trawa

Autor Wątek: Rycerz vs Samuraj  (Przeczytany 18075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Rycerz vs Samuraj
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 10, 2005, 11:10:36 pm »
pomijajac juz wszystko inne (sprobuj sobie sciac to drzewo katana  :roll:  )

Cytat: "jinnai"


Cytat: "turucorp"
a to co robiono z tymi, ktorzy byli za wysocy, za niscy albo mieli nieodpowiedni piesci?
nie dawali im rodowych mieczy czy "przycinali ich" odpowiednio?


Dobra przychodzi sobie samuraj do kowali i mowi "szefie zrob mi miecz obojetnie jaki dlugi tylko zeby cial dobrze"
No raczej nie jak zamawia to chcialby zeby jak najbardziej do niego pasowal, i o to mi chodzilo w tym jaki mniejwiecej powinien byc ten miecz/katana/whatever.

Hawgh ;)


przeciez miecze byly przekazywane z pokolenia na pokolenie!
mistrz umierajac przekazywal wybranemu uczniowi ze swojej szkoly, glowa rodu wybranemu potomkowi :roll:
gdzie tu jest logika w opowiesci, ze dobierali wedlug wzrostu co do centymetra albo w zaleznosci od wielkosci piesci? :roll:

teraz to sobie mozna dobrac dla wlasnej wygody czy widzimisie ale co to za opowiesc, ze samuraje, kazdy sobie zamawial najlepszy miecz, ktorego wartosc wynosila tyle co wioska albo dwie?
wiosek by w calej Japonii braklo jakby sobie kazdy samuraj na wymiar miecz kazal wykonac! :roll:

Offline jinnai

Rycerz vs Samuraj
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 11, 2005, 12:57:29 am »
Tylko, ze kiedys ktos musial taki miecz zrobic, nie mozna udowodnic tego przez indukcje  :roll:  jak ja mam od taty a tata od dziadka to tak zawsze bylo  :roll:  A tak czy inaczej zawsze miecz moze sie polamac itp.
Szczesliwi, ktorzy czasu liczyc nie musza" Sneer, lifter.

Offline turucorp

Rycerz vs Samuraj
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 11, 2005, 06:36:27 am »
no i wykonywano te miecze dostosowujac je do indywidualnych preferencji (w jakims tam, ograniczonym zakresie).
ale zastanow sie ile jest sensu w takim razie w kierowaniu sie parametrami klasycznej katany?
zupelnie inny wzrost i masa ciala, ale rozmiary i waga miecza sa takie same jak dla sredniowiecznego,  chudego Japonczyka o wzroscie 1,50 m i rownoczesnie, jakim magicznym sposobem dostosowane do wspolczesnego europejczyka?

przeciez kierujac sie zasada od pasa do ziemi, wlasciciel takiego miecza powinien miec 190 cm wzrostu skoro istnieja katany o dlugosci 120 cm!
z calym szacunkiem, ale gdyby znaleziono kiedykolwiek zbroje tego "giganta" to bylaby to sensacja archeologiczna :roll: