trawa

Autor Wątek: Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia  (Przeczytany 35333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 17, 2004, 08:39:17 pm »
mnie się antologia ogólnie podoba... myślę, że fajnie to wyszło wszystko; w sumie czytalem od raz całość (powrót z mfki), ale i tak wrażenie im-plus

Offline Spajder

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 17, 2004, 08:39:40 pm »
Historia policyjna, moim zdaniem, choć poprawnie narysowana, jest bez zakończenia. Polowanie to już co innego, to bardzo fajnie opowiedziana historia. Niby nie odkrywcza, ale to podejście do zróżnicowania społeczeństwa jest dobre. Nie przepadam za tym rysunkiem Gąsienieckiego, ale jako całość wyszło to bardzo fajnie.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Macias

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 17, 2004, 08:48:10 pm »
jeden kleszczyn tego,co antologii nie czytal i nie przegladal nawet (takie smiszne obwoluty sa i wujowo bylo je zdjac,bo pani w matrasie okrutnie lypala okiem...choc w sumie zostawilem wtedy 42 zyla na inne komixowe syfy,wiec chyba mialem prawo zdjac ta obwolute,by wyjaryc czy antologia jest ok.a moze nie? hmmmmm....)-jak sie ma poziom prac z antologii do tych,ktore sa w KZcie prezentowane?tzn.czy slusznie je odrzucono?

Offline Sensei

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 17, 2004, 08:51:47 pm »
Cytat: "karol_konw"
 

men- co ty mowisz bucem jestem ja

dalej nie możesz przeżyć, że Gonzalez ciebie tak nie nazwał?
że nie znalazłeś się w doborowym towarzystwie?
będziesz powtarzał, że jesteś bucem, aż uwierzysz, że o tobie też tam mówił?

Cytat: "karol_konw"
 
(powiedzial konw ktory ciagle nei rozumie zwilego toku myslenia spidera choc bardzo sie stara) :(

pierwszy raz o sobie w trzeciej osobie napisał zdaje się Szyłak na Wraku, potem zrobił to jeszcze parę razy. Ty to podchwyciłeś i celowo nadużywasz, tak żeby było fajne "kiziu-miziu". Podobnie podwyciłeś tekst "ja się nie znam", "te" i parę innych.

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post

N.N.

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 17, 2004, 08:55:04 pm »
Cytat: "Sensei"
pierwszy raz o sobie w trzeciej osobie napisał zdaje się Szyłak na Wraku, potem zrobił to jeszcze parę razy.


Pierwszy raz o sobie w trzeciej osobie i kursywą napisał Skutnik (i to chyba na forum gildii). Był to tak znakomity pomysł, że koniecznie trzeba go było podchwycić i powielić, i używać w miarę potrzeby...

Anonymous

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 17, 2004, 08:57:17 pm »
Cytuj

dalej nie możesz przeżyć, że Gonzalez ciebie tak nie nazwał?
że nie znalazłeś się w doborowym towarzystwie?
będziesz powtarzał, że jesteś bucem, aż uwierzysz, że o tobie też tam mówił?


trafiles
ciagle nie wiem co na tej liscie robi mateusz
a mnie zabraklo

a kolega to czyj kolega?
bo tu juz wszyscy sa po imieniu i nazwisku sie znaja...

Offline Sensei

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 17, 2004, 09:05:31 pm »
Cytat: "karol_konw"

a kolega to czyj kolega?
bo tu juz wszyscy sa po imieniu i nazwisku sie znaja...

niczyj
reprezentuje sam siebie
nie piszę scenariuszy, nie rysuję,  nie recenzuje, nie wydaję, nie sprzedaję
czytam od lat wielu
obserwuję,
myślę.
Pytanie czy jestem czyims kolegą świadczy o tym, że bycie albo nie bycie czyimś kolegą ma dla ciebie pierwszorzędne  znaczenie
od tego wszak zaczynasz rozpozzawczą nawijkę
niestety takie mysleni widac na tym forum i nie tylko
nie podoba mi się to
powtarzam : piszę tylko za siebie
moje nazwisko kompletnie nic ci nie powie
co do antologii - jeszcze nie mam

Offline Manis

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 17, 2004, 10:34:18 pm »
Cytat: "Kiamil"

A, że letko nie jest i poziom krytyki jest niski to zupełnie inna rozmowa. On się nie przywalał na początku do poziomu krytyki tylko personalnie jechał po Karolu i po mnie, za to, że śmieliśmy skrytykować jego dzieło. Całe późniejsze uogólnianie, to tylko rozmydlanie sytuacji.


I dochodzimy po raz kolejny do sedna sprawy. Po czlowieku, ktory krytyka zajmuje sie na co dzien - takim jak Ty, mozna spodziewac sie czegos wiecej niz po innych.

Calosciowa ocena pracy innej osoby zamknieta w stwierdzeniu o sensie "sam bym napisal w kwadrans 15 podobnych historii, tylko mi sie nie chciało", zwyczajnie Tobie nie przystoi. Chcesz krytykowac publicznie to nie dziel form krytyki na:
1) w prasie profesjonalnie,
2) na forum na odwal, bo tak wygodniej, latwiej itp.

