trawa

Autor Wątek: Dobre rady dla wydawcow :)  (Przeczytany 15991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ponury_jay

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:33:01 pm »
Wydaje mi się, że taki list nic nie zmieni. Czy np. Sandman wyjdzie na lepszym papierze (przy braku znacznego wzrostu ceny)? Czy komiksy potanieją? Nie.
Na dodatek przedstawiciele wejdą jeszcze do temetu "ile komiksów kupiłeś w tym roku" (nie pamiętam nazwy) i stwierdzą że wiele osób zamawia komiksy z zachodu. Oznacza to, że (ta mało reprezentatywna) grupa czytelników ma pieniądze, więc możliwe jest podniesienie ceny.

Bez urazy, ale uśmiałem się z pomysłu "czynu społecznego", a słowo rada kojarzyło mi się z krajem rad. Całe forum mówiące jednym głosem to wizja utopijna.

Offline grze.hu

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:44:59 pm »
piszeszm Cujo :"Nadal jakos sobie nie wyobrazam takiego listu..." , a pozniej:" (...)W takiej formie przychodza do nich listy- w zroznicowanej(...)" , wiec my bysmy wysylali "taki list", tylko, ze on nie bylby juz zroznicowany, wydawcy nie musieliby sie zastanawiac, po czyjej stronie jest wiekszosc, bo moglibysmy umieszczac informacje o wynikach glosowania (np.:80% za)
"(...)kazdy mowi innym glosem, nie kazdy podziela zdanie drugiej osoby i nie kazdy ma takie same oczekiwania.(...)-zastanawiasz sie jak mogliby (wydawcy)potraktowac powaznie jedno zdanie kilkudziesieciu osob,  
to w takim razie w ogole nie beda sie zastanawiac nad kilkudziesiecioma roznymi zdaniami.
Jasne, ze kazdy ma inne zdanie, ale dlatego najpierw bysmy dyskutowali, czyj pomysl jest dobry i ktory poddac glosowaniu, nigdy nie da sie dogodzic wszystkim, dlatego wprowadzono pojecie: "wiekszosc"

Czy mozna do tego tematu dolaczyc ankiete:" jestes za tym, aby Forum mowilo 1 glosem (oczywiscie do wydawcow  :D )" ???
ralala

Offline DrEary

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:53:08 pm »
Cytat: "Cujo"


 ciezko go bedzie zredagowac z powodu, o ktorym z kolei mowiles Ty - kazdy mowi innym glosem, nie kazdy podziela zdanie drugiej osoby i nie kazdy ma takie same oczekiwania.

Pomyslmy nad tym.


jak konstytucje sie dalo napisac, to listu sie nie da?
niech ktos napisze wersje jakokolwiek, chociazby najbardziej bidna, zalozy osobny topic i stopniowo bedziemy razem dopracowywac temat
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline fjtk

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:55:20 pm »
może to troche naiwne ale myśle że w tych powazniejszych wydawnictwach gdzie ludzie się troche orientują to  mozliwe że już od jakiegoś czasu czytają fora - a jak czytają to pewnie nasze bo czyje? (no może wrak..) Można wysłać jakieś zwięzłe zaproszenia ale to chyba wszystko. Wyrobienie jakiegoś wspólnego zdania  nie wyjdzie-  ile osób bierze udział w ankietach?????? ( a tak przecież byłbyby robione głosowania)

pzdr
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline grze.hu

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:58:20 pm »
Cytat: "ponury_jay"
Wydaje mi się, że taki list nic nie zmieni. Czy np. (1)Sandman wyjdzie na lepszym papierze (przy braku znacznego wzrostu ceny)? (2)Czy komiksy potanieją? Nie.
Na dodatek przedstawiciele wejdą jeszcze do temetu "ile komiksów kupiłeś w tym roku" (nie pamiętam nazwy) i stwierdzą że wiele osób zamawia komiksy z zachodu. (3)Oznacza to, że (ta (4)mało reprezentatywna) grupa czytelników ma pieniądze, więc możliwe jest podniesienie ceny.

