Autor Wątek: Blade :wampire hunter  (Przeczytany 10853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

Blade :wampire hunter
« dnia: Styczeń 06, 2003, 06:14:27 pm »
cześć to już mój drugi temat otwarty (pierwszy był o x-men i spisał sie całkiem całkiem).Temat ten stworzyłem pod wpływem filmu blade I i II.

zasady takie same jak w temacie o xmenach czyli :
jeżeli ktos chce dodac jakies pytania tematy niech je odpowiednio ponumeruje

pierwsze zagadnienia:
1.czy w polsce zostały wydane inne komiksy z bledem niż :świt synów nocy,blade prolog ,blade II
2.co sądzicie o blad filmowym/komiksowym
3,co sądzicie o filmie I/II
4.ulubiona postac ze świata blade
5.czy chcieli byscie by w polsce wydany były jeszcze jakieś pozycje z e świata blade
Na razie tyle
mmmm....

Offline Kurczaczek

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2003, 06:34:11 pm »
1. ???
2. Nic specjalnego- maleo ambitne, ale efektowne dzielko- troche rozrywki i tyle, ale jako zwollennikowi Maskarady i/lub A. Rice takie wampiry srednio i sie podobaja
3. Jedynka bardzo mi sie podobala- gdyby nie ta wybuchowa surowica byloby spox, dwojka byla zdecydowanie gorsza- mniej mistycyzmu, wszystko juz do konca wytlumaczone biologicznie, alemozna bylo raz obejrzec...
4.Deacon Frost byl fajny- mroczny, pewny siebie, moglby byc kompanem Lestata :)
5. Raczej mi nie zalezy- i tak nie kupuje- jesli chodzi o komiksy o wampirach to wolalbym, zeby wyszly te na licencji White Wolfa o wampirach ze Swiata Mroku
...

Offline Cujo

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2003, 07:05:55 pm »
Hmm... Moja opinia moze zdziwic wielu z was. Kumpli zdziwila.
Blade 1 taki sobie. Zrazil mnie bardzo koniec filmu, gdzie Deacon Frost juz jako bóg (!) wampirów zostaje rozpieprzony na kawalki przez Blade'a, ktory przy tym nawet nie bardzo sie poci.
Blade 2 ZAJEBISTY! Bardzo mi sie spodobal. Swietny klimat, piekne walki (obok Crouching Tiger, Hidden Dragon - najlepsze), fajni bohaterowie (Ron Perlman rox) i spektakularne efekty.
Polecam kawalek z soundracku do B2 - Mos Def & Massive Attack "I Against I"
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline fjtk

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2003, 07:58:02 pm »
komiks- porażka,pozbyłem się od razu, film taki sobie- fajne walki tylko bo fabuła żadna
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline pookie

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2003, 08:14:19 pm »
Nie znoszę Blade'a. Z tego co pamiętam, to nie zaliczył u nas więcej występów, poza tymi, które wymieniłeś. Filmy kiepskie, komiksy żenujące (Blade II to moim zdaniem najsłabsza pozycja z Mandragory, nawet Bez Honoru jest lepsze). Zgiń, przepadnij.
 for Pookie

Offline Arusiek

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2003, 08:17:12 pm »
Wogóle nie lubię komiksów filmowych, własnie przez Blade, jak kupiłem 20 numer MM byłem zły, że straciłem tyle kasy. Uwazam ze to była klapa, na szczescie sprzedałem i nie zalega im na regale

Offline wilk

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2003, 08:55:36 pm »
3. Calkiem niezle i to zarowno pierwsza jak i druga czesc. Co wazne w tych filmach jest pewien klimat. Ogladajac ten film naszla mnie taka uwaga ze filmowy wiedzmin powinien poruszac sie jak blade  :twisted: czyli komputerowo przyspieszany. Ogolnie nie mam jakis zastrzezen do filmow. Porzadna rozrywka. Aha i muza jest niezla w pierwszej czesci szczegolnie ta w wampirzej dyskotece. Chyba to jest Orbital.

Offline pookie

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2003, 09:03:33 pm »
Cytat: "wilk"
Aha i muza jest niezla w pierwszej czesci szczegolnie ta w wampirzej dyskotece. Chyba to jest Orbital.


Crystal Method. Kawałek nazywa się Bloodbath Dance, chociaż spotkałem również nazwę Blood Rave.
 for Pookie

Offline Voytek

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2003, 09:25:38 am »
Blade  czesc pierwsza wspominam jeszcze jako tako a to chyba dlatego ze bylem mlodszy o kilka lat !Blade 2 to dla mnie kaszana - musialem sie zmuszac zeby  dotrwac do konca.I mam teraz pewne obawy co do Hellboy'a bo dla mnie Guillermo del Toro to zaden rezyser tzn. jeszcze sie nie popisal ale go nie skreslam i daje szanse.Hellboya napewno zabacze ale  mam leki ze to spieprzy.Widzielem jeszcze wczesniejszy film del Toro pt. MIMIC - lipa!
Komiksu nie czytalem.
ex, Drugs & CS!

Offline Kurczaczek

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2003, 11:49:00 am »
Najlepsze co jest w Bladzie to muza- fakt. A najgorsze- ze wampiry to straszne cieniasy- taki zwyky, przecietny wampir to taki loser, ze szkoda gadac... porownajcie je do np wampirow z serialu Wiezy Krwi- tak +- powinny wygladac wampiry!!!
...

Offline kbw

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2003, 04:11:28 pm »
jedynka byla okropna  :x

procz Frosta... :o

Offline Arusiek

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2003, 04:16:20 pm »
Z Blade znam dobrze techniawe, lecz takiej muzyki nie lubię, jest taka sama jak komiks czyli do d....

Offline themon-Felków Twórca

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2003, 04:43:26 pm »
komiks "blade" jest tego typu komiksem, na które jest teraz w Polsce boom i nie rozumiem tego (100 naboi, technokapłani, etc.) ja osobiscie nie lubie tego stylu a Blade wybija sie wśród reszty na niekorzyść.
   film w porządku. mam nadzieję, że ktoś wpadnie na pomysł nakręcenia 3. części, która byłaby zlepkiem (a może wrecz rozwinieciem) dobrych pomysłów z poprzednich bladów.
    zgadzam sie co do opinii, że w bladzie wampiry to jakis kaczy pomiot wampirzy, wymoczki jakich mało, przygłupi jacys są i mizerni. ale jako ze jestem miłośnikiem głównie kiepskich tanich filmów (hong-kong rulez!) a pseudo intelektualne filmodła w stylu 6-go zmysłu (z pseudo oryginalnym pomysłem na scenariusz), czy też Celi (nazrzynali sie w tym filmie ze aż strach, ale w sumie ładny wyszedł, pomijając syfiastą główną aktorkę i fabułę).

Offline Kurczaczek

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2003, 09:19:14 pm »
Blade, 100 naboi, Technokaplani

Nie bardzo rozumiem poprzez co laczysz te 3 tytuly w jakis jeden typ komiksu... 3 rozne gatunki... 3 rozne kreski... 3 rozne poziomy fabularne... nawet nie pochodza z tego samego kraju

Zupelnie nie rozumiem jak mozna stawiac je w jednym rzedzie...
100 naboi- wymiatacz z ciekawa, wielowatkowa fabula
Blade- sieczka bez polotu
Technokaplani- bardzo kontrowersyjny komiks, troche inny- nietypowy

Co je do cholery laczy???
...

Offline mykupyku

Blade :wampire hunter
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2003, 11:16:23 pm »
Blade wydany przez Mandragorę był jednym ze słabszych komiksów tego wydawcy

widziałem film B II - nic ciekawego, stare chwyty, efekty i spory, ani tu reżyserii ani gry aktorskiej wybitnej nie ma, mozna zerknąć i zapominieć
opyright by mykupyku