Autor Wątek: Dwarfy ,niegrywalna armia?  (Przeczytany 199663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZbycH

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3255 dnia: Styczeń 17, 2006, 07:30:18 am »
A ja najbardziej lubie walić klopom po dużych 2 szeregowych regonach jazdy :D Bo monstery sa wolniejsze i nie ma sie co martwić , a na rydwany mam działa!

Offline Bachmat

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3256 dnia: Styczeń 17, 2006, 09:10:44 am »
Dziala jakos mi sie nie spisuja :? Ostatnio za czesto (przy dobrze podanym zasiegu) rzucalem 10' przy pierwszym rzucie, albo 2x2", albo wrecz 2x misfire :cry: Mam jedno a armii, ale jak tak dalej pojdzie...

No i sa armie (jak Lizaki np) ktore nie maja kavy za czesto - wtedy po Kroxach sie fajnie strzela :D Niemniej zgadzam sie, ze na kave to jest znakomita bron - jak dobrze trafisz i masz troche szczescia, to 6 jezdzcow moze spasc :)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline kauczuk

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3257 dnia: Styczeń 17, 2006, 09:24:39 am »
jak ci spadnie 6 jezdzcow??
to ilu ich bylo ?
przypominam ze nie moze od dziala spac wiecej niz szeregow przez ktore idzie
a na lizaki jest spoko
kroxy do odstrzalu, stegadon :)
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline Dabi

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3258 dnia: Styczeń 17, 2006, 10:20:28 am »
Cytuj
jak ci spadnie 6 jezdzcow??
to ilu ich bylo ?
przypominam ze nie moze od dziala spac wiecej niz szeregow przez ktore idzie


Tylko że mowa była o katapulcie a nie a dziale :roll:
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline kauczuk

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3259 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:39:38 am »
Cytat: "Bachmat"
Dziala jakos mi sie nie spisuja :? Ostatnio za czesto (przy dobrze podanym zasiegu) rzucalem 10' przy pierwszym rzucie, albo 2x2", albo wrecz 2x misfire :cry: Mam jedno a armii, ale jak tak dalej pojdzie...

No i sa armie (jak Lizaki np) ktore nie maja kavy za czesto - wtedy po Kroxach sie fajnie strzela :D Niemniej zgadzam sie, ze na kave to jest znakomita bron - jak dobrze trafisz i masz troche szczescia, to 6 jezdzcow moze spasc :)


no spoko skoro to byla rozszczepiona mysl to moj blad :)
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline Bachmat

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3260 dnia: Styczeń 17, 2006, 11:58:37 am »
Niech bedzie, ze nie napisalem w 100% jednoznacznie :) Oczywiscie drugi akapit odnosil sie do katapki i jej uderzenia plackiem - bo 6 kawalerzystow to mozna zdjac, ale jak sie ktos ustawi np. szostka Knightow Chaosu bokiem :roll:  :lol: Lub zrobi snake'a jakas lekka kava ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline mlepkows

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3261 dnia: Styczeń 17, 2006, 12:33:27 pm »
Cytuj
Dziala jakos mi sie nie spisuja  Ostatnio za czesto (przy dobrze podanym zasiegu) rzucalem 10' przy pierwszym rzucie, albo 2x2", albo wrecz 2x misfire  Mam jedno a armii, ale jak tak dalej pojdzie...

Tak się wtrącę:
Jak rzucasz 10" i nie trafiasz, to znaczy, że źle zgadywałeś bo trzeba właśnie 10" od środka podstawki celu...
Działa służą głównie do gnojenia maszyn wroga (jeżeli zadają d6 woundów) i celów, których normalnie nie możesz wybrać, do reszty zadań możesz używać bolców, ew z +1S, wyjdzie taniej.

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline Bachmat

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3262 dnia: Styczeń 17, 2006, 12:59:48 pm »
Cytat: "mlepkows"

Tak się wtrącę:
Jak rzucasz 10" i nie trafiasz, to znaczy, że źle zgadywałeś bo trzeba właśnie 10" od środka podstawki celu...


Niestety, w takich momentach dzialala druga opcja - 2x2" :roll:  :? Poza tym 10" od srodka podstawki, nawet monsterowej to za duzo! wtedy opcje 2+2, 2+4, 2+6, 4+2 i 6+2 odpadaja przeciez :oops:
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline kauczuk

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3263 dnia: Styczeń 17, 2006, 01:55:03 pm »
powiem wam ze mam kumpla bretonczyka [z 5 lat juz chyba gram z nim] ktory normalnie widac ze sie u nas uczyl strzelania z klopy bo zawsze zadeklarowane cale zgadzaja sie w pelni z celem ktory obral, inna sprawa ze mu gdzies kamien zbacza hehe
ale jestem pelen podziwu dla niego odkad zabil mi runelorda na kowadle kamieniem w glowe, zaznaczajac wczesniej ze wlasnie jego leb jest celem hehe
to wymyslil te beznadziejne podpisy? nosiciel wody co to kurna jest? co ja wietnamiec jestem? sic

Offline piko

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3264 dnia: Styczeń 17, 2006, 02:20:21 pm »
ja zawsze jak mirze to koniec podstawki to 10' a poczatek musi byc raczej 6. No bo jak 7 to koniec jest na 9 calu. Czesto mam mist fire wiec uzywam to co masz reroll ale czasmi i to nie pomaga :)

Offline Supeł

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3265 dnia: Styczeń 17, 2006, 04:18:29 pm »
Statystycznie najlepiej celować:
6" przed regonami wielorankowymi,
8" przed pojedyńczymi lub liniowymi,
strzelam z dziel juz ponad 5 lat w ten sposób, sprobujcie ze 2 bitewki tak celować, przekonacie się...
Ale najlepiej to klopke wziąć, wtedy nie ma z tym problemu, zawsze celujemy w środek :D

Offline mlepkows

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3266 dnia: Styczeń 18, 2006, 08:37:25 am »
Napisałem, żeby mierzyć od środka ale w sumie to wszystko jedno, od środka czy od końca. Przecież to już  kwestia milimetrów. Co do optymalnej odległości:

Jest 30 możliwych wyników (bo misfire na pierwszym rzucie utrudnia drugi  ;) ). Jeżeli zgadniesz tak, żeby cel był na 10" to szyki psują ci wyniki:
2+2,4,6,M= 4
4+2,4,M= 3
6+2,M= 2
8+M= 1
czyli 10 wyników. Szansa trafienia = 2/3.
Jeżeli zgadniesz na 8":
2+2,4,M= 3
4+2,M= 2
6+M=1
10+2,4,6,8,10,M= 6
Czyli 12 wyników. Szansa trafienia 18/30= 0,6 czyli mniej niż 2/3.

CBDO  :D .

Maciek
igmar, Kaiser und Averland!

Offline Bachmat

Dwarfy ,niegrywalna armia?
« Odpowiedź #3267 dnia: Styczeń 18, 2006, 12:12:21 pm »
Hehe - 8" przed pojedynczymi i liniowymi - czyli z reguly monstery i kava, ktore maja podstawki 40mm lub 2" - czyli 10" przy pierwszym rzucie trafia! :D No neich bedzie ze 7,8" deklarowac ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen