trawa

Autor Wątek: 23!  (Przeczytany 38246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 31, 2002, 09:11:48 am »
Cytat: "SzAjBuS"

AGR, "Nie ma czegos takiego jak rzeczywistosc, bo rzeczywistosc jest roznowazna ze swiadomoscia. " czyli z tego co napisalas to rzeczywistosc = swiadomosc. Troche to dziwne , bo to naturalne ze jedno musi wynikac z drugiego. Bez swiadomosci bys nie byla wstanie pojmowac rzeczywistosci. Patrz na zwierzeta ich swiadomosc jest tak ograniczona jak postrzegany przez nie swiat.
"[co do istnienia innych to moze to byc kreacja naszej swadomosci]" - taaak?? a przeciez kreacji nie mozemy dokonywac samoistnie, bierzemy co nam rzeczywistosc daje a nie to co sobie wykreujemy

No dobrze, ale to jest juz twojea filozofia.
Wg mnie mozemy kreowac, czego przykladem jest chocby to, ze kreuje muzyke. I dla mnie swiadomosc to nie jest sposob postrzegania rzeczywistosci, a zrodlo rzeczywistosci. Bez swiadomosci nie ma rzeczywistosci i nei ma praw nia radzacych.
Oczywisice, mozna to rozumiec odrotnie, ale w sumie sprowadza sie do tego samego.
Bierzemy to, co nam daje rzeczywistosc, bo nei zdajemy sobie sprawy, ze to my ja kreujemy.
Ja sobie zdaje sprawe, ze kreuje rzeczywistosc, w ktorej zyje, ale niestety zyje tez rownolegle w rzeczywistosciach innych ludzi - oni mnie przeciez postrzegaja przez swoja swiadomosc - i to oni ograniczaja moja rzeczywistosc.

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 31, 2002, 09:24:02 am »
To nie moja filozofia, ja tylko staram sie przez pytania bardziej zorzumiec Twoja filozofie.
"Bez swiadomosci nie ma rzeczywistosci i nei ma praw nia radzacych. "
Czyli potwierdzasz to co pisalem. Ze jedno wynika z drugiego.
Pozatym piszesz ze kreujesz rzeczywistosc... poczesci to prawda, ale malej czesci... bo jestes narzucona duzymi ograniczzeniami. Np. (podam przyklad marginalny) chcialbym miec skrzydla i umiec latac jak ptaki... jest to dajmy na to moje marzenie zycia, chce by bylo rzeczywistoscia, ale tego nie wykreuje, nie stowrze takiej rzecyzwistosci. Bo rzeczywistosc jest brutalna, i malo modyfikowalna. I mysle ze ludzie w malym stopniu Twoja rzeczyistosc ograniczaja, to sily wyzsze nie pozwalaja na wiele.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 31, 2002, 09:28:10 am »
Ja o niebie, ty o chlebie.
Ja nie mowie o tym, jak obiektywnie odbierana jest rzeczywistosc, ale jak ja rozumiem przez sowja filozofie.
Dla mnie niemozliwe jest, zebym latala na skrzydlach, i dlatego w mojej rzeczywistosci nie latam, NIe potrafie w to uwierzyc ani tego wiedziec.
Natomiast kreuje swoja rzeczywistosc bardzo silnie. Zyje w swiecie, w ktorym nie zyje nikt inny, mozesz nazywac to schizofrenia, ale wedlug mnie schizofrenicy to najlepiej umiejacy sie poslugiwac zdolnoscia kreowania rzeczywistosci.
I ich rzeczywistosc jest prawdziwa. Taki przyklad z Pratcheta. Jesli schizofrenik stwierdzi, ze zaslugujesz na smierc i cie zabije, to bedziesz martwy w kazdej rzeczywistosci - a wiec on zmienil swoja rzeczywistosc, zmienil rzeczywistosc w ogole, przez swoja swiadomosc.
Nie wiem jak to lepiej wytlumaczyc (:

