trawa

Autor Wątek: proroctwa biblijne  (Przeczytany 2900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gudzowskit

proroctwa biblijne
« dnia: Maj 08, 2004, 04:01:50 pm »
Szanowni Państwo!
Chciałbym, tą drogą poinformować, że, po co najmniej pięcioletniej pracy badawczej został przeze mnie napisany komentarz do księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Temu dziełu nadałem wspólny tytuł:
„Proroctwa biblijne”
Moja egzegetyka oparta jest na regule, wynikającej wprost z Pisma Św. to znaczy: Biblia sama jest dla siebie komentarzem. W wyniku tego, odczytanie symboliki z księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana zostało całkowicie osadzone w kontekście całego Pisma Św. i jest komentowana tylko w takim zakresie, w jakim tłumaczy ją Biblia i symbolika biblijna. Przy tym, w moim studium nie chodziło mi o to, aby wyprzedzać biblijne proroctwa, lecz by je badać historycznie i stwierdzać, które już się spełniły a które czekają na swoje wypełnienie. W ten sposób udało mi się bezprecedensową jasnością i dokładnością zaprezentować obraz naszej przeszłości i przyszłości religijno - politycznej, o której wypowiada się profetyka biblijna.
Gdyby ktoś z Państwa, był zainteresowany tą literaturą, to proszę skontaktować się z Działem Handlowym Oficyny Wydawniczej IMPULS tel./fax.: 012 4224180, 4225947. E - Mail: impuls@impulsoficyna.com.pl www.impulsoficyna.com.pl Tam też, to znaczy w Wydawnictwie IMPULS znajduje się do wglądu moja ankieta autorska w której zawarte są moje ogólne dane osobowe. Tytuł książki: „Proroctwa biblijne” autor Zdzisław Gudzowski. Ja sam jestem już gotowy na to, aby móc odpowiadać na dalsze pytania.
Najpewniejszy i najszybszy kontakt ze mną to: gudzozby@interia.pl
Życzę miłej lektury! Z poważaniem Zdzisław Gudzowski
aukowo - historyczne studium o spełnionych i niespelnionych prororctwach biblijnych

Offline Gollum

Re: proroctwa biblijne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2004, 10:55:07 pm »
Cytat: "gudzowskit"
Ja sam jestem już gotowy na to, aby móc odpowiadać na dalsze pytania.

Chcialbym zadac pytanie, ale nie moge, bo nie znam jej tez. A pod linkiem nie ma chocby streszczenia ksiazki, ale reklama jej zakupu.

Offline login

proroctwa biblijne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2004, 08:46:48 pm »
nie liczyłbym na uzyskanie odpowiedzi; )
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline gudzowskit

proroctwa biblijne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2004, 09:17:44 pm »
Witam!

Po prostu, czytając Biblię , zainteresowałem się zawartymi w niej proroctwami biblijnymi. Proroctwa te pokazane są w formie symboli. Dlaczego w symbolach, myślę,że prorokom łatwiej byłoby opisać dany symbol aniżeli pisać ''tekstem otwartym", bo jednak zasób słów , ich znaczenie było inne w 1 wieku , a inne jest  w 21 wieku .

Wszystkie znane mi komentarze nie dawały mi wiarygodnej odpowiedzi  , bo w małym procencie znalazły potwierdzenie w faktach na które wskazywały. A byłem głęboko przekonany,że one mają swój cel i sens. Są one do odczytania bo znajdują się w Biblii .Obrazowo mówiąc Biblia to są dla mnie listy pisane od Boga, tam jest zawarte Boże - nie , oraz tak.

Stwierdziłem ,że owi interpetatorzy, posługują się złą metodą odczytywania symboli, usiłują znależć klucz do odczytania symboliki proroczej , odwołując się do tego jak rozumiano dany symbol w innej kulturze lub religii, a małym stopniu posiłkowano się Biblią. Wyszedłem ze stanowiska 16 wiecznych protestantów, którzy pisali ,że Biblia sama jest dla siebie najlepszym komentarzem.

Moja metodyka odczytywania symboliki proroczej!

Podaję definicję terminu ''symbol'' - Nazwa symbol pochodzi od greckiego słowa symbolon, oznaczającego połowę przełamanego przedmiotu (na przykład pieczęci), pełniącą rolę znaku rozpoznawczego. W razie potrzeby przełamane części składano ze sobą i tym sposobem sprawdzano tożsamość osoby, która przyniosła drugą połowę.
za Dorotą Baranowską.http://www.apologetyka.katolik.pl/forum/viewthread.php?tid=643

Dlatego wyszedłem z założenia, że skoro proroctwa biblijne przedstawione są w postaci symboli, to drugą połowę tego symbolu, należy poszukiwać w konkretnych zdarzeniach historycznych. Dopiero ich połączenie pokazuje, na co wskazywał bądź wskazuje symbol. Jednakże odczytywanie symboliki zawartej w proroctwach, nie może być dowolne. Dlatego posłużyłem się kanonem następującym, a ma on swoje uzasadnienie biblijne i tylko biblijne.

Zasada tylko Biblia;,Uwieńczeniem tej zasady jest zasada Biblia interpretuje się sama. Zasada liczenia dzień proroczy równa się rokowi biblijnemu. Na etapowości profetycznej. Na prawie prorockiej perspektywy.

