Autor Wątek: Książki warte przeczytania?  (Przeczytany 14291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Adam Kuc

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 14, 2004, 10:06:56 pm »
Cytat: "Jolo"
[...]Zdecydowanie lepsze są tzw. "trojaczki" czyli "Historia Starożytności" Jaczynowskiej, Musiała i Stępnia, [...]


Jasne, jasne. Nie wiem co mnie strzeliło z tą Wipszycką-Bravo. Faktycznie Grecję w "trojaczkach" robiła Musiałowa, tj. Danuta Musiał.

Offline Jimmy

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 18, 2006, 09:24:11 am »
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=19474&postdays=0&postorder=asc&start=0 - bliźniaczy wątek na OT, może wniesie coś ciekawego

Offline CZys

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2006, 07:50:34 am »
jako że nikt nieodpowiada na OT, to zadam pytanie tu/
JAkie książki są warte polecenia, jeśli chcę się dowiedzieć jak najwięcej o kulturze Żydów?
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline Jimmy

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2006, 09:37:53 pm »
Poszukuję czegoś o konfliktach etnicznych/narodowościowych na Bałkanach w XXw. Najchętniej coś z ostatniego dwudziestolecia, ale może być też przekrojowa historia, albo (ale to mniej chętnie) coś wcześniejszego (np: wojny bałkańskie - tylko proszę, nie wojny światowe...).

Offline marcin23

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2006, 10:16:04 am »
Polecam prace profesora Mieczysława Tantego "Bałkany w XX wieku" Jest to synteza polityczna gdyby jednak było za mało w stosunku do tego, czego potrzebujesz to na końcu jest bibliografia i można zawsze znaleźć jakieś dodatkowe pozycje.  ;)

Offline kort

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2007, 05:39:16 pm »
Dziwny temat... :roll: Mnie się wydawało, że każda książka jest warta przeczytania... ;)

Offline AvatarOfHonor

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2007, 03:05:32 pm »
Każda książka jest warta przeczytania , ale tylko w tedy , gdy jej treść niesie  ze soba swego rodzaju naukę, morał itp. To co jest zawarte na jej stronicach jest tylko w tedy przydatne i warte lektury, gdy i czytelnik jest warty przeczytania tejże książki !!
eśli twym celom nie przyświeca Honor , to nie jesteś godzien dotrzeć do nich , nie zasłógujesz na życie i możliwe , że już jesteś... martwy.

Offline Rusinek

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2007, 09:09:44 pm »
Witam!

Brat ma problem z pracą na polski- ma temat "Rycerz jako bohater literacki. Przedstaw na podstawie utworów rożnych epok."- tylko nie moze nic wymyśleć do literatury przedmiotu. Czy ktoś mógłby mu coś poradzić? W literaturze podmiotu ma "Jerozolima wyzwolona", "Cyd", "Konrad Wallenrod", "Krzyżacy" i "Iliade". Z góry dziękuje
nia!
Chaos!
Ligi niszczyciele!
Kraków, Gorzów i przyjaciele!

Offline kort

Książki warte przeczytania?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 19, 2007, 10:40:50 am »
Cytat: "AvatarOfHonor"

Każda książka jest warta przeczytania , ale tylko w tedy , gdy jej treść niesie ze soba swego rodzaju naukę, morał itp.


To czy wyciągasz morał z książek jest już prywatną sprawą czytelnika, a następuje to wtedy (przynajmniej tak mi się wydaje) jeśli czytasz ze zrozumieniem. Jeśli nie to po co czytać? :roll:

BTW: "Wtedy" piszemy razem, a nie "w tedy"...

Cytat: "AvatarOfHonor"

To co jest zawarte na jej stronicach jest tylko w tedy przydatne i warte lektury, gdy i czytelnik jest warty przeczytania tejże książki !!


Każdy czytelnik jest wart czytania książek. Czasy kiedy literatura była tylko dla wybranej grupy społecznej bezpowrotnie minęły wraz z wynalezieniem ruchomej czcionki przez Guttenberga. I myślę, że to bardzo dobrze, bo jednak niezależnie co człowiek czyta to się rozwija w ten, czy inny sposób. Problem w tym, że niektórzy nie czytają wogóle... :roll:

Cytat: "Rusinek"

Brat ma problem z pracą na polski- ma temat "Rycerz jako bohater literacki. Przedstaw na podstawie utworów rożnych epok."- tylko nie moze nic wymyśleć do literatury przedmiotu. Czy ktoś mógłby mu coś poradzić? W literaturze podmiotu ma "Jerozolima wyzwolona", "Cyd", "Konrad Wallenrod", "Krzyżacy" i "Iliade". Z góry dziękuje


Prędzej pytanie na forum literatury... Chyba :)
Tutaj raczej łatwiej będzie uzyskać informacje na temat:
"Rycerz jako postać historyczna. Mity, przesądy i prawda" :D