Autor Wątek: Lucyfer na ekranie  (Przeczytany 9552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Angelus

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2005, 04:13:18 pm »
Lucyfer na ekranie to dla mnie numer jeden Viggo w ,,Armi Boga" albo ,,The Prophecy" jak kto woli.Poza tym widzę, ze niektórzy z Was stawiają znak równości pomiędzy Szatanem i Lucyferem a to wielki błąd i demagogia katolicka!Pozdrowionka! :evil:
Nigdy nie pijam... wina"

Offline ManiaC

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2005, 04:35:35 pm »
"Angelus" to u nas taka Gotycka knajpa w Jeleniej Górze jest. Bez urazy  8)
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline śmigło

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2005, 05:45:00 pm »
"spawn". szatan wygenerowany komputerowo, no ale zawsze szatan.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline oneiromancer

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2005, 07:47:26 pm »
Cytat: "IkitClaw"
Cytat: "oneiromancer"
a zapomnieli państwo p Hellboyu, przecierz to też szatan chrześcijański

nie hellboy to nie Lucyfer. jest co prawda ksieciem piekieł, ale z Dajacym Światło nie ma wiele wspólnego (prócz pochodzenia i kopyt  :D ).

eee, a ten z Omen i z Adwokata Diabła to Lucyfer? nie twierdze że nie, pytam, ale nie pamiętam żeby jakieś imie tam padało. Myślałem, że chodzi ogólnie o diabła - szefa złych. Hellboy szefem złych nie jest, bo zrezygnował ze stanowiska...

Last Viking

  • Gość
Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2005, 07:36:49 am »
Cytat: "śmigło"
"spawn". szatan wygenerowany komputerowo, no ale zawsze szatan.


Pytanie dotyczyło Lucyfera nie Szatana. Lucyfer to najpiękniejszy z aniołów" "niosący światło" , "gwiazda zaranna". W wyniku knowań (nie chciał złożyć hołdu Adamowi, chciał zająć miejsce Boga) ukarany i odstawiony na boczny tor. Największą dla niego karą jest brak bliskości Boga. Ten motyw jest świetnie zarysowany w filmach: "Armia Boga" i "Dogma" (chociaż tam Lucyfer nie występował).
Do do Szatana to bardziej jest utożsamiany z Samaelem lub Satanielem (inni upadli aniołowie), a także w nielicznych źródłach Urielem.

Serdecznie Pozdrawiam

Offline śmigło

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2005, 10:51:54 am »
to akurat wiem last viking. ale ogolnie w tym temacie wymieniamy filmy, w ktorych byla obecna postac diabla - a nie zapominajmy, ze lucyfer przez kulture chrzescijanska jest utozsamiany z szatanem, i z wymienionych tu filmow, tylko "lucifer rising" odbiega od tego schematu - reszta miedzy Szatanem a Lucyferem stawia znak "=".
Dziecko Rosemary (Rosemary's Baby) rez Roman Polanski - syn szatana (byl pokazany na samym koncu, czy nie? - nie pamietam juz...)

byl, lezal sobie w kolysce, slodki antychrystek  :badgrin:
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Last Viking

  • Gość
Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2005, 11:52:28 am »
Cytat: "śmigło"
ze lucyfer przez kulture chrzescijanska jest utozsamiany z szatanem, i z wymienionych tu filmow, tylko "lucifer rising" odbiega od tego schematu - reszta miedzy Szatanem a Lucyferem stawia znak "=".


To nieprawda! W średniowieczu był dobrze rozwinięty kult anielski właśnie przez chrześcijan.  :D
Swoją drogą w Biblii wymienionych jest tylko 3 aniołów z imienia: Gabriel, Michał i Rafael. O Lucyferze nie ma ani słowa!
O  innych aniołach dowiadujemy się z apokryfów i "Księgi Henocha".
Wiec doprawdy nie wiem skąd u ludzi utożsamianie Lucyfera z Szatanem. (propaganda katolicka)

Serdecznie Pozdrawiam

Offline śmigło

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2005, 11:56:20 am »
Cytuj
Wiec doprawdy nie wiem skąd u ludzi utożsamianie Lucyfera z Szatanem. (propaganda katolicka)

no to juz wiesz skad :)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline bagienny

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2005, 01:47:04 pm »
Książę ciemności
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline IkitClaw

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2005, 02:45:04 pm »
Cytat: "śmigło"
"spawn". szatan wygenerowany komputerowo, no ale zawsze szatan.

ten pan zwie sie Malebolga

Last Viking

  • Gość
Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2005, 08:36:29 am »
Cytat: "Last Viking
Wiec doprawdy nie wiem skąd u ludzi utożsamianie Lucyfera z Szatanem. (propaganda katolicka)
[/quote


Na skutek błędnego odczytu fragmentu "Księgi Izajasza" 14,12:
(...) Jakożeś spadł z nieba Synu Jutrzenki (Lucyferze) któryś rano wstawał (...) Apostrofa ta skierowana jest do Nabuchdonozora (króla Babilonu), którego żydzi nazywali Szatanem.
Szatanowi imię "Lucyfer" nadali dopiero Ojcowie Kościoła (św. Hieronim)

Pozdrawiam

Offline Zibi

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2005, 09:32:43 am »
Z tego co wiem (choc moge sie mylic) to szatan, to wcale nie imie, a pozycja zajmowana w piekle ;)

Offline oneiromancer

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 02, 2005, 06:42:57 pm »
do są daleko posunięte dociekania z zakresu histori kultury, mitologi, jak tak na to popatrzeć, to biblia nic nowego nie wymyśliła, bo ci źli to już byli u Sumerów, Asyryjczyków i innych starożytnych. a Taki boruta, albo rokita to przecierz zwykłe demony, duszki leśne

Offline Angelus

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 04, 2005, 11:19:30 am »
Cytat: "ManiaC"
"Angelus" to u nas taka Gotycka knajpa w Jeleniej Górze jest. Bez urazy  8)


Super!Widzę, ze doceniają mnie w Jeleniej skoro knajpę nazwali moim imieniem!Chyba muszę wpaść na jednego...drinka! ;)
Pozdrowionka dla Jeleniej Góry!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Diabolo

Lucyfer na ekranie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2005, 10:21:42 am »
Panie i Panowie proponuje South Park (tego jeszcze nie było!!!!) :badgrin:
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!