Autor Wątek: Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?  (Przeczytany 53864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

musze sie ogarnac ;]
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2007, 08:23:58 am »
Cytat: "kempy"
Niedawno kupiłem trochę kart do Thorgala zachęcony kilkoma rozgrywkami z kumplem. Nie ukrywam, że głównym powodem do zakupu był fakt, że jest ktoś z kim moge zagrać na miejscu (w Wadowicach jakby się ktoś pytał). I tak, zgadza się, lubię tytułowy komiks - zresztą od dzieciństwa. Co do gry to przychylę się do opinii, że karcianka z swoją mechaniką wygląda jak nieco wykastrowany Shadowrun, ale jest od niego dynamiczniejsza. Bardzo boli brak jakiejkolwiek formy bilansowania/płacenia za wykładanie kart co, jak podejrzewam, spowoduje, że decki na samych e'R'kach bedą roznosiły te zrobione na kartach bardzo częstych. Aczkolwiek gra się szybko, bez dłużyzn - mnie się (jeszcze) podoba.

Mam pytanie również. W instrukcji pisze, że jeśli w jakimkolwiek momencie współczynnik bohatera zejdzie poniżej zera to ma on wartość zero. Czy ta zasada uwzględnia kolejność zagrywania kart czy łączną sumę modyfikatorów na koniec fazy roztrzygnięcia? Np. mam K 1, dostaję z karty przeciwnika modyfikator -2 i K wynosi teraz -1 ale zgodnie z w/w zasadą traktuje go jak 0. Następnie ja zagrywam modyfikator dodatni +2. I co teraz? K wynosi w tym momencie 1 czy 2?


 w instrukcji jest to wyraznie sformulowane ;] miales racje ;]]] wczoraj pogralismy i kumpel mi powiedzial, ze na poczatku sie tego trzymalismy ale pozniej postacie zaczely byc silne i jakos sie zapomnialo, bo nikt nie schodzil ponizej 0, dzieki za info moge byc za to jeden dzien twoim podnozkiem ;]]] pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline FLY

punktacja deckow
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2007, 10:45:58 pm »
witam wszystkich, po kilku miesiacach intensywnego grania i zbierania kart proponujemy nimniejsza klasyfikacje deckow:
deck klasy A, B lub C

Najbardziej wskazany jest deck klasy B

Posiada on tylko 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80

                              pierwsza karta            nastepna taka sama karta
(bardzo czesta).       1 punkt                      1 punkt
(czesta)..                 2 punkty                    3 punkty  
(rzadka)...               4 punkty                    6 punkty
(premiowana)._        1 punkt                      4 punkt
(gwarantowana)_      1 punkt                      3 punkty


Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach

Gramy tak od 3 miesiecy, opcja jest swietna, wyrownuje szanse wszystkich graczy, wczesniej wygrawal ten, ktorego bylo stac na lepsze karty.

pozdrawiam
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/

Offline kempy

Re: punktacja deckow
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2007, 12:56:45 am »
Cytat: "FLY"
witam wszystkich, po kilku miesiacach intensywnego grania i zbierania kart proponujemy nimniejsza klasyfikacje deckow:
deck klasy A, B lub C


Rewelacyjny pomysł! Musimy to przetestować również. I jakie są wymagania talii A i C?
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline [rollerboy] thorgal ;]

najlepsze kombo
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2007, 04:08:35 pm »
elo!!! fakt!!! dopoki nie wprowadzilismy punktacji to zabijalem rzadkimi kartami, mialem zajawe i kupywalem spore ilosci mamy juz wszystkie wzory(po kilka takich samych) wiec mozemy ukladac dowolne kombinacje, przed punktacjom fly miala 3 gandalfow 3 aergirsonow itp. a teraz max 20 i koniec ;] ale za to docenilismy reszte kart zwlaszcza bardzo czeste (1 pkt  8) )
z tego co pamietam to bylo tak (musze odnalezc zapiski :lol: )

A  170pkt  30 rzadkich
B   130pkt  20 rzadkich
C    110 pkt 12 rzadkich

moj deck ma 80 kart i 13 rzadkich 3 sesje pod rzad wygral  :shock:  pozdrawiam


jakie jest najlepsze kombo? jezeli jest dlugie, to latwo je zepsuc, jezeli krotkie to czy ma sile, zaproponujcie wasze rozwiazania, co waszym zdaniem jest ok  8)
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline kempy

Re: najlepsze kombo
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 23, 2007, 04:37:31 pm »
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]jakie jest najlepsze kombo? jezeli jest dlugie, to latwo je zepsuc, jezeli krotkie to czy ma sile, zaproponujcie wasze rozwiazania, co waszym zdaniem jest ok  8)


Jeśli chcesz trochę poczytać o technikach układania talii w Thorgal CCG to polecam TEN dział na Gildia.pl a m.in. TEN artykuł.
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline [rollerboy] thorgal ;]

RACJA
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2007, 05:51:29 pm »
i tu masz racje MONO, znajomosc kart to podstawa, niejednokrotnie koledzy przegrywali ture poprzez brak znajomosci opisu NP[wystawienie stwora jako przeskadzajacy w misji POLOWANIE] zagranie "tylko ty i ja" na misje z GANDALFEM ITP.  i tu pytanie co dzieje sie z karta ktora nie mogla byc uzyta , my je odzucamy jako kara za nierozwage, mysle, ze jest to sprawiedliwe, ale co zrobic jak ktos chce celowo zagrac cos nie tak jak mozna by pozbyc sie karty jak to powstrzymac?  8)


Maks. "2"? Ale co "2"? Czego "2"?


elo  nastawiam sie na max 2 karty wspolgrajace, a nie na tasmociag jak wpadnie, to super, ale raczej unikam tego rozwiazania, bo nie mam szczescia i musze byc elastyczny  jak sie nie zgraja, to nic sie nie stanie , moze zagramy ???  pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline volsungDEnichor

ŻAL
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 27, 2007, 08:36:31 am »
:cry:  WLASNIE WRACAM ZE STRONY EGMONT  :evil:  I NIE MA TAM KART, A CHCIALEM KUPIC STARTER  :cry:  CZY KTOS MOZE MI POMOC W ZAKUPIE NOWEGO STARTERA I KILKU BUSTEROW NA START?  :cry:

Prosze nie pisz Capsem. Zibi

ok

Offline kempy

Re: ŻAL
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 27, 2007, 11:41:14 pm »
Cytat: "volsungDEnichor"
:cry:  WLASNIE WRACAM ZE STRONY EGMONT  :evil:  I NIE MA TAM KART, A CHCIALEM KUPIC STARTER  :cry:  CZY KTOS MOZE MI POMOC W ZAKUPIE NOWEGO STARTERA I KILKU BUSTEROW NA START?  :cry:


Poszukaj w innych internetowych sklepach - na pewno znajdziesz. Google twoim przyjacielem. I na pewno polecam przeglądanie od czasu do czasu aukcji na Allegro! Ja wszystkie swoje karty kupiłem właśnie tam.
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline volsungDEnichor

wielkie dzieki
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2007, 08:10:40 am »
wielkie dzieki poszperalem po necie i mam starter i kilka bosterow na dobry poczatek dla kumpla ktory dopiero zaczyna pozdrawiam ps na egmont sa bostery tyle ze zmienili adres  :idea:


!!!!!!!!!!!!! witam witam i zapytam  :?:  czy mozna dokladac stwory w pojedynku  w fazie podstepu:?:   :?:   :?:  z gory dzieki  :D

