trawa

Autor Wątek: LIGA LOTR'A- Warszawa  (Przeczytany 181276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 10, 2004, 09:43:38 am »
Całkowicie się zgadzam z Michałem!!!!!!!!!!!!
Co do rozdziału Rohanu z gondorem to miało miejsce około 2510 TE
Zwycięstwo na polach Celebrantu (obecnie Rohan :P )

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 10, 2004, 09:49:34 am »
Cytat: "Darulus"
W związku z tym proponuję dodać konkretny przepis mówiący o tym, że "Odstępstwa od limitu łuków i broni miotanych dotyczą wyłacznie armii czystych." Tak aby nie było wątpliwości.
Ponadto, skoro czysty Harad mogłby mieć 50% łuczników to taką ewentualność można również zagwarantować leśnym elfom, w tym przypadku uzasadnia to książka jak i film. Tak więc obie te armie możecie potraktować równolegle.


wydaje mi się ,że napis Uwaga przy rozpiskach czystych wystarcza,ale faktycznie umieścimy to w Ustaleniach Sędziowskich

50% elfów z łukami.... brr.... aż mnie ciarki przechodzą....
niby te 5 łuków to niedużo, ale jednak...
myślę,że i Wood elfy będą w ścisłej czołówce więc ich już nie trzeba więcej podpakować.
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 10, 2004, 09:52:28 am »
OK, wy decydujecie.

Offline DRowMaX

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 10, 2004, 04:35:12 pm »
pipina dlatego do rohanu że jeździła na encie a ent jest w gondorze...
óżkolwiek piszesz, chroń się pisać stylem podłym

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 10, 2004, 04:48:43 pm »
czyli dalej trwacie w przekonaniu że AoD nie jest klimatyczny.

Nie musicie mi robic wykładu z ksiązki znam ją DOŚĆ dobrze, NIe wiem skąd wytrzasnęl;iście o Arnorze ja tego nie pisałem.

Umbar należał do Gondoru, polecam przeczytać dodatek do ROTKA na końcu.

W ROTKU tez jest napisane, że Shire jak i Bree itd. jest cześcią Gondoru.

Jeżeli to was nie przekonuje, to Góry białe sa cześią Gondoru i tam mieszckali nieumarli.  

To tak jabyś powiedział, że górale z Tart to nie Polacy ;)

Cytat: "Glorfindel"
A z Haradem to już upadłeś na głowe  


No i znowuy sie na wsystkich rzucasz, czy ja ci pisałem gdfzieś że na głowe upadłeś i żę jesteś niespełna rozumu???:>
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline potworek

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 10, 2004, 05:01:06 pm »
Ale zauważ że AoD w książce to pomogli tylko przejąć statki korsarzy. W filmie mieli większą role, bo walczyli ramie w ramie, ale równie dobrze można wrzucić Eomera do Gondoru, bo przecież pomógł walczyć na Polach Pellenoru... :x  AoD nie jest klimatyczne i basta!!!
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 10, 2004, 06:30:46 pm »
Cytuj
Eomera do Gondoru, bo przecież pomógł walczyć na Polach Pellenoru...  AoD nie jest klimatyczne i basta!!!


Dlaczego bo ty grasz złem i boisz sie duchów???

A Eomer jest w SOJUSZU wliczony, tak samo jak AoD co uważam za niesłuszne.

Bo zarówno AoD jak i DA, żyli na terenie Gondoru.

Powiesz że ludzie z Pelragiru niebyliby klimatyczni z Gondorem bo pomogli odbić statki tak samo jak AoD???
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Mads

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 10, 2004, 06:58:56 pm »
Haldir a może ty podasz swój powód?  :P
Co do armii klimatycznych to za bardzo nie mam żadnych wątów, bo i tak nie będe takowej miał :lmao:

Jedyne co wprawia mnie w zdziwienie i konsternację to ten limit odzielny dla każdej nacji w armii...

Po prostu likwiduje to wszystkie pomysły na złożenie dobrej nie klimatycznej armii... chyba, że ktoś idzie do przodu i nie patrzy co jest za nim = nie ma łuczników... :notfunny:

Proponuje, aby trochę to zmienić i zrobić np. 50% lub więcej... albo najlepiej wogóle...

Pozdro. Mam nadzieję, że to rozważycie...
Mads :suck:
t!ffme!ster...

Offline Encaitar

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 10, 2004, 07:27:54 pm »
Nie wiem czy ma sens traktowanie AoD na rowni z DA  :wall:
Rycerze z Dol Amrothu stanowi integralna czesc armii Gondoru i walczyli np. z poludniowcami o niepodlglosc i wolnosc dla siebie i calego Gondoru.
Nie tylko w czasie Wojny o Pierscien ale od powstania panstwa Gondor. Mozna powiedziec nawet ze Gondor zagarnal sobie DA bo ten byl tam juz wczesniej. Co do AoD to sa to dzicy gorale o ktorych nie mozna mowic ze stanowia armie Gondoru i ze bronia panstwa przed najazdami. Zlozyli przysiege ale jej nie dotrzymali i uciekli w gory. Oni sie ukrywali przed krolem Gondoru a nie walczyli u jego boku! Tylko na czas Wojny o Pierscien na krotko sprzymierzyli sie z krolem i to dla wlasnej kozysci.

PS. Chocby za niedotrzymanie przysiegi usunmy ich z armii Gondoru ;)
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline drachenfeles

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 10, 2004, 09:08:20 pm »
Pozwólcie, że się wtrące.
Uważam, że umarlaki absolutnie nie pasują do armi gondoru, co świetnie udowodnił Encaitar. Stanowili wyjątek na czas wojny o pierścień i to wyłącznie dzięki aragornowi. Zwródźcie uwage, że oni zabijali wszystkich w pobliżu swojej siedziby, czyli głównie gondorczyków i choćby przybył do nich sam denethor to by skończył jako walające sie gdzoeniegdzie kości.

Offline Gil-Galad

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 11, 2004, 07:58:51 am »
I jeszcze jedno...
Z tego co pamiętam (ale może to nie prawda, pamięć szwankuje ;) ) to w ROTK było napisane, że Dol Amroth jest wasalem Gondoru, czyli logicznie jego armia jest w pewnym sensie integralna częścią armi Gondoru. Jak pamiętam Shire albo trupy górali nie składały hołdu lennego władcom Gondoru...

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 12, 2004, 05:17:53 pm »
UWAGA

NASTĄPIĄ ZMIANY W REGULAMINIE
ostrzegamy wcześniej,żeby płaczu nie było ;)

Harad dostanie limit 50% na łuki
Mordor dostaje wargów
Robimy Angmar
nastapi zmiana w bitwie 5 armii-szczególy niebawem

klimat liczony bedzie do kazdej bitwy jako male punkty a nie globalnie jako duże

full klimat + 250p
sojusz +150 p
brak 0p


TLA-jest armią czysta

dopuszczamy jednostki z White Dwarfa
handicupów nie bedzie na pierwszym turnieju ( stwierdziliśmy, ze przyznanie ich na podstawie wieku jest równie sprawiedliwe co na podstawie koloru włosów ;) )

na razie tyle
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Encaitar

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 12, 2004, 05:23:31 pm »
Bravo, bravo same dobre wiadomosci :D
Jedyna zla to taka ze ja nie bede bral w tej Lidze...

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 12, 2004, 09:52:47 pm »
No nareszcie rozwiązaes problem z klimatem, brawo :D:D

Cos mi mówi, że to nie ostatnia zmiana. ;)
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline RaLpHi

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 13, 2004, 07:52:32 am »
Co do tej rozpiski 5 ARMII
nie dawajcie tam limitu łuków dla każdej nacji osobno, ja w swojej rozpisce mam tam tylko 9 Wood Elf łuczników i jak np.: stanę przeciwko Haradowi z 20 - 30 łuków  :eek:  to może być ciężko ( i dobrze :x  )
People should know when they're conquered!