Autor Wątek: LIGA LOTR'A- Warszawa  (Przeczytany 179215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Haldir z Lothlorien

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 06, 2004, 01:27:56 pm »
Cytuj
Mam propozycje 20 lub 27 listopada zagralibysmy w Piasecznie mecz Dobro vs Zło (po 8-10 osób na stonę)
armie na 500p bez bohaterów imiennych -zostaną przydzieleni przed bitwą

chodzi o to byśmy się zapoznali zanim liga ruszy ( bo prawde mówiąc to początkowo przytłaczająca większość potencjalnych uczestników ligi to Userzy tego Forum i Gracze z Piaseczna


Jestem za jak wiesz, co do reszty regulaminu jest  bdb. ;)

Teraz tylko punktacja ;)
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline DRowMaX

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 06, 2004, 02:16:56 pm »
musze sfałszować datę urodzenia:)
óżkolwiek piszesz, chroń się pisać stylem podłym

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 06, 2004, 09:38:05 pm »
Wstępnie już opracowaliśmy i jak tylko wyszlifujemy to pokażemy ;)
Na razie
1 armia
700pkt
3 bitwy po 2,5godziny
Mocno promowany klimat i wygląd armii
Duże plusy dla walczących ciemną stroną mocy.
Najświeższe niusy będzie można znaleść na cytadeli

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 08, 2004, 08:54:33 am »
Xioze, jakie przewidujecie plusy dla strony złej.

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 08, 2004, 09:07:31 am »
Większa liczebność oraz scenariusze wymagające mobilności 8)
szczegóły po konsultacjach

Offline Lu-trz

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 08, 2004, 09:10:22 am »
Cytat: "potworek"
...I biore was na świadków, że skończe z tym Rohanem (bo to kiepasy) i na Lige wystawie już coś dobrego


Potworku Rohan jest super (serio) - uwierz mi na słowo.  8)

Co do 27 listopada to moge mieć z tym kłopot - 15 grudnia moja kobieta rodzi mi dziecko  :)
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 08, 2004, 09:25:43 am »
No cóż, większa liczebność to plus ale nie dla mnie, niestety moja armia Mordoru&Haradu, którą zamierzam wystawić będzie miała po zakupach maksymalnie 70 jednostek - więcej już nie dam rady (ach te finanse), ale może ktoś inny skorzysta.
Co do drugiej kwestii proponuję, rozważenie takiego scenariusza który zmuszałby stronę dobrą do ataku tj. ruszenia się do przodu a nie tylko do cofania się i strzelania do bezbronnych jednostek zła :x .

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 08, 2004, 09:36:03 am »
Cytuj
Mordoru&Haradu, którą zamierzam wystawić będzie miała po zakupach maksymalnie 70 jednostek - więcej już nie dam rady (ach te finanse)

I styka bo Dobrzy będą mieli max 60 jednostek a w niektórych przypadkach nawet mniej :)

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 08, 2004, 09:40:33 am »
Oczywiście w przypadku ligi na 500pkt masz rację, ja myślałem o tym turnieju na 700pkt., który podobno ma sie odbyć 27 listopada w Piasecznie, a może coś pokręciłem?

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 08, 2004, 09:49:50 am »
Liga będzie prawdopodobnie na 700pkt
Dobro nie będzie mogło mieć przewagi liczebnej (ograniczone liczby jednostek przypisana dla danej armi)
Staramy sie to tak zrobić żeby każda armia miała równe szanse

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 08, 2004, 10:25:04 am »
Następny problem do dyskusji:
Bezpośrednie strzelanie do trola. Przykład: przed trolem stoją cztery szeregi, pierwsze dwa to orkowie, trzeci urukowie i esterlingowie, czwarty wargowie - czy do trola można strzelać strzałem bezpośrednim? Moim zdaniem nie, gdyż orkowie zasłaniają uruków i esterligów, następnie oni wargów a na szarym końcu jest dopiero troll, który jest szczelnie zasłoniety przez porzednie szeregi. W innym przypadku tj. strzelania bezposredniego do trola, z racji jego rozmiarów, w każdej sytuacji - użycie troli jest bezcelowe, gdyż prawie zawsze będą ustrzelone przez łuczników dobra.
Wydaje sie, że tą kwestię należy jednoznacznie rozwiązać przed nadchodzącymi turniejami.

