Autor Wątek: KRAKON - turniej WFB + poprawki  (Przeczytany 4655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nosferatu

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« dnia: Styczeń 04, 2003, 08:43:04 am »
Informuje wszytskich ktorzy do srody nie wyslali rospiski a chca wziac udzial w turnieju wfb ze zostaly 4 wolne miejsca

wiec jesli chcecie zagrac to jedziecie na wlasne ryzyko i proponuje przyjechac wczesniej
nie wysylajcie mi rospisek bo nie bede mial juz mozliwosci odbioru



W imieniu Krakowskiego Klubu Miłośników WFB "LEGION"  
zapraszam na turniej Warhammer Fantasy Battle,
który odbędzie się na konwencie Krakon 2003

szczegółowe informacje na temat turnieju znajdują się na stronie www.legion.krakow.pl

Ponieważ docierają do mnie głosy, że niektóre punkty regulaminu są martwe, chciałbym przypomnieć graczom że to do was należy pilnowanie większości z nich np.
Czy nie ma proxów
czy potwory mają jeźdźców,
czy jak zginie potwór to czy jeździec ma zastępczą figurkę na piechotę,
czy gracz ma stosowne figurki do przyzywania szkieleletów lub zombie,
czy przeciwnik ma ze sobą rozpiskę i czy to co wystawia zgadza się z jego rozpiską oraz listą armi dołączoną przez sędziów,
pilnowanie czasu a jeśli przeciwnik przedłuża natychmiast zawołać sędziego
właściwe obliczanie punktów zwycięstwa,
itd.

Poprawki do regulaminu:

Zapisy od 9.00 do 10.45. Gry od 11.00

Nie trzeba mieć tabelek na Liche Priest Scrolls gdyż w nowym kodeksie ich już nie ma,

Do turnieju nie zostaną dopuszczone błędne rozpiski.

Plan bitew:
        sobota
                         I bitwa 11.00  - 13.50
                        II bitwa 14.10 - 17.00
       Przerwa obiadowa 17.00 - 18.00                        
                       III bitwa 18.00 - 20.50
       niedziela
                       IV bitwa 9.00 - 11.50
                        V bitwa 12.10 - 15.00
Gry odbywają się na wyznaczonych i wskazanych przez sędziego stołach.  Gry będą obywały się na stołach 48/48 cali  (na 90%) lub 48/58 cali w zależności od liczby graczy. Weźcie to pod uwagę tworząc rozpiskę

Każda bitwa trwa 6 tur lub 2 godziny 50 minut w zależności od tego co nastąpi wcześniej.

Obowiązują także uściślenia podane przez sędziów – można je znaleść na stronie www.inkwizytor.polbox.pl lub www.legion.krakow.pl w dziale teksty

Capture
Rozstawienie jak w Pitched Battle.
Rozpoczęcie jak w regulaminie.
Na środku stołu znajduje się skarb.

Armia, której jednostka w liczbie minimum 10 modeli znajdzie się najbliżej skarbu pod koniec bitwy (ale nie dalej niż 6 cali od niego) otrzymuje +600 VP do wyniku bitwy – jednostki uciekające nie liczą się.
Jeśli jednostki obu armii, o liczbie modeli 10+ każda, są w porównywalnej odległości pod koniec bitwy (do pół cala różnicy), wtedy VP za skarb otrzymuje liczebniejsza jednostka (ta która ma więcej modeli).

Jeśli żadna armia nie wprowadzi w obręb skarbu jednostki o liczbie 10+modeli, wtedy armia której jednostka w liczbie minimum 5 modeli znajdzie się najbliżej skarbu pod koniec bitwy (ale nie dalej niż 6 cali od niego) otrzymuje +300 VP do wyniku bitwy – jednostki uciekające nie liczą się, a jeśli jednostki obu armii, o liczbie modeli 5+ każda, są w porównywalnej odległości pod koniec bitwy (do pół cala różnicy), wtedy VP za skarb otrzymuje liczebniejsza jednostka (ta która ma więcej modeli).

Nie można wchodzić na skarb (jest nieprzekraczalny, można nad nim latać).
Nie ma punktów za ćwiartki, pozostałe VP jak w Pitched Battle.
Leśne elfy NIE korzystają ze swoich specjalnych zdolności (dodatkowy las, +1 do rzutu na wystawienie lub rozpoczęcie opisane wyżej na str. 3, +1 do rzutu na wystawianie skautów, dodatkowe VP dla wroga itd.) .
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Jankiel

  • Gość
KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2003, 12:46:34 pm »
No, jedźmy wszyscy, skończą się wreszcie przechwałki na forum - zobaczymy, kto rzeczywiście jest najlepszy. Ja wybiorę się na pewno, chyba że zawalę sobie egzaminy i drugi termin będę miał w lutym.

Offline Fluffy

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2003, 02:28:49 pm »
Postaram się stawić, niestety jeszcze ze starymi WC, w dodatku badziewnie pomalowanymi. No cóż..
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Nosferatu

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2003, 05:52:33 pm »
w takim razie czekam na rospiske
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline Iti_Home

Turniej warchamera
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2003, 09:09:15 pm »
Ja raczej nie pujde... :(  mi kumpel wywalił połowe krasnali przez okno wienc nie mam:(((((((((((
G:1254307

Offline Finfarin

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2003, 03:23:56 pm »
Fajnego masz kumpla :D. Na trzeźwo?
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Gotrek

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2003, 04:33:50 pm »
Pewnie zaserwowales mu krasiami masakre i tak... odreagowal :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline Halfing

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2003, 06:10:47 pm »
Ciekawe czy gra Khornem, a może jest witchką :?:  :?:

Offline Ulthran

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2003, 10:04:37 pm »
hehe... ja powinienem się zjawić :twisted:

Offline Sony

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2003, 10:40:08 am »
Brak możliwości wysawiania proxów, i po moim udziale no chyba że od kogoś pożyczę parę figórek. Szkoda. Bo mam taki układ armi że nic by się nie myliło.

Offline Nosferatu

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2003, 11:37:21 am »
A nie mozesz zrobic armii z figurek ktore masz?
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline Sony

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2003, 12:06:33 pm »
Nie bardzo, Korsarze są lepsi od woriorsów, a kosztują tyle samo, mogą mieć sztandar magiczny, w armii mam jeszcze jeden jeden klocek piechoty i są to wiedźmy, więc się nie pomylą. Ja bym wystawił kompletny pomalowany oddział z full command grupem. Korsarzy mam 10 bez command grupa, brakuje mi więc jeszcze 10.  Trudno zasady są jakie są.

Jankiel

  • Gość
KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2003, 01:05:18 pm »
Warriorzy też nie są najgorsi. Różnica jest naprawdę niewielka (może poza tym bannerem). Pojechać nic nie szkodzi.

Offline DIJKSTRA

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2003, 03:57:47 pm »
NOSFERARU ?
mam pytanko mam stone trole i czy mógłbym je wystawić jako rzeczne ? bo ,  tak się głupio złożyło , że na te cholerne 2200 nie mam co wsadzić a trole były by odpowiednie
i czy mogę przyslac rozpiskę po 25 ?
pozdrawiam
U KLUX DZBAN rulez!!!

What's the point of being a BOSS, when u can't bash things???

Offline Nosferatu

KRAKON - turniej WFB + poprawki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2003, 04:25:31 pm »
Cytat: "DIJKSTRA"
NOSFERARU ?
mam pytanko mam stone trole i czy mógłbym je wystawić jako rzeczne ? bo ,  tak się głupio złożyło , że na te cholerne 2200 nie mam co wsadzić a trole były by odpowiednie


mozesz ale czy sa pomalowane jak rzeczne?
jesli nie to nie dostaniesz punktow za wysiwyg no i twoim obowiazkiem bedzie informowanie kazdego przeciwnika ze te stone to rzeczne


Cytat: "DIJKSTRA"

i czy mogę przyslac rozpiskę po 25 ?
pozdrawiam


w sumie mozesz ale:
*nie dostaniesz dodatkowych punktow za wczesniejsze wyslanie rospiski
*nie gwarantuje ci wolnego miejsca jesli do 25 duzo ludzi mi wysle rospiski
*wyslij ja tak zebys dal rade odebrac maila czy wszytsko jest ok
*nie wysylaj jej we czwartek i piatek (30,31) a juz bron boze w sobote rano bo jej nie odbiore
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

 

anything