Autor Wątek: 23!  (Przeczytany 38248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 30, 2002, 01:14:00 pm »
No tak. Ale ja sobie stworzylam swoja filozofie, i na swoj sposob rozumiem swiat.

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 30, 2002, 01:21:10 pm »
stworzylas swoja filozofie --> stworzylas swoja wiare na temat swiata... kazdy czlowiek tak dazy do zorzumienia swiata, dlatego ludzie sa ze soba tak malo zgodni w tym przypadku.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 30, 2002, 01:23:04 pm »
Nie stworzylam wiary, tylko wiedze.
Ja wiem to, co mysle. Wiem tez, ze moze to sie okazac bujda na resorach, ale tak dlugo, jak nie ma nic, co by zaprzeczylo, to uwazam, ze to wiem.

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 30, 2002, 01:27:46 pm »
Jeśli już musicie wdawać się w takie rozegzaltowane dysputy na temat sensu życia, filozofii i wiary, to proszę róbcie to gdzie indziej  :D
Szczegolnie, że takie przerzucanie się jednozdaniowymi informacjami to na czat sie nadaje.

a ty Szajbus naucz sie raz na zawsze, ze jestem Kormak, nie Kromak - bo jak nie to Eris zamieni cię w guzik Mao!

fnord!

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 30, 2002, 01:28:04 pm »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
ale tak dlugo, jak nie ma nic, co by zaprzeczylo, to uwazam, ze to wiem.

Wlasnie to co napisalas to jest wiara... wiedza to jest cos na co ma sie nie zbite dowody cos co mozna wytlumaczyc logicznie i sensownie.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 30, 2002, 01:32:01 pm »
A dlaczego forum tajemnic nie jest dobre na filozofie? wg mnie najlepsze.
A wg mnie to, co stworzylam, to moja wiedza, ale to wynika tez z tej samej teorii filozofii.
Swiat jest do zrozumienia, trzeba tylko chciec go zrozumiec... jesli ktos chce zrozumiec przez wiare w Eris, to niech tak rozumie. Ja chce zrozumiec przez wiedze, ze Eris istnieje.

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 30, 2002, 01:38:42 pm »
No chyba ze uwazasz ze wiara to wiedza. Tez tak mozna.
Ja chcialbym zrozumiec swiat przez wiedze... ale wioedze naukowa. A to jest raczej nie mozliwe do zrealizowania. Przynajmniej nie za mojego zycia.
Pozatym chciec nie zawsze znaczy moc
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 30, 2002, 01:40:52 pm »
Wiedza naukowa jest w porzadku, ale ostatnio sprowadza sie do tego, ze wszystko jest fala elektromagnetyczna. Czekam tylk ona wyjasnienie grawitacji wg teorii falowo-korpuskularnej.
A zrozumiec swiat mozna, jesli sie tylko chce... tu akurat chciec to moc. wg mnie.

Offline Ruthra

Re: 23!
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 30, 2002, 01:41:22 pm »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
juz wiem, o co chodzi z ta 23.
23 x 3[liczba boska] = 69.
14! (((:

powiem szczerze iz pomimo ze czytalem wszystkie posty nadal nie mam jasnego wytlumaczenia o co chodzi z ta liczba 23. czy moze ktos to posumowac.
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 30, 2002, 01:47:17 pm »
Chciec = moc ale nie w kazdym przypadko.
A swiat  i ludzie sie rozwijaja... wiec dobrze ze nei grzezniemy ciagle w tych samych teoriach. Dopiero niedawno stwierdzono ze czlowiek od malp pochodzi... ciekawe co jeszcze niedlugo wyjdzie na jaw.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 30, 2002, 01:47:27 pm »
jest taki artykul na gildii tajemnic, http://teksty.gildia.com/kormak/dyskordia/23

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 30, 2002, 01:59:48 pm »
Cytuj
A dlaczego forum tajemnic nie jest dobre na filozofie? wg mnie najlepsze.
A wg mnie to, co stworzylam, to moja wiedza, ale to wynika tez z tej samej teorii filozofii.


Jeśli chcesz dyskutować o filozofii to podaj konkretny nurt, jakieś nazwisko, problem nad którym można być się wspolni zastanowić.
Na razie bełkoczesz...  :wink: i nie zdradziłaś jeszcze, do jakich wstrząsających wniosków doszłaś w swojej filozofii.

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 30, 2002, 02:05:28 pm »
Bo nie pom,yslalam, ze to akurat was zainteresuje.
Moja filozofia jest taka: Swiat jest taki, jakim my go rozumiemy, i jesli potrafimy go sobie wytlumaczyc [tzn stworzyc teorie wyjasniajaca wszystko] tzn, ze on taki jest - dla nas. kazdy ma swoja odrebna rzeczywistosc, w ktorej zyje, i ktora potrafi wyjasnic.
Wiecej pozniej, bo teraz ide jesc.

Offline Kret

23!
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 30, 2002, 02:11:24 pm »
Ruthraaa!

Slyszysz mnie? Moje wnioski dotyczce liczby 23! :

23 jest liczba magiczna, poniewaz pomnozona przez magiczna liczbe 3 daje najmagiczniejsza na swiecie liczbe 69, ktora jest nie tylko magiczna, ale takze fantastyczna w uzyciu, o czym wie kazdy kto choc na chwile oderwie sie od rozwazan teologiczno - filozoficznych i skupi na bardziej przyziemnych sprawach. Po zastosowaniu liczby 69 mozna spokojnie wyrzucic do kosza wszelkie tego typu rozawazania, bo czlowiek po prostu wie, ze bedzie dobrze, i nie potrzebuje zadawac wiecznie tych samych pytan: Skad pochodzimy? Dokad zmierzamy? Jaki jest sens istnienia? Czy jest Bog? Jak masz na imie? Ile masz lat? Co robisz dzis wieczorem? oraz najwazniejsze - To o ktorej?

Pozdrawiam

Kret

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 30, 2002, 02:13:07 pm »
To czekamy na dalsza czesc rozwazania, bo zaczyna sie robic ciekawie.
Jak narazie z tego co napisalem nie dopuszczasz takiej mysli jak swiat rownolegly, lub swiat nie materialny spirytystyczny.
No i kazdy ma swoja rzeczywistosc, ale przeciez  sa pewne stereotypy.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

 

anything