Offline xioze

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 08, 2004, 10:34:21 am »
Cytat: "Darulus"
Następny problem do dyskusji:
Bezpośrednie strzelanie do trola. Przykład: przed trolem stoją cztery szeregi, pierwsze dwa to orkowie, trzeci urukowie i esterlingowie, czwarty wargowie - czy do trola można strzelać strzałem bezpośrednim? Moim zdaniem nie, gdyż orkowie zasłaniają uruków i esterligów, następnie oni wargów a na szarym końcu jest dopiero troll, który jest szczelnie zasłoniety przez porzednie szeregi. W innym przypadku tj. strzelania bezposredniego do trola, z racji jego rozmiarów, w każdej sytuacji - użycie troli jest bezcelowe, gdyż prawie zawsze będą ustrzelone przez łuczników dobra.
Wydaje sie, że tą kwestię należy jednoznacznie rozwiązać przed nadchodzącymi turniejami.

Oprócz Regulaminu opracowane będą tzw uściślenia sędziowskie
jasno spisane po Polsku opublikowane odpowiednio wcześniej itp
Dzięki temu osiągniemy całkowita jasność co do wszystkich tego typu rzeczy :)
Co do tej kwestii to uważam że masz całkowitą racje.

Offline Darulus

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 08, 2004, 10:43:49 am »
Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Co do uścisleń sędziowskich to znakomity pomysł :) .
Mam nadzieję, żę uda wam się zredagować regulamin przed turniejem w dniu 27 listopada. Jest to dobra okazja aby w praktyce zweryfikować wszystkie założenia, a ponadto byłby czas do stycznia na ewentyalną ich zmianę.

Offline Tufzog

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 08, 2004, 12:03:18 pm »
Cytat: "xioze"
Wstępnie już opracowaliśmy i jak tylko wyszlifujemy to pokażemy ;)
Na razie
1 armia
700pkt
3 bitwy po 2,5godziny
Mocno promowany klimat i wygląd armii
Duże plusy dla walczących ciemną stroną mocy.
Najświeższe niusy będzie można znaleść na cytadeli


Sorki ze tak pozno ale dopiero teraz znalazlem chwilke.

Proponuje zroznicowac ilosc punktow przyslugujacych na granie dana strona. 600-700 pkt na zlo a na dobro to 500 bo inaczej to chyba brak szans na wyrownana walke. Same plusy za granie ciemna strona to chyba za malo. Oczywiscie wiele zalezy od umiejetnosci dowodzacego.

Pozdrawiam
Tufzog
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline potworek

LIGA LOTR'A- Warszawa
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 08, 2004, 12:19:44 pm »
Nie no bez takich!! :wall:  Niby zło ma wystawić na 700 pkt a dobro na 500??  :x  Jeżeli to się wprowadzi to 90% ligowców przyjdzie ze złem!! I nie narzekajcie, zło też ma duże szanse na wygraną, wszystko zależy od stratega jakim się jest. Sam na Bazylu dostałem masakrę od zła, mimo że z łuków zestrzeliłem wrogowi 3 berserkerów. :)  Ja tego twojego pomysłu z punktami kompletnie nie rozumiem... Nie ma to kompletnie sensu, gdyż większość wojowników dobra i tak przegrywa z Isengardem (wyjątkiem są tylklo elfy, ale Xioze coś już kiedyś pisał, że podetną im skrzydła :D ). Na 500 pkt wystawi się maks 16 łuczników (u elfów to wielka potęga, ale jak ja grałem rohanem). Z czego na ture od strzał zejdzie maks. 1-2 wrogów (Rohan) i potem dochodzi do walki. Rohan 500 pkt z Isengardem na 700 pkt ma malutkie szanse...
o Ty wiesz o Mitrilu?

 

anything