trawa

Autor Wątek: jedno Forum Komiksu ???  (Przeczytany 15977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grze.hu

jedno Forum Komiksu ???
« dnia: Styczeń 10, 2003, 10:34:19 am »
ja jestem na tak, powody:
1-mam slaby dostep do internetu, wiec nie mam czasu na przeskakiwanie
   roznych forum
2- wiecej ludzi=wiecej nowych, swiezych pomyslow=wiecej dyskusji
 
Cujo: mozesz przeniesc posty dotyczace "1 forum" z topicu dobre rady ???, bo chcialbym tam z kilkoma osobami podyskutowac, ale wtedy bede mowil nie na temat " dobre rady "
ralala

Offline Cujo

Re: jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:18:02 am »
Cytat: "grze.hu"
Cujo: mozesz przeniesc posty dotyczace "1 forum" z topicu dobre rady ???, bo chcialbym tam z kilkoma osobami podyskutowac, ale wtedy bede mowil nie na temat " dobre rady "

Technicznie niemozliwe. Sami sobie to łóżko posłaliście. Mówiłem żeby nie pisać OT. Podejrzewam, że wielu z Was zrozumie dopiero wtedy, kiedy wymoderuje im się kilka off-topicowych postów.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:21:57 am »
to mozesz je pokasowac, a ludzie ktorzy sie tam wypowiedzieli powtorza swoje zdanie w tym temacie,( a i dlaczego nie zareagowales u zrodla ???)
ralala

Offline ponury_jay

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:29:38 am »
Jeden naród, jedno państwo, jedna partia?

Variety is the spice of life.

Offline Cujo

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:32:33 am »
Cytat: "grze.hu"
to mozesz je pokasowac, a ludzie ktorzy sie tam wypowiedzieli powtorza swoje zdanie w tym temacie,( a i dlaczego nie zareagowales u zrodla ???)

Kasowania nie bedzie. Jestem przekonany, ze wielu mogloby mi miec za zle.
A z "reagowaniem u zrodla" jest zazwyczaj tak, ze w naszym przypadku bym musial reagowac srednio co drugi post, stawiajac sie w roli upierdliwego gestapowca. Czesto same upomnienia rozpoczynaja odrebna, offtopicowa dyskusja (przykladem jest teraz nasza). Po to stworzylem topic "OGLOSZENIE" o OT, zeby nie musiec na kazdym kroku marudzic. Ale niektorzy po prostu klada laske na to. W zasadzie to wylacznie sobie szkodzicie. Dyskusja schodzi z tematu, zapetla sie, rozwija, topic juz nie ma nic wspolnego ze swoim tytulem a dyskusja jest zazwyczaj dyskusją dwoch-trzech osob. Reszta zazwyczaj nie jest zadowolona. Inaczej jak egoizmem tego nazwac nie sposob. No i wzgledy praktyczne - OT sie mnoza, forum sie zasmieca, ciezko znalezc konkretne zagadnienie, przekopujac sie przez OT, itd.
Przeanalizujcie zagadnienie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:35:42 am »
połączenie forów komiksowych nie ma na celu tworzenia monopolu - forum nie da się zmonopolizować, bo urzytkownicy mają prawo do wolnej dyskusji

połączenie ma sens, bo po co ci sami ludzie mają pisać i dyskutowac o tym samym w różnych miejscach?

istnienie jednego forum - największego centrum wymiany poglądów i informacji jest korzystne dla fanów - nie muszą biegac po różnych forach, a z czasem jedno forum rozwinie się bardziej niż kilka mniejszych

najtrudniejszą kwestią jest integracja topiców i postów, a także dogadanie personalne twórców forum komiksu na Gildii i na WRAKu, a potem podczepienie tego forum także do SK

kolejną sprawą jest stworzenie wspólnej oprawy graficznej - loga itp.
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:43:12 am »
Cytat: "ponury_jay"
Jeden naród, jedno państwo, jedna partia?

Variety is the spice of life.


takie są skutki komunizmu, zwane w psychologii wycofaniem opartym na lęku :)

czy na jednym forum nie będzie variety?

czy ludzie nagle się zmienią i będą mieli te same poglądy?

jesli chodzi o połączenie forum Gildii z forum WRAKa to nie widzę przeszkód merytorycznych

natomiast forum P jest o tyle specyficzne, że pełna integracja nie miałaby tu sensu, dlatego przy integracji o forum P nie wspominam bo nie mam pomysłu na jego połączenie, co nie znaczy że nie jest to technicznie możliwe
opyright by mykupyku

Offline fjtk

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:43:47 am »
musi być kilka bo jak na jednym klimat robi się stęchły to przenosisz się na inne. To dobre nawet dla higieny psychicznej chodzić po kilku. To forum teraz kwitnie ale to nie będzie trwać wiecznie- mam nadzieje że pojawi się coś nowego
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline grze.hu

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:46:17 am »
Cytat: "mykupyku"
(1)połączenie forów komiksowych nie ma na celu tworzenia monopolu - forum nie da się zmonopolizować, bo urzytkownicy mają prawo do wolnej dyskusji

połączenie ma sens, bo po co ci sami ludzie mają pisać i dyskutowac o tym samym w różnych miejscach?

istnienie jednego forum - największego centrum wymiany poglądów i informacji jest korzystne dla fanów - nie muszą biegac po różnych forach, a z czasem jedno forum rozwinie się bardziej niż kilka mniejszych

(2)najtrudniejszą kwestią jest integracja topiców i postów, a także dogadanie personalne twórców forum komiksu na Gildii i na WRAKu, a potem podczepienie tego forum także do SK
 
kolejną sprawą jest stworzenie wspólnej oprawy graficznej - loga itp.


ad1- 100% poparcia, forum tworzymy my, a nie wlasciciele stron, politycy
     itd.
ad2-wlasnie : czy mogliby sie wypowiedziec tworcy !!!,
      a i jesli (forumowicze) jestescie aktywni na innych forach, to czy
      moglibyscie podjac tam ten temat, zeby inne fora tez sie o tym
      dowiedzialy ???
(Cujo : ja pisze male dygresje pod wypowiedziami na temat, a Ty piszesz traktaty bez wypowiedzi na temat. A jesli autorz sami by sie zgodzili na to, ze chca "przeniesc swoje wypowiedzi z "rad" do "1 forum", Tych co sie zgodza prosze o poinformowanie o tym Cujo)
ralala

Offline grze.hu

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2003, 11:51:25 am »
Cytat: "fjtk"
musi być kilka bo jak na jednym klimat robi się stęchły to przenosisz się na inne. To dobre nawet dla higieny psychicznej chodzić po kilku. To forum teraz kwitnie ale to nie będzie trwać wiecznie- mam nadzieje że pojawi się coś nowego


a dlaczego robi sie stechly ???- bo nie ma nowych pomyslow !!! a dlaczego???, bo nie ma doplywu nowych ludzi- albo jest znikomy -"nowi"( tylko sie na mnie nie denerwujcie- ja sam jestem nowy) "rozplywaja sie" na rozne fora
ralala

Offline wilk

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2003, 12:01:43 pm »
W 100% zgadzam sie z Mykupyku, wiec nie ma sensu bym to powtarzal :)

Offline Abito_Galou

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2003, 12:08:43 pm »
heh ,widze ,że podchwyciłeś mój pomysł :)
ja już pisałem dlaczego chciałbym "globalizacji" w komiksowych stronach.
Jedno Forum jeden serwis łączący wszystkie atuty SK , Wraka i Gildii Komiksów. A prócz tego mogły by być inne mniejsze - co by nie przeszkadzało i stanowiło by źródło alternatywnych wiadomości.
Ułatwiło by to też znacznie prace wydawcom jak sądze o czym wcześniej już pisałem. Dodać należy ,że taki serwis nie koncetrował by się tylko na komiksie eurpejskim i amerykańskim... niech to będzie serwis komiksowy z prawdziwego zdarzenia! z Mangąi Thorgalami :)
Niech powstanie chociaż jedno miejsce w którym "scena komiksowa" nie będzie podzielona. To z pewnością wszystkim wyjdzie na dobre , mangowcy nauczą się czytać inne komiksy , "komikisiarze" poznają mange itd. Swobodna wymiana myśli i szerokie spectrum pojmowania słowa "komiks". Czy to tylko moja utopia?

Ja jestem zdecydowanie na tak.
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline ponury_jay

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2003, 12:17:34 pm »
Cytat: "mykupyku"
Cytat: "ponury_jay"
Jeden naród, jedno państwo, jedna partia?

Variety is the spice of life.


takie są skutki komunizmu, zwane w psychologii wycofaniem opartym na lęku :)


Nie musisz dorabiać do tego ideologii. BTW Lubisz wszystko szufladkować?
Czyli na forum panuje demokracja?

Cytuj
czy na jednym forum nie będzie variety?


Nie, gdyż tu panuje dziwny klimat.

Cytuj
czy ludzie nagle się zmienią i będą mieli te same poglądy?


Beą mieli jedyne słuszne poglady.

Cytuj
jesli chodzi o połączenie forum Gildii z forum WRAKa to nie widzę przeszkód merytorycznych


Przeklinanie? Brak głupawego sytemu rang? (oczywiście redaktorów nie dotyczy)
 
Cytuj
natomiast forum P jest o tyle specyficzne, że pełna integracja nie miałaby tu sensu, dlatego przy integracji o forum P nie wspominam bo nie mam pomysłu na jego połączenie, co nie znaczy że nie jest to technicznie możliwe


Dlaczego nie miałaby sensu? Co to znaczy specyficzne? Gorsze?

A co z jpf'em?




Jeżeli powstałoby jedno forum, to dajmy na to po dwóch miesiącach wszyscy poznaliby się dobrze i dyskusja by umarła. (Na zasadzie "przecież pisalismy juz o tym/tamtym").

Poza tym jeżeli padnie jeden serwer to zawsze można przegląć inne forum.
 :)

Offline Abito_Galou

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2003, 12:20:13 pm »
Przejdźmy do konkretów.
Forum by było w phpBB2 (czyli w systemie jaki mamy na Gildii i na Wraku oraz na Forum PRO i JPF ).
Teraz może jak ja widze podział tematyczny.
Przy czym nazyw do ustalenia to tylko sugestie.

Duży podział ---> WYDAWNICTWA

tutaj działy poszczególnych wydawnictw

Duży podział ---> Czasopisma.Magazyny/Ziny etc.

jak w temacie -tutaj znalzly by się Produkt , AQQ , Mangamix itd.

Duży podział ---> Komiks ogólnie

Tutaj podział na:
Newsy
Recenzje


Duży podział ---> Pierdoły

Czyli nie samym komiksem człowiek żyje: Muzyka ,Film ,Książka ,Dupa Maryna

+ oczywiście jakiś dział z sugestiami a propos Forum etc.
Cóż było by to Forum-Gigant ,ale chyba spełniało by wszyskie wymogi.
Problemw tym ,,że takie Forum wymaga szybkiego serwera ,żeby nie odstraszało forumowiczów. :/

Czekam na dalsze propozycje działów :)
Aha jakby co to ja moge takie Forum zrobić :P
tylko dajcie mi jakiś szybki serwer  :roll:
size=9]*odejdę z południcą*[/size]

Offline Rzezbiarz.wg

jedno Forum Komiksu ???
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2003, 12:35:04 pm »
Za jednym forum tak, jestem za.

Ale zdecydowanie przeciw laczeniu Gildii z Wrakiem itp.