną sieczkę. No i tym sposobem  dobry temat został odpowiednio spaprany.
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline Dereq

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 29, 2005, 06:31:01 pm »
Cytat: "Kriss"
. Ale lepiej isc po najmniejszej linii oporu i zrobic totalną sieczkę. No i tym sposobem  dobry temat został odpowiednio spaprany.


jakby to byla jeszcze totalna sieczka to by bylo dobrze.predator w cooperativie z czlowiekiem. tego nie moge przebolec.no i oczywiscie pare innych glupot ktroe nie pamietam.niech anderson sie nie bierze za ekranizacje.albo wogole za filmy. :roll:

ps. jakby co to AVP2 nadchodzi :roll:
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Clayman_

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 29, 2005, 06:59:24 pm »
Cytuj
predator w cooperativie z czlowiekiem. tego nie moge przebolec.

akurat to bylo zgodne z komiksami
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Dereq

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 29, 2005, 08:26:44 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
predator w cooperativie z czlowiekiem. tego nie moge przebolec.

akurat to bylo zgodne z komiksami


nie wiem nie czytalem. nie mowie zeby scenarzysta sie do mnie dopasowywal ale mi to poprostu za cholere nie pasuje ;) .
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Jimmy

Alien vs Predator / seria Alien
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 30, 2005, 06:32:35 am »
Cytat: "Dereq"
nie wiem nie czytalem. nie mowie zeby scenarzysta sie do mnie dopasowywal ale mi to poprostu za cholere nie pasuje ;) .

wtf? :?
Ekranizacja komiksu, tak? Zgodna z komiksem, tak? Zachowanie predatorów zgodne z filmem, tak? (jeżeli nie znasz komiksów to znaczy, że swoje wyobrażenia i wizerunek Predatora opierasz na filmach - w 2 pod koniec też okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby Predator rozumiał człowieka, szanował i z nim współpracował)
Więc o co chodzi?

 

anything