Autor Wątek: Dlaczego RPG???  (Przeczytany 8754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arakon

Dlaczego RPG???
« dnia: Listopad 22, 2004, 04:39:14 pm »
Witajcie!!!
Napiszcie dlaczego to akurat gry rpg przyciagaja was.
Co was skłoniło do tego i jake był wasze pierwsze spotkanie z rpg???(nie tylko na kompa)!!!
Niech moc bedzie z wami 8)
rakon pozdrawia

Offline Nelvin

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2004, 05:23:07 am »
Mój pierwszy rpg to Ambermoon (ktoś wie, albo pamięta) z 1994 roku. Świetny, wyśmienity do dziś nie znalazłem lepszego rpga (niestety Ambermoon jest na Amigę jak ktoś chce to możan go ściągnoć za darmo ze strony producenta, emulator amigi i grać). Niestety nie ma na pc bo firma upadła i nie skończyła prac. MM cała seria, Gothic (czekam na NK), Eye of Beholder I,II, Sacred (jedyny izometryczny erpeg który trawię).

Edit
A i jeszce Morrowind. Lubię erpegi bo mogę dzieki nim stać się kimś innym. Jak przypomnę sobie że w Ambermoona grałem chyba jakieś półtoraroku(!) to łezka się kręci. Ta fabuła, ta grafa, muzyka. Polecam choć doś trudny. Teraz gram w nieoficjalną kontynuację jaką jest Albion z 1996 roku, ale Ambermoon o niebo lepszy.
PS. Na pieca jest pierwsza część Ambermoona, mianowicie Amberstar ale braciszek jest o wiele lepszy.

[mod Wiśnia]Pozwoliłem sobie połączyć twoja dwa posty. Na przyszłość jeżeli chciałbyś coś dodać lub zmienić, możesz użyć do tego opcji "zmień" widcznej w górnym prawy rogu twoich postów.[/mod]

Offline Nelvin

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2004, 05:27:45 am »
A i jeszce Morrowind. Lubię erpegi bo mogę dzieki nim stać się kimś innym. Jak przypomnę sobie że w Ambermoona grałem chyba jakieś półtoraroku(!) to łezka się kręci. Ta fabuła, ta grafa, muzyka. Polecam choć doś trudny. Teraz gram w nieoficjalną kontynuację jaką jest Albion z 1996 roku, ale Ambermoon o niebo lepszy.
PS. Na pieca jest pierwsza część Ambermoona, mianowicie Amberstar ale braciszek jest o wiele lepszy.

Offline Draugdin

Re: Dlaczego Rpg????
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2004, 06:12:53 am »
Cytat: "Arakon"
Witajcie!!!
Napiszcie dlaczego to akurat gry rpg przyciagaja was.
Co was skłoniło do tego i jake był wasze pierwsze spotkanie z rpg???(nie tylko na kompa)!!!
Niech moc bedzie z wami 8)
                                       
                                        ARAKON


Dlaczego RPG?
Dlatego że daje nam możliwość być choć przez chwilę kimś innym kimś kim nigdy nie będziemy. Poza tym to niezła zabawa i możliwość oderwania się od rzeczywistości.
Niestety nie miałem jeszcze możliwości zagrania w takie prawdziwe RPG czyli bez użycia komputera.
here is no better Magic than Steel...

Offline horsie

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2004, 09:22:32 am »
Hehe, mam deja vu z DżiPi ;) Dlaczego RPG? A właściwie cRPG bo jestesmy w dziale gier komputerowych. Ja to raczej podam na przykładzie gierek z Forgotten Realms i Tormenta.
-Klimat
-Fabuła
-Grywalność
-Przedmioty
-Interfejs
-Rozwój postaci w sam raz dla mnie (tępy fighter ;) )
-Czary
-Długość (poza Icewind Dale jedynką)
-Infinity Engine :lol: Bez tego nie mogło się obyć (hi Jolo ;) )
A, no i oczywiście Diablo 2, za grywalność i za to, że swego czasu byłem 81 w rankingu nekromantów ;) Fajna zabawa. Choć to kiepski cRPG, raczej hack'n'slash.

Offline Aver

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2004, 03:07:05 pm »
Przygoda zaczeła się jak byłem w 2 klasie podstawówki na wakcjach gdy starsi kuzyni przyjechali i grali w papierkowego RPG kiedy udało mi się ich namówić żebym też mógł zagrać - byłem wniebowzięty grało mi się niesamowicie, niestety kuzyni wyjechali wkrótce. Więc gdy zobaczyłem w CDA recenzję Fallouta odrazu namówiłem rodziców żeby mi kupili i gierzyłem od tego czasu zaczełem regularnie kupować RPG aktualnie posiadam w domu ponad 30 crpg'ów i 2 system rpg + liczne dodatki.

