Autor Wątek: Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?  (Przeczytany 54329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 14, 2007, 03:16:59 pm »
Cytat: "iscariot"

Teraz turniej. Niestety, nie będzie nagród dla uczestników turnieju, ponieważ Egmont, do którego napisałem olał mnie kompletnie.... Tak więc zastanawiam się czy w ogóle robić turniej. Najgorsze jest to, że MUSI być wpisowe (np min. 5zł). Nagrody najwyżej kupimy na stoiskach sklepowych na Teleporcie.
Proszę pisać na thorgalkgk@wp.pl CHĘTNYCH na 100% UCZESTNIKÓW tego "turnieju", bo nie wiem, czy go robić.


musimy poczekac na info od samego szefa  :D  :D  :D mam nadzieje ze wszystko wypali  :D  :D  :D
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 14, 2007, 04:56:23 pm »
Po pierwsze: jeżeli na stole pojawia sie dwie identyczne misje, to zostaje TYLKO misja gracza z inicjatywą, a gracz który musiał powtórzoną misję odrzucić MOŻE wyłożyć kolejną misję w tej samej turze! Jak!!??? sie zapytacie. A to jest proste:  a więc po kolei. Gracz A (ma inicjatywę) zagrywa MISJĘ Polowanie. Zaraz potem gracz B zagrywa tę samą MISJĘ. W myśl zasad karta unikalna, która znalazła się na stole jako pierwsza zostaje, a kopie tej karty zostają usunięte. Tak więc gracz B odrzuca MISJĘ na stos kart odrzuconych. Teraz kolejka wykładania misji przechodzi na gracza A, ale w związku z tym, że na turę można WYKONYWAĆ (nie wykładać) tylko jedną MISJĘ, gracz A mówi pas. Kolejka przechodzi na gracza B, który spokojnie wykłada MISJĘ Nić życia. Potem obaj mówią pas i dopiero wtedy już żaden z graczy nie może zagrywać żadnej MISJI. Mam nadzieję, że pomogłem.

Stronka w wersji php na serwerze http://thorgalkgk.ugu.pl
W razie możliwości (nie mam skanera), będę dodawał kolejne karty. Niestety w secie brakuje mi 13 kart i w związku z tym będzie 13 luk w liście :( No chyba, że na turnieju uda mi się luki uzupełnić :D:D:D

Turniej odbędzie się albo 7 albo 8 lipca o godzinie 10 rano :)
Jak data będzie pewna potwierdzę na stronie:)

Offline [rollerboy] thorgal ;]

elo
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 14, 2007, 05:06:49 pm »
Cytat: "iscariot"
Stronka w wersji php na serwerze http://thorgalkgk.ugu.pl
W razie możliwości (nie mam skanera), będę dodawał kolejne karty. Niestety w secie brakuje mi 13 kart i w związku z tym będzie 13 luk w liście :( No chyba, że na turnieju uda mi się luki uzupełnić :D:D:D

Turniej odbędzie się albo 7 albo 8 lipca o godzinie 10 rano :)
Jak data będzie pewna potwierdzę na stronie:)


dzieki za info  :D  :D  :D  wszystkie wzory wiec wszystkie skany  :D  :D  :D napisz mi co potrzebujesz i do zobaczyska pozdro  :D  :D  :D
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 14, 2007, 05:48:04 pm »
Atak z zaskoczenia 2x :D
Alinoe
Pożerają padłe sztuki
Miecz olbrzyma
Volsung z Nihor 3x :D:D:D
Złoty miecz
Aaricia - żona Thorgala
Żywe pręty
Gniew Odyna
Pojedynek z Kheelą
Slivia
Tabor
Jak coś to bym był zainteresowany tymi kartami

Offline [rollerboy] thorgal ;]

karty
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 14, 2007, 06:27:58 pm »
spoko cos sie znajdzie, wezme na zawody  :D  :D  :D  masz jakies instrukcje i karty bardzo czeste, to sie wymienimy, nie chce kasy wole rozdac decki dla dzieciaków , srednio 2 w tygodniu daje, a kart ubywa :D  :D  :D nie wszystkie mam na sprzedarz, ale skany moge dac  :D  :D  :D  pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline Sigismond

