Autor Wątek: LIGA LOTR'A- Warszawa  (Przeczytany 179399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DRowMaX

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 03, 2004, 06:32:09 pm »
ale za to każda armia przewyższa cię liczebnie....
óżkolwiek piszesz, chroń się pisać stylem podłym

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 03, 2004, 06:40:37 pm »
Jeżeli racjonalnie podejść do tematu drugiej armii np. dobrej. To wystarczy samo kompletowanie jej na podstawie gazetki. Jeżeli ktoś ma już dotychczasowe numery (piechota rohanu, Eomer, jeźdzcy rohanu) to wystarczy dodać do tego najblizszy numer z wojownikami MT kupiony podwójnie i można mieć ciekawy sojusz Rohanu i Gondoru za przystepną cenę w PLN. Do tego może coś "skapnie" na mikołaja i gwiazdkę i już jest armia całkiem, całkiem. Dodatowo (oczywiście jest to moja subiektywna ocena) można wprowadzić mniejszą składkę za uczestnictwo w turnieju dla graczy uczących się albo nawet z niej zrezygnować w ich przypadku.

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 03, 2004, 06:49:07 pm »
wtedy kazdy powie ze sie uczy:D :)
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 03, 2004, 07:08:16 pm »
zakładam, że ludzie zajmujący sie naszym hobby to ludzie uczciwi

Offline spot

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 03, 2004, 07:49:58 pm »
Przyłączam się do Darulusa. Gazetki pozwalają na skompletowanie całej armii na 500 pts. Dodajcie do tego allegro (gdzie jest jeszcze taniej).

Ciekawostka - gazetka DeA z Minasami to 88 pts za 25 zł.

I dorzućcie do tego , jak powiedział Xioze - dłuższy okres karencji, niech będą to 3 miesiące na granie jedną armią i pozostałe 4 na dwie armie. Nie twierdzę, że będzie to ideał ale modyfikacja drugiej armii to ma chyba większy sens niz ciągłe polerowanie pierwszej i pompowanie jej do 5000 pts. Swoją armię dobra mam na 500 pts turniejowe i jako taką uważam za skończoną!!! OK - mam jeszcze Gandalfa za 215 pts  i Kapitana MS za 55 pts i kawalerię za kolejne 200 pts. I tu koniec.

Powiem wprost - nie wyobrażam sobie na dłuższą metę grą tylko jedną armią, ponieważ to sprowadzałaby się do klepania. Chyba wszyscy się z tym zgodzą, że ilość dostępnych scenariuszy zmniejsza się zastraszająco. Nie chce grac tylko death match'e.

Ze smutkiem  :(  sywierdzam, że nie jesteśmy chyba w stanie wypracować kompromisu, który uszczęśliwił wszystkich. Kwestię włóczni dla łuczników i tego podobnych cudów proponuję zostawić w spokoju - te kwestie raczej oddalają nas od kompromisu niz do niego przybliżają. To czy jakiś układ jest kombem czy głąbem - tez proponuję zostawić w spokoju.
Niech każdy ma takie armie jak chce ale niech ma 2. Ponieważ bardzo chcę, by mój przeciwnik pokazał mi, że wklepana mi Elfami masakra to nie wynik przepakowanych jednostek ale wynik jego kunsztu i taktyki, co mógłby potwierdzić prowadząc swoje Uruki. I jeżeli jest takim wybitnym strategiem to niech jego Uruki chociaz zremisują z moją przepakowaną elficka armią.

Chyba, że dojdziemy do wniosku, że Dobro zawsze zwycięża bo z definicji jest lepsze - w takim wypadku proponuję zrobić dwie ligi - jedna dobro, jedna zło, każdą z nich podzielić na dwie grupy (wiekowe) i wyłaczyc z nich rudych i brunetów - niech grają tylko ze sobą.  :? Jakieś kretyństwo tu zaczyna kwitnąć.

DRowMaX - pisał o tym, że każda armia przewyższa elfy liczebnie! Ludzie ale przeciez nie ma obowiązku gry elfami :wall: Tak samo jak nikt nie każde grac Mordor Trollem czy kraśkami.