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Ibram

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2004, 05:56:08 pm »
Dlaczego RPG?

A dlaczego nie?
Przecie to najlepsze co moze mi dać mój cpu...
zy opowiadasz się za polskim modelem głębokiej demokratyzacji życia politycznego, której celem jest umocnienie samorządności, rozszerzenie praw obywateli i zwiększenie ich uczestnictwa w rządzeniu krajem?

Offline Piter

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2004, 07:34:06 pm »
Dlatego ze moge byc w nich tym, kim nigdy nie bylem i nie bede !! Rycerzem w pieknej lsniacej zbroi z moim fenomenalnym blekitno-fiolkowym Rozjebywaczem Czaszek +12 z 15k20 obrazen od zenitowego deszczu kongijskiego !!!!!!! W dodatku cycata dziewka przy mym boku oraz wierna kompania podroznych zabijakow - krasnal, elf oraz tajemniczy czarodziej potrafiacy sekretnym urokiem unieszkodliwic nawet najwieksza i najbardziej obsliniona bestie !!!!!
Wiec nie fikac do mnie !!
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline zaan

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2004, 05:09:53 pm »
Dlaczego? Ano dlatego, że w odróżnieniu od innych gier, jedynie one dawały możliwość na jako takie wczucie się w postać, którą graliśmy. Nie ograniczano się w nich do tego, że dostaliśmy giwery, mieliśmy dojść z punktu A do B i strzelać do wszystkiego co się rusza. Tutaj posunięto się dalej. Mieliśmy wpływ na tworzenie samej postaci, przebieg przygody (nieliniowa fabuła), możliwość wygadania się i wiele innych mniej lub bardziej ważnych szczegółów. Dzięki grom crpg mielismy możliwość wyrwania się z szarej rzeczywistośći i zanurzenia się w zerojedynkowy świat. Fakt, że posiadał on swoje ograniczenia, ale dawał namiastke wolności. I oto w tym chodziło...

( Niech mi tylko ktoś powie/napisze dlaczego napisałem to wszystko w czasie przeszłym? :) )
img]http://img210.imageshack.us/img210/9839/vgbar30jq.gif[/img]

Offline Aver

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2004, 05:14:47 pm »
Cytat: "zaan"
( Niech mi tylko ktoś powie/napisze dlaczego napisałem to wszystko w czasie przeszłym? :) )

Gdyż dzisiejsze RPG'i to komercyjne szmiry które uważają że do osiągnięcia sukcesu wystarczy dobra grafa i kampania reklamowa. Nie ma to co klasyki - przynajmiej takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Raven99

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2004, 07:47:16 pm »
Dla mnie sytuacja jest roche inna - po pierwsze odkrywanie świetnej fabuły (bo bez tego nie ma dobrego RPGa), a po drugie swoboda pozostawiona graczowi - jak chce, moge pomóc napotkanej karawanie walczyć z bandytami, lecz mogę także staną po stronie bandytów i wybić ochronę; a jeżeli jestem wystarczająco napakowany, moge rozpirzyć wszystkoch :D Ot cała tajemnica :)
ar never changes...

Offline Achilles

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2004, 09:34:07 pm »
Dlaczego lubie rpg? Mash mash mash i jeszcze raz mash! Ahh te punkciki po potworkach potem potężne zaklęcia!! MMORPG to magia! Kocham rpg są super!
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline High Elf

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2004, 06:32:18 pm »
Grałem już 3 rok w D&D i zobaczyłem że zaczynają wychodzić gry na 3 edycji. Więc kupiłem IWDII i od teog się zaczęło. Potem BG I i II następnie NWN i morrowind (nie dedeki ale...) teraz szykuję się na obliviona
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline zim

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2004, 09:15:59 pm »
FALLOUT 2

wiecej pisac nie trzeba...
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Dereq

Dlaczego RPG???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2004, 08:36:02 am »
Cytat: "Ibram"
A dlaczego nie?


heh a dlaczego tak? :p
coz nie ukrywam ze gry rpg nie sa stworzone dla mnie (lub ja nie jestem stworzony do nich:) ostatnio wciagnal mnie Morrowind lecz go nie ukonczylem zreszta w moim krotkim zywocie nie przeszedlem ani jednego RPGa.......czemu ich nie przeszedlem? poprostu te gry po dluzszym czasie mi sie nudza ....jesli milabym konsole(PSX lub PS2) z pewnoscia zagralbym w FF VII(na emulatorze nie mam jakos ochoty 8) )i tyle ...rzeklem... 8)
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

 

anything