Autor Wątek: Rynek DVD w Polsce  (Przeczytany 19109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 24, 2005, 02:04:39 pm »
Prawdę rzekł śmigło. Tym bardziej że rynek kinowy i DVD chyba ma się całkiem nieźle a wręcz rozwija - sam chętnie jakbym miał kasę, obejrzał najpierw piraty a później wybrane kupił sobie na DVD. No i to rzeczywiście jest sposób żeby nie być zacofanym kilka miesięcy w stosunku do świata (albo żeby w ogóle zdobyć nie wprowadzone w Polsce do obiegu filmy)

Offline Gashu

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 24, 2005, 05:58:07 pm »
Cytat: "Last Viking"
Widząc wyniki ankiety, czuję grozę sytuacji.
Może jestem "Ostatnim Mohikaninem" a nie Wikingiem... :cry:


Wydaje mi się, że jednak nie jest tak źle. Myślę, że spora ilość osób postępuje podobnie do mojej skromnej osoby - zdecydowanie preferuje DVD, ale od czasu do czasu (np. jak kumpel przyniesie) oglądnie też jakąś nielegalną kopię (bo wnioskuje, że to autor ankiety, pisząc o "Divx-ach", miał na myśli) - tacy niedzielni oglądacze, zaliczają się jednak również do grupy pt. "oglądam Divx-y".
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Last Viking

  • Gość
Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 25, 2005, 08:01:51 am »
Cytat: "Last Viking"
Widząc wyniki ankiety, czuję grozę sytuacji.


Daleki jestem od jakichkolwiek form moralizatorstwa.

Prawda jest taka iż preferuję oryginalne płyty DVD, gdyż:
1. Lepsza jakość
2. Mój komp jest za słaby na nowe divixy
3. Brak problemów z "bzdurnym" tłumaczeniem
4. Wygoda oglądania
5. Większy ekran

Nie mam zamiaru walczyć z piractwem, ponieważ ja muszę pracować:
1/2 dnia, żeby kupić sobie film na VCD lub z "kosza" DVD
1 dzień, żeby kupić sobie nowość na DVD lub płytkę z muzyką CD
3 dni, żeby kupić sobie nową grę na kompa

a amerykański student nową grę na kompa pracuje 3 godziny (po stawce dla studentów)

TO JEST OBŁĘD i TRZEBA TO ZMIENIĆ
 :x
Producenci niech najpierw zastanowią się jak zredukować koszty, a dopiero potem płaczą iż u nas kwitnie piractwo

Pozdrawiam[/b]

Offline adiego

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 25, 2005, 09:55:00 am »
Ja juz dawno zrezygnowalem z tego formatu na rzecz DVD. Zdecydowanie wole dzwiek przestrzenny i obraz jak zyleta niz "rozmazane stereo". Ale ja to ja, maniak kina domowego jestem;p

Co do odtwarzaczy stacjonarnych obslugujacych DiVX - nie popieram tego w momencie, kiedy ktos zgrywa sobie piraty i oglada. Natomiast fajna sprawa, jesli ktos nagra w takim formacie smieszne filmiki (reklamy itp.) albo zalaczy relacje z komunii swietej;p W tym wypadku wszystko jest okej.
Mimo wszystko - dobrze, ze taka opcja jest. Zastanawiam sie tylko, czy np. taki Panasonic na to sie zdecyduje - watpie. Tendencja ta widoczna jest glownie i tanszych producentow.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

 

anything