Bez urazy, ale (5) uśmiałem się z pomysłu "czynu społecznego", a słowo rada kojarzyło mi się z krajem rad. Całe forum mówiące (6)jednym głosem to wizja utopijna.


ad (1) i (2)-to nie byl by list z poboznymi zyczeniami (typu: My chcemy tansze komiksy), tylko z konkretnymi radami(ups, sorry znowu "to" slowo  :D ), a to jest duza roznica (czy ktos mi odpowie co mysli o moich 2-och pomyslach ???)
ad (3) moze i ma pieniadze, ale coraz mniej, co tez jest pokazane w innych topicach (nie pamietam nazwy)
ad (4)-nie moge skomentowac- suche stwierdzenie, bez polemiki z moimi wczesniejszymi argumentami na temat reprezentacji
ad (5)- dlatego napisalem, ze prawie wszyskim zalezy, a reszta woli byc buntownikami :) (no i dobrze to tez swiadczy o tym, ze jestesmy w miare reprezentatywni, bo wszyscy jestesmy rozni)
ad (6)-jednym glosem wiekszosci, a to juz nie utopia, tylko rzeczywistosc[/b]
ralala

Offline Cujo

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2003, 01:59:33 pm »
Zrobilem troche innego typu ankiete w tym topicu. Zapraszam do glosowania. Troche sie glosow uzbiera - postapimy wedlug wynikow.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2003, 02:05:12 pm »
Cytat: "fjtk"
. Wyrobienie jakiegoś wspólnego zdania chyba nie wyjdzie-  ile osób bierze udział w ankietach?????? ( a tak przecież byłbyby robione głosowania)
pzdr


no dobra to juz jest jakis argument, ale czy to dobrze swiadczy o Forum???, ale Ty chyba wlasnie wzielas udzial w takiej ankiecie i odpowiedzialas "nie,nie zgadzam sie na list" i to jest piekne :D , a z 2. strony skoro Ty odpowiedzialas, to moze ktos inny tez to zrobi , jeszcze jak pomysli nad "sprawa " :)  i "w czynie spolecznym" kliknie jakas odpowiedz w ankiecie.
ralala

Offline Abito_Galou

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2003, 02:35:22 pm »
tak ,to rzeczywiście dziwne ,że nie ma kontaktu wydawca-czytelnicy ...
ale obawiam się ,że "na zachodzie" czy też "na wschodzie" (tym dalekim - czyt. Japonia) jest chyba tak samo. Przynajmniej jak patrze na strony DC czy Marvela to nie odnajduje tam Forum czy czegoś takiego ...
czyżby wydawcy bali się skarg? ;)
W każdym raize dziwi mnie to straszine ,bo przecież poznając nas - czytelników ,nasze wymagania -wiedzą co nam powinni sprzedać...
Problem w tym IMHO ,że światek komiksowy jest zbyt robity...
IMHO potrzebne jest jedno miejsce powszechnie znane i uznawane za komiksowe centrum internetu... a co my mamy? Trójwładzę - WRAK , Gildie Komiksu , Serwis Komiksowy - nie wspomnę już o mangowym światku czy fanach Thorgala ,którzy stanowiąosobny rozdział...
Wydawca ma prawo się w tym wszystkim gubić ,a zaglądanie na wszystkie te fora codziennie , prócz tego praca dla wydawnictwa to rzeczywiście może pochłaniać troche czasu... A wynajęcie specjalnego człowieka od relacji wydawca-czytelnicy chyba nie wchodzi w gre ze względów finansowych...
tak więc pozostją nam pobożne życzenia na Forum i ew. maile/listy...
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline fjtk

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2003, 02:43:11 pm »
Cytat: "Abito_Galou"
tak ,to rzeczywiście dziwne ,że nie ma kontaktu wydawca-czytelnicy ...
ale obawiam się ,że "na zachodzie" czy też "na wschodzie" (tym dalekim - czyt. Japonia) jest chyba tak samo. Przynajmniej jak patrze na strony DC czy Marvela to nie odnajduje tam Forum czy czegoś takiego ...
czyżby wydawcy bali się skarg? ;)
W każdym raize dziwi mnie to straszine ,bo przecież poznając nas - czytelników ,nasze wymagania -wiedzą co nam powinni sprzedać...
Problem w tym IMHO ,że światek komiksowy jest zbyt robity...
IMHO potrzebne jest jedno miejsce powszechnie znane i uznawane za komiksowe centrum internetu... a co my mamy? Trójwładzę - WRAK , Gildie Komiksu , Serwis Komiksowy - nie wspomnę już o mangowym światku czy fanach Thorgala ,którzy stanowiąosobny rozdział...
Wydawca ma prawo się w tym wszystkim gubić ,a zaglądanie na wszystkie te fora codziennie , prócz tego praca dla wydawnictwa to rzeczywiście może pochłaniać troche czasu... A wynajęcie specjalnego człowieka od relacji wydawca-czytelnicy chyba nie wchodzi w gre ze względów finansowych...
tak więc pozostją nam pobożne życzenia na Forum i ew. maile/listy...



Owszem, myśle przy tym że wydawca bierze sprawy bardziej globalnie- ludzie tutaj i tak kupują po kilkadziesiąt albumów co by nie było bo są po prostu fanatykami (niektórzybiorą  wszystko jak leci). Ale myśle że jakiś wpływ na pewno fora i czytelnicy wywierają.
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Cujo

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2003, 03:37:57 pm »
Masz racje z tym spaczaniem topicu nasza dyskusja, przeniesmy to na priv. A wszystkie dotychczasowe posty odnosnie tej kwestii kasuje. Topic jest zbyt wazny na to.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2003, 03:45:07 pm »
Cytat: "Abito_Galou"

IMHO potrzebne jest jedno miejsce powszechnie znane i uznawane za komiksowe centrum internetu... a co my mamy? (1)Trójwładzę - WRAK , Gildie Komiksu , Serwis Komiksowy - nie wspomnę już o mangowym światku czy fanach Thorgala ,którzy stanowiąosobny rozdział...
(2)Wydawca ma prawo się w tym wszystkim gubić ,a zaglądanie na wszystkie te fora codziennie , prócz tego praca dla wydawnictwa to rzeczywiście może pochłaniać troche czasu... A wynajęcie specjalnego człowieka od relacji wydawca-czytelnicy chyba nie wchodzi w gre ze względów finansowych...
tak więc pozostją nam pobożne życzenia na Forum i ew. maile/listy...


ad 1- no i niech bedzie Triumwirat: Gildia - Forum ( osrodek spotkan mysli i pogladow :):; Wrak- najswiezsze newsy;  Serw.Komik.-historia+Produkt. Tylko od nas zalezy czy uczynimy Gildie prawdziwym
Forum majacym cos konkretnego do powiedzenia, a nie zastanawiajaca sie jaka wybrac metode glosowania  :D
ad 2-zgadzam sie
ralala

Offline Kurczaczek

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2003, 04:42:26 pm »
A ja mam troche inna wizje- wiec nie zaglosuje w tej ankiecie- a mianowicie:

I. Napisac jeden dosyc spojny list ze wszystkim co nam na sercu lezy i zaproszeniem na forum.

II. Raz na miesiac lub dwa pisac znowu list- jeden do wszystkich, tak, zeby np. opieprz dla dajmy na to Egmontu za tlumaczenie Bataman dotarl rowniez do innych wydawnictw- niech wiedza co konkurencja robi dobrze, a co zle. W takim liscie zawieralibysmy tez nasz prosby do wydawcow o konkretne tytuly itp.

III. Pamietajmy tez o kwestii GRUBASKOW!!!  :twisted:
...

Offline grze.hu

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2003, 05:04:58 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
A ja mam troche inna wizje- wiec nie zaglosuje w tej ankiecie- a mianowicie:

I. Napisac jeden dosyc spojny list ze wszystkim co nam na sercu lezy i zaproszeniem na forum.

II. Raz na miesiac lub dwa pisac znowu list- jeden do wszystkich, tak, zeby np. opieprz dla dajmy na to Egmontu za tlumaczenie Bataman dotarl rowniez do innych wydawnictw- niech wiedza co konkurencja robi dobrze, a co zle. W takim liscie zawieralibysmy tez nasz prosby do wydawcow o konkretne tytuly itp.

III. Pamietajmy tez o kwestii GRUBASKOW!!!  :twisted:


Kurczak ja tez jestem za tym, zeby napisac zaproszenie, ale tez bysmy
pracowali nad "radami" :) wiec nie moge zaglosowac.Cujo !!!!!!!!!!!!!
(W moim zamysle ankieta miala za zadanie odpowiedziec na pytanie, czy forumowicze chca "radzic wydawcom")
Widze ze dopoki tego nie ustalimy nie bedzie mozliwa praca nad konkretnymi zamyslami ( Kurczak trzymajmy sie numeracji: ja juz zajalem (1) i (2) -czy ktos zacznie na ich temat ze mna polemizowac ???)
ralala

Offline Kurczaczek

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2003, 05:15:52 pm »
1- fajny pomysl, ale nie wiem, czy przejdzie? Nie znam sie na tym. Mozna zaproponowac.

2- chyba nie bardzo- w koncu FM nastawia sie glownie na kioski
...

Offline grze.hu

Dobre rady dla wydawcow :)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2003, 05:18:29 pm »
no wreszcie  :D
2-ale beda tez w Empikach
ralala

 

anything