trawa

Autor Wątek: LIGA LOTR'A- Warszawa  (Przeczytany 181273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 09, 2004, 09:25:48 am »
Cytuj
Druga sprawa - żeby wystawić Orzełka to według waszych zasad muszą występować w rozpisce dwaj czarodzieje (Szary i Radagast), według ROTK wystarczy jeden z nich???

Oczywiście wystarczy jeden z nich-moze nie precyzyjnie się wyraziłem
Cytuj
np.: przy bitwie 5 armii - każda nacja ma stanowić równy %całości, i jeszcze ten % broni strzeleckiej liczony dla każdej nacji osobno????

Chodzi o to żeby nie wpakować 30khazad guardów 20leśniaków z łukiem i włócznią oraz 5 rohańczyków konno :wall:
Cytuj
Czy to nie sa zbyt potężne jednostki, skoro można wystawic Trebusza to mozna teeż wystwić Balroga, który kosztuje wiecej i jest mniej....śmiercioniośny

Roztaw od szyku w odległości 2,5" jakieś słabsze jednostki i trebuszet przestanie być taki mocny
Natomias barloga trudniej załatwić prostym sposobem
Cytuj
Słuchajcie mój apel jest taki aby zbyt mocno nie ingerować w ogólnie przyjęte listy armii. Każdy z nas ma stworzoną swoją rozpiskę którą teraz musi mocno zmodyfikować aby móc brać udział w tej lidze, a na innych turniejach będzie grał swoją starą rozpiską.

Zasady nie maja poza paroma przypadkami duzych rozbiezności od ogólnie przyjętych-patrz regulamin na strategikonie :)
Listy armi są wypadkową zasad GW i TLA oraz książki gdzie ta ostatnia była podstawą.
 :P
Jednoczesnie chcielismy uniknąć sytuacji żyłowania rozpisek-niewiem jak ty ale ja jestem w stanie wystawić 30 Khazadów 20leśnych elfów i jakiś rohańczyków :bite: Tylko ze wtedy chyba gra przestanie sprawiać mi przyjemność :wall:

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 09, 2004, 10:25:30 am »
Cytuj
sorrki ale ludzie z esgaroth to chyba ludki nie oficjalne...wood elfi do bitwy pięciu armi??myślałem że to byli ci elfy highy


ludzie z esgaroth to bliscy krewni rohańczyków i dlatego mają ich statystyki

Cytuj
Legolas do pięciu armi??...


oczywiście, jako syn Thranduila pewnie się tam znalazł
probklem polega na tym,że hobbit był pisany przed władcą i Legolas jeszce wtedy nie istniał w wyobraźni autora.

Cytuj
co z upiorami kurhanu??

zrobimy jeszce Angmar i tam je wrzucimy

Cytuj
a gdzie Haldir??
i jego elfy??

Haldira zjadł Chochlik Drukarski  ;) bedzie w Wood Elfach

Cytuj
pipina do rohanu dołączcie


niby czemu?

Cytuj
hmmm...chyba więcej rzeczy tu nie widzę...a można jeszcze dodać gobliny z gór mglistych...i goblińskich jeźdców wargów


bedzie Angmar to się doda
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 09, 2004, 10:33:40 am »
Cytat: "Darulus"
Panowie, żadnego głosowania, demokracja jest dobra ale w podręcznikach historii. Xioze Z Glorfindelem wzięli na swoje barki opracowanie regulaminu ligi i za to należy im podziękować. Pewne kwestie należy poprostu narzucić, gdyż inne rozwiąznie tj. kompromis albo jego brak prowadzą do nikąd. Kompromis oznacza przeważnie niezadowolenie dwóch stron. Natomiast w przypadku narzucenia zasad tylko jedna strona będzie nie zadowolona. :P A ewentualne zmiany, oczywiście poza kosmetycznymi, należy wprowadzić po pierwszych rozgrywkach.


sorry za drugi post z rzędu ale chciałem to wyraźnie zaznaczyć:

Dokładnie takie jest nasze zdanie

poza tym dzięki za uznanie :)


kosmetyczne zmiany w armylistach wprowadzimy w ciągu 2-3 tygodni
wkótce potem udostępnimy scenariusze

nad Helm's Deep pomyślimy

jesli ktoś zauważył rażący błąd w jakimś armyliście to niech da znać bo nobody is perfect i mogliśmy się gdzieś machnąć albo kogoś pominąć[/i]
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline spot

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 09, 2004, 01:09:58 pm »
Cytuj
Liga ma ruszyć koło stycznia więc może poddali byście niektóre zasady tej ligii pod głosowanie, bo mam takie wrażenie, że zasady zostały ułożone tylko przez kilka z wielu osób które wyraziły chęć grania.



RaLpHi

Nie chciałbym żebys odniósł wrazenie, że jest tu jakis spisek graczy przeciwko innym graczom.
Pomyśl jednak o tym, że żyjesz w kraju, w którym dwóch ludzi ma trzy poglądy i zakłada cztery partie polityczne.
Jeśli chesz się przekonać do czego prowadzi demokratyczne głosowanie regulaminu - zrób projekt, zamieść go w osobnym topiku i zacznij już teraz przygotowywać go do sezonu 2006.
Niestety tak jest.  :wall:

Inna sprawa, że ten właśnie regulamin jest wypadkową różnych pomysłów, które wczesniej pojawiały się na forum i jako taki stanowi kompromis różnych poglądów.
Tez osobiście nie podobają mi się niektóre zapisy np. w listach armii. I zdaję sobie sprawę z tego, że nie wystawię "czystej armii". No ale czy chodzi tylko o to, by otrzymać całe 10 pts ;)

Cały mój post jest na poważnie i nie ma w nim ironii.

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 09, 2004, 02:39:35 pm »
Cytuj
można dorzucić jeszcze sojusz dobrych gości spod helms deep (ten filmowy). Według mnie the last alliance nie powinna być armią sojuszu tylko armią klimatyczną. Szkoda że umarlaki są w sojuszu a nie nalezą do gondoru pokrzyżowało mi to troche plany


Zgadzam się z tobą wie sprawy

1.Skoro DA jest klimatyczne z Gondorem to czemu AoD nie ??? Przecież AoD to tylko wygnańcy, którzy zyli w Gondorze i zaszyli sie w Górach po tym jak Isildur ich przeklą. A DA to oddzialne ksiąstwo, warto nad tym pomysleć. Bo turndo żeby AoD była oddzilną armia majac tylko jedną jednostke.

2. Za duży jest rorzuct między punktami za klimat. Bo jeżeli chce wystawić Troche MT rangerów i AoD to dostaje 5 VP tylko dlatego, że ktos tak ustalił. ALe jezeli zrezygnuje z AoD i wystawie słabaszą amrmiie ot dostenę 10 vp. Torche nieuczciwe na TYM KONKRETNYM przypadku
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 09, 2004, 02:52:35 pm »
Ośmiele się zauważyć że Ksiąze Dol Amroth był bliskim krewniakiem Denethora a księstwo było integralna częścią gondoru a nie państwem sprzymierzonym -wszystkich którzy mają wątpliwości odsyłam do książek Tolkiena :)

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 09, 2004, 03:01:56 pm »
Ale było księstwem oddzielny ;)
A AoD to wygnanńcy, którzy byli lennikami Gondoru tak samo jak DA Wieć powinni zostać zaliczani do Gondoru na takich samych zasadach. Bezsensem jest tworzenie Army of Dead z jednego typu jednostki
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Celeborn

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 09, 2004, 04:01:16 pm »
Mam bardzo głupie pytanie  :) czy jeśli ktoś wystawiłby samych Dunadainów i Aragorna to byłby klimat??  A skoro tworzymy Angmar to jeśli ktoś wystawi Witch-Kinga i Gobbosy to jest klimat (w końcu witch-king of Angmar)?
ISTRZEM POLSKI JEST LEGIA, LEGIA NAJLEPSZA JEST, LEGIA TO JEST POTĘGA, LEGIA CWKS!!!!!!

MAMY MISTRZA!!!

Offline spot

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 09, 2004, 04:30:59 pm »
Z całym szacunkiem dla moich przedmówców ale tocząca się powyżej debata to najlepszy dowód na to, że dyskusja rzeczą niebezpieczną jest.
Każdy ma swoje racje.