Doprowadzilem do wrzenia na Forum i o to mi chodzilo, nad wyborem uzytej metody mozna juz dyskutowac.

Dodam po raz kolejny i ostatni - nie boje sie krytyki, nie obrazam sie na krytyke. Obrazam sie na osoby, ktore uprawiaja krytyke "na odwal" bez stosowania argumentacji, ale za to z masa wyszukanych epitetow.

Mi nie podobal sie Twoj scenariusz z "Wrzesnia", ale gdybym o nim chcial publicznie pisac, to z pewnoscia nie sprowadzilbym stwierdzenia do jednego bezsensownego zdania, tylko zdobylbym sie na wiekszy wysilek.  

Gust to rzecz indywidualna - dzieki temu swiat istnieje w swej roznorodnosci. Wiekszosci podobaja sie dlugonogie blondynki, mi filigranowe brunetki. I to jest piękne.

I na tym zamykam w moim przekonaniu ten temat.

N.N.

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 17, 2004, 10:37:08 pm »
Kiedy oglądam w antologii historyjkę "Opowieść doktora Fritza" odnoszę nieodparte wrażenie, że część z pojawiających sie tam postaci (ich rysy, gesty) znam skądinąd - dokładnie z "Gucka i Rocha" Christy.
Nie mam tego komiksu pod ręką i nie mogę sprawdzic dokładnie.
Czy ktoś, kto zna i lubi twórczość Christy, mógłby przyjrzeć się uważniej temu komiksowi i napisać, co o tym myśli?

Offline turucorp

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 17, 2004, 10:51:36 pm »
ale przeciez Fijal od poczatku "jedzie" w tej stylistyce, a w tym komiksie jest lepiej niz w jego poprzednich pracach, wiec spoko, szczegolnie, ze widzialem juz bardziej nieudolne rysowania pod Christe, a tutaj gosciu doklada sporo od siebie i wychodzi mu coraz lepiej z komiksu na komiks.

N.N.

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 17, 2004, 10:57:30 pm »
Cytat: "turucorp"
ale przeciez Fijal od poczatku "jedzie" w tej stylistyce, a w tym komiksie jest lepiej niz w jego poprzednich pracach, wiec spoko, szczegolnie, ze widzialem juz bardziej nieudolne rysowania pod Christe, a tutaj gosciu doklada sporo od siebie i wychodzi mu coraz lepiej z komiksu na komiks.


O czym Ty mówisz?
Nie widziałem żadnych innych komiksow tego rysownika. Na pewno zaś nie widziałem ich w publikacjach Egmontu, ktory jest poważną oficyną i nie powinien godzić się na takie praktyki...

Według mnie, są w tym komiksie postacie (może i sceny) przerysowane z albumu innego rysownika - moim zdaniem to plagiat i tłumaczenie, że "on tak od małego", wcale nie jest usprawiedliwieniem...

Offline turucorp

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 17, 2004, 11:24:59 pm »
a czy ja go usprawiedliwiam? :roll:
stwierdzam jedynie, ze w stosunku do jego wczesniejszych komiksow (sprawdz katalog z MFK z bodaj 2002) i tak zrobil postepy,
oraz, ze sa epigoni Christy, ktorym zdarza sie znacznie bardziej podeprzec orginalem :roll: (chcesz nazwiska?)

N.N.

  • Gość
Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 17, 2004, 11:58:19 pm »
Cytat: "turucorp"
a czy ja go usprawiedliwiam? :roll:
stwierdzam jedynie, ze w stosunku do jego wczesniejszych komiksow (sprawdz katalog z MFK z bodaj 2002) i tak zrobil postepy

Cóż... Jego sukces, ale Egmont nie powinien był tego puszczać...
Fakt, że ktoś się uczy przerysowywać zamiast rysować, prowadzi - niestety - do podobnych kwiatków...

Cytat: "turucorp"

oraz, ze sa epigoni Christy, ktorym zdarza sie znacznie bardziej podeprzec orginalem :roll: (chcesz nazwiska?)


Jasne, że chcę...

Offline fikus

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 18, 2004, 12:10:03 am »
"O czym Ty mówisz?
Nie widziałem żadnych innych komiksow tego rysownika. Na pewno zaś nie widziałem ich w publikacjach Egmontu, ktory jest poważną oficyną i nie powinien godzić się na takie praktyki... "
A ja widziałem .Swiat Komiksu nr 26_styczen 2002 :)

Offline fikus

Człowiek w probówce - nowa antologia Egmontu- wrazenia
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 18, 2004, 12:15:51 am »
Cytat: "N.N."
Kiedy oglądam w antologii historyjkę "Opowieść doktora Fritza" odnoszę nieodparte wrażenie, że część z pojawiających sie tam postaci (ich rysy, gesty) znam skądinąd - dokładnie z "Gucka i Rocha" Christy.
Nie mam tego komiksu pod ręką i nie mogę sprawdzic dokładnie.
Czy ktoś, kto zna i lubi twórczość Christy, mógłby przyjrzeć się uważniej temu komiksowi i napisać, co o tym myśli?
Pewnie jak zobaczysz "Kto ukradł dziadka",powiesz ze zrzynał z Kajka i Kokosza. :lol:

 

anything