Offline MaGik

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 31, 2007, 06:57:59 am »
Ja mam takie pytanie, jak interpretujecie w thorgalu taką sytuację:

w misji jest Jolan, Thorgal i Aaricia i zagrywane jest "tylko ty i ja" czy w tej sytuacji odpada tylko Jolan?? (Jolan chroni przed odrzuceniem Aaricie i Thorgala) czy po prostu powoduje jedynie to ze nie można wybrać Jolana żeby pozostał??
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline tjahzi

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 31, 2007, 08:45:39 am »
Cytat: "MaGik"
Ja mam takie pytanie, jak interpretujecie w thorgalu taką sytuację:

w misji jest Jolan, Thorgal i Aaricia i zagrywane jest "tylko ty i ja" czy w tej sytuacji odpada tylko Jolan?? (Jolan chroni przed odrzuceniem Aaricie i Thorgala) czy po prostu powoduje jedynie to ze nie można wybrać Jolana żeby pozostał??


witam moim zdaniem odpada tylko  Jolan, poniewaz zasady chroniace maja przewagę nad zasadami odrzucającymi. Skoro WSZELKIE akcje powodujace odrzucenie aaricii i thorgala koncza sie niepowodzeniem, to po prostu nie mozna ich odrzucic, pozdrawiam

Offline MaGik

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 01, 2007, 06:11:55 am »
Ale wtedy kart "tylko ja i ty" nie będzie zostawiać tylko ciebie i mnie, więc zgodnie z obowiązującymi prawami wszechświata nie będzie karta "tylko ja i ty" i nie będzie też inną kartą, a zatem nie będzie jej, ulegnie nicości  :lol:
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline [rollerboy] thorgal ;]

interpretacja
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2007, 10:09:17 am »
tylko ty i ja  :?:  no tak ale jolan tez przestanie istniec  :(  sam nie wiem

a tak poza tym to mam dla ciebie jolana ... musisz dac za niego dowolnego bohatera rzadkiego pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2007, 05:20:50 pm »
Cytat: "MaGik"
Ja mam takie pytanie, jak interpretujecie w thorgalu taką sytuację:

w misji jest Jolan, Thorgal i Aaricia i zagrywane jest "tylko ty i ja" czy w tej sytuacji odpada tylko Jolan?? (Jolan chroni przed odrzuceniem Aaricie i Thorgala) czy po prostu powoduje jedynie to ze nie można wybrać Jolana żeby pozostał??


Wiec tak.
Może zacznę, że to ja kiedyś prowadziłem z kolegą kącik Thorgala na stronach Gildii. Niestety zainteresowanie tą stroną było prawie zerowe, dlatego zawiesiła działalność, ale być może jak się coś ruszy, to powstanie nowa :)

A wracając do sytuacji z pytania: To zależy. Jeżeli wybierzemy Jolana to nikt nie spadnie, w wypadku jednak, gdy wybierzemy Aaricię albo Thorgala, to TYLKO wybrany bohater zostanie. Dlaczego?, sie spytacie. Odpowiedź jest prosta (osobiście odpowiedział mi na to pytanie twórca gry, na jednym z konwentów:) ) Dlatego, że zdolność Jolana nie działa jeżeli musi spać W TYM samym momencie co Thorgal i/lub Aaricia.

Offline iscariot

Re: wielkie dzieki
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2007, 05:29:29 pm »
Cytat: "volsungDEnichor"
!!!!!!!!!!!!! witam witam i zapytam  :?:  czy mozna dokladac stwory w pojedynku  w fazie podstepu:?:   :?:   :?:  z gory dzieki  :D


W misjach typu POJEDYNEK nie można wystawiać ŻADNYCH stworów w fazie podstępów, w misji takiej może znajdować się tylko jeden bohater lub stwór w każdej drużynie, a najlepsze jest to że żaden ze stworów/bohaterów, którzy znajdują się w tego typu misjach NIE MOGĄ zostać odrzuceni, w żaden sposób :) dlatego misja POJEDYNEK Z KHEELĄ tak boli :) Nie dość, że mogą przeszkadzać tylko stwory, to bohater wykonujący nie może zostać odrzucony.