Przypuszczalnie jestesmy nawet w stanie dowieżć, że Witch King baaaaaaaaaaaardzo dalekim kuzynem Legolasa był. Ups, chyba się zagalopowałem. :P

Powiem wam tylko, że na Wojennym Młocie kryteria klimatyczności były jeszcze ostrzejsze - nie dostałem punktów ŻADNYCH za Mordor Uruk Hai w armii Mordoru.

A teraz będę zadowolony z 5 pts za MT wraz z supportem Army of Dead.

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 09, 2004, 06:39:33 pm »
Wiesz 5 punktów to dużo i nie duzo zarazem.

Bo jak ktoś wystawi klimat przegra 2 walki wiekszym stosunkkem niż ty i bedzie przed toba to sie chyba wkurzysz.  największym problemem jest to że GW nie daje jednoznacznie do zrozumienia skąd jest AoD, ale  w tym co wyżej pisałem tkwie w przekonaniu, że powinni byc klimatyczni z Gondorem
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 09, 2004, 09:05:48 pm »
Cytuj
Przypuszczalnie jestesmy nawet w stanie dowieżć, że Witch King baaaaaaaaaaaardzo dalekim kuzynem Legolasa był. Ups, chyba się zagalopowałem.  

To wcale niejest takie trudne -ostatecznie Tolkien sugerował że Witch King był Krewnym lub nawet królem Numeroru :twisted: Oczywiście zanim dostał pierścionek 8)
W książce (Władca Pierścieni) zostało wyrażnie powiedziane że lud gór długo się wachał komu pomóc czy Sauronowi czy Isuldurowi i wreście przysiągł pomoc Isildurowi lecz przysięgi niedotrzymał :P za to został zkazany na potępienie.
Co do Dol Amroth proponuje zaiżeć do książki można też spojżeć na atlas śrudziemia jasno stoi tam że to Gondor :giggle:
Cytuj
Mam bardzo głupie pytanie  czy jeśli ktoś wystawiłby samych Dunadainów i Aragorna to byłby klimat?? A skoro tworzymy Angmar to jeśli ktoś wystawi Witch-Kinga i Gobbosy to jest klimat (w końcu witch-king of Angmar)?

Patrz lista klimatyczna Rivendel :)

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 10, 2004, 05:54:45 am »
Xioze mówisz, że jasno widać że to Gondor, to pójde po innej linii obrony. Góry Białe to nie Gondro:> A przecież tam schronili sie ci górale.

Inna sprawa. Gondor to obszar zachodniego śródziemia, czyli Rohan, Shire, Eriador, Ithilie, Harad, Umbar, Lebbedin, Pelargir, Bree, Rvindell,  itd.

To cała ta mapka, którą widać w książkach ;)
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 10, 2004, 07:16:16 am »
Uwagi do regulaminu.
1. Co do listy armii, proponuję następującą wykładnię. W pierwszej kolejności książka, następnie film.
2. Pytanie jest nastepujące, czy waszym zdaniem jest możliwe wystawienie armię nieklimatycznej, w której będzie 50 elfów oraz np. 10 ludzi. Wydaje mi się, że przy obecnym brzmieniu regulaminu-tak. Idąc tym tropem dalej, to w przypadku eflów leśnych 40% łuczników oznaczać będzie wystawienia 20 łuczników (przy 50 jednostkach) oraz dodatkowo 3 łuczników ludzkich np. rangersów (przy 10 jednostkach). Czy też inaczej liczymy w tym przypadku limit 33% z całości tj. łacznie 20 łuczników?
3. Mam następującą sugestię. Wydaje mi się, żę limit łuczników dla Haradu powinien wynośić 50% z uwagi na dwie zasadnicze kwestie. Po pierwsze praktyczna-wypraski w boxie mają taką ilość łuczników co wprost nasuwa takie rozwiązanie, po drugie konstrukcja armii Haradu zaproponowana przez GW wprowadza takie domniemanie. Jest to armia lekkiej piechoty i kawalerii, której zaletą są zatrute strzały, tani koszt jej jednostek oraz Mumak, któregą jedną z zalet jest posiadanie na grzbiecie łuczników. Ponadto jest to jedyna armia zła umozliwiająca walkę w dużym dystansie.

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 10, 2004, 08:32:55 am »
Cytat: "Haldir z Lothlorien"
Ale było księstwem oddzielny ;)
A AoD to wygnanńcy, którzy byli lennikami Gondoru tak samo jak DA Wieć powinni zostać zaliczani do Gondoru na takich samych zasadach. Bezsensem jest tworzenie Army of Dead z jednego typu jednostki


AoD to zupełnie inne plemie, spokrewnione z Gondorem w takim samym stopniu co np. Haradrimowie ( czytaj i to ludzie i to ludzie...)

Cytuj
Inna sprawa. Gondor to obszar zachodniego śródziemia, czyli Rohan, Shire, Eriador, Ithilie, Harad, Umbar, Lebbedin, Pelargir, Bree, Rvindell, itd.


jest DROBNA róznica między Gondorem a Arnorem
(Shire,Eriador, Bree) Rivendell nigsdy nie było podległe Arnorowi
( powstało w drugiej erze na wiele lat zanim Wierni się zdesantowali w MiddleEarth)

A z Haradem to już upadłeś na głowe ;)
Harad był w Gondorze ale krótkimi okresami  i to nie cały ( kilku królów nosiło tytuł Umbardakil- zdobywca południa ale to się odniosiło do Umbaru i Haradu Bliskiego)

poza tym sugeruje zmienić okulary skoro uważasz Rohan za częśc Gondoru (był nią jedynie do czasu kiedy namiesnik Kirion oddał go na wieczne używanie Eorlowi Młodemu ok 2400 TE. (skleroze mam i nie pamiętam)

Idąc Twoim  wywodem można twierdzic,że Saruman jest klimatyczny w Gondorze bo Isengard należał do Gondoru zanim namiestnik (Beren???- znowu skleroza) oddał  Sarumanowie klucze

Sorry, ale przeginacie...


Cytat: "Darulus"
Uwagi do regulaminu.
1. Co do listy armii, proponuję następującą wykładnię. W pierwszej kolejności książka, następnie film.
2. Pytanie jest nastepujące, czy waszym zdaniem jest możliwe wystawienie armię nieklimatycznej, w której będzie 50 elfów oraz np. 10 ludzi. Wydaje mi się, że przy obecnym brzmieniu regulaminu-tak. Idąc tym tropem dalej, to w przypadku eflów leśnych 40% łuczników oznaczać będzie wystawienia 20 łuczników (przy 50 jednostkach) oraz dodatkowo 3 łuczników ludzkich np. rangersów (przy 10 jednostkach). Czy też inaczej liczymy w tym przypadku limit 33% z całości tj. łacznie 20 łuczników?
3. Mam następującą sugestię. Wydaje mi się, żę limit łuczników dla Haradu powinien wynośić 50% z uwagi na dwie zasadnicze kwestie. Po pierwsze praktyczna-wypraski w boxie mają taką ilość łuczników co wprost nasuwa takie rozwiązanie, po drugie konstrukcja armii Haradu zaproponowana przez GW wprowadza takie domniemanie. Jest to armia lekkiej piechoty i kawalerii, której zaletą są zatrute strzały, tani koszt jej jednostek oraz Mumak, któregą jedną z zalet jest posiadanie na grzbiecie łuczników. Ponadto jest to jedyna armia zła umozliwiająca walkę w dużym dystansie.


Ad 1. Zgadzam się aczkolwiek nie do końca ;) tzn w jakiś 90%    
      przypadków
Ad. 2. Zwiększony limit luczników obowiązuje tylko w armiach czystych!
Ad. 3. Ciekawa propozycja, myśleliśmy o niej tylko dlaczego wtedy nie
     dać tylu luczników Wood  Elfom?
     35 haradrimów z łukami zniosę ale 25 elfów z Haldirem/Legolasem już
     nie ;)
     ale nie mówię bezwarunkowo nie, zobaczymy...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 10, 2004, 09:41:50 am »
W związku z tym proponuję dodać konkretny przepis mówiący o tym, że "Odstępstwa od limitu łuków i broni miotanych dotyczą wyłacznie armii czystych." Tak aby nie było wątpliwości.
Ponadto, skoro czysty Harad mogłby mieć 50% łuczników to taką ewentualność można również zagwarantować leśnym elfom, w tym przypadku uzasadnia to książka jak i film. Tak więc obie te armie możecie potraktować równolegle.

 

anything