Zaczynamy tutaj mocno dryfować ....

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 03, 2004, 09:24:10 pm »
Oj Spot trochę opatrznie zrozumiałeś te posty.

Co do twojej tezy o tych armiach. Powiem Ci, że mam armie Dobra na ok 2 tys. pkt. Ale to jest mieszanka Rohanu, Elfów i Gondoru. Postanowiłem zbierać Gondor i to jest priorytet. Kupi sobie nr z Orkami jeżeli moje skromne fundusze mi na to pozwolą i najwyżej jak będe musił to porzycze od kolegów ;)

Jest ktoś chętny, kto pomoże i skompletować Gondor, bo jestem chętny na wymianę :D:D:D
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 04, 2004, 12:49:59 pm »
Cytuj
Ta wola nazywa się Pieniądze i masz rację każdyz WAS może to uczynić. Ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby 15-16 letni chłopak mógł w ciągu 2 m-cy złóżyć sensowną armię na 500 pkt, a jak ma byc niesensowna o po co grać, żeby wam punkty dwać???


no i znowu rozbijamy się o Dużych Niedobrych Graczy, którzy prześladują biedną młodzież...to jakieś chore...

gondor w maire sensowny mozesz zlozyc za 350zl  


Cytuj
Kolejna sprawa. Cały czas czytam tutaj opinie, które wychodzą od graczy starszych dla starszych, a MIchał mi móiwł coś inego, chyba że wycofujesz sie z pomysłu to mogę dalej ciągnąć z, jak to określiłeś rozwrzecszczanymi gówniarzami , gre w Pisecznie, bo mi móiłes piękne słowa op porozumieniu i kompromisie.


cały problem w tym,ze nikt z młodszych poza Tobą i DrowMaxem się nie wypowiada więc licznych propozycji młodzieży to nie widze - niestety

Cytuj
Co do tych dwóch armii wróce. W Ankiecie na początku tego tematu to 80% osób zaznaczało, że ma tyl;ko jedną, a nagle sie okazuje ż erwszyscy mają po dwie???


Zrozum wreszczie ,że to jest nasz cel a nie początek. Bedziemy do tego dązyc a nie od tego zaczynac...


Cytuj
to tylko Elfy są wyjątkiem. Bo czym różni sie MT  złukiem od Orka z Łukiem?? Tym że obaj trafiają na 4+ czy tym że obaj mają siłe łuku 2??

ork trafia na 5+


Cytuj
Ostrzałem góruje Dobro, już o tym pisałem, kit jakich mało z wyjątkiem Elfów.  Więkoszć gra Gondorem, chociaż są niedobitki.


pewnie- rangersi i citadele to zwykłe pionki :wall:

 
Cytuj
Staram się bronić interesów młodszych graczy, z których niewielu chyba wie o tej dyskusji.   O to Ci chyba chodziłoGlorfindel???


masz całkowita racje -chodzi mi tylko o to żeby młodzież zrobić w balona i ustanowic  rządy starców... :wall:
chwilowo to tylko Ty się wypowiadasz. Z milczenia wnioskuje ze reszcie wszystko jedno
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Celeborn

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 04, 2004, 02:22:52 pm »
To ja się również wypowiem w imieniu młodzieży(żeby nie było, że tylko Haldir i Drowmax są młodzi w tym gronie :P). My z bratem teoretycznie jesteśmy w stanie wystawić po dwie armie (a raczej będziemy niedługo) ale to będą armie w stylu 25 uh i Saruman..... osobiście uważam, że 3 turnieje z jedną (ale za to ci co mają dwie mogą np. na jednym zagrać dobrem na innym złem) a potem demokratyczne głosowanie.....
ISTRZEM POLSKI JEST LEGIA, LEGIA NAJLEPSZA JEST, LEGIA TO JEST POTĘGA, LEGIA CWKS!!!!!!

MAMY MISTRZA!!!