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 15, 2007, 06:42:53 am »
hehe, troszkę postów się pojawiło, a tylko jeden dzień nie sprawdzałem:)

Niestety nie będę na turnieju (z tego co zrozumiałem jest w Gdańsku tak?). Ale duchem jestem z Wami. Też chciałbym jakoś poświadczyć, że Thorgal CCG żyje. To chociaż posta napiszę:)

1.Rozwiązanie Iscariota dotyczące wykładania misji jest świetne i zachowuje zasady.

2.Co do decków jeszcze, to muszę powiedzieć, że jeszcze tak nie grałem, rozwiązanie wydaje się znakomite, tylko widzę jeden minus. Niektóre erki są słabe i obawiam się, że nie będą wkładane do talii, bo szkoda punktów no i limitu. Skutek taki, że rzadko będą pojawiały się na turniejach, albo nawet w ogóle. Gdyby nie było limitu, to możliwe że pojawiałyby się w deckach. No ale nie ma rozwiązania idealnego.

3.To co z wykładaniem wikingów nie w misji "Zebrać roczną daninę"? Odrzucamy, czy automatycznie przenosimy do tej misji. Jestem za odrzucaniem.

4.Gra Thorghal jest naprawdę świetna i instrukcja też jest bardzo dobra, ale mam żal o te podstępy, namieszali trochę terminologicznie. Zagrywać podstęp, zagrywać jak podstęp, zagrywać jako podstęp...
dołączenie przedmiotu nie jest podstępem, ale jest zagrywane jako podstęp, tak samo z czarami.
Pytanie jest takie:
Rzucam kartę "To podstęp?!". Czy można dołączyć łuk (1 podstęp) a potem odrzucić kogośtam (2 podstęp - z karty)? Moim zdaniem nie, bo dołączenie łuku nie jest podstępem. Tak moim zdaniem wynika z instrukcji oraz z tłumaczenia autorów (faq na stronie egmonta). No ale karta traci na wartości wtedy i szkoda ją brać do talii.
eśli serce Twe czyste...

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 15, 2007, 08:16:28 am »
Cytat: "Sigismond"

.Co do decków jeszcze, to muszę powiedzieć, że jeszcze tak nie grałem, rozwiązanie wydaje się znakomite, tylko widzę jeden minus. Niektóre erki są słabe i obawiam się, że nie będą wkładane do talii, bo szkoda punktów no i limitu. Skutek taki, że rzadko będą pojawiały się na turniejach, albo nawet w ogóle. Gdyby nie było limitu, to możliwe że pojawiałyby się w deckach. No ale nie ma rozwiązania idealnego.


   8)  jak nie Erki to com.. i unicom..  8)   a szanse są bardziej wyrównane zwłaszcza, że gra przestała byc wydawana   :(
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline FLY

3 x volsung ;)
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 15, 2007, 08:43:17 am »
witam  :lol:  z commonów i unicommonów łatwiej poskładać deck  :lol: i nadal będzie silny  :lol: przetestujemy go na zawodach pozdrawiam i do zobaczenia :lol:  klasyfikacja ma za zadanie uniemożliwić wkładanie do decku 3 x volsung itp po to jest punktacja, jak chcesz trzy rzadkie atuty to płacisz  :lol:
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 15, 2007, 07:11:38 pm »
Cytat: "Sigismond"


1.Rozwiązanie Iscariota dotyczące wykładania misji jest świetne i zachowuje zasady.

No przecież nie od parady turniej organizuję, a przy okazji będę grał i sędziował:D

Cytat: "Sigismond"
2.Co do decków jeszcze, to muszę powiedzieć, że jeszcze tak nie grałem, rozwiązanie wydaje się znakomite, tylko widzę jeden minus. Niektóre erki są słabe i obawiam się, że nie będą wkładane do talii, bo szkoda punktów no i limitu. Skutek taki, że rzadko będą pojawiały się na turniejach, albo nawet w ogóle. Gdyby nie było limitu, to możliwe że pojawiałyby się w deckach. No ale nie ma rozwiązania idealnego.

