Autor Wątek: Neil Gaiman  (Przeczytany 95366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Neil Gaiman
« dnia: Styczeń 09, 2003, 08:42:16 pm »
Niedawno skńczyłem czytać "Amerykańskich Bogów" Neila Gaimana  nadal nie mogę się pozbierać, jestem absolutnie oszołomiony światem, jaki autor wyczarował. Przede wszystkim znakomity pomysł - starzy bogowie vs bóstwa nowych technologii. A i tak istnieją tylko dlatego, że pozwala im na to ziemia.

Gaiman pokazuje, że bycie bogiem w USA to ciężki kawał chleba...

Spotkałem się z tym, że niektórym nie podoba się, że Gaiman wrzuca do jednego worka bogów z różnych mitologii, za bardzo wszystko gmatwając.

Zupełnie się z tym nie zgadzam, a wy?

Offline surmik

Neil Gaiman
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2003, 08:50:03 pm »
....a my wciąż się zbieramy by tę książke przeczytać :wink:
Pozdrowienia,
Marek

Offline wilk

Neil Gaiman
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2003, 10:13:37 pm »
Jestem dopiero w polowie, ale niestety narazie przerywam na czas nieokreslony z powodu sesji  :(
Wlasnie dzis sie troszke zastanawialem nad ta ksiazka i w ogole nad tworczoscia Gaimana. Nie musze chyba dodawac ze bardzo lubie jego ksiazki :)
Motyw roznych bogow jest jak najbardziej uzsadniony - chodzi przeciez o Ameryke, a jak wiadomo w przewazajacej wiekszosci Amerykanie pochodza nie z Ameryki. Ile kultur tyle bogow...

Mi najbardziej utkwilo w glowie jedno zdanie (dotychczas). Jest tak genialne ze pomyslalem ze musze je wykorzystac na jakiejs kelnerce ;)
Idzie to mniej wiecej tak:
- co podac?
- Kawe. Czarna jak noc i slodka jak grzech

Ech... moze cos ze mna nie tak ;)

Offline Marcin

.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2003, 04:14:52 pm »
Ksiazka poprostu rewelacyjna!.Polecam bardzo.

Offline Taclem

Neil Gaiman
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2003, 10:36:13 am »
Gaiman to facet ktory zostanie klasykiem. Podoba mi sie wszystko co sygnuje swoim nazwiskiem. Ksiazki, komiksy, wiersze, piosenki... Teraz jeszcze czekam na jakas dobra ekranizacje.
"Amerykanscy Bogowie" to super rzecz, ale nie przebija "Nigdziebadz".
ARPE NOCTEM

Offline Kormak

Neil Gaiman
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2003, 11:16:16 am »
ekranizacja już jest - serial "Nigdziebądź" zrealizowany przez BBC. Znajomi którzy oglądali polecają.

Garwin

  • Gość
Neil Gaiman
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2003, 09:47:25 pm »
najbardziej lubię u Gaimana jego zabawy z nazwami i imionami
każde coś znaczy, ma jakiś ukryty sens, powiązanie z postacią, miejscem

Lokaj Lyesmith, Mike Ainsel

Zgadzam się całkowicie z Taclem - Gaiman zostanie klasykiem!

Offline Rhobaak

Neil Gaiman
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2003, 06:44:45 pm »
Cytat: "Kormak"
ekranizacja już jest - serial "Nigdziebądź" zrealizowany przez BBC.

Heh... Serial Neverwhere powstał przed książką, którą Gaiman napisał na podstawie własnego scenariusza (co absolutnie nie przeszkadza jej być o wiele lepszą!). Serial też jest ciekawy, ale dobór niektórych aktorów poraża (Islington, Łowczyni, Bestia Londynu;))) ). Ale mimo to polecam (a szcególnie fanom twórczości Dave McKeana - on też maczał w tym palce:) ).
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Edyta

Pytania do Neila Gaimana
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2003, 09:28:24 pm »
Już niedługo do Polski na zaproszenie Wydawnictwa MAG przyjedzie Neil Gaiman. (Plan spotkań już podawaliśmy, wkrótce go przypomnimy)

Nowa Gildia będzie miała okazję i zaszczyt porozmawiać z pisarzem.
Dlatego też zwracamy się do Was o propozycje pytań do tego twórcy. Może jest coś o co chcielibyście zapytać Neila Gaimana za naszym pośrednictwem?

Pytania możecie zostawiać na Forum lub przysyłać je do mnie edyta@gildia.com

Edyta
dyta

Anonymous

  • Gość
Koralina
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2003, 11:47:36 am »
Koralina - ksiązka jest naprawdę świetna! Bajeczna, mroczna... po prostu genialna!
Polecam wszystkim.
A jakie są Wasze odczucia?

Offline Gościu

Neil Gaiman
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2003, 05:56:07 pm »
Istnieją pytania i Pytania. Nie będę zawracał głowy Gaimanowi jakimiś małoważnymi pytankami. Ja zadam Pytanie. Pytanie istotne nie tylko dla mnie, Pytanie podstawowe i najważniejsze. (Święta Renato Beger - patronko pytających - natchnij mnie siłą swej przenikliwości) Zadaję Pytanie:

- Jak wabią się Pańskie koty, Panie Gaiman?

Offline Gościu

Neil Gaiman
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2003, 09:25:12 pm »
Koralina? Bardzo sympatyczna książeczka, jednak wydaje mi się, że nie zagraża "Alicji w krainie czarów".
Do tego za krótka!

Ilustracje Dave'a McKeana są cudowne (choć John Tenniel lepszy).

Offline Kormak

Neil Gaiman
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2003, 10:34:37 pm »
- Jak Pan to robi, panie Gaiman? Jak pan to robi? :D

Offline Arusiek

Neil Gaiman
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2003, 05:35:55 pm »
Koralina? Ksiazka moze i jest ciekawa, ale czytajac, wydawalo i sie ze jest to ksiazka dla dizeci. kupilem ja tylko dlatego, bo chcialem zpbaczyc co zaprezentuje Gaiman.

Jak juz pisalem: dla dzieci

Offline Borys

Neil Gaiman
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2003, 08:05:22 pm »
Panie Gaiman! Skąd Pan wie jakie ja mam sny? No skąd? Bo te w Sandmanie mają taki sam klimat jak moje, są tak samo dziwne i zakręcone. Nie mówię to o koszmarach, bo takowe miewam bardzo rzadko, ale o zwykłych popieprzonych snach. Czy to jakiś rodzaj telepatii?
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

 

anything