Offline potworek

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 04, 2004, 02:25:58 pm »
No i dobrze wnioskujesz. Mi jest wszystko jedno czy będą podziały wiekowe, czy dwie armie czy jedna... Chociaż szczerze, to wole dwie, a uważam, że te grupy to ciekawy pomysł. Chciaż sam zremisowałem z Maćkiek na turnieju  8) . A i coś jeszcze, dobro może i ma przewage w łukach, ale rżnie to wychodzi  :x . Ja miałem w rozpisce na Bazyliszku w armii tylko 9 łuczników (rohańskich) i nawet jak walczyłem z Ostatnim Przymierzem ludzi i elfów to wróg do mnie podchodził  :o . (Wyjątkiem była tylko walka z Maćkiem). Teraz ułożyłem rozpiske dla zła, gdzie jest 12 haradczyków z łukami :twisted:  Jak sądzicie, kto będzie teraz podchodził?? :twisted:
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 04, 2004, 03:42:00 pm »
Michał, czemu ty jesteś Taki napastliwy????

Cytuj
no i znowu rozbijamy się o Dużych Niedobrych Graczy, którzy prześladują biedną młodzież...to jakieś chore...

gondor w maire sensowny mozesz zlozyc za 350zl


Zacznijmy od tego ze nikt cie nie nawał Dużym Niedobrym Graczem ;)

A tym sensownym gondorze... trzeba mieć te 350 zł co mi zajmuje jakieś.... jedyna 9 m-cy przykład bo podstawe już mam. Chodzi mi o to, że jesteście starsi i pracujecie więc macioe na to kase, a nas że tak powiem sponsorują rodzice wiec 350 zł nawet 2 3 m-ce to jest gigantyczny wydatek.

Cytuj
cały problem w tym,ze nikt z młodszych poza Tobą i DrowMaxem się nie wypowiada więc licznych propozycji młodzieży to nie widze - niestety


Wierz mi ja też nad tym ubolewam, ale jakoś reszta sie niekwapi, bo sądzą że i tak ich olejecie, i nie krzycz bo ja tylko pisze to co w necie piszczy

Cytuj
ork trafia na 5+


Cytat:
Ostrzałem góruje Dobro, już o tym pisałem, kit jakich mało z wyjątkiem Elfów. Więkoszć gra Gondorem, chociaż są niedobitki.


pewnie- rangersi i citadele to zwykłe pionki  


Jak już sie masz kłócić to zauważ że Ork Tracker też trafia na 4+, kusznik UH i łucznik UH też ;)

A jak już mówisz że zaletą Dobra są łucznicy to zaletą zła jest niewątpliwie przewaga liczebna.

Cytuj
masz całkowita racje -chodzi mi tylko o to żeby młodzież zrobić w balona i ustanowic rządy starców...  
chwilowo to tylko Ty się wypowiadasz. Z milczenia wnioskuje ze reszcie wszystko jedno


To ty powiedziałes ;)

Czemu reszta nie pisze?? Czyt wyżej.

I jak masz zamiar mówić o kompromisie to może zejdź z tonu i wyluzuj troche bo jak do tej pory to ze wszystkich osób piszących na forum to naskakujesz straznie na innych ;)

Zaro spokojnego podejścia do życia. Wrzuć na luz ;)
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Barbarous

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 04, 2004, 04:24:27 pm »
Mi nie jest wszystko jedno :P tyle ze nie wiem o co kama

Offline Gil-Galad

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 05, 2004, 09:19:24 pm »
Jeszcze ja dorzucę swoje 3 grosze.
Dwie armie będą na pewno ciekawsze, chociaż dla nas (młodszych) dość kosztowne. Wydaje mi się jednak, że 2-3 miesiące to nie jest tak mało na zorganizowanie jakiejś armi dobra, czy zła. Przecież chyba każdy ma jakąś podstawe do drugiej armi, nie? Grupy wiekowe byłyby przyjemne, jednak nie uważam ich za obowiązkowe, gdyż walki z "dziadkami" też mogą być ciekawe i na pewno wciągające. (Podawaliście przykład Xioza, jednak to nie była zbyt interesująca bitwa ;) ) Nie będę podawał przykładów z Bazyliszka na grę z młodszymi (wszystcy uczestnicy chyba domyślą sie o co mi chodzi), i muszę przyznać, iż z reguły gra ze "staruchami" nie była przykrym doświadczeniem. Mimo to osobiście jestem za grupami ;)

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 05, 2004, 09:33:22 pm »
No to rzeczywiście byłu 3 grosze razy 3

Co do wszystkich początkowych ustaleń, to poczekajcie aż sie Michał wypowie ;)
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Glorfindel

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 06, 2004, 12:28:07 pm »
no to skoro zostałem wywołany do tablicy...

Zaczne od złej wiadomości ( na szczęście tylko jednej)
zabawę rozpoczynamy dopiero w połowie stycznia :cry:

Teraz dużo dobrych newsów:

1.Mamy już salę-za free ( na Żoliborzu-b. dobry dojazd z centrum)
2.Bedziemy mieć stoły ( m.in koniecznosc ich zrobienia nas opóznia)
 widziałem już jeden gotowy- SZCZĘKA OPADA!!!!!!
 Spot też je widział i może potwierdzić :)
 Era stołów z płyty paździerzowej  odchodzi na zawsze!!!!!!
 Wkrótce postaram się zdobyć zdjęcia i Wam zaprezentować
 Oczywiście wypasione tereny również zapewnione :)
 3. Działamy pod patronatem Cytadeli, z którą bedziemy aktywnie
  wspólpracować
  m.in.  na jej stronie bedziemy mieli publikowane wyniki, karty  
  poszczególnych uczestników ( np ile punktów zdobył ostatnio w turnieju,
 średnia z calej ligi, najlepszy wynik itp. całe mnóstwo wykresów i innych
 bajerów  :)
  poza tym stoły i tereny dostajemy od nich  :)  :)  :)

4. Odchodzimy od koncepcji nagród dla zwycięzców- bedziemy je losowac
 dla zwyciezcow tylko dyplomy ew jakies puchary
5 gramy 1 raz w miesiacu 2-3 razy do roku duży  turniej

6.odchodzimy od podziałów wiekowych
zamiast tego system handicupowy
na PIERWSZYM turnieju graczy dzielimy na 4 kategorie wiekowe
(TYLKO BEZ KOMENTARZY BO TO TYLKO PRZYKŁAD!!!!!!)
do 10 lat + 150p
11-14  +100p
15-18  + 50p
19+     +0p

idea jest taka,że punkty dodajemy do wyniku każdej bitwy
tzn. jesli walcza ze soba 20-latek i 9-latek, to ten drugi dostaje na starcie +150 p tylko za to,że stanąl do walki. itp

Po pierwszym turnieju zamiast wieku uwzględniamy wyniki z poprzedniego/poprzednich turniejów

słabsi dostają na starcie dodatkowe punkty a killerzy nie
( no i chyba już nikt nie bedzie płakał jak wylosuje Xioze albo Lu-trza)

OSTATECZNY REGULAMIN niebawem ( jak tylko uda się na z Lu-trzem i Xioze znalesc termin który wszystkim pasuje)


Bądźcie Dobrej Myśli!!

Mam propozycje 20 lub 27 listopada zagralibysmy w Piasecznie mecz Dobro vs Zło (po 8-10 osób na stonę)
armie na 500p bez bohaterów imiennych -zostaną przydzieleni przed bitwą

chodzi o to byśmy się zapoznali zanim liga ruszy ( bo prawde mówiąc to początkowo przytłaczająca większość potencjalnych uczestników ligi to Userzy tego Forum i Gracze z Piaseczna

proszę o szybki odzew!!!

Pozdrawiam

Michał ''Glorfindel"  Molenda
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline potworek

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 06, 2004, 01:25:09 pm »
Wszystko wydaje się być dobrze... Żadnych zastrzeżeń nie mam... Pasuje mi termin 27 listopada. Mam nadzieje, że jeżeli komuś nie starczy punktów do Piaseczna (bo w swojej armii ma troche w bohaterach) to go nieskatujecie?? I biore was na świadków, że skończe z tym Rohanem (bo to kiepasy) i na Lige wystawie już coś dobrego
o Ty wiesz o Mitrilu?

 

anything