trawa

Autor Wątek: Neil Gaiman  (Przeczytany 100839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pokpoko

Neil Gaiman
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 01, 2004, 12:00:20 pm »
Shadowmage-a mnie Nocna Straż niespecjalnie przypadła do gustu..nie potrafie powiedzieć czemu ale jakas taka nijaka była w pewnym momencie...

Offline Baldwin

Neil Gaiman
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 01, 2004, 12:18:44 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Mi się tam podobało zakończenie. Było logiczne i moim zdaniem Gaiman był po prostu konsekwentny. I już :)



Ale już bardziej zwykłego, oczywistego i naciąganego to chyba wybrać nie mógł?Przez "Amerykańskich Bogów" posiadł poziom Eksperta w dziedzinie partolenia zakończeń bardzo dobrych książek...

Offline Shadowmage

Neil Gaiman
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 01, 2004, 12:23:02 pm »
Cytat: "Pokpoko"
Shadowmage-a mnie Nocna Straż niespecjalnie przypadła do gustu..nie potrafie powiedzieć czemu ale jakas taka nijaka była w pewnym momencie...


Moze sie trochę nieprercyzyjnie wyraziłem. W nocnej straży mało co mi się podobało, ale nie mogłem sie od niej oderwać i kiklakrotnie do niej wracałem. A to moim zdaniem jest wyznacznikiem dobrej książki.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline SeeMoon

Neil Gaiman
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 03, 2004, 02:45:05 pm »
Gaiman IMO ma duza szanse stac sie wielkim pisarzem (o ile juz nim nie jest) jak Wilde, Poe, Marquez.

Ma wspanialy, poetycki styl pisania, tworzy wizje i wizje te sa wspaniale.

Koncowka Amerykanskich Bogow IMO utzymuje poziom calosci - jest bardzo ale to bardzo dobra.

PS: a co sadzicie o Dobrym Omenie
PSII milosnikom dziwnych klimatow polecam nowe ksiazki Barkera - Wawoz Kamiennego Serca, Gallile (osoby ktore uwarzaja ze Gaiman jest wulgarny i im to przeszkadza niech lepiej nie siedaja po te tytuly).
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Abignale

Neil Gaiman
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 03, 2004, 08:01:06 pm »
Abstrahując od Amerykańskich Bogów a pozostając przy Gaimanie, to mi również bardzo podoba się jego styl. Oprócz słów "poetycki" i "urokliwy" określiłabym go mianem ciepłego, domowego i swojego. W każdym razie jak czytam go, to mam wrażenie że te zdania są mi w jakiś sposób bliskie. Jak dla mnie mogłaby wyjść jakaś jego nowa książka (o ile coś napisał), nie dla dzieci. Wie ktoś, czy i ewentualnie kiedy zamierza przyjecvhać znów do Polski?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Solitaire

Neil Gaiman
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 03, 2004, 09:27:47 pm »
Bedę miał trochę więcej czasu, to się tu rozpisze a póki co...
Gaiman jest geniuszem. "Nocna Straż" Stewarta jest naprawde dobra, ale to nie ten poziom. To, co potrafi robić Neil nieodmiennie powala mnie na kolana. Twórca popkultury? Poproszę więcej.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Gilbaert

  • Gość
Neil Gaiman
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 04, 2004, 06:39:45 am »
Gaiman na razie raczej nie przyjedzie, ale na WSK 20 marca ma być Dave McKean - współpracownik i ilustrator Gaimana. to tak na marginesie :)
pzdr

Offline wilk

Neil Gaiman
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 04, 2004, 07:30:39 pm »
Gilbaert, na pewno czytales ostatniego Sandmana. Nie rzucilo ci sie w oczy, ze w Amerykanskich Bogach Gaiman nawiazal wlasnie do tego komiksu. Jest Loki, ba jest nawet sam Odyn :) Nie ukrywam ze umniejszylo to niestety nieco moja ocene Amerykanskich Bogow. Nie lubie jak ktos kopiuje swoje wlasne pomysly i niewiele tutaj zmienia fakt ze pomysl zostal jednak przerobiony...

A moze jestem zbyt krytyczny? :roll:

Offline Solitaire

Neil Gaiman
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 04, 2004, 09:54:30 pm »
Cytat: "wilk"
Gilbaert, na pewno czytales ostatniego Sandmana. Nie rzucilo ci sie w oczy, ze w Amerykanskich Bogach Gaiman nawiazal wlasnie do tego komiksu. Jest Loki, ba jest nawet sam Odyn :) Nie ukrywam ze umniejszylo to niestety nieco moja ocene Amerykanskich Bogow. Nie lubie jak ktos kopiuje swoje wlasne pomysly i niewiele tutaj zmienia fakt ze pomysl zostal jednak przerobiony...

A moze jestem zbyt krytyczny? :roll:

Jesteś.  :D
Trudno na to nie zwrócić uwagi. I ciężko wymagać od pisarza tworzenia ewidencji pomysłów użytych... :roll:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Abignale

Neil Gaiman
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 04, 2004, 09:59:44 pm »
Ostatni sandman to który? W Polsce wyszło ich 5, czy mam nieaktualne informacje?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Gilbaert

  • Gość
Neil Gaiman
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 04, 2004, 10:05:40 pm »
Cytuj
Gilbaert, na pewno czytales ostatniego Sandmana

No i teraz będzie. Przyznam się bez bicia, że nie czytałem ostatniego Sandmana. przyznam się też że kupiłem sobie pierwszy tom i trzy dni później zaniosłem do Imago i sprzedałem (trochę na tym straciłem). Nie potrafię tego wytłumaczyć ale odrzuciło mnie od tego komiksu. Fabuła mnie niczym nie zachwyciła, a rysunki były jak dla mnie wybitnie nieudane (w stylu tego wegierskiego szitu, który u nas kiedyś wychodził). I na razie nie zagłębiam się w świat sandmana. może kiedyś...
pzdr

Offline wilk

Neil Gaiman
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 05, 2004, 09:41:20 am »
Cytat: "Solitaire"
I ciężko wymagać od pisarza tworzenia ewidencji pomysłów użytych... :roll:

No ale z drugiej strony to bez przesady. Jakby Gaiman napisal tysiace ksiazek, komiksow, sluchowisk itd...
Cytat: "Abignale"
Ostatni sandman to który? W Polsce wyszło ich 5, czy mam nieaktualne informacje?

W Polsce wyszlo 6, a liczac wedlug oryginalnych amerykanskich trejdow to ostatnio pojawila sie pierwsza polowa czwartego.
Cytat: "Gilbaert"
No i teraz będzie. Przyznam się bez bicia, że nie czytałem ostatniego Sandmana. przyznam się też że kupiłem sobie pierwszy tom i trzy dni później zaniosłem do Imago i sprzedałem (trochę na tym straciłem). Nie potrafię tego wytłumaczyć ale odrzuciło mnie od tego komiksu. Fabuła mnie niczym nie zachwyciła, a rysunki były jak dla mnie wybitnie nieudane (w stylu tego wegierskiego szitu, który u nas kiedyś wychodził). I na razie nie zagłębiam się w świat sandmana. może kiedyś...

No to Zonk  :D

Drugi tom jest znacznie lepszy, ale o tym to raczej w innym temacie.

Offline Solitaire

Neil Gaiman
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 05, 2004, 10:07:38 am »
Cytat: "wilk"

No ale z drugiej strony to bez przesady. Jakby Gaiman napisal tysiace ksiazek, komiksow, sluchowisk itd...

Jeszcze wszystko przed nim, młody jest... :giggle:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Gilbaert

  • Gość
Neil Gaiman
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 05, 2004, 10:36:21 am »
Cytuj
Jeszcze wszystko przed nim, młody jest

eee tam wkrótce wpadnie w alkoholizm i koniec pisania ;)
pzdr

Offline Solitaire

Neil Gaiman
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 08, 2004, 07:56:23 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
Jeszcze wszystko przed nim, młody jest

eee tam wkrótce wpadnie w alkoholizm i koniec pisania ;)
pzdr

 :giggle:  Jeśli mnie pamięć nie myli, to chłop jest już po czterdziestce. Swoje raczej zdążył wypić. ;)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

 

anything