Reguły te powodują, że interpretacja Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana zostaje uwolniona od wszelkich spekulacji polityczno-filozoficznych, światopoglądowych i kościelnych, a przez to z bezprecedensową jasnością i dokładnością kreśli obraz bliskiej i dalszej przyszłości. Ponadto jesteśmy chronieni przed przesadną materializacją jak i spirytualizacją scen z księgi Daniela i Apokalipsy.Ten kanon ma nam wskazać, które wydarzenia historyczne mają wartość z punktu widzenia symboliki Księgi Daniela i Objawienia. W szkole historycznej nie chodzi o to, aby wyprzedzać proroctwa, lecz, by je badać historycznie, stwierdzać, które już się wypełniły historycznie, a które czekają na swoje wypełnienie. A więc są owymi kamieniami milowymi wskazującymi na to, jak daleko jesteśmy od celu,którym jest spotkanie z naszym Bogiem.

Ustalony przez tę szkolę zbiór zasad ma na celu wskazanie na te wydarzenia historyczne, które mają wartość interpretacyjną z punktu widzenia ksiąg proroczych. Odrzucenie tych reguł lub którejkolwiek z nich powoduje, że błądzimy na kartach historii, ustalając według własnego kryterium, którą rzecz w Księgach Daniela i Apokalipsy uznać za godną uwagi w historii świata. Nie kościoły i pisarze mają tego dokonywać, lecz same prorocze księgi.

 Proroctwa biblijne mają swój cel i sens! ··Bóg chce, abyśmy świadomie wkraczali w przyszłość, dlatego obiecał nam, że nigdy nie postawi nas przed faktami dokonanymi. Nie jest zamiarem Boga nas czymkolwiek zaskakiwać. Mamy na to, bowiem biblijne zapewnienie, które znajdujemy w Starym i Nowym Testamencie.

Pierwsze wydarzenia oto już nadeszły,
nowe zaś Ja zapowiadam,
zanim się rozwiną, ·[już] wam je ogłaszam    Iz 42,9 BT

Bo Pan Bóg nie uczyni niczego, nie objawiwszy swej tajemnicy sługom swym, prorokom.                             Am 3,7 BT

A teraz powiedziałem wam o tym , zanim to nastąpi,
abyście uwierzyli , gdy się to stanie .            J 14,29 BT

Przesłaniem Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana jest:

Pocieszanie i umacnianie wierzących od zarania chrześcijaństwa aż do końca czasów,

Udzielanie człowiekowi pomocy w opowiedzeniu się po właściwej stronie, w tym Wielkim Boju,jaki wydała część stworzeń Boga swojemu Stwórcy,

Takie prowadzenie ludzi, aby świadomie wkraczali w przyszłość i nie zbłądzili z drogi prowadzącej do życia wiecznego. W tej chwili na tle nabrzmiałych problemów politycznych, etycznych, ekonomicznych, kulturowych, ekologicznych oczekujemy tylko jednego, przyjścia naszego Pana.

Nie możemy, co prawda powiedzieć, że przyjście Chrystusa nastąpi za 2, 5, 10 lat, ale nie możemy również powiedzieć, że nie przyjdzie za 2, 5, 10 lat, gdyż może przyjść w każdej chwili, na pewno za życia naszego pokolenia. Księga Daniela i Apokalipsa św. Jana mają nam dopomóc w utrzymaniu gotowości na ten wielki i wspaniały dzień. Wkrótce dołączymy do tej społeczności, która rządzi się odwiecznym prawem miłości.
I tego wszystkim życzę .pozdrawiam gudzowski
aukowo - historyczne studium o spełnionych i niespelnionych prororctwach biblijnych

Offline Gollum

proroctwa biblijne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2004, 07:23:53 am »
Nie wiem, czy jestem jeszcze zaspany, czy otępiałem, bo z powyższego postu nic nie kumam.

Offline login

proroctwa biblijne
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2004, 08:04:50 am »
czyli apokalipsa za naszego życia... Coś mi to pachnie Joachimem z Fiore... Oni też czekali, jak wiadomo na próżno.
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Merlin,Loża MenOuoR

proroctwa biblijne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2004, 01:22:49 pm »
Cytuj
W szkole historycznej nie chodzi o to, aby wyprzedzać proroctwa, lecz, by je badać historycznie, stwierdzać, które już się wypełniły historycznie, a które czekają na swoje wypełnienie.


 Nie rozumiem jak historyk może załozyć że dany tekst jest proroctwem i powinien szukać jego spełnienia w dziejach? Oprzeć się może tytlko na swej wierze. Uważam, że podstawowa metoda badawcza jaką autor tu zastosował jest błędna. Nie mieszajmy wiary do historii bo nam z tego wyjdą niezłe historie:)
ww.jaskiniamerlina.prv.pl
www.menouor.prv.pl
-nieprofesjonalne strony z niczym o niczym
www.klub.rpg.prv.pl
-ta przynajmniej ma cus w sobie]:->

Offline NECRONOMICON

proroctwa biblijne
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2004, 04:36:55 pm »
Zgodzę się z Panem Merlinem, nie można mieszać niektórych spraw ze sobą. Panie gudzowskit, Ma Pan dziwne nastawienie do świata, przecież historia pokazuje nam że czasem gdy wydaje się ze już wszystko stracone nadchodzi ratunek i ...wszystko się szczęśliwie kończy. Dlatego moim zdaniem nawet gdyby wskazywały wszystkie znaki iż koniec jest już bliski nie można mówić ze na 100% stanie się tak jak na to się zapowiada.
IESZUKAJ PRAWDY, ONA SAME CIĘ ZNAJDZIE!