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 31, 2002, 09:32:49 am »
Oj, to chyba nie dyskusja na forum. Bo zdaje mi sie ze sie nie rozumiemy. Albo moja swiadomosc nie pozwala zrozumiec Twojej rzeczywistosci.
Ja moze nie mam schozofremi ale czesto mi sie zdazalo (o dziwo od jakiegos czasu nie) de ja vu (czy jak to sie pisze)... nie wiem czy czaisz o co mi chodzi i czy z czyms takim sie spotkalas kiedys
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline rorkboy

OOOHHH WY SZARE TWARZE !!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 31, 2002, 01:04:02 pm »
Adghereia , szajbus, jesteście niczym innym jak ino szarymi twarzami o siatkach z papieru sciernego. Ligalajz czekolada, ligalajz wata szklana ! GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL GUL ( The curse of turkey archont 2 3 1 0 start )
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline SzAjBuS

23!
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 31, 2002, 02:23:25 pm »
Ooo widzisz AGR, pojawil sie ochotnik, nie jaki rorkboy... przeanalizujmy... stwierdzam ze jest to osoba posiadajaca niska swiadomosc uwarunkowana egzystencjonalnym posiadaniem inteligencji (tudziez jej brak).
Pozatym osoba ta ma problemy z kreacja rzeczywistosci.
Mowi o  naszych szarych twarzach : diagnoza - daltonizm.
Mowi tez o papierze sciernym cos: diagnoza - chroniczny brak pocierania (nie pytaj mnie sie czego)
Reszta tekstu niezrozumiala, dajemy ja do odkaligrafowania, czy szkoda tracic czas?
No i ta koncowka i brak znajomosci kolejnosci cyfr, ale to taki szczegol.
Niech moc  bedzie z rorkboy'em, przyda sie jemu.
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Aves

23!
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 31, 2002, 02:43:19 pm »
Kormak - masz racje ze 16 to też magiczna liczba :)
Inne magiczne liczby to: 18, 21, 65.
A teraz uzasadnienie :

16 to magiczna granica, poniżej której czyha prokurator.  :oops:
18 to magiczna granica od której czyha WKU.
21 to magiczna granica po przekroczeniu której można pić piwo w całej Europie.
65 to magiczna liczba symbolizująca możliwość przejścia na emeryturę.

Pozdrawiam

Aves

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 31, 2002, 02:51:23 pm »
Szajbusie, najwyraźniej Eris nie pozwoliła ci jeszcze dostąpić oświecenia. Inaczej znałbyś Przekleństwo Szarej Twarzy i Klątwę Indyka.

Ale obiecuję, że wspólnie z Fratrem Rorkboyem w twojej intencji zapalę 23 kadzidełka z czarnego haszu z Alamut. A potem w piatke wspólnie rytualnie spożyjemy hot-dogi.

Offline Rhiannon

23!
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 31, 2002, 03:23:56 pm »
Aves:

"19 lat mają panienki na pierwszym roku filozofii."

Niektore moje znajome z roku potraktowalyby to jako komplement ;)

Dla niektorych polecam Berkeleya "Traktat o granicach poznania ludzkiego", choc obecnie juz wszyscy wiedza, ze pan B. to Neo, ktory nalykal sie za duzo kolorowych pigulek.

Offline Aves

23!
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 31, 2002, 03:47:26 pm »
Rhiannon - no przynajmniej wszystkie twierdzą że tyle mają :)
Fakt że na dalszych latach też tak twierdzą, jakoś nie wzbudził we mnie podejrzeń :)

Pozdrawiam

Aves

Anonymous

  • Gość
23!
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 31, 2002, 05:29:53 pm »
Szajbus: zacytuje Eminema: maly penis, pozna dojrzalosc plciowa, i wszystkie dzieci bily go jzu w piaskownicy.

Offline Kormak

23!
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 31, 2002, 07:46:30 pm »
AGR - bez bluzgania i takich żenujących tekstów.

dobra, widzę że zaczyna się bełkot a nie dyskusja.
koniec topika.

 

anything