Autor Wątek: Zakup Katany  (Przeczytany 9357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Zakup Katany
« dnia: Październik 30, 2004, 05:46:41 pm »
Ludziska interesujace sie krajem samurajow pomocy!
Mam oferte: 100zl za katanke ( :eek: [powaznie<mistrz-amator>]) i pare pytan:
Czy stal narzedziowa uzywa sie do tego typu wyrobow? Nie bedzie sie to szczerbic?
I gdzie powinien sie znajdowac srodek ciezkosci? :?




Czarny Samuraj z Lipnicy

Offline Mr.Ale

Zakup Katany
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2004, 06:10:44 pm »
Hmm, a ty masz zamiar tym walczyć? bedziesz miał dużo zabójstw na sumieniu :P

Jeżeli nie bedziesz tym walczył, to sie szczerbić nie bedzie. Każda bron, jeżeli potraktuje się ją nieładnie uderzając o inny materiał metalowy czy metalopodobny, będzie się szczerbić i tępić :P nawet malutko, ale zawsze :P

Środek ciężkości... na to ci już nie odpowiem :P

Offline ghost666

Zakup Katany
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2004, 09:01:49 am »
bedzie sie cholernie kruszyc, jak to katana... pod warunkiem ze jesy wykuta jak katana, a ta cena raczej na to nie wskazuje... uzycia stali narzedziowej tymbardziej...

imo - zachowa sie jak normalny miecz - bedzie sie troche szczerbic, ale nie za duzo, jesli zostanie zahartowana, to moze nawet bardzo mało.
lory fot the Horned Rat!!!


Anonymous

  • Gość
Zakup Katany
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2004, 03:34:15 pm »
Mr.Ale! Nie chodzi mi o to czy wogole sie bedzie szczerbic, ale czy po uderzeniu drugim ostrzem nie bedzie dziura do polowy :) . :P .

Mr.ghost! Czyli zahartowac i bedzie spoko, tak? Ale jak sie zlamie to bedzie na ciebie 8) .
Cena... Cena taka dlatego, ze lalismy sie z kumplem kijami na podworku, on wyszedl, zaczal z nami rozmawiac i wymieniac uwagi(byly TKDowiec wiec cos wspulnego mamy :) )i zaproponowal, ze zrobi mi taka szable za 100zl :) . Mozna powiedziec ze po znajomosci :) .

No ale moi drodzy! Co z tym srodkiem ciezkosci? Radzcie puki mam czas do zakupu. Dopiero po koledzie bedzie wyplata ;) . Niema jak ministranctwo :) .

Czarny Samuraj(Max Seppuku) z Lipnicy

Offline Ninja

Zakup Katany
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2004, 06:45:19 pm »
Jeśli już mówicie o katanach to mam pytanko. Czy jest wśród was ktoś z Katowic lub okolicy kto chciałby mi pomóc lub poprostu należeć do (nieoficjalnego) klubu walk na bokeny (to takie drewniane katany)

Anonymous

  • Gość
Zakup Katany
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2004, 05:38:10 pm »
Ja tam moze nie wiem gdzie to se tam w Katowicach mozna takie znalezc, ale ja wczoraj dostalem nowiutki boken :D .
A jak bym dal rade jakies papiery na bron zalatwic to se za granica ostra katane kupie :) .

Offline ghost666

Zakup Katany
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2004, 08:29:23 pm »
po co papiery?
lory fot the Horned Rat!!!


Anonymous

  • Gość
Zakup Katany
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2004, 06:55:32 pm »
Zeby sie policja nie czepiala.

Offline High Elf

Zakup Katany
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2005, 03:04:45 pm »
Mnie się policja za miecz nigdy nie czepiała, jak byłem mały to wychodziłem z bronią ojca na podwórko. Tylko starsze panie jakoś się ode mnie odsuwały.  :oops:
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Zakup Katany
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2005, 09:55:55 pm »
Mam pytanie, czy te katany sprzedawane na Allegro w cenach 65 - 100, 100 parę zł są coś warte? Powiesić na ścianie to to można na pewno, ale coś w rodzaju treningu itp.?

Offline Solitaire

Zakup Katany
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2005, 10:23:01 pm »
Cytat: "Musley"
Mam pytanie, czy te katany sprzedawane na Allegro w cenach 65 - 100, 100 parę zł są coś warte? Powiesić na ścianie to to można na pewno, ale coś w rodzaju treningu itp.?

Nie są. Za taką cene to porządne drewno znajdź, lepiej poćwiczysz.
Bo sztabą, co koło miecza nie leżała naprawdę nie warto.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Zakup Katany
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2005, 10:46:29 pm »
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie stal damasceńska, tylko pewnie jakaś produkcja fabryczna, a co za tym idzie - większa waga. Wydawało mi się to podejrzane, bo kiedy Krzysztof Panas (ten płatnerz z Łańcuta) opowiadał o katanch, to koszta wykonania takiego miecza są kosmiczne (jak na kieszeń statystycznego Polaka).

Offline Solitaire

Zakup Katany
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2005, 10:37:12 pm »
Cytat: "Musley"
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie stal damasceńska, tylko pewnie jakaś produkcja fabryczna, a co za tym idzie - większa waga. Wydawało mi się to podejrzane, bo kiedy Krzysztof Panas (ten płatnerz z Łańcuta) opowiadał o katanch, to koszta wykonania takiego miecza są kosmiczne (jak na kieszeń statystycznego Polaka).

Ale między damastem a "produkcją fabryczną" (cokolwiek znaczy), jest jeszcze cała masa wyrobów o różnej jakości. Nie musisz mieć katany doskonałej, ale za 100 zł to nie będzie żadna katana. Łom i tyle.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline ghost666

Zakup Katany
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2005, 10:40:05 am »
nie tyle co łom, bo nie o to chodzi - po prostu sie połamie i tyle, nie warto wyrzucac pieniedzy...
lory fot the Horned Rat!!!


Anonymous

  • Gość
Zakup Katany
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2005, 09:02:43 am »
Ale ja pisalem ze to nie fabryczne tylko taki pan mi ma zrobic. A okazalo sie ze musila bym wylozyc 100... USD. Wiec... Moze nie sztaba.

 

anything