Autor Wątek: Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia  (Przeczytany 34693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 24, 2004, 07:37:38 pm »
Cytat: "turucorp"
wypraszam sobie, nie dyskutowalem a wcale nie jestem ten dobry :x


Widocznie powinieneś wziąć udział w tej dyskusji...

Gilbaert

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 24, 2004, 09:12:08 pm »
Turu co ty się tak domagasz żeby wszyscy na Ciebie patrzyli jak na zło wcielone?
Przeca jestes tak ujmująco miłym człowiekiem w realu...
:twisted:

Offline chmiel

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 25, 2004, 06:32:27 am »
pytanie tak naprawde
o co ci chodzi?
jedynym jej powodem jest moja opinia
na temat dogmatu
plus
to ze uznalem za zenujaca "polemike"
z recenzja i recenzentem
to o preclowa recke dogmatu chodzilo

Powtarzam: to nie jest powód, jakkolwiek chcesz wszystkich do tego przekonać.
Widać nic nie pomogło...
Jak nie rozumiesz to powtórzę... Czytaj powoli, papo. Nie rozpędzaj się jak zwykle, broń Boże...
Kiedyś napisałem co myślę o recenzji Jarka - nie miałem nic do jego poglądu na temat komiksu, tylko do zarzutu o rysunek Jezusa na krzyżu...
Uważam też, że jako autor miałem prawo podyskutowac na ten temat na forum - chyba po to m. in. zostało ono stworzone.
Potem, właściwie zanim Jarek zdążył odpowiedzieć wtrąciłeś sie ty, że to onanizm itd., coś w twoim smutnym stylu. Wiesz - nie konkretnie, tylko po chamsku. Ja odpisałem itd.
Ale cała afera zaczęła sie kiedy jako koleś z ambicjami stwierdziłeś, że można jeszcze rzucić błotem we mnie jako gościa, który pisze o komiksie. zarzuciłeś mi błędy, i chociaż nie miałeś racji - nie odwołałeś, nie przeprosiłeś. Nie wtedy.

zaczynasz burde
kolejna ze mna

Nie, to nie burda. Tak sobie rozmawiamy. Podczas tej rozmowy przeprosiłeś za błąd, nie wiem na ile na serio, na ile z sarkazmem. Twoja sprawa. W każdym razie przeprosiłeś i koniec sprawy.
I uwierz mi, że w całej tej aferze nie chodziło o to, że "Dogmat" ci sie nie podoba, bo masz do tego prawo - tylko o to, że ze straszną łatwością przychodzi ci atakowanie różnych ludzi, albo rzucanie ostrymi komentarzami bez jakiegokolwiek uzasadnienia.

moze ty tez cos zrozumiesz
ze to faktcyznie bucowe?
i zenujace?

Nie wiem ja moje zachowanie, ale twoje - fakt - właśnie takie bywa.

Offline turucorp

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 25, 2004, 06:46:26 am »
Cytat: "Gilbaert"
Turu co ty się tak domagasz żeby wszyscy na Ciebie patrzyli jak na zło wcielone?
Przeca jestes tak ujmująco miłym człowiekiem w realu...


eee tam wszyscy,
i wcale nie jestem mily :x (czekaj, Ty sie dowiesz :bite: )
a dyskutowactutaj akurat mi sie nie chce.
Chmielu, troche wiecej dystansu do rozmow na forum, bo umrzesz na nadcisnienie albo co (a szkoda by bylo)

Offline chmiel

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 25, 2004, 07:34:52 am »
Jerzy
Nie, nie skróciłbym już "Pustki" - dzięki temu Andrzej mógł (jak to nazwałeś) "poszaleć".
Wątpisz, że powierzyłbyś Piotrowi jeden ze swoich scenariuszy do realizacji? Czyli sami wielcy dla Ciebie rysują? Śmiem watpić.

Turu
Dzięki za troskę, dystans mam - mimo wszystko. Liczę, że przeżyję, he he.

Pozdrawiam

Karol i Chmiel - przeniscie ta dyskusje miedzy wami na priv. w.

N.N.

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 25, 2004, 07:53:29 am »
Cytat: "chmiel"
Jerzy
Nie, nie skróciłbym już "Pustki" - dzięki temu Andrzej mógł (jak to nazwałeś) "poszaleć".

OK. Pytałem, bo w moich scenariuszach zaznaczam zawsze podział na strony i oczekuję od rysowników, że będą się go trzymać (choć nie zawsze się trzymają). Inaczej mówiąc: to ja planuję podział na strony i to ja biorę na siebie odpowiedzialność za długość historyjki...

Cytuj
Wątpisz, że powierzyłbyś Piotrowi jeden ze swoich scenariuszy do realizacji? Czyli sami wielcy dla Ciebie rysują? Śmiem watpić.


Nie mam pojęcia, jak mógłbym dyskutować o tym, co sobie wyobrażasz. jeśli jednak chcesz podjąć rozmowę o tym, kto dla mnie rysuje, mógłbyś się zdobyć choćby na minimum wysiłku - to łatwo sprawdzić. W KZ są dwa komiksy zrobione do moich scenariuszy przez  początkujących rysowników, odrzucone z "Człowieka w probówce". Moim zdaniem - słusznie odrzucone. Niemniej moje i zrobione przez ludzi, ktorym z pełną świadomością ryzyka powierzyłem własne scenariusze.
Problem z rysownikiem "Dogmatu" nie polega na tym, kto mu dał scenariusz, ale na tym, kto opublikował ten - moim zdaniem: niedorobiony - komiks.

Offline jakubboss

antologia
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 25, 2004, 07:17:45 pm »
Witam wszystkich!!!!

To mój pierwszy post i chciałbym napisać coś na temat najnowszej antologii Egmontu. Wiele historii jest tam godnych uznania, choć są także i komiksy przeciętne, żeby nie powiedzieć kiepskie.
Postaram się ocenić kilka komiksów w skali szkolnej od 1 do 6.
Uważam, że najlepszą historią w antologii jest komiks "Miłość i medycyna" Piotra Kowalskiego. Rysunek jets dobry, taki ,do którego przyzwyczaił nas już swoim autorskim cyklem "Gail", ale to scenariusz ( a dokładniej puenta) jest świetny. Drugie miejsce to "ŻONGLER". Uważam ,że w krótkich historyjkach w scenariuszach najważniejsz jest zaskakująca puenta. Niezłą puentę ma rówież komiks "Opowieść dr Fritza".

Offline jakubboss

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #187 dnia: Październik 25, 2004, 07:24:42 pm »
Oceny:
Lunge- ocena 3(nie podoba mi się ten styl, ale muszę przyznać, że Skutnik to bardzo dobry kolorysta)
Miłość i Medycyna - ocena 5 (puenta i jeszcze raz puenta)
ŻONGLER - OCENA 5 (jak wyżej)
Opowieść dr Fritza - ocena 4 (puenta i rysunki, które są mówiąc szczerze niezłe)

Za najlepszą graficzną oprawę komiksu uważam pracę P.Truścińskiego

N.N.

  • Gość
Re: antologia
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 25, 2004, 07:31:32 pm »
Cytat: "jakubboss"
Uważam, że najlepszą historią w antologii jest komiks "Miłość i medycyna" Piotra Kowalskiego. Rysunek jets dobry, taki ,do którego przyzwyczaił nas już swoim autorskim cyklem "Gail", ale to scenariusz ( a dokładniej puenta) jest świetny.


Szczerze mówiąc, cały ten komiks strasznie trąci mi homofobią  i jest jedną z tych prac, do ktorych czepiał się Orliński, twierdząc, że rysownicy postawili na tanie grepsy zamiast na poważne potraktowanie problemu...

Cytuj
Drugie miejsce to "ŻONGLER".


"Żongler" - tu się zgodzę. Dobrz eopowiedziane, dobrze narysowane, zaskakujące, budzi niepokój...

Gilbaert

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 25, 2004, 07:32:38 pm »
Cytuj
Rysunek jets dobry, taki ,do którego przyzwyczaił nas już swoim autorskim cyklem "Gail"

 :roll:  :roll:  :roll:
hmmm może ja innego gaila czytalem

Offline Jaszcząb

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 25, 2004, 07:36:38 pm »
No też już "Antologię" połknąłem. Jest tam sporo komiksów, które mi się podobały. Które najbardziej? Trudno powiedzieć. Pewnie te, które pierwsze przychodzą mi do głowy bez zaglądania do albumu. A przypomina mi się "Show must go on", "Żongler", komiks Ronka i Lucka, Skutnikowa robota. Muszę też napisać , że zgadzam się z Maciejem w kwestii komiksu Spajdera - to najlepszy komiks spod pióra Irk, jaki miałem przyjemność czytać. Jest tam trochę inne spojrzenie na zadany temat. Jedna z ciekawszych historii.

Offline jakubboss

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 25, 2004, 10:20:02 pm »
Cytuj
hmmm może ja innego gaila czytalem

całkiem możliwe,musi być wiele edycji  :lol:  :lol:

Offline Czarnooki

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 07, 2004, 08:31:48 pm »
Witam,
A ja pozwolę sobie jak w szkole, ocenić w skali 1-6. Oceniam pomysł jak i wykonanie w jednym :)

LUNGE - 5
DZIEŃ DZIADKA - 3+
MIŁOŚĆ I MEDYCYNA - 4
OJCIEC - 4
OPOWIEŚĆ DOKTORA FRITZA - 4
KRZYK RYB - 4+
NAJGORSZY Z DEMONÓW - 3-
ŻONGLER - 6
15 URODZINY INFANTKI - 2
SHOW MUST GO ON - 6
HISTORIA POLICYJNA - 3
ŁUKASZ 18, 16-17 - 4+
KWESTIA SZCZĘŚCIA - 1
PIĄTEK, 16 KWIETNIA 2050 - 5+
GAMBIT - 1
003 SERIAL NUMBER - 3
EKSPERYMENT - 4
SPOWIEDŹ - 3
PUSTKA - 3
ŚMIECI - 4-
MÓW MU DAREDEVIL - 1
POLOWANIE - 5
Z PRZYCZYN SPOŁECZNYCH - 5+

Pozdrawiam.

 

anything