Skoro jest za słaba aby tracić na nią punkty, to po co się ty w ogóle przejmować. Chyba mi nie powiesz, że będziesz grał NIEGODNYM, bo prawie wszyscy grają BRĄZOWYM KLUCZEM

Cytat: "Sigismond"
3.To co z wykładaniem wikingów nie w misji "Zebrać roczną daninę"? Odrzucamy, czy automatycznie przenosimy do tej misji. Jestem za odrzucaniem.

Oczywiście się go odrzuca. Skoro został zagrany wbrew przepisom (a przeciez został złamany przepis z MISJI) to nie jest godzien być na stole :P


Cytat: "Sigismond"
4.Gra Thorghal jest naprawdę świetna i instrukcja też jest bardzo dobra, ale mam żal o te podstępy, namieszali trochę terminologicznie. Zagrywać podstęp, zagrywać jak podstęp, zagrywać jako podstęp...
dołączenie przedmiotu nie jest podstępem, ale jest zagrywane jako podstęp, tak samo z czarami.
Pytanie jest takie:
Rzucam kartę "To podstęp?!". Czy można dołączyć łuk (1 podstęp) a potem odrzucić kogośtam (2 podstęp - z karty)? Moim zdaniem nie, bo dołączenie łuku nie jest podstępem. Tak moim zdaniem wynika z instrukcji oraz z tłumaczenia autorów (faq na stronie egmonta). No ale karta traci na wartości wtedy i szkoda ją brać do talii.


Oczywiście że nie można zagrać przedmiotu.czaru z karty TO PODSTĘP. Można zagrać dwa podstępy, czy to z ręki czy też z kart już leżących na stole.


OK, teraz sprawy turniejowe. Odbędzie się on 7 lipca o godzinie 10 rano :D
Wpisowe 5 zł. Gramy Decami Typu B. Nagrody (niestety symboliczne, brak sponsora :( ) książki i komiksy.
Chętnych na przyjazd proszę o maila :) Ci co już to zrobil, liczę na ich przyjazd:D

Offline MaGik

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 18, 2007, 06:21:19 am »
Jeszcze byłoby dobrze wiedzieć gdzie  :roll:
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline Sigismond

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 18, 2007, 07:29:43 am »
To ja już się chcę zapisać na następny. I może być w Gdańsku. 7 lipca nie mogę być, bo mam pewien egzamin. Ale może kiedy indziej przyjadę z żoną i pogramy.
eśli serce Twe czyste...

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:21:11 am »
Oczywiście turniej w Gdańsku w ramach konwentu Teleport 2007

Proszę także przesyłać opinie na temat strony www.thorgalkgk.ugu.pl
Bede za nie wdzięczny, bo tak nie wiem czy mam coś zmieniać czy też nie. Jeżeli ktoś przyjeżdża na turniej to proszę wziąć ze sobą karty, no oprócz decków :) Ja niestety nie mam nic prócz niepełnego seta i decka (i preview)

Offline Shaigan

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:42:36 am »
Witam wszystkich - tych bardziej  :badgrin:  i tych mniej  :)  znajomych. Grywam w Thorgala i z chęcią wezmę udział w turnieju o ile oczywiście czas mi pozwoli. Potwierdzenie przyjazdu prześlę do końca tygodnia 8) .
tałem się fioletowym kawałkiem jej czapki :D

Offline votiak

yo
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 19, 2007, 10:51:25 am »
zobacze jak z czasem i moze wpadne do gdanska jak bede pewien to dam maila pozdrawiam wszystkich graczy  :p

Offline MaGik

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 19, 2007, 11:17:22 am »
Czy oprócz zgłoszenia do Iscariota obecności na turnieju musimy sie zaakredytować ma konwencie http://anime.com.pl/Teleport_2007,calendar,show,512.html
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]