Autor Wątek: Najdroższy polski komiks...  (Przeczytany 74094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 06, 2016, 04:48:57 pm »
ale tu przecież nie ma tajemnicy - pierwodruk pierwotny (trochę tautologia, ale chodzi mi dokładnie o wydanie stworzone i wypuszczone na rynek światowy chronologicznie najwcześniej) zawsze jest więcej warte niż przedruk (nawet premierowy w danym kraju) czegokolwiek, co ukazało się gdziekolwiek indziej na ziemi.

Niekoniecznie, np. amerykanskie pierwsze wydanie "Hermatycznego garazu" Moebiusa jest wyceniane znacznie wyzej niz francuski pierwodruk.

Offline graves

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 06, 2016, 08:26:41 pm »
Niekoniecznie, np. amerykanskie pierwsze wydanie "Hermatycznego garazu" Moebiusa jest wyceniane znacznie wyzej niz francuski pierwodruk.
A nie było w nim czasem jakiś zmian specjalnie na ten rynek  :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 06, 2016, 09:50:19 pm »
A nie było w nim czasem jakiś zmian specjalnie na ten rynek  :wink:

ta, ze zostal przetlumaczony na angielski, i ze jest ohydnie pokolorowany.

Offline svatzon

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 25, 2017, 10:28:13 am »
Mam swój typ. Moim zdaniem jeden z bardziej pożądanych polskich komiksowych kąsków:

http://allegro.pl/skad-sie-bierze-woda-sodowa-wydanie-limitowane-i6690362736.html

Ciekawe za ile pójdzie. Obstawiam okolice 2k.

Offline gobender

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:03:30 am »
...z ceną i zainteresowaniem moim zdaniem totalnie niewspółmiernym do przedmiotu. Doceniam, że chcieli coś zrobić, ale te ksiazeczki, plan lekcji.. serio, jak z bazarku. Nawet tłoczona okłądka wygląda słabo. No ale jeśli ktos się jara nawet czyms tak wyglądającym tylko dlatego że było mało zrobionych, no to wolna wola, niech kupuje nawet za 3k ;)

Offline svatzon

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 25, 2017, 12:02:55 pm »
Co do jakości nie jest tak najgorzej chociaż dużo lepiej wydana Antresolka limitowana, która jest o niebo tańsza.
Z ciekawostek coś takiego udało mi się ostatnio znaleźć na allegro:

http://allegro.pl/tom-jerry-1-93-wydanie-specjalne-i6678152786.html

Tom i jerry 1/93 Wydanie specjalne poszło za 810 zł. Tu dopiero cena niewspółmierna do produktu.
Chodzi tu chyba tylko i wyłącznie o dostępność.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 31, 2017, 08:20:52 pm »
Mam swój typ. Moim zdaniem jeden z bardziej pożądanych polskich komiksowych kąsków:

http://allegro.pl/skad-sie-bierze-woda-sodowa-wydanie-limitowane-i6690362736.html

Ciekawe za ile pójdzie. Obstawiam okolice 2k.

 Blisko.
 Poszło za 1925 zł.
.....
Płócienna Antresolka sprzedana za 790 zł.
...
Nieźle.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline freshmaker

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2017, 11:44:36 am »
@gobender

woda sodowa w tym wydaniu prezentuje się w realu bardzo dobrze. od wewnętrznej strony okładki jest tasiemka przytrzymująca rysunek od autora. a te kolorowanki i plan lekcji były w latach 80tych normalnie do kupienia razem z komiksem w księgarniach - pamiętam że też brałem komplet. niestety pokolorowałem i szlag to trafił. więc trutaj jest ukłon w stronę oryginalnego wydania.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline gobender

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2017, 12:49:59 pm »
@gobender

woda sodowa w tym wydaniu prezentuje się w realu bardzo dobrze. od wewnętrznej strony okładki jest tasiemka przytrzymująca rysunek od autora. a te kolorowanki i plan lekcji były w latach 80tych normalnie do kupienia razem z komiksem w księgarniach - pamiętam że też brałem komplet. niestety pokolorowałem i szlag to trafił. więc trutaj jest ukłon w stronę oryginalnego wydania.

Rozumiem to, i gratuluję nabywcy który zapłacił tyle za nostalgiczny reprint. :)

Offline freshmaker

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 01, 2017, 12:54:41 pm »
ja akurat kupowałem ten komiks w normalnym trybie za 190 pln chyba. pamietam ze wtedy cena okladkowa odstraszała, ale dla mnie to był pierwszy kontakt z wodą sodową wersja świat młodych.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 01, 2017, 12:56:28 pm »
Panowie, a orientujecie się ile może być warte Życie w codziennej Polsce z autografem Sasnala ? nigdzie nie udało mi się znaleźć takiego przypadku :(

Offline Kokosz

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 01, 2017, 02:04:39 pm »
ja akurat kupowałem ten komiks w normalnym trybie za 190 pln chyba. pamietam ze wtedy cena okladkowa odstraszała, ale dla mnie to był pierwszy kontakt z wodą sodową wersja świat młodych.

W normalnym trybie "Woda sodowa" kosztowała 129 zł. Antresolka kosztowała 199.

Offline starcek

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 01, 2017, 02:13:03 pm »
Panowie, a orientujecie się ile może być warte Życie w codziennej Polsce z autografem Sasnala ? nigdzie nie udało mi się znaleźć takiego przypadku :sad:
Czyli masz cenę uznaniową - jest tyle wart za ile sprzedasz.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 01, 2017, 02:31:24 pm »
Czyli masz cenę uznaniową - jest tyle wart za ile sprzedasz.

:) chodziło mi o to, czy ktoś widział gdzieś coś takiego ?

Offline blackwaterpark

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 02, 2017, 01:31:28 pm »
Blisko.
 Poszło za 1925 zł.
.....
Płócienna Antresolka sprzedana za 790 zł.
...
Nieźle.

Jezuuuuu, 1925,00 zł...?!  :shock:

Może na mnie będziecie źli, ale to napiszę: budzi u mnie niesmak, że za taką cenę sprzedaje ten komiks Wydawca. Gdyby chodziło o kogoś innego, to nie ruszało by mnie to zupełnie - ale w tym przypadku zapala mi się czerwona, pulsująca lampka z tyłu głowy. Być może przemawia przeze mnie zwykły żal, ale uważam że to jakoś nie fair.
Kiedyś wysłałem do Ongrysa błagalny e-mail z zapytaniem, czy nie rozważają możliwości dodruku tego tytułu - odpowiedzieli, że nie planują. Szkoda, bo nie chodzi tu o zagraniczną pozycję, za której licencję trzeba zapłacić krocie. C'est la vie...

PS. Płócienną ''Antresolkę'' kupiłem jeszcze na początku mojej komiksowej pasji kolekcjonerskiej, kiedy to ówczesna cena sklepowa wydawała mi się absurdalnie kosmicznie wysoka - ale pomyślałem, że skoro inni kupili, a kwota wesprze jakoś Mistrza Tadeusza, to co mi tam, kupuję. Czapka z głowy mi nie spadła (ale dzisiaj tego komiksu już bym nie kupił na rynku wtórnym). :wink:

 

anything