Autor Wątek: Backworld  (Przeczytany 1986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Josef Knecht

Backworld
« dnia: Październik 24, 2004, 08:44:19 am »
Co to jest Backworld ?

Procz tego ze kolejny godny uwagi zespol neofolkowy.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Backworld
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2004, 05:56:29 pm »
A na www.backworld.com zajrzeć się nie chce?

Backworld obecnie moim zdaniem gra najpiękniej na tzw. scenie neofolkowej. Jest to projekt Josepha Budenholzera, który kiedyś grał z Lydią Lunch. Później współpracował m.in. z Jarboe (ex-Swans, pojawia się gościnnie na jego płytach i odwrotnie), Current 93 (aktualnie jest w składzie muzyków na większość koncertów) i wieloma innymi.
Po plajcie World Serpent zespół trafił pod skrzydła niemieckiej wytwórni Eis & Licht ( www.eislicht.de ), gdzie na dniach ma się ukazać winylowa epka z premierowym materiałem.
Płyt studyjnych nagrali 4, jedna piękniejsza od drugiej. Do tego dochodzą winylowe single, płyta koncertowa (na jednym kawałku gościnnie Rose MacDowall) i epka "Seeds Of Love" (gościnnie znowu Rose Mac Dowall oraz David Tibet i Michael Cashmore z Current 93).
Z płyt studyjnych najbardziej polecam "Of Silver Sleep", arcydzieło.

Mała ciekawostka, dawno temu Budenholzer jakiś czas przebywał w Polsce, z jakimś teatrem o ile się nie mylę.

Offline papiesz

Backworld
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2004, 10:47:17 pm »
Skoro tak Kormak mówisz, to Backworld musi być dobry. Tobie wierzę  ;)
Do tej pory słyszałem tylko jedną ich piosenkę ze składanki WDS. Tytuł "The Devil's Plaything" (piosenki, nie składanki  ) Zapuściłem sobie dla przypomnienia i... naprawdę ładna rzecz.
nothing positive only negative

Offline Kormak

Backworld
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2004, 09:00:45 am »
To chyba moja ulubiona piosenka Backworld. A na koncertówce to właśnie w niej śpiewa Rose Mac Dowall. Trochę się gubi, ale co tam.

 

anything