Autor Wątek: Fani dzisiejsi i wczorajsi...?  (Przeczytany 30724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muffynka

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« dnia: Listopad 10, 2004, 06:57:29 pm »
Ostatnio odkryłam,ze w mojej grupie na studiach sa ludzie, ktorzy zwa sie tymi od Mangi i Anime, jednakgdy zapytalam ich co ogladali i co im sie najbardziej podobalo, to zaczynali krecic potem wymeiniaja jeden tytul w zaleznosci od wieku starszy lub jakas nowosc, a do dyskusji sa pierwsi, jednakze szybko wychodzi,ze ich wiedza jej mala.
Sa jednak tacy, ktorzy zaginaja na kazdym kroku...

Zastanawiam sie jacy sa dzisiejsi fani, ci, ktoryz dopiero sie rodza, a ci starsi wyjadacze chleba... ktorzy pamietaja czasy, kiedy o kazdy tytul trzeba bylo toczyc walke i boj czekajac w dlugiej kolejce.

Podobno teraz Manga i Anime staje sie modna?

(ja sie tam modna nie czuje, lubie to co lubie, a Wy?)
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

grzybek

  • Gość
Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2004, 07:53:27 pm »
Chyba juz sie manga i anime nie staja modne. Ich rozkwit mamy za soba. Juz nie ma takiego wielkiego boomu na M&A w PL.

Teraz trzeba czekac na kolejne odcinki jakiegos tasiemca w naszej telewizji na kanalach publicznej telewizji.

Dodam, ze odcinki musza byc ciekawe :)

Wtedy porozmawiamy.

Offline muffynka

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2004, 08:00:30 pm »
No nie wiem czy nie jest juz modne, ja walsnie mam okazje obserwowac cos odwrotnego. NIgdy nei spotkalam sie z taka iloscia fanow, ktorzy nazywali sie po obejrzeiu jednej serii wielkim znawcom i fanem.

Mam namacalny przyklad, ze ludzie potrafia sie ym interesowac, bo mozna sie pochwalic, ze interesuja sie czyms inny,, interesuja sie Manga i Anime.
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline Clayman_

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2004, 10:17:41 pm »
Cytuj
Ostatnio odkryłam,ze w mojej grupie na studiach sa ludzie, ktorzy zwa sie tymi od Mangi i Anime, jednakgdy zapytalam ich co ogladali i co im sie najbardziej podobalo, to zaczynali krecic potem wymeiniaja jeden tytul w zaleznosci od wieku starszy lub jakas nowosc, a do dyskusji sa pierwsi, jednakze szybko wychodzi,ze ich wiedza jej mala.

to wlasnie tacy pozerzy niszcza nasz fandom :(
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Saiya_jin

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2004, 10:31:27 pm »
Witam,

Pracuje w ksiegarni i mam swoj maly dzial mangi (dwie polki), czesto ludzie przychodza pytaja  o znane tytuly - typu: love hina, ranma 1/2... Natomiast gdy chce polecic inne tytuly (Inuyasha, Hellsing, Video Girl Ai) to minki bledna. Nie wiem czy trafiam akurat na samych poczatkujacych czy to sa malo znane tytuly?

W swoim srodowisku szkolnym akurat nie mam nikogo kto zna A&M, ale to moze byc uwarunkowane wiekiem lub kierunkiem na ktorym sie znajduje (Biznes Miedzynarodowy).

Jesli chodzi o mode(boom) to wydaje Mi sie ze jeszcze go nie bylo, a nawet nie bedzie. Nasz narod jest za bardzo "przestarzaly" na takie nowiki. Po za tym zrodla i dostep do A&M (nie biore pod uwage posiadaczy internetu) jest znikome w Polsce.

Pozdrawiam
Saiya_jin
nime&Manga the best way to understand the world...

Offline turucorp

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2004, 10:36:26 pm »
witam,
przesiaduje czasami w ksiegarni i maja tam sporo mangi (dwa regaly) czesto ludzie przychodza i pytaja sie o rozne tytuly...natomiast gdy ktos im poleca cos z innych polek to patrza jak na zbrodniarza.
czy przypadkiem wielu "fandomowcow" nie robi tego samego w stosunku do komiksow co tak boli w podejsciu do mangi przez "mlodych"? :roll:

Offline Pokpoko

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2004, 10:59:33 pm »
to akurat chyba kwestia nie grupy a ludzi-zawsze są tacy co "to i tylko to" a wszytko inne be.czy w książkach,czy w muzie,czy w komiksiarstwie czy w płatkach owsianych...tyle że w małych "społecznosciach"jak w przypadku komiksu to bardziej widać,szczególnie że przez jakiś czas modna była pozycja"oblęzonej twierdzy"-my i tylko my.

Offline turucorp

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2004, 11:17:00 pm »
obawiam sie, ze to nadal pokutuje.
nie rozumiem podzialu na fandom MiA i komiksiarzy, ale nie da sie zaprzeczyc, ze taki podzial jest (mimo sporej grupy ludzi, ktorzy maja szerszy obszar percepcji).
grupy "mlodych separatystow", pojawiaja sie caly czas i to jest naturalne (casus Wilq, DK, "mlodych mangowcow") warto sie chyba zastanowic jak takie grupy "przekierowywac", ale nie da sie tego zrobic jesli "starzy" beda sie wciaz bawic we "wlasne podworka", bo wtedy takie tematy jak ten mozna przyrownac jedynie do "przyganiania garnkowi przez kociol"

grzybek

  • Gość
Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2004, 12:17:46 am »
Komiksiarze czesto przesmiewaja duze mangowe oczy.
Mangowcom nie wypada przesmiewac przeciez komiksu.

PS. Tak mnie bardzo dziwi, ze Ranma1/2 trafia do ludzi.

No i nie da sie ukryc, ze koszt 1 mangi jest dosc spory co nie pomaga w jej popularyzacji.

W naszym kraju najlepiej jest z anime. Bo takie mozna sciagnac z netu, kolegi czy telewizji i nie kosztuje to wiecej niz cena nosnika. No albo zawsze mozna nagrac na dysk twardy a potem usunac. W ten sposob powoli ludzie oswajaja sie z tym rodzajem sztuki. Kiedys przeciez to byl podzial na ludzi, ktorzy mange znali i na tych, ktorzy omijali te "bajki" z duzym dystansem.

pozdrawiam
Grzybek

Offline turucorp

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2004, 12:33:57 am »
Cytat: "grzybek"

Komiksiarze czesto przesmiewaja duze mangowe oczy.

bez przesady,
pokaz ktorzy, to ja sobie z nimi pogadam :twisted:
Cytat: "grzybek"

Mangowcom nie wypada przesmiewac przeciez komiksu.

"mangowcy"?
mialo byc bez uogolnien :roll:
wielu nie wysmiewa bo nawet nie zna.

Offline muffynka

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 11, 2004, 12:34:29 am »
Tego co zauwazam coraz wiecej osob czyta... ale na komputeraach w postaci skanow, ktora nie majajuz takiego klimatu jak "normalne" tomiki.

Zauwaza sie ze "nowi" ograniczaja sie przede wszytkikm do tego co leci aktualnie w TV, badz przeczytali w gazecie, albo znalezliobrazek w Chipsach.
Zdaraja sietez tacy, ktorych na tyle ten temat intryguje, ze zaczynaja pytac i szukac, jednak ich jest przerazajaca mniejszosc.
Ta wiekszosc zamyka sie w dwu czy trzech tutulach na krzyz nie przyjmujac czegos nowego, innego, twierdzac, ze to im wystarcza...
chyba uwazaja ze to cale Anime.

Wlasnie u m nei na roku sa tacy, ktorzy kurczowo trzymaja sie kilku tytulow, a na moje propozycje patrza z przerazeniem

Cytat: "turucorp"

wielu nie wysmiewa bo nawet nie zna.


dokladnie, tutaj tkwi najwiekszy problem
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline turucorp

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2004, 12:41:58 am »
Cytat: "muffynka"

Tego co zauwazam coraz wiecej osob czyta... ale na komputeraach w postaci skanow, ktora nie majajuz takiego klimatu jak "normalne" tomiki.


eee, zartujesz, przeciez kradzione smakuje lepiej :roll:

Cytat: "muffynka"
Zauwaza sie ze "nowi" ograniczaja sie przede wszytkikm do tego co leci aktualnie w TV, badz przeczytali w gazecie, albo znalezliobrazek w Chipsach.
Zdaraja sietez tacy, ktorych na tyle ten temat intryguje, ze zaczynaja pytac i szukac, jednak ich jest przerazajaca mniejszosc.
Ta wiekszosc zamyka sie w dwu czy trzech tutulach na krzyz nie przyjmujac czegos nowego, innego, twierdzac, ze to im wystarcza...
chyba uwazaja ze to cale Anime.

Wlasnie u m nei na roku sa tacy, ktorzy kurczowo trzymaja sie kilku tytulow, a na moje propozycje patrza z przerazeniem

zaraz, zaraz, a Ty ogladasz jakies inne animacje oprocz japonskich anime?
bo jak nie, to sama popelniasz to co u innych cie boli :roll:

Offline muffynka

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 11, 2004, 12:51:24 am »
Cytuj
Cytat: "muffynka"

Tego co zauwazam coraz wiecej osob czyta... ale na komputeraach w postaci skanow, ktora nie majajuz takiego klimatu jak "normalne" tomiki.


eee, zartujesz, przeciez kradzione smakuje lepiej :roll:


myslisz?

ja nie lubie czytac na komputerze, jestem za wygodnia chyba, chociaz wiem,ze pewnych tytulow nie dostane w innej postaci jak skany na komp  :<

Cytuj
Cytat: "muffynka"
Zauwaza sie ze "nowi" ograniczaja sie przede wszytkikm do tego co leci aktualnie w TV, badz przeczytali w gazecie, albo znalezliobrazek w Chipsach.
Zdaraja sietez tacy, ktorych na tyle ten temat intryguje, ze zaczynaja pytac i szukac, jednak ich jest przerazajaca mniejszosc.
Ta wiekszosc zamyka sie w dwu czy trzech tutulach na krzyz nie przyjmujac czegos nowego, innego, twierdzac, ze to im wystarcza...
chyba uwazaja ze to cale Anime.

Wlasnie u m nei na roku sa tacy, ktorzy kurczowo trzymaja sie kilku tytulow, a na moje propozycje patrza z przerazeniem


zaraz, zaraz, a Ty ogladasz jakies inne animacje oprocz japonskich anime?
bo jak nie, to sama popelniasz to co u innych cie boli :roll:


ogladam, ogladam. i nawet zdarza mis ie czytac ksiazki czasmi, ktore nic nie maja wspolnego z Japonia.

a le wracajac, nie mialam tegona mysli, ze trzymaja sie kurczowo japonskich producji. moje mylsi raczej sklanialy sie ku temu, ze oni byli odbiorcami np dwu tytulow Anime, ktore nie rzadko sa oderwane, jedmakze staraja sie byc ekspertami.
Zapytanie czy maja ochote moze rozszeczyc swoj zasob tytulow, twioerdza ze odstatecznie sie jzu znaja i nie potfzebuja nowosci "tytul" im wystarcza w zupelnosci.

Nie wiem, ale wydaje mis ie,ze wlasnei tak sie rodza tacy fanatycy jednego tytulu, ktorzy wszytko co nei jest ich ulubionym tytulem maja w powazaniu
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline turucorp

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2004, 01:04:26 am »
Cytat: "muffynka"

ja nie lubie czytac na komputerze, jestem za wygodnia chyba, chociaz wiem,ze pewnych tytulow nie dostane w innej postaci jak skany na komp  :<


jak to nie?
amazon zlikwidowali? :o ( :twisted: )

Cytat: "muffynka"


ogladam, ogladam. i nawet zdarza mis ie czytac ksiazki czasmi, ktore nic nie maja wspolnego z Japonia.

a le wracajac, nie mialam tegona mysli, ze trzymaja sie kurczowo japonskich producji. moje mylsi raczej sklanialy sie ku temu, ze oni byli odbiorcami np dwu tytulow Anime, ktore nie rzadko sa oderwane, jedmakze staraja sie byc ekspertami.
Zapytanie czy maja ochote moze rozszeczyc swoj zasob tytulow, twioerdza ze odstatecznie sie jzu znaja i nie potfzebuja nowosci "tytul" im wystarcza w zupelnosci.

Nie wiem, ale wydaje mis ie,ze wlasnei tak sie rodza tacy fanatycy jednego tytulu, ktorzy wszytko co nei jest ich ulubionym tytulem maja w powazaniu


ale co w tym dziwnego?
60% np. fanow Wilq czyta tylko Wilq
albo czytelnicy Thorgala i tylko Thorgala,
normalna sytuacja i nie rozumiem dlaczego nie mialo by byc takich "fanatykow" w przypadku jakiegos anime czy jakiejs mangi.
moze mi to nie odpowiadac, ale przeciez nie ma sensu "walczyc z wiatrakami" :roll:

Offline muffynka

Fani dzisiejsi i wczorajsi...?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2004, 01:21:53 am »
Cytuj
Cytat: "muffynka"

ja nie lubie czytac na komputerze, jestem za wygodnia chyba, chociaz wiem,ze pewnych tytulow nie dostane w innej postaci jak skany na komp  :<


jak to nie?
amazon zlikwidowali? :o ( :twisted: )


amzon?

Cytuj
Cytat: "muffynka"


ogladam, ogladam. i nawet zdarza mis ie czytac ksiazki czasmi, ktore nic nie maja wspolnego z Japonia.

a le wracajac, nie mialam tegona mysli, ze trzymaja sie kurczowo japonskich producji. moje mylsi raczej sklanialy sie ku temu, ze oni byli odbiorcami np dwu tytulow Anime, ktore nie rzadko sa oderwane, jedmakze staraja sie byc ekspertami.
Zapytanie czy maja ochote moze rozszeczyc swoj zasob tytulow, twioerdza ze odstatecznie sie jzu znaja i nie potfzebuja nowosci "tytul" im wystarcza w zupelnosci.

Nie wiem, ale wydaje mis ie,ze wlasnei tak sie rodza tacy fanatycy jednego tytulu, ktorzy wszytko co nei jest ich ulubionym tytulem maja w powazaniu


ale co w tym dziwnego?
60% np. fanow Wilq czyta tylko Wilq
albo czytelnicy Thorgala i tylko Thorgala,
normalna sytuacja i nie rozumiem dlaczego nie mialo by byc takich "fanatykow" w przypadku jakiegos anime czy jakiejs mangi.
moze mi to nie odpowiadac, ale przeciez nie ma sensu "walczyc z wiatrakami" :roll:


Tak, ale wiedze ogolna tez tzrzab miec, bo tacy czesto klocac sie nie maja podstaw.
Dla ich obrny przyznam sie sama, ze mam sklonnosc do zamykania sie w kilku tytulach i boje sie ogladac czy czytac cos nowego, bo moze to nei byc to czego oczekuje.
Jednakze, nigdy nie starasm ie krytykowac inncy htytulow, chociaz czasmi az sie cos wysuwa na jezyk :P

Ci fanatycy jednak za czesto, porownuja do tego swoejgo ukochanego tytulu wszytko inne, nierzadko splycajac jakes dzielo.
A chyba powinna byc jaka torelancja?

Nie twierdze, ze trzeba ogladac wszytko i czytac wszytko i miec weidze napchana japonia i wszytkim co jej dotyczy, ale odrobina toleracji i szacunku, nie zaszkodzi....
Wszyscy fani sa rowni....
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

 

anything