trawa

Autor Wątek: Najgorsi wodzowie  (Przeczytany 36766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vlodarius

Odp: Najgorsi wodzowie
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 17, 2008, 04:54:58 pm »
Czytałem, że Napoleon w trakcie swoich widowiskowych klęsk leżał w namiocie powalony przez dolegliwości żołądkowe, wskutek czego praktycznie nie dowodził w tym czasie. Tak było pod Waterloo, reszty nie pamiętam dokładnie, bo to nei moja faworyzowana epoka - w każdym razie to może wpłynąć na opinię na temat jego dowodzenia.

Dobry Boże, ktoś wcześniej wśród najgorszych wodzów wymienia Hanniballa?
Co za profanacja  :evil:

Offline Nagash_NG

Odp: Najgorsi wodzowie
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 27, 2009, 03:06:07 pm »
Piłsudzki! Zdecydowanie :evil:

Offline achillemarozzo

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najgorsi wodzowie
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 06, 2009, 02:10:54 pm »
We mnie zawsze rozczulenie wywołuje pechowy a uparty Szwajcarożerca -Xiąże Burgundyi Karol Śmiały - świetny organizator nowoczesnej armii            ( regulaminy, kompanie ordonansowe, artyleria) przez raptusowatość wodza niemiłosiernie tłuczonej pod Grandson i Morat. Ostatecznie wraz z Xięciem Panem zakłutej pikami i poćwiartowanej halebardami w 1477 pod Nancy.   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 02:17:57 pm wysłana przez achillemarozzo »
"Żądam, by uszanowano we mnie godność człowieka, to jest jednostki o wartości nie mniejszej niż świnia!"
                                                                         KuK feldkurat Otto Katz

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Najgorsi wodzowie
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 08, 2009, 10:24:49 am »
Piłsudzki! Zdecydowanie :evil:

Czytalem ksiazke Antoniego Polozynskiego "Marszalek Jozef Pilsudski Odbrazowiony", w ktorej podwaza on role Pilsudskiego w cudzie nad Wisla, zarzuca mu oslabienie polskiego przemyslu wojskowego, brak wspolpracy z Czechami, sympatie komunistyczne.

Nie wiem ile z tego jest prawda, ale jaka ten czlowiek musial odczuwac presje po 100 latach zaborow i otoczony wrogami, z banda krzykaczy w roli lokalnych elit...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Forest1975

Odp: Najgorsi wodzowie
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 05, 2009, 08:05:27 am »
Dziwny był ten wątek. W cieśninie Myeongnyang 26 października 1597 roku 13 okrętów floty żółwiowej Yi Sun Sin'a zniszczyło 30-krotnie liczniejszą flotę japońską. Dowódcy japońscy ni byli złymi wodzami, po prostu trafili na największego admirała wszechczasów. W każdej kampanii stają naprzeciw siebie dwie armie i to poziom obu daje efekt.