trawa

Autor Wątek: Filozofie  (Przeczytany 8836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek

Filozofie
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2004, 12:48:19 pm »
Zork, mam pytanie do Ciebie: Co ma wspólnego z Twoimi rozważaniami o zaświatach dr Jan Pająk, bo ja raczej się nie zorientowałem? :?

Offline Kormak

Filozofie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2004, 06:38:38 pm »
Ja też jestem tego bardzo ciekaw... Czy dr Jan Pająk oprócz śledzenia spisków Ufoli zajął się teologią?

Offline horsie

Filozofie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2004, 06:43:55 pm »
Zompi--->ile wypiliście?  :)

Offline horsie

Filozofie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2004, 06:47:55 pm »
Btw uważam zdanie wywyższeni zostaną poniżeni (uniżeni) za jakąś totalną bzdurę. Czy w związku z tym ktoś kto od zera ciężką pracą doszedł do bogactwa, po trafieniu do nieba będzie miał gorzej niż ten który był biedny w życiu dczesnym? A gdzie tu logika? Do nie ba nie trafia się za stan posiadania tylko za dobre uczynki. Gdzie jest powiedziane, że biedni trafią do nieba i jeszcze będzie im lepiej? Trafia, będzie dobrze, ale jakim pawem ma sie poniżać tych, którym sie po prostu powiodło?

Offline khele

Filozofie
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2004, 08:43:58 pm »
Cytat: "Kormak"
Ja też jestem tego bardzo ciekaw... Czy dr Jan Pająk oprócz śledzenia spisków Ufoli zajął się teologią?


No on sobie ostro pogrywa z roznymi motywami teologicznymi w tych swoich wywodach o ufokach i totalizzzmie, ale zeby go tak w jednym zdaniu z JC i B postawic...  :?
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2004, 02:13:44 pm »
Cytat: "Bad_Horsie_"
Btw uważam zdanie wywyższeni zostaną poniżeni (uniżeni) za jakąś totalną bzdurę.

Kiedy ostatnio byłeś w kościele?  :?
Wyobraź sobie, że jesteś na jakiejś uczcie i od razu pakujesz się na wywyższone miejsce na samym szczycie... od razu inni cię skarcą i powiedzą, że tak robić nie powinien.
Kiedy usiądziesz na mniej zaszczytnym miejscu... wtedy wszyscy będą cię podziwiać za skromność :)
Morał taki płynie z wielu przypowieści biblijnych.

Cytat: "Kormak"
Ja też jestem tego bardzo ciekaw... Czy dr Jan Pająk oprócz śledzenia spisków Ufoli zajął się teologią?

Prosze, powiedzcie mi kim jest ten Dr. Pająk bo nie jestem zbytnio wtajemniczony... Jakiś spec od Ufoli? :)

A tak nawiasem mówiąc: Ciesze się, że troche ludzi uczęszcza na mój temat  :D
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline horsie

Filozofie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 01, 2004, 02:31:05 pm »
Zompi--->w ostatnią niedzielę, ale to nie ma tu nic do rzeczy, bo nie mówimy tu o tym w co wierzymy, a o sprawach, które nas nurtują. Btw, pisz "cię" z dużej litery bo inaczej zostaniesz poniżony :P Tak wiem, głupi zart ;]

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2004, 05:09:23 pm »
Oki Bad.
Ale jak widze cosik ostatnio nikt nie ma ochoty o tym pisać :)
Macie jeszcze jakieś inne wizje na temat PIEKŁA lub NIEBA?
Albo jakieś pytania dotyczące (jak to powiedział Bad-->sprawa, które nas nurtują).
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Zork

Filozofie
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2004, 11:53:48 am »
Cytat: "Kormak"
Ja też jestem tego bardzo ciekaw... Czy dr Jan Pająk oprócz śledzenia spisków Ufoli zajął się teologią?


O !....  Jak dla mnie Dr. Pająk jest pionierem w tych sprawach. Jego religio-filozofia o nazwie Totalizm jest najdoskonalszym dziełem jakie kiedykolwiek w mym krutkim żywocie udało mi się czytać. Zachęcam do przeczytania wszystkich jego monografi w przedziale 1998-1999 ( dowiecie się czym jest Totalizm). A najlepiej przeczytajcie wszystkie monografie.
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Kormak

Filozofie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2004, 11:58:11 am »
Na przeczytanie wszystkich jego monografii nie starczyłoby mi życia nawet gdybym zaczął czytać zaraz!
On chyba pisze podczas snu...

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2004, 02:16:10 pm »
Cytat: "Kormak"
On chyba pisze podczas snu...

Lunatyk :)
A tak przy okazji... czy Wy aby na pewno piszecie na temat??
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Zork

Filozofie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2004, 03:47:27 pm »
Jeżeli interesuje was totalizm (czyli: co to jest teoria dipolarnej grawitacji ; co nas czeka po śmierci ; jak zdefiniować Boga ; jak powinniśmy żyć i postępować w każdej sytuacji ; do czego zmierza świat ; jaki jest plan Boga ; oraz masa odpowiedzi na paranormalne zagadki typu jak dochodzi do samozapłonu, czym jest telekineza , czego chcą nasi kosmiczni okupanci , cofanie w czasie ,..... mógłbym tak bez końca) koniecznie przeczytajcie monografię p-1.3-4-19981025 (Prof. dr inż. Jan Pająk ZAAWANSOWANE URZĄDZENIA MAGNETYCZNE Tom 4 Totalizm.). Znajdziecie tam szegułowy opis (który każdy-nie mający styczności z nauką-laik z pewnością zrozumie) na ww. zagadnienia.
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline Jacek

Filozofie
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2004, 09:11:59 pm »
Cytuj
Znajdziecie tam szegułowy opis (który każdy-nie mający styczności z nauką-laik z pewnością zrozumie) na ww. zagadnienia.


Ciekaw jestem, jak można zrozumieć jakikolwiek tekst np. o cofaniu w czasie, nie mając żadnego pojęcia o nauce...

Offline Zork

Filozofie
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2004, 03:21:37 pm »
Wykorzystując różne środki stylistyczne jak np. porównania i inne. Nie powiesz mi że nigdy nie prubowałeś przekazać coś trudnego komuś mniej inteligentnemu (np. wyobraź sobie kasetę wideo możemy ją odtważać i przewijać itp. itp.).
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline wujtehacjusz

Filozofie
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2004, 07:18:10 am »
No i nie wiem o co chodzi w tym topicu :D
A jaka jest moja wizja nieba i piekła? Nie ma ani tego ani tego. To tylko sposób na kontrolowanie ludzi. Kościół jest mistrzem w tej dzidzine. Kontroluje rzesze ludzi używając do tego teologicznych bredni o niebie i piekle. Każdy z nas wie czym jest dobro i zło. By czynić dobro nie poitrzeba nam takiego bodźca jakim jest to "niebo". Czy czynienie dobra nie sprawia wam przyjemności?