Gildia Horroru (www.horror.gildia.pl) > Forum Horroru

Najgorszy horror / książki waszego życia

<< < (4/22) > >>

Formaldehyd:
Graham Masterton - "Manitou" - zakonczenie "komputerowe" wbiło mnie w fotel. Jak mozna wymyslec cos tak glupiego?
"Queen of the Damned" - totalne dno, juz nizej upasc nie mozna. Bez watpienia jednen z najgorszych filmow jakie kiedykolwiek widziałem.

Kormak:
Ale czy "Queen Of The Damned" to w ogóle horror?

A co do "Manitou" - czemu nie może być ducha w komputerze? Od dawien dawna maszyny też są przez nie nawiedzane (np. gremliny w samolotach podczas II wojny światowej)

Formaldehyd:

--- Cytat: "Kormak" ---Ale czy "Queen Of The Damned" to w ogóle horror?

A co do "Manitou" - czemu nie może być ducha w komputerze? Od dawien dawna maszyny też są przez nie nawiedzane (np. gremliny w samolotach podczas II wojny światowej)
--- Koniec cytatu ---


W programie stało, ze to horror:) Mniejsza z tym.
Jesli natomiast idzie o Mastertona - nie mowie ze nie moze byc ducha w komputerze. Pomysl na takie zakonczenie jednak moim zdaniem zniweczył zupelnie klimat tej powiesci. Ja jestem troche konserwatywny i najlepiej bawie sie przy tworczosci E.A. Poe czy H.P. Lovecrafta. Tak czy owak zakonczenie "Manitou" moim zdaniem bylo beznadziejne.

Jimmy:
Zakonczenie "Manitou" bylo slabe o tyle, ze szybkie, na sile, nie do konca wynikajace z fabuly, nie przystajace do klimatu itp itd. Ale sam pomysl manitou nowoczesnych maszyn uwazam za jak najbardziej poprawny ;)
A sam "Manitou" to jedna z moich ulubionych ksiazek dziecinstwa, zwlaszcza poczatek ma swietny...

Formaldehyd:

--- Cytat: "jimmy" ---Zakonczenie "Manitou" bylo slabe o tyle, ze szybkie, na sile, nie do konca wynikajace z fabuly, nie przystajace do klimatu itp itd. Ale sam pomysl manitou nowoczesnych maszyn uwazam za jak najbardziej poprawny ;)
A sam "Manitou" to jedna z moich ulubionych ksiazek dziecinstwa, zwlaszcza poczatek ma swietny...
--- Koniec cytatu ---


Tak, mam podobne wspomnienia odnosnie "Manitou". Sentyment jest, ale po latach potrafie dostrzec ze nie jest to najwieksze osiagniecie Mastertona, szczegolnie na tle takiego np. zacnego "Wyklętego".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej