Autor Wątek: Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia  (Przeczytany 34006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2004, 11:01:35 am »
Cytat: "Gilbaert"

heheheheheno to się zaczyna!


Nic sie nie zaczyna. Ale ktos powinien w koncu zabrac sie za te "swiete krakowskie krowy", ktore komiksowego swiata nie widza poza murami Wawelu.

Gorsze jest jednak to, ze wszelkimi silami proboja swoje zdanie narzucic innym kreujac sie na bogow komiksu, recenzentow doskonalych i wszechwiedzace wyrocznie.

W tej Antologii z pewnoscia sa trzy-cztery wyrozniajace sie rysunkowo prace: Janickiego, Siminskiego (Simsona), Czubek i Truscinskiego. O dwoch pierwszych nikt tu na forum nie wspomina bo sa "persona non grata" - goscie z tego "wstretnego" Produktu, a poza tym z "zapyzialej" Bydgoszczy i Torunia.

O tym wlasnie pisze - czas skonczyc z zaklamaniem w polskim swiatku komiksowym, bo niedlugo to polscy politycy beda sie od nas uczyc...  A haslo "republika kolesi" nabierze zupenie nowego znaczenia...

Gilbaert

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2004, 11:09:51 am »
uuuuuuuuu
na pohybel krakusom!  wrednym kolesiom! co nie kłaniają się w pas przed produktowcami! łuuuuuuuuuuu :twisted:
"nie rzucim ziemi skąd nasz ród..."
ehehehe
wziąć się za republikę kolesi
hhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhy hyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyhyh yhyhyhyhyhyhyhyh
yhyhyhyhyhyhyhyhhyhyhyhyhyhyhyhyhyh y ojojojo

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2004, 11:20:54 am »
Cytat: "Gilbaert"

na pohybel krakusom!  wrednym kolesiom! co nie kłaniają się w pas przed produktowcami!
 


Nie chodzi o klanianie sie w pas, ani nawet o inne czolobitnosci. Chodzi o to, ze wytworzyl sie uklad w swiatku komiksowym, ktory gnoi kazdego, kto jest poza ukladem. I nawet jakbys stworzyl genialny komiks, to i tak Karol i koledzy cie zgnoja na kadym forum, bo tacy juz sa. Krytyka totalna nastawiona na rzucanie napalmem, poza zaprzyjaznionymi strefami rzecz jasna  :)

Anonymous

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 15, 2004, 01:33:38 pm »
autoir usunąl swoj post zażenowany faktem iż znowu dał się wyprowadzić z równowagi neiwiadomo komu.. znaczy wiadomo ale wiadomy sie nie przyzna

Anonymous

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 15, 2004, 01:34:38 pm »
Cytuj
. I nawet jakbys stworzyl genialny komiks, to i tak Karol i koledzy cie zgnoja na kadym forum, bo tacy juz sa. Krytyka totalna nastawiona na rzucanie napalmem, poza zaprzyjaznionymi strefami rzecz jasna  


jak juz mowisz to przyklady
gdzie zaprzyjaznione strefy?
a dla przykladu mojej stronniczosci i ukladow
po barbarzyncach jechalem jak po lysej kobyle
widzeteraz swietny komiks urbanskiego(w mojej opinii)
i co mowie ze be?

Offline Kiamil

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 15, 2004, 01:40:19 pm »
Cytat: "Manis"
Cytat: "Gilbaert"

na pohybel krakusom!  wrednym kolesiom! co nie kłaniają się w pas przed produktowcami!
 


Nie chodzi o klanianie sie w pas, ani nawet o inne czolobitnosci. Chodzi o to, ze wytworzyl sie uklad w swiatku komiksowym, ktory gnoi kazdego, kto jest poza ukladem. I nawet jakbys stworzyl genialny komiks, to i tak Karol i koledzy cie zgnoja na kadym forum, bo tacy juz sa. Krytyka totalna nastawiona na rzucanie napalmem, poza zaprzyjaznionymi strefami rzecz jasna  :)


Facet, skad Ty dojezdzasz?
Bo wzbudrzysy tak, ze chyba z bardzo daleka.
Zamiast klasc jakies glodne kawalki i obrazac ludzi (zdrobniala to mnie mogla moja niania i moja mama - od latnych paru lat  juz nikt tego nie robi). Masz jakies sensowne i merytoryczne (czyli pomijajace spiskowa teorie dziejow) argumenty za swoimi faworytami - przedstaw je. Jesli sa one czymkolwiek poza opluwaniem innych to chetnie sie pospieram - bo dla mnie to badziewie. W przeciwienstwie do takiego KRL-a, ktory tez jest chyba z Produktu i spoza "naszego" towarzystwa wzajemnej adoracji.
Zdradze ci jeszcze, ze my nie placimy pieniedzy za to, ze publikuja nasze recenzje i artykuly - to nam placa. To znaczy, ze ktos, kto ma pieniadze, uwaza nasza prace za na tyle porzadnie wykonana, ze ja finansuje. A ta praca jest wlasnie ocenianie i opisywanie roznych rzeczy. Jesli bedziesz w tym lepszy bez najmniejszych skrupolow pozwola ci zajac miejsce Karola, czy moje i Ty bedziesz wplywac na gusta tysiecy (by nie rzec nieskromnie) milionow Polakow. Be my guest.
A przede wszystkim sie przedstaw, bo obszczymurki anonimy, ktore szczekaja na innych mnie mierza.
Krytykowanie przede wszystkim wymaga odwagi osobistej - wiec poprosze.
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 15, 2004, 01:58:29 pm »
Cytat: "karol_konw"

jak juz mwoisz to przyklady
gdzie zaprzyjaznione strefy?
a dla przykladu mojej storniczosci i ukladow
po barbarzyncach jechalem jak po lysej kobyle
widzeteraz swietny komiks urbanskiego(w mojej opinii)
i co mowie ze be?


Bo barbarzyncy to dobry komiks na pewno nie byl. Moja ulubiona scena to taz z piciem piwa ze smokami :)  Uwazam ze akurat Ty najmniej w tym ukladzie siedzisz! Twoim najwiekszym zas przewienieniem jest zbyt doslowne traktowanie slowo krytyka. Na autorow z malym dorobkiem, w fazie uczenia sie, dziala to bardzo szkodliwie, tym bardziej, ze ta krytyka w Twoim imieniu plynie z kazdego forum w takich ilosciach, ze moga czasami sie zalamac i sadzic, ze krytyka ich dziel staje sie zjawiskiem powszechnym. Moze dobrym rozwiazaniem byloby ograniczenie sie do jednego forum - tam nie lubiacy krytyki nie beda po prostu wchodzic :)

A co do ukladu. Przyklad -  prosze bardzo - tekst Kamila w Wyborczej jakis czas temu na temat "Obywatela" duetu Szylak i Michalski to zanada pierwszej wody... Mam wrazenie, ze Michalskiemu dostalo sie tylko dla tego, ze nie jest w gronie kumpli, a Szylak zostal wybroniony, bo pije z autorem recenzji wodke.

Brakuje obecnie uczciwej recenzji komiksu. Albo robia ja ludzie przesadzajacy z krytyka, albo powiazani towarzysko, albo nie potrafiacy pisac w ogole - szczegolnie tygodniki w tym ostatnim przoduja. Tekst przy okazji premiery DD - "bohater posiada superucho". Autora tej genialnej mysli pewnie tez znasz.

A co mojej anonimowosci - to hestem przekonany, ze mnie znasz. Kolega od Godzillii jestem :)

Gilbaert

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 15, 2004, 02:01:28 pm »
pewnie to autor jakiegoś komiksu z antologii o którym nikt jeszcze nie powiedział że jest supcio...
no krakusy
że też śląska wrotka was musi bronić wątłą piersią w jakże prześmiewczym stylu...

Offline Kiamil

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 15, 2004, 02:09:32 pm »
Cytat: "Manis"


A co do ukladu. Przyklad -  prosze bardzo - tekst Kamila w Wyborczej jakis czas temu na temat "Obywatela" duetu Szylak i Michalski to zanada pierwszej wody... Mam wrazenie, ze Michalskiemu dostalo sie tylko dla tego, ze nie jest w gronie kumpli, a Szylak zostal wybroniony, bo pije z autorem recenzji wodke.


Michalskiemu dostalo sie za to ze narysowal zenujaco. I kropka. A wodki tak sie sklada, z w ogole nie pijam. Uparte doszukiwanie sie za wszelka cene drugich den w recenzjach byle tylko nie przyjac do wiadomosci, ze cos jest slabe to cudna cecha. Chcialbym ja miec, gdybym byl zawodowym tworca komiksow


 
Cytuj
Brakuje obecnie uczciwej recenzji komiksu. Albo robia ja ludzie przesadzajacy z krytyka, albo powiazani towarzysko, albo nie potrafiacy pisac w ogole - szczegolnie tygodniki w tym ostatnim przoduja. Tekst przy okazji premiery DD - "bohater posiada superucho". Autora tej genialnej mysli pewnie tez znasz.


Ze ponownie uzyje argumentu, przytaczanego przy krytyce organizowanych przez lata krakowskich imprez komiksowych - nie podoba sie? Sam zrob lepiej.
A pisac jest znacznie latwiej, niz przygotowywac konwenty.

 
Cytuj

A co mojej anonimowosci - to hestem przekonany, ze mnie znasz. Kolega od Godzillii jestem :)


Ale inni tez chca poznac. Wstydzimy sie wlasnych personaliow? Moze wtedy by sie okazalo kto tu jest zaawansowanym "kolesiem" i mistrzem recenzjowania...
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Anonymous

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 15, 2004, 02:12:31 pm »
Cytuj
Bo barbarzyncy to dobry komiks na pewno nie byl. Moja ulubiona scena to taz z piciem piwa ze smokami :)  Uwazam ze akurat Ty najmniej w tym ukladzie siedzisz! Twoim najwiekszym zas przewienieniem jest zbyt doslowne traktowanie slowo krytyka. Na autorow z malym dorobkiem, w fazie uczenia sie, dziala to bardzo szkodliwie, tym bardziej, ze ta krytyka w Twoim imieniu plynie z kazdego forum w takich ilosciach, ze moga czasami sie zalamac i sadzic, ze krytyka ich dziel staje sie zjawiskiem powszechnym. Moze dobrym rozwiazaniem byloby ograniczenie sie do jednego forum - tam nie lubiacy krytyki nie beda po prostu wchodzic :)


i tutaj pieprznales za przeproszeniem
nie ma nic gorszego niz chwalenie
szczegolnei poczatkujacego autora
jakiegokolwiek
rysownika czy scenarzyste
wiesz gdzies tam wyzej psialem o debiutancie z krakowa ktory jest obeicujacym wg mnie autorem
to co zrobil- komiks z daredevilem to moze nie mistrzostwo swiata ale
cos w tym moze byc
to ze dobrano mu innego rysownika to inna sprawa- wiem to z zakulisowych opowiesci podbnie jak kilka komiksow z antologii znalem wczesniej
to ze widze kupe w wykonaniu czyimkolwiek to moje prawo czytelnika ktory wybulil 50 zeta na komiks o tym powiedziec
niezaleznie od tego czy to debiutant czy profesjonalista


Cytuj
Brakuje obecnie uczciwej recenzji komiksu. Albo robia ja ludzie przesadzajacy z krytyka, albo powiazani towarzysko, albo nie potrafiacy pisac w ogole - szczegolnie tygodniki w tym ostatnim przoduja. Tekst przy okazji premiery DD - "bohater posiada superucho". Autora tej genialnej mysli pewnie tez znasz.


hmm
a recenzje chmiela w produkcie ci pasuja?
ze sprawy z dogmatem nie wspomne?
to jest jak dla mnei zenada i brak dystansu kolesiostwo
sodoma i pieprzoony babilon
jakos tak sie sklada ze o komiskach przyjaciol mowilem zle...
produktywnych nei bylo na to stac

Cytuj

A co mojej anonimowosci - to hestem przekonany, ze mnie znasz. Kolega od Godzillii jestem

jednym slowem autor komiksu o dziadku

Gilbaert

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 15, 2004, 02:51:34 pm »
Cytuj
a recenzje chmiela w produkcie ci pasuja?

jakiekolwiek recenzje w produkcie gdzie dopiero jest sezon kolesi na gnojenie innych. Jeden krzyczy gnoimy w tym numerze tego i tego, no i gnoją.
do Minasa
Ja wiem o tym że jak ktoś ma w cv napisane "publikowałem w produkcie" to można tylko nad nim piać z zachwytu. Ja mam w cv krakersa więc można mnie gnoić bez konsekwencji.
I powiem wprost nie czytałem komiksów z antologii egmontu, ale czytałem komiksy tych autorów (o których wychwalanie czyli jak mniemam wychwalanie siebie nalegasz panie Manisie) zamieszczone w produkcie i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że są słabe, kiepskie a niektóre wręcz c**jowe. i co z tego? Powiesz mi teraz że nie mam własnego zdania?

Nee podoba mi się większość komiksów w produkcie i nie ma to nic wspólnego z jakimiś krakowskimi zjnajomościami które insynuujesz bo jestem ze Śląska.
Ale niech ci będzie że nie mam zdania, bo nie robie w portki na widok komiksów Janickiego i Simińskiego (którym życzę jak najlepiej).

Skończ łaskawie pitolić. To jest forum dyskusyjne a nie fanklub twórców związanych z produktem

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 15, 2004, 02:58:44 pm »
Cytat: "Kiamil"


Zdradze ci jeszcze, ze my nie placimy pieniedzy za to, ze publikuja nasze recenzje i artykuly - to nam placa. To znaczy, ze ktos, kto ma pieniadze, uwaza nasza prace za na tyle porzadnie wykonana, ze ja finansuje. A ta praca jest wlasnie ocenianie i opisywanie roznych rzeczy. Jesli bedziesz w tym lepszy bez najmniejszych skrupolow pozwola ci zajac miejsce Karola, czy moje i Ty bedziesz wplywac na gusta tysiecy (by nie rzec nieskromnie) milionow Polakow. Be my guest.
A przede wszystkim sie przedstaw, bo obszczymurki anonimy, ktore szczekaja na innych mnie mierza.
Krytykowanie przede wszystkim wymaga odwagi osobistej - wiec poprosze.


Coz, zdradze Ci w tajemnicy, ze ja od blisko 10 lat zyje z pisania recenzji i to nie tylko komiksow.

Po drugie nazywam sie Maciej Jasinski.

Po trzecie zabralem sie do prowokowania Was rozczarowany poziomem dyskusji nad Antologia. O krytyke swoich dziel sie nie obrazam, dorosly juz jestem.

Dlaczego zabralem sie za to, przyznam szczerze - wyimaginowane pod wzgledem argumentacji prowokowanie - bo odnosze wrazenia, ze zapanowala sytuacja, ze na Forach niektorym osobom nikt nie chce juz podsakiwac, bo sie ludziska boja kontrofensywy :)

A poza tym nie moglem jednak darowac tego "a. tria" - Karol wie o co chodzi.  

Jak ktos sie poczul urazony - to przepraszam - szczerze.

Czy powinienem do Lodzi przyjechac z ochrona ???  :)

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 15, 2004, 03:04:20 pm »
Cytat: "Gilbaert"
zamieszczone w produkcie i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że są słabe, kiepskie a niektóre wręcz c**jowe. i co z tego? Powiesz mi teraz że nie mam własnego zdania?


No co Ty. Odpowiem, ze zdanie to pokrywa sie w pelni z moim. Od dawna powtarzam, ze od pewnego czasu - (koniec Gangsty i pierwszej serii Osiedla) - Produkt jechal po rowni pochylej w dol.

Recenzje w Produkcie bywaja oderwane od rzeczywistosci podobnie jak w innych pismach. Uprawiana w Krakersie propaganda Motopolu tez nie byla dobra.

Anonymous

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 15, 2004, 03:05:57 pm »
trio srio
nie ma trio
napisalem
przeprosilem
finito
ty wyskakujesz z jakimis teoriami
walisz mi ze krytykiem nie jestem
ze nie mam zdania

ujme to tak
nie ma nic gorszego niz doktrynerstwo
produkt aqq to doskonale przyklady
takeigo wlasnie kiziania sie pytami

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 15, 2004, 03:13:18 pm »
Cytat: "karol_konw"
trio srio
nie ma trio
napisalem
przeprosilem
finito
ty wyskakujesz z jakimis teoriami
walisz mi ze krytykiem nie jestem
ze nie mam zdania

ujme to tak
nie ma nic gorszego niz doktrynerstwo
produkt aqq to doskonale przyklady
takeigo wlasnie kiziania sie pytami


Dzieki. Musialem tyle czekac, zeby jednak wygrac plebiscyt na goscia, ktory wyprowadzi Ciebie z rownowagi. Ide sie upic ze szczescia :)

Ja tez napisalem - przeprosilem